ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Нещата от живота

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Сияйна
заслужил ветеран

Регистриран: 08.11.2004
Re: офф
    #2919914 - 22.06.2012 17:20 [Re: filame]

Цитат:

Да си здраво стъпила на земята и същевремнно "понякога да идваш"?

Съгласна с отговора , който си дала

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Сияйна
заслужил ветеран

Регистриран: 08.11.2004
    #2919915 - 22.06.2012 17:24 [Re: Azalea]

То пък аз гледам мислиш
Визирам, това, че сюжетите им си приличат, сапунки.
Докато превключвам или на реклами, докато чакаш друго предаване е достатъчно да хванеш сюжетната линия

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #2919916 - 22.06.2012 17:31 [Re: filame]

О.. "понякога ще идвам" въобще не значи, че мисля да се влюбвам.
Фройд твърди, че То може да получи наслада както от реална ситуация, така и във въображението си.
Хайде ще разкажа малко....
Съпругът ми, точно преди година, ме нарани ужасно много. Толкова много ме заболя.. Не мога да ти опиша.
Не можех да спя, не можех да се храня, за седмица свалих 7 кг и паднах под минимума си. Задушавах се, не исках да ме докосва, исках да си тръгна и може би бих, ако децата не ми бяха важни. А те реагираха на тази възможност болезнено. Голямата ми дъщеря не спря да плаче дни наред...
Е, не мога да й причиня това, за да угодя на гордостта си или да преследвам някакво мое лично щастие.
Не съм ревнива, но пък съм доста честолюбива.
Отне ми година да преглътна. Днес не съжалявам, започвам по малко да се връщам към него, след като тръшнах врата на сърцето си с бясна сила. Гняв, ярост, жажда за мъст..
Ще спра до тук.
После започнах да копнея за дните, когато бях доволна и щастлива. Спомнях си за вечерите, когато седях гушната в него и си говорихме. Спомних си, че се "борихме" и му шляпах маслинки и ми стана пусто и самотно. Реших да се върна, но това реших съвсем наскоро..
И го реших, защото емоциите и гордостта ми са достатъчно силни за да изкривят реалността - а аз продължавам да го обичам и някак не мога да си представя животът ми да започне с друг.
Е, не съм забравила и сега все още при спомена се връщам и се опитвам да затворя вратата, толкова по-лесно е, защо ми е да се боря със себе си, но после разбирам, че не искам да изкарам живота си така и пак напред заминавам.. Опитвам се да не се пречупя. Разбираш ме, предполагам. Няма да ми е трудно да го изстръгна от сърцето си, почти го изрязах. Това е нещото, което винаги правя, за да си спестя страданието. Много е лесно, твърде е лесно, но както казах, в живота имам и отговорности.
Иначе за останалите мъже.. обикновено, ако мъж започне да ме сваля, желанието ми за флирт е равно на желание да го унижа, играя си с мъжете, особено с онези, които ме канят на хотел след 5 изречения.

Не съм светица, не го разбирай така. Всичко е защитен механизъм, желание да се опазя от разни терзания, не са ми необходими, най-много да си съсипя живота и след време да установя, че съжалявам, но връщане няма.
Ако се наложи да си търся нов мъж, нямам идея, дали ще успея, по-скоро съм песимист...станала съм безкомпромисна и доста рязка

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #2919919 - 22.06.2012 17:51 [Re: kapitoliq]

Пожелавам ти да намериш най-доброто за себе си решение.

Аз лично смятам, че човек става по-толерантен с времето и когато му се е случило нещо подобно, или въобще някаква трудностр в живота, и вместо да събира огорчение би могъл да види и възможността за собствено развитие.

В това да останеш до човек, когото обичаш и да започнеш " отначало", но на основата на хубавото между вас и да градиш ново бъдеще , няма нищо лошо, но да унижаваш други заради грешките на някой друг поне за мен е неприемливо. Още повече, че в такива случаи , според мен човек наранява повече себе си, вместо този когото унижава.

Желая ти успех в каквото и да решиш.

