ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Нещата от живота

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
Re: офф
    #2921692 - 26.06.2012 18:02 [Re: Хуанита]

явно не съм се изразила добре, не говоря за компромиси или как децата приемат разделите на родителите, нито за компромисите на всяка цена, когато са за сметка на един или единият се чувства зле, нито за ограничените права на избор в миналото.
Имах предвид по- малко ли ценят днешните хора какво имат- в случая когато нещата не са толкова драматични или да изискват сериозни компромиси, по- малко усилия ли полагат?
За да не се получи пак грешка, например ситуации бол- тя позанемарена след раждането и отдадена на детето. Той- ам' що не си намеря една любовница аз? Или друга- той не изкарва достатъчно пари, за да задоволява всичките й нужди. Тя " бе я да му бия шута на този, ще си намеря по- богат".
Имам чувството, че нашето поколение сме по- егоисти, повече за себе си мислим, по- малко за другия. И това е нормално, но пък често се стига до супер егоизъм. Или просто така ми се струва, щото гледките на възрастни двойки хванати за ръка са мили и романтични?

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Хуанита
couch potato

Регистриран: 08.12.2004
От: Центъра на Вселената
    #2921699 - 26.06.2012 18:52 [Re: Дзвер]

Сладки са хванати за ръка, съгласна съм, но само те знаят дали си остават хванати за ръка като затворят вратата. Понякога нещата не са такива, каквито изглеждат отстрани.
Двата ти примера са често срещани по мои наблюдения. Мисля, че основно значение има мотивът, с който сме решили да се съберем с някой и моралните ни ценности. Ако една мома е направила избора си заради това някой да й плаща сметките, какво й пречи да се огледа за някой по-заможен. Ама не мисля, че това е нещо кой знае колко ново. И едно време са се ценяли заможните ергени и момите с големите зестри. Вярно, оставали са си заедно хората, защото да си "парясница" е било срамно, а и за мъжете не е било комплимент. Пък изневери има откакто свят светува.
Намирам егоизмът в определени дози за здравословен. Не мисля, че повечето хора в днешно време са супер егоисти.
Не е редно да се сравняваме с други поколения - все пак животът ни е съвсем различен от техния. Ние сме такива каквито сме, децата ни ще бъдат други, а внуците ни - съвсем различни.

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #2921753 - 26.06.2012 21:13 [Re: Дзвер]

Цитат:

Имам чувството, че нашето поколение сме по- егоисти, повече за себе си мислим, по- малко за другия. И това е нормално, но пък често се стига до супер егоизъм. Или просто така ми се струва, щото гледките на възрастни двойки хванати за ръка са мили и романтични?

Точно това си мисля....
Около мен е пълно с хора, разведени след година-две брак.
Гледам все циркове, може аз да не съм в нормална среда, знам ли..
Днес се разделят, събират багажите като чергари, утре се събират. Бият се, крякат, обиждат се...
И всичко се оправдава с "единствения живот"...
Разврат - любовници, някой изнагляват да са и от собственото обкръжение на половинките си..
Егоизъм е, свръхегоизъм..
Хората си омръзваме, когато не полагаме усилия да държим жив огъня. "До живот" вече е понятие, което включва десетина години период...
Може и да съм песимист..
Така ги виждам аз нещата, защото най-важното не отчитаме - отнемаме правото на избор на децата ни, понеже те не могат да решат нито собствената си съдба, нито могат да наказват, но смело се оправдаваме с какви ли не неща, включително с това, че те щели да бъдат по-щастливи...

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

cveteto70
novata
**

Регистриран: 20.08.2012
От: софия
    #2943734 - 31.08.2012 21:30 [Re: kapitoliq]

а може би просто никога не са били един за друг.случват се и такива неща.

xoce
coyote
**

Регистриран: 30.07.2009
Re: Понякога ще идвам
    #2943872 - 01.09.2012 02:05 [Re: kapitoliq]

Цитат:

Когато се наситя да те гледам –
ще те целуна и ще си отида.
и цял живот във бягство ще изкарам

Малко мисли ме навяват/напомнят/.

--------------------
Hell Was Full So I Came Back

cveteto70
novata
**

#2943897 - 01.09.2012 08:17 [Re: xoce]

няма смисъл от бягство.това няма да реши нещата.

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #2943904 - 01.09.2012 09:25 [Re: cveteto70]

Да, човек не може да избяга от себе си.

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

xoce
coyote
**

Регистриран: 30.07.2009
    #2946623 - 04.09.2012 23:51 [Re: cveteto70]

Добре де,само ще ...минавам

--------------------
Hell Was Full So I Came Back

lost_lullacry

Регистриран: 07.10.2005
    #2946633 - 05.09.2012 00:20 [Re: kapitoliq]

Цитат:

Цитат:

Точно това си мисля....
Около мен е пълно с хора, разведени след година-две брак.
Гледам все циркове, може аз да не съм в нормална среда, знам ли..
Днес се разделят, събират багажите като чергари, утре се събират. Бият се, крякат, обиждат се...
И всичко се оправдава с "единствения живот"...
Разврат - любовници, някой изнагляват да са и от собственото обкръжение на половинките си..
Егоизъм е, свръхегоизъм..
Хората си омръзваме, когато не полагаме усилия да държим жив огъня. "До живот" вече е понятие, което включва десетина години период...
Може и да съм песимист..
Така ги виждам аз нещата, защото най-важното не отчитаме - отнемаме правото на избор на децата ни, понеже те не могат да решат нито собствената си съдба, нито могат да наказват, но смело се оправдаваме с какви ли не неща, включително с това, че те щели да бъдат по-щастливи...

Аз ще отговоря с филм вместо със стихотворение: "Mr. Nobody".

cveteto70
novata
**

#2946821 - 05.09.2012 13:20 [Re: lost_lullacry]

затова моето мнение е че щом вече не можем да се търпим взаймно най добре е да се разделим.може там някъде да ни чака истинската любов.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Godiva, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3417

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.