ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Нещата от живота

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Сияйна
заслужил ветеран

Регистриран: 08.11.2004
Re: офф
    #2919294 - 21.06.2012 11:12 [Re: kapitoliq]

Цитат:

ПО-лесно ми е.
Както споменах вече, не съм социопат- обичам и то силно. За мен любовта е като огъня - необходим да се топлиш и да живееш, но от прекалено много пламъци - изгарям.
Истината е, че нямам идея защо. Този отговор може би се крие някъде далеч в миналото, събитие, човек или нещо друго, което не помня.
Винаги е било така. Може би, ако бях се усетила навреме, нямаше да се влюбя и в мъжа ми.
Но се усетих чак след няколко месеца, че не мога и ден без него и го обичам ужасно много.
Вероятно се предпазвам така. МОга да кажа "не" на всеки, всичко, всякога, ако всичко е под контрол, не ми се налаг да правя компромиси или да бъда толерантна, когато не желая. Всичко това, както и доброто отношение към другите, мога да си го осигуря и с просто възпитание, същото важи и за тях, могат да разчитат на хубаво отношение, на вярност, на лоялност, ако подходят с добро възпитание. С любовта няма контрол, няма логика, няма здрав разум, всичко е емоция, а емоцията не е добър съветник винаги.

Блажени са вярващите
Можеш да контролираш нещата когато си в позната обстановка, но при промяна на условията едва ли...
Казват, че планетата Земя се е родила от случаен взрив т.е. никой не е контролирал това.
Не е ли натоварващо това "контролиране и мислене"?
Как изспускаш "парата"?
Да подбираш приятели, разбирам, но да подбираш в кого да се влюбиш ми се струва - да кажем: трудно осъществимо, в смисъл защо доброволно трябва да си лишаваш от положителни емоции??
Казваш: разумът е преди всичко на 100%. Е... и...?
В името на какво? На спокойствието?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #2919324 - 21.06.2012 12:45 [Re: Сияйна]

Защо мислиш, че е само "вяра"?

Толкова много години работя с хора, мъже. Работи и е проверено.
Всичко е в името на подреден живот, с ясни цели, ясни посоки, ясно задължения, ясни отговорности. Всичко трябва да е ясно. Не искам в живота ми хаос. Не си падам по лъкатушенето на емоциите. Човешките желания са много и все различни, а като прибавиш разни емоции, доукрасени с очаквания и става качамак. Все едно да напиеш една маймуна и да я пуснеш в джунглата.
Натоварващо е, но не чак толкова, че да ми създава проблеми.
Разпускам парата с мислене, колкото и странно да звучи. Анализите са начина да видя, какво точно се случва, защо се случва, защо искам нещото, кое ме е тласнало натам, какво искам да се случи, какво очаквам да се случи и т.н. Наблюдавайки отстрани другите, много полесно преценявам тях, отколкото себе си. Но кое му е сложното или трудното на това, да си наясно със себе си ??
Може би е странно, сигурно е странно, но пък ми върши страхотна работа в живота.
Питате, защо трябва човек да подбира дали да се влюби и защо?
Ето един прост отговор - за да не върши щуротии.
Няма как да разберете мотивите ми изцяло, ако не започна да разказвам за живота си, а аз нещо не мисля да го правя.

Преди личните ми потребности, винаги е имало отговорности. Именно те са показателя за това, доколко един човек е наистина човек и доколко е просто егоист.
Много е лесно да мислиш само за собствения си "задник", но обикно не води до нищо добро и може да наранява ужасно много.

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

Сияйна
заслужил ветеран

#2919347 - 21.06.2012 13:35 [Re: Сияйна]

Хубава песничка, релаксираща

Не е нужно да разказваш живота си, никой не очаква това.
Просто ми напомни за мен самата.
Наистина ли си наясно със себе си? Ако си постигнала хармония вътре в себе си-поздравления.
Не знам, но ми се струва, че имаш още път да извървиш по пътя на хармонията, дано да греша.

filame
буквалист

Регистриран: 23.08.2011
    #2919391 - 21.06.2012 15:30 [Re: Сияйна]

Човек може да е наясно със себе си и с желанията си и без да анализира нещата постоянно и подробно. Друг е въпроса, ако не става дума само за теб самия. Аз съм сама. Не завися от приятелите си, или от семейството си и поне по отношение на партньорите си, мога да правя каквото сметна за добре. Като по-малка ми се струваше много романтично да се връщам към някаква любов, да си преживявам нещата сама със себе си и да смятам, че това е вид мой таен (може би) свят, много по-добър от реалния...
Понастоящем изобщо не мисля така. Непрекъснато срещам нови хора. Повечето от тях са ми интересни - няма някакъв общ признак за което, или общият признак е биологичния вид Та, за когото преценя - допускам до себе си. Случва се, каквото се случва и после продължавам напред, доколкото ми е възможно. Не се обръщам назад, не се опитвам да бягам, когато нещо ме връхлита, макар че в повечето случаи ми е неприятно. По тази причина и не поддържам веднъж вече изгубен контакт ( изгубен във вида, в който е съществувал) Просто времето си върви. Не зная в каква посока, но искам да следвам него, а не миналото. А хубавите моменти винаги ще ги има. И винаги ще са много по-силни от лошите.

kapitoliq
UncharteD

#2919405 - 21.06.2012 16:11 [Re: Сияйна]

Да, в значителна част съм наясно със себе си и най-вече се пазя от собствените си заблуди, онези, които сама сътворявам за действителността и другите. Понеже съм изключително емоционален човек, склонна съм да преживявам всичко дълбоко и бурно, а тези емоции нерядко могат да изкривят действителността. Именно затова се придържам към разума, защото не се доверявам на емоциите си.
По отношение на хармонията - далеч съм от нея, точно поради този конфликт - емоция срещу разум.
Но няма антагонизъм, просто моментно неудовлетворение. А нормално е да има такова. Докато съм жива ще ми се иска да живея по лесния начин. Винаги ще има желания, които не са добри за мен и останалите и т.н.
Но като цяло не съм с висока тревожност. Точно затова се стремя и животът ми да е под точен ред и бягам от всяка емоция, която може да ме отклони от онова, което следвам. Ако изпусна реда и контрола, тогава ще стане страшното.

Отделям много време да опознавам себе си и света около мен.

--------------------

kapitoliq
UncharteD

#2919407 - 21.06.2012 16:26 [Re: filame]

И аз не се връщам към минали преживявания. В смисъл, че нещо, което съм изживяла и преживяла (добро или лошо) не извиква в мен някаква, кой знае каква, емоция. МОже да се усмихна или наум да си тегля една самоирония, но не и повече от това. Целият зор с неприятните усещания е в настоящето. Там е работата, че понякога твърде дълго се задържат емоциите, може да си страдам за нещо дълго време.
Както споменах наскоро, минах през период, който трая почти година и в който положих големи усилия да преодолея някои събития в живота ми. Там е проблемът - всичко е трайно при мен - обич, разочарования, приятелство.. И независимо от това, много обичам тези си странности. Такава съм си, харесва ми, не мога другояче.
Мога ли да се пъна да бъде някакъв калъп? - нито е градивно, нито е обективно, нито ще ми донесе повече самоуважение и хармония. По-скоро се стремя да не отричам някой моит странности, защото някога го правех и това ми донесе доста беди.

--------------------

Моман

Регистриран: 27.07.2007
    #2919409 - 21.06.2012 16:33 