ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Нещата от живота

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
Re: За възрастните хора...
    #3129540 - 26.01.2014 18:05 [Re: Йон]

Цитат:

ме жегна...

едва ли.
На възраст се докачат само жените
и си имат едни илюзии - да изглеждат по-млади, по-умни и по-красиви. Грешни илюзии...

Лятото имахме среща на класа... Класният ни - на 90 и пак ни беше учител. Като казах каква благородност, да допълня благост и почтеност и интелект излъчват някои възрастни хора...се сетих за него.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
Re: За хората, страдащи от липса на внимание
    #3129542 - 26.01.2014 18:07 [Re: Йон]

Цитат:

но и не съм много сигурен, че това е точно така, м

Не е.

Всеки малко или повече има нужда от внимание. Разликата е там, че хората, на които такова остро им липсва, имат особено излъчване и поведението им е доста предвидимо - обикновено се усеща, натрапчивост, агресия, че дори и изяви, граничещи със злобни изблици - било жени, или мъже.
Общо взето съм останала с впечатление (реално и виртуално), че тези, които страдат от липса на внимание от другия пол, говорят най-вече за себе си, изтъквайки предимствата си и усърдно подчертавайки недостатъците на другите, което съответно ги прави някак непоносими за хората, които имат "късмет" да контактуват с тях.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Йон
тэ®®о®izато®

Регистриран: 02.03.2005
От: Гаgнiъ леs®
    #3129941 - 27.01.2014 19:22 [Re: Tanya.]

О, да, има такива хора. Готини и колоритни, запазили живота и борбата у себе си, в най-добрия и положителен смисъл и без оглед на възрастта им.
Мога само да се възхищавам на хора, които са такива и запазват себе си и през десетилетия и десетилетия.
Не всички са такива.

--------------------
Peace V!

Tanya.

#3130214 - 28.01.2014 17:42 [Re: Йон]

Цитат:

О, да, има такива хора.
Не всички са такива.

Да.

nita
тихичка

Регистриран: 28.06.2009
    #3130274 - 28.01.2014 20:29 [Re: Йон]

Цитат:

Защо точно самотата? Не е задължително възрастните хора да са самотни.
У нас май е често срещано явление, по-възрастните да са малко или много изхвърлени от обществото, което е малко глупаво. В голяма степен, причина за това е икономическото благосъстояние на пенсионерите, но не съм много уверен, че това е основното. Залагам повече на вътрешните нагласи у самите хора, които са все ощееее..прекалено ретро.
Та..страшната самота зависи от лирическите герои, не виждам защо те плаши.

Мдам, у нас малко нещата са "да те посрещне старата на прага", силует, седнал тъжно, облечен в тъмни дрехи. А животът може да е това (откраднах снимката от една друга тема)

Tanya.

#3130529 - 29.01.2014 10:54 [Re: nita]

Цитат:

Цитат:

Залагам повече на вътрешните нагласи у самите хора, които са все ощееее..прекалено ретро.

Мдам, у нас малко нещата са "да те посрещне старата на прага", силует, седнал тъжно, облечен в тъмни дрехи. А животът може да е това (откраднах снимката от една друга тема)...

аз май обръщам внимание на посрещането в най-общ план, не само на вратата...Едни са мили, други скърцат със зъби.
Какъв ще бъде човек на старини зависи от това - какво е видял в детството си... И с какъв поглед се е научил да гледа хората около себе си.

пп. преди време в Откачалки беше дала песен на Milenita, запомнила съм я. Благодаря ти

Duchessa
аферистка

Регистриран: 10.04.2007
От: Граово
    #3131094 - 30.01.2014 20:55 [Re: Креми]

Много е сложно и зависи от много неща:
Най-напред, от нагласата на стария човек: ако шумът и режимът на живот в дома му започне да го дразни, ако не може да понася напрежението на ежедневието, той сам може да поиска да се оттегли. Ако семейството може да си позволи да му отдели помещение, в което да се чувства комфортно, няма да се наложи да отива никъде.

Понякога старият човек има нужда от специфични грижи, свързани с влошено здравословни и/или душевно състояние. Ако се налага 24 часова грижа, ако всички, които биха могли да го обслужват, са на работа, може да се наложи да бъде изпратен в заведение, където да получи тази грижа. И пак, ако семейството може да покрие разходите по наемане на човек за почасова грижа, може да бъде оставен у дома.

Има стари хора, които предпочитат да общуват с връстници, вместо с по-младите. За тях старческият дом е дори привлекателен.

Проблемът е, че у нас няма много заведения за стари хора, в които условията на живот и грижа да са близки до домашните.

Другият проблем е, че начинът на живот и отглеждане на децата днес не предполагат много здрави емоционални връзки между поколенията.

Старите хора и малките деца са еднакво тртудни за гледане, но това са двете лица на нашето бъдеще в пряк смисъл. Затова трябва да се отнасяме много отговорно към задълженията си както по отношение на тези, които идват след нас, така и по отношение на ония, които ни напускат...

--------------------
Падаш, ставаш, наместваш короната, продължаваш!

Duchessa
аферистка

Регистриран: 10.04.2007
От: Граово
    #3131103 - 30.01.2014 21:27 [Re: Йон]

Самотата на старите хора идва от това, че не могат да се адаптират към променящия се свят и престават да го разбират. Това ги прави неадекватни и конфликтни, което ги изолира от живите им близки.

Самотата на старите хора идва и от това, че с постепенно връстниците им измират и в един момент всичките им познати и роднини, с които имат общи спомени и преживявания, изчезват.

Това което преживях, покрай старостта на татко, ме накара да разбера, че дъклголетието е голямо изпитание в чисто духовен план, в допълнение към физиологичните проблеми.

Но всичко това е естествено и не бива да ни плаши. Нито ако се отнася до близките ни, нито когато се отнася до нас.

Светът е една огромна бална зала, а животът е просто един бал. Ние влизаме в залата, танцуваме, забавляваме се, запознаваме се, или се разделяме, но все някога балът свършва и трябва да напуснем залата. И я напускаме, уморени. С желания за дълга почивка. Толкова е просто.

--------------------
Падаш, ставаш, наместваш короната, продължаваш!

tara_tara
мечтателка

Регистриран: 29.07.2013
    #3132226 - 03.02.2014 12:11 [Re: Duchessa]

Цитат:

Светът е една огромна бална зала, а животът е просто един бал. Ние влизаме в залата, танцуваме, забавляваме се, запознаваме се, или се разделяме, но все някога балът свършва и трябва да напуснем залата. И я напускаме, уморени. С желания за дълга почивка. Толкова е просто.

Много ми хареса това сравнение, а и всичко, което си написала.

Много бих искала да не се налага да бъда в тежест на децата ми, когато остарея и вече нямам същата жизненост. Идеята да отида в старчески дом доста ми допада и в определен момент това би било доста добро решение както за мен, така и за децата ми. Лично аз не бих искала да ги натоварвам.
Гледала съм болни възрастни родители и смея да твърдя, че това е много изтощително и натоварващо, и физически, и емоционално. Ако мога да го спестя на близките ми, защо не. Старческите домове са добра алтернатива.
Друг е въпросът доколко са качествени тук в България и дали човек ще има финансовата възможност да си позволи подобни скъпо платени грижи. Стига да мога да си го позволя, мисля, че не бих се поколебала. Ако мога да напусна този свят с достойнство, без да обременявам близките си хора, това би бил за мен най-хубавият подарък.

nita
тихичка

Регистриран: 28.06.2009
    #3133130 - 05.02.2014 19:26 [Re: Duchessa]

Цитат:

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Godiva, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 13189

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.