ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Нещата от живота

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
Re: Какво мислите за забраната на пушенето на обществени места?
    #2911112 - 31.05.2012 11:57 [Re: Mailo]

Всичко е въпрос на желание и глоби.
Най-силната вътрешна мотивация за успех ще се породи от - и ще е правопропорционална на - размера на личната глоба.

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Нам Бок
лъжец

Регистриран: 02.05.2011
    #2911621 - 01.06.2012 17:20 [Re: Dogwhisperer]

Първото което си мисля е, че никога не можеш да разбереш какво си мисли някой друг. Ето ти питаш "Какво мислите за забраната на пушенето на обществени места?" пък аз разбирам "Какво мислите за дребнавите забрани?"
Мисля че са излишни, глупави и вредни.
Забраняваме ви да пушите, когато пречите на други
Забраняваме да вдигате шум
Забраняваме да изхвърляте боклук
Забраняваме грубия език
Забраняваме диалектите
Забраняваме невъзпитаното държание

Ама има писани закони, които се грижат за цялостната рамка в която да се движи обществото. Има и неписани. Неписаните се грижат за здравето и ръста на тва общество. Възпитание се наричат.
Ние тука в Европа, които сме нации на по хиляда години го имаме възпитанието лошо или добро. И на нас не ни трябва регулация. Тия нации на по двеста години в Америките го нямат и сигурно си мислят, че със забраните и наказанията ще придобият тва възпитание общствено. Сега по случайност те са богати, а ние бедни и става така, че ние от тях взехме да гледаме. Възпиатаваме се със закон.
Закон с който забраняваме на децата да хвърлят пясък в лицата на другите, когато си играят до пързалката. Тва правим

Непушач съм.
Мисля че цигарите вредят. Тоест знам го.

--------------------
— Ако ти си Нам-Бок — говореше Опи-Куан, — тогава ти си най-опасният и най-удивителният лъжец, който съм виждал

Редактирано от Нам Бок (01.06.2012 17:23)

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #2912062 - 02.06.2012 17:00 [Re: Нам Бок]

Цитат:

Мисля че цигарите вредят. Тоест знам го.

Едва ли има съзнателен човек по света, който да не го знае. Независимо пушач или не. Пушенето си е наш личен избор, а парите с които купуваме цигарите - наши собствени. Е, какво пречи да си имаме наши местенца за чесане на крастата, питам аз?
Аз лично забраната ше я уважа, нЕма как да не я уважа щот глоби не ми се плащат, достатъчно давам за цигари
Ама ей тая категоричност ме дразни. Тотална забрана. Ай сиктир!

--------------------
Ние сме ора естете.

deputatkata
влюбена в Дянков!

Регистриран: 04.05.2006
    #2912083 - 02.06.2012 19:16 [Re: Пипи^]

Според мен няма достатъчен брой санитарни инспектори, които да проверяват редовно всички места, където е забранено пушенето. А и имат и други задължения освен това.
Отделно си мисля, че новият закон дава предпоставка за корупция.

--------------------
Добре фиксираният пациент...не се нуждае от упойка!

Нам Бок
лъжец

Регистриран: 02.05.2011
    #2912247 - 03.06.2012 08:45 [Re: Пипи^]

Цитат:

Аз лично забраната ше я уважа...

Другото, което ми прави впечатление покрай тая драма е, че всички журналисти умират да обясняват как хора и бизнес ще наришават, ще лъжат и ще наглеят пушейки и оодигравайки се на инспекторите. Като гледаш тв оставаш с убеждение бетон- ние сме нация от лъжци Андешковси. Ао медиите са огледало, срашен ни е образа просто.
И малко по малко започваме да го вярваме. Ей ти мнението мад мен. За какво да се трвожим в тая ситуация. Ами дали са достатъчно ченгетата инспектори. Бе я да ги увеличиме та да го глобят тоя народ лъжлив злобарски

Пп впрочем има хора които се съмняват във вредността на цигарите. Не от глупост. Просто винаги има съпротива срещу истерично промиване на мозъци.

--------------------
— Ако ти си Нам-Бок — говореше Опи-Куан, — тогава ти си най-опасният и най-удивителният лъжец, който съм виждал

Йон
тэ®®о®izато®

Регистриран: 02.03.2005
От: Гаgнiъ леs®
    #2912971 - 05.06.2012 11:37 [Re: Dogwhisperer]

Не, не я подкрепям. Според мен е пълна идиотия и държавно извращение(поредно), спрямо голяма част от хората в тази държава.

Не ме притеснява, че е за самото пушене, защото на практика е по-скоро лишаване от избор. Избор, спрямо едно занимание, което не е забранено или криминализирано и от което държавата се облагодетества в особено големи размери.
Не е до въпроса "да пуша или не", а до възможността да взема това решение, както и до възможността на хората да преценят, дали да отидат на място, където се пуши или не, дали в тяхното заведение да се пуши или не и т.н.
Не на последно място, това е една много грозна подигравка с хората, които инвестираха немалки суми в създаване на отделения "пушачи/непушачи".

С нетърпение очаквам следващото брилянтно нас*ране на държвавността у нас. Защото това е нещото, което се случва, когато държавата ни се занимава с глупости, които налага на гражданите си.

--------------------
Peace V!

Моман

Регистриран: 27.07.2007
    #2913758 - 06.06.2012 21:00 [Re: Dogwhisperer]

И без това животът е труден. Защо трябва да отнемат малките удоволствия на хората, когато не пречат другите?...

--------------------
Няма голямо значение кой какво казва, а защо го казва, и това показва какъв човек е той.

filame
буквалист

Регистриран: 23.08.2011
    #2913948 - 07.06.2012 08:41 [Re: Моман]

Нищо не отнемат. Ако е пък толкова сложно да излезеш за 5 минути пред любимото заведение, като ти се припуши... Голяма драма.

Моман

Регистриран: 27.07.2007
    #2913953 - 07.06.2012 09:14 [Re: filame]

Цитат:

Нищо не отнемат. Ако е пък толкова сложно да излезеш за 5 минути пред любимото заведение, като ти се припуши... Голяма драма.

Представяш ли си го въобще? Ще си вземе човека чашата с кафето, ще си зареже компанията и ще излезе да дръпне набързо един фас пред заведението, където вероятно и други ще правят същото. Колям кеф, няма що.

Не е драма, но е нормално да има отлив от заведенията. Нека да мине известно време, да намалее контрола и хората ще почнат да нарушават заповедта. Мисля, че така ще стане.

--------------------
Няма голямо значение кой какво казва, а защо го казва, и това показва какъв човек е той.

deputatkata
влюбена в Дянков!

Регистриран: 04.05.2006
    #2913965 - 07.06.2012 10:10 [Re: Моман]

А защо накараха преди време собствениците на заведения да инвестират и да отделят зали за пушачи и непушачи?
Аз съм заклет непушач, обаче това, че хората нямат право на избор, не го приемам. Трябва да си има отделни помещения, заведения ако щеш за пушачи и непушачи, пък всеки да си избира. Цял живот съм заобиколена от пушачи и не ми пречи. Виж, ако трябва да избирам къде да заведа децата си, е друго. Но човек трябва да има право на избор.
Алкохолът е не по-малко вреден, предлагам и него да го забранят, на мен няма да ми се отрази също и тая забрана.

--------------------
Добре фиксираният пациент...не се нуждае от упойка!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Godiva, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4466

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.038 seconds in which 0.017 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.