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

kapitoliq
UncharteD

#2919924 - 22.06.2012 18:01 [Re: Azalea]

Цитат:

да унижаваш други заради грешките на някой друг

О, това няма връзка със случката със съпруга ми.
Друга тема е, много писане ще има, да кажем само, че ми е ужасно унизително да ме виждат само така.
Да не се интересуват от чувствата ми, мечтите ми, характера ми, а само от съдържанието под дрехите, много ми е унизително.
Като по-малка се забавлявах, после започнах да се дразня, а сега понякога ме наранява..
Сложно е, трудно е за обяснение.
Освен това не искам да звучи нескромно, нека оставим тази тема.
Казах го, за да стане ясно, че не ми е сложно да балансирам, то ми идва отвътре.
Не съм от камък, но леснодостъпните, дори и да са предизвикали някакво привличане, бързо се превръщат в мишени...
Малко ненормално е това
В такъв мъж не мога да се влюбя.
По-страшно е, ако намеря предизвикателство, интелект, сдържаност, в тези случаи включвам на 2-ра и отпрашвам с 200...

--------------------

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #2919927 - 22.06.2012 18:15 [Re: kapitoliq]

Има неща, които си заслужават човек да се замисли върху тях, но да се чувстваш наранена защото някой, когото не познаваш не се интересува от твоите чувства и всичко, което си изброила ? Защо ти е това ? Ти не познаваш този човек, а и той се интересува само от собствените си чувства ? Защо тогава да му отделяш повече от необходимото внимание, че й да влагаш чувства в това ?!

Помиcли върху това.

Лично мен ми е безразличен един такъв човек - него го интересува едно нещо и той му дава израз, от мен зависи дали сте му обърна внимание или сте продължа по пътя си.

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

Хуанита
couch potato

Регистриран: 08.12.2004
От: Центъра на Вселената
    #2919928 - 22.06.2012 18:15 [Re: kapitoliq]

Казват, че всяка връзка е низ от компромиси. Това, което никой не може да ти каже, обаче, е на каква цена компромисите са приемливи и кога започваш да губиш себе си - това всеки сам трябва да отсъди за себе си. Моите наблюдения са, че всеки следващ е с по-висока цена.
Да преглътнеш гордостта си или да се пребориш с чувството си за самосъхранение?
Децата интуитивно усещат нещастието на родителите си и това ги прави нещастни, а не самият факт, че някой ще си тръгне. Родител и съпруг/а са различни неща все пак. Изборът дали да останеш за мен се основава на това дали искам и не го оправдавам с децата или с това дали ще намеря друг мъж. Мъже се намират, но е по-добре сама, отколкото с грешния (според мен ).

Съжалявам за болката, която си преживяла.

П.П. Фройд не е създателят на света и познанията му за него са това, което човешката му природа е позволила да види.

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #2920026 - 22.06.2012 22:02 [Re: kapitoliq]

Цитат:

станала съм безкомпромисна и доста рязка

Тва си е нещо зодийно, ше знаеш колкото повече остарявам, толкова по-рязка и безкомпромисна ставам.
Нямам усещането, че греша.
Ще видим...

--------------------
Ние сме ора естете.

kapitoliq
UncharteD

#2920029 - 22.06.2012 22:07 [Re: Хуанита]

Права си, много си права. Не бих се хванала с някого, за да не съм сама.
Точно затова считам, че ще е трудно, но не се страхувам от самотата, това не би ме спряло.
Фройд не е измислил и създал живота, но за много неща е прав..
И като се поогледма в днешно време...толкова много разбити семейства, а днешните деца за агресивни, бе особени ценности, доста егоистични, доста неамбициозни...
Мислиш ли, че нашият пример не ги учи на това?
Със сигурност не искам да науча децата си на "лесното". Всичко е балансирано, най-вече защото съпругът ми е страхотен баща и се грижи добре за децата. Обожава ги, а и много други неща са ок.
Но си права за компромисите... хората свикват с тях.

--------------------

kapitoliq
UncharteD

#2920030 - 22.06.2012 22:08 [Re: Пипи^]

МОже, знам ли.
Страшна работа...
Аз също нямам усещането, че греша, напротив, доста по-спокойно живея и малко хора злоупотребяват с търпението ми.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Godiva, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3487

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.037 seconds in which 0.016 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.