ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Нещата от живота

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Хуанита
couch potato

Регистриран: 08.12.2004
От: Центъра на Вселената
Re: офф
    #2920058 - 22.06.2012 23:07 [Re: kapitoliq]

Ние учим децата си, да. Учим ги на каквото ние изберем поне докато започнат сами да се учат. Деца от привидно здрави семейства са агресивни и без ценности, деца на разведени родители са амбициозни и отговорни - зависи какви са ценностите на родителите, а не дали са разделени. Като останем заедно в името на децата на какво точно ги учим? Може и да съм крайна, но за мен това значи да ги учим на страх и лъжа, на това да си затварят очите за истината в полза на удобството.
Защо си мислиш, че това е "лесното"? Напротив, според мен това е трудното.
Фройд може да е прав за много неща и вероятно ще ти бъде много полезен в работата, но не става нито за лична библия, нито е ръководство как да се справим с живота.

Животът не е лесен и всеки сам намира пътя си. Моля те, не приемай думите ми като съвет, а като друга гледна точка.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #2920171 - 23.06.2012 07:50 [Re: Хуанита]

Цитат:

Деца от привидно здрави семейства са агресивни и без ценности, деца на разведени родители са амбициозни и отговорни - зависи какви са ценностите на родителите, а не дали са разделени.

С това не съм съгласна.
Има изключения и от двете, но като цяло не е максимата.
Обикновено учим децата си да са последователни, да са прилежни, да полагат усилия в училище и в ежедневието си, да се упражняват и да не се отказват при всяка трудност. Учим ги да бъдат толерантни, учим ги да умеят да прощават и да решават конфликтите си по мирния нячин.
А какво им показваме ? - твърде често им показваме, че всичките тези изисквания не важат за нас, че ние можем да сме непоследователни и да се отказваме лесно, просто защото е трудно, да решаваме конфликтитите си с нерви, крясъци, скандали.
Има случаи, когато разводите трябва да се случат, за да е мир и спокойствие, но има и други, в които хората решават, че не си струва, понеже цял живот ще е така и се отказват.
Вчера прочетох нещо интересно във фейсбук. Някаква възрастна двойка е разказвала за живота си по някоя от телевизиите. Попитали са ги, как са съхранили брака си цели 65 години. Дамата отговорила, че това се дължи на нещата, които са ги учили - когато нещо се счупи не се изхвърля, а се залепя и продължава.
Цитат:

това значи да ги учим на страх и лъжа, на това да си затварят очите за истината в полза на удобството.

Това го чувам често..
Но защо страх? - от какво ? Нима разумното и обективно разглеждане на обстоятелствата е страх?
И какво му е трудното на това да си събереш багажа???
И защо лъжа? Та те разбират много неща и може да се говори с тях след определена възраст. Поне това направих аз.
През тази една година у дома не е имало скандали. Не съм се местила в други стаи. През лятото ходих на работа всеки ден и никой не разбра, какво точно се случва. Хората обичат да се оправдават - с нерви, с проблеми, с какво ли не...
Цитат:

не приемай думите ми като съвет, а като друга гледна точка.

Не се тревожи, не бягам от съвети, дори когато ги отричам първоначално, винаги давам шанс на чуждото мнение, поне да го обмисля, ако не друго.
А решенията са били мои и когато достигна до тях - няма колебание.

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

Хуанита
couch potato

#2920186 - 23.06.2012 10:38 [Re: kapitoliq]

Цитат:

Вчера прочетох нещо интересно във фейсбук. Някаква възрастна двойка е разказвала за живота си по някоя от телевизиите. Попитали са ги, как са съхранили брака си цели 65 години. Дамата отговорила, че това се дължи на нещата, които са ги учили - когато нещо се счупи не се изхвърля, а се залепя и продължава.

