ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Нещата от живота

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
filame
буквалист

Регистриран: 23.08.2011
Re: Сбогом, мамо?
    #2886143 - 15.03.2012 14:56 [Re: Моман]

Поведението ми не е по-различно от времето, когато живеех с тях. Но те не ме виждат, искат да контролират (простете, не съм родител и тези неща не са ми ясни) или да се успокояват многократно, че всичко е наред? Моя проблем не е заради концентрираното внимание толкова, колкото заради лицемерието, или и аз не зня как да го нарека. Очакват от мен неща, на които не съм научена и после, когато не се случва така, всеобщото спокойствие съвсем като невъзможно излежда. Може пък всички да си отдъхнем като се сбогуваме... кой знае. А може да съм само аз. Де да знам.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
toto2
от маалата

Регистриран: 03.05.2008
    #2886163 - 15.03.2012 15:49 [Re: filame]

Не мога да стопля как е възможно да се леят приказки, при положение, че е напълно неясно:
1. С какво и как майката потиска оплакващата се щерка. А диапазонът на предполагаемото потискане е огромен - от невинното мрънкане и доасадните въпроси, до опит за пълна доминация....
2. Неясно е и това, какво разбира под "сбогом" нашата плачлива дама. Нещата пак варират между обикновеното отделяне от семейството, до пълния разрив / изчезване/ .....
При това положение всякава словоохотливост / извън естествените фактологически въпроси/ по темата е комична!

Нам Бок
лъжец

Регистриран: 02.05.2011
    #2886170 - 15.03.2012 16:14 [Re: toto2]

Цитат:

Не мога да стопля как е възможно да се леят приказки, при положение, че е напълно неясно:
1. С какво и как майката потиска оплакващата се щерка. А диапазонът на предполагаемото потискане е огромен - от невинното мрънкане и доасадните въпроси, до опит за пълна доминация....
2. Неясно е и това, какво разбира под "сбогом" нашата плачлива дама. Нещата пак варират между обикновеното отделяне от семейството, до пълния разрив / изчезване/ .....
При това положение всякава словоохотливост / извън естествените фактологически въпроси/ по темата е комична!

Ама включително ли и това?

--------------------
— Ако ти си Нам-Бок — говореше Опи-Куан, — тогава ти си най-опасният и най-удивителният лъжец, който съм виждал

Моман

Регистриран: 27.07.2007
    #2886171 - 15.03.2012 16:15 [Re: filame]

Не вярвам да се почувствате по-добре. Те ще започнат да се тревожат още повече - родителите сме така, а ти може в началото да си отдъхнеш, но после ще ти домъчнее и ще започне да те гризе чувството за вина.

--------------------
Няма голямо значение кой какво казва, а защо го казва, и това показва какъв човек е той.

toto2
от маалата

#2886179 - 15.03.2012 16:33 [Re: Нам Бок]

Цитат:

Цитат:

Ама включително ли и това?

Естественннно, че и това, братчеде, не ставай смешен!

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #2886182 - 15.03.2012 16:38 [Re: toto2]

Не е ясно за теб. За нея сигурно е ясно за да допуска и такава крачка като пълно отделяне.

За съжаление такава крачка не винаги решава нещата, защото човек ги носи в себе си и решението би било да може да се комуникира, защото другия може и да разбира напълно " грешката " си, но пък ако не може да се говори с другия, тогава какво да се прави ?

Може пък най-доброто да е човек да прекъсне контакт и после да търси решение за себе си и ако в него влиза нов контакт , но вече на нова основа, и времето е създало такава предпоставка, нищо не пречи да се опита наново.

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #2886183 - 15.03.2012 16:40 [Re: Моман]

А какво пречи да има едно време, в което всеки да се замисли върху това, кое е довело до този развив в отношенията ? Защо това да е различно за такива отношения, а за други да е вариант ?

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

Моман

Регистриран: 27.07.2007
    #2886186 - 15.03.2012 16:51 [Re: Azalea]

Цитат:

Защо това да е различно за такива отношения, а за други да е вариант ?

Защото това са отношения между родители и деца. С приятеля си може да се разделите, с мъжа си - да се разведете, но децата и родителите са за цял живот.
И за двете страни е ясно, че отношенията ми са в криза. Трябва ли едната страна да каже "сбогом", за да се разбере сериозността на положението? Освен, ако това "сбогом" не е блъф.

--------------------
Няма голямо значение кой какво казва, а защо го казва, и това показва какъв човек е той.

toto2
от маалата

#2886232 - 15.03.2012 18:14 [Re: Azalea]

Цитат:

Не е ясно за теб.

Що, бе - на теб ясно ли ти е?

Редактирано от toto2 (15.03.2012 18:30)

deputatkata
влюбена в Дянков!

Регистриран: 04.05.2006
    #2886276 - 15.03.2012 20:52 [Re: Моман]

Някои хора разбират родителите си чак когато станат и те такива. Вярно, че някои родители прекаляват в това да контролират децата си и проявяват прекалена загриженост, но не го осъзнават. Според мен когато взаимоотношенията майка - дете стигнат дотам, че детето да не иска контакт с майка си, причината не е само в детето.

--------------------
Добре фиксираният пациент...не се нуждае от упойка!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Godiva, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4634

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.018 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.