ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Нещата от живота

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Моман

Регистриран: 27.07.2007
Re: Какво мислите за забраната на пушенето на обществени места?
    #2913967 - 07.06.2012 10:14 [Re: deputatkata]

На едно мнение сме.

--------------------
Няма голямо значение кой какво казва, а защо го казва, и това показва какъв човек е той.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
filame
буквалист

Регистриран: 23.08.2011
    #2914010 - 07.06.2012 11:31 [Re: deputatkata]

Аз нещо не разбирам. Хората искат да имат право на избор, просто за да знаят, че го имат ли? Кой пушач може с ръка на сърцето да каже, че преди тоя проект е избирал да излезе да си пуши цигарите навън, вместо да си пуши вътре на топло? Не познавам такива. Тогава за какъв избор става дума? И още нещо - аз не разбирам от политико-бизнес, не се и вълнувам , и ако този закон е бил предварително мислен, тогава добре. Но пък никой не е екстрасенс , че да предупреди собствениците на заведения, че след Н-брой дни/седмици/месеци/години, ще бъде одобрен закон, според който... и те да не си правят труда, значи
А по въпроса за здравето - ако аз искам, ще пия от зори до мрак, ще се тъпча с джънк и няма да излизам от нас. И ще си съсипя живота. Забележи! без да слагам в устата на някого пиене или едене! Ето това е избор. Иначе ако ми пука, ще трябва да избягвам надимените заведения - това пък е ограничение. От мойта камбанария.

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #2914087 - 07.06.2012 17:42 [Re: filame]

Скъпа, никой не говори против закона в тая тема, а срещу неговата категоричност .
Аз, например, нямам нито една приятелка непушачка. Как си представяш да дзиндзирикаме зимата пред някое заведение с чашата кафе в ръка? Глупости на търкалета! Защо да няма заведения само за пушачи, къде е проблемацията??? Мноо ясно, че аз и такива като мен/гнусни пушачи / няма да ходим по заведения.
А! И вече ще си търся цигари без бандерол, стига съм наливала кинти на тия изедници

--------------------
Ние сме ора естете.

filame
буквалист

Регистриран: 23.08.2011
    #2914088 - 07.06.2012 17:46 [Re: Пипи^]

Да бе, и аз това казах в първия си пост по тая тема. Най-чиста работа - заведения за пушачи (най-долни :Р) и за непушачи.

Нам Бок
лъжец

Регистриран: 02.05.2011
    #2914286 - 08.06.2012 10:54 [Re: Пипи^]

След дъжд качулка е тая дискусия. Категоричност, избор, права и здраве, дрън дрън. Закон. Закона не оставя никакво колебание какво трябва и какво не трябва да прави човек. Никаква свобода и никакъв избор няма човека. Незаконно е да изнасилваш, да крадеш, да не си плащаш данъци и акцизи и да пушиш на закрито на обществени места. Тва е.
На мен ми е много кофти заради данъците, на изнасилвачите сигурно също им е много тъжно, че им забраняват на хората да изнасилват. Пък на пушачите да пушат.
Свободата е измислица на писатели от 17ти век. Нещо като чародейството. За какво имаш свобода, та да приказваш за свобода да пушиш?

--------------------
— Ако ти си Нам-Бок — говореше Опи-Куан, — тогава ти си най-опасният и най-удивителният лъжец, който съм виждал

perkito
неориентиран

Регистриран: 27.05.2012
    #2915648 - 12.06.2012 13:58 [Re: Dogwhisperer]

това е все едно да отделят пикаещите от непикаещите в морето

Мечето :)

Регистриран: 02.05.2012
От: Чикаго
    #2915725 - 12.06.2012 20:31 [Re: perkito]

Цитат:

това е все едно да отделят пикаещите от непикаещите в морето

хахахахха

--------------------
Прасчо: "Знаеш ли, Пух, мислех си..."
"Това е добър навик, Прасчо!" - прекъсвайки го, каза Пух.
Из "Мечо Пух"

Natural
stranger

Регистриран: 20.01.2005
От: Софето
    #2917140 - 15.06.2012 14:46 [Re: Моман]

Цитат:

Цитат:

Нищо не отнемат. Ако е пък толкова сложно да излезеш за 5 минути пред любимото заведение, като ти се припуши... Голяма драма.

Представяш ли си го въобще? Ще си вземе човека чашата с кафето, ще си зареже компанията и ще излезе да дръпне набързо един фас пред заведението, където вероятно и други ще правят същото. Колям кеф, няма що.

Ми да - ново поле за социални контакти

Човек иначе се чуди какви маймунджулъци да измисли, че да заговори дългобедрата брюнетка от съседната маса , а така - просто проследиш кога мацката бърка за цигари в чантата и излиза навън , "случайно" и ти излизаш в същия момент , предложиш огънче, пуснете две-три съзаклятнически майни по адрес на приелите Забраната, разкажете си колко пъти сте правили опити да ги спирате ... и така леко и неусетно се озовавате в небрежен чат, а девойката започва многозначително да пърха с мигли, което очертава нелоши перспективи за интересно продължение ...

--------------------
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур

Сияйна
заслужил ветеран

Регистриран: 08.11.2004
    #2917166 - 15.06.2012 15:33 [Re: Natural]

Те това е позитивно мислене
По темата: и да мислим и да не мислим, тя е факт
Можем само да си чешем езиците /клавиатурата/

Треперски
член

Регистриран: 22.07.2012
    #2931419 - 31.07.2012 17:06 [Re: Dogwhisperer]

Цитат:

http://www.actualno.com/columnist/article/id/19/author_id/29

Подкрепяте ли я или не?

Подкрепям забраната за пушене!!!
Християнин съм и съм заклет Непушач.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Godiva, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4434

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.035 seconds in which 0.013 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.