Тази снимка е доста популярна напоследък - досега съм я виждала на три езика.
Съгласна съм, че компромисите са тайната, но те трябва да се правят, защото искаме, а не защото трябва.

kapitoliq
UncharteD

#2920405 - 23.06.2012 22:04 [Re: Хуанита]

Всъщност не съм виждала снимка, дори не зная, че я има. Но и няма значение, нужно е да послушам за миг баба си, да видя очите на майка си и ще видя написано отново това..
Няма копромис, който да искаме. Ако искаме нещо, то е желание, не копромис.
Компромисът е необходимо съгласие, отсъпка тогава, когато се налага и в името на нещо смислено.

Знаеш ли... ужасно е да срещнеш невъзможното. Няма по-ужасно от това..

--------------------

xoce
coyote
**

Регистриран: 30.07.2009
Re: Понякога ще идвам
    #2920431 - 24.06.2012 00:48 [Re: kapitoliq]

Цитат:

Понякога ще идвам

Некой пa ми говори за

--------------------
Hell Was Full So I Came Back

kapitoliq
UncharteD

#2920435 - 24.06.2012 01:29 [Re: xoce]

авеню...

Sometimes I find myself in a sea
in a dream that's so far away
sometimes
Tell me what's happened to me
sometimes I see myself falling
although I don't show it much
sometimes I'm crazy for you
well maybe I'm fine
and tell me you're mine...

--------------------

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #2920463 - 24.06.2012 10:18 [Re: kapitoliq]

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

kapitoliq
UncharteD

#2920959 - 25.06.2012 02:13 [Re: Azalea]

--------------------

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #2921627 - 26.06.2012 15:28 [Re: Хуанита]

Цитат:

Цитат:

Тази снимка е доста популярна напоследък - досега съм я виждала на три езика.
Съгласна съм, че компромисите са тайната, но те трябва да се правят, защото искаме, а не защото трябва.

Пълен оф топик съм, извинете! И аз я видях тази снимка днес на гръцки. И се зачудих колко противоречиво е всичко и индивидуално. Наскоро четох една притча- беше от сорта, че някакъв баща накарал сина си да забива гвоздеи в една врата, всеки ден по един. Забивал, забивал, станала грозна. После му казал " Хайде сега извади ги". Много по- трудно било да ги извади. Останалите дупки също били ужасно грозни и напомняли за пироните.
Смятате ли, че старите поколения са имали по- ясни ценности и усет за запазване на нещата? Всъщност думата не е точно " ценности", но не се сещам по- подходяща в момента. И дали от друга страна съвременните поколения са по- неполагащи усилие? Искам нова жена- хоп нова жена, нов мъж, воалА. Т.е получава се така- хубаво е да можеш нещо като не ти харесва- просто си вземаш нещата и няма смисъл да се мъчиш или да се стараеш да оправяш нещо, което може би е и непоправимо. Но пък в същото време дори при най- малкия камък, хората да се махат ми изглежда странно.

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

Хуанита
couch potato

#2921685 - 26.06.2012 17:35 [Re: Дзвер]

Цитат:

Искам нова жена- хоп нова жена, нов мъж, воалА. Т.е получава се така- хубаво е да можеш нещо като не ти харесва- просто си вземаш нещата и няма смисъл да се мъчиш или да се стараеш да оправяш нещо, което може би е и непоправимо. Но пък в същото време дори при най- малкия камък, хората да се махат ми изглежда странно.

Под "искаме" имам предвид искаме да сме там, да остареем с този човек, да сме част от живота му. Това, което казвам е, че такива избори, според мен, е хубаво да се основават на това, а не на идеята, че децата ни за нищо няма да стават, ако родителите са разделени, няма да намерим друг мъж в живота си и т.н.
Аз лично съм за компромисите и съм правила много такива, но компромиси "на всяка цена" за мен са неоправдани.
Старите поколения са имали по-малко право на избор. Не мисля, че сега сме по-малко морални - просто времената са други.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Godiva, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3475

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.038 seconds in which 0.018 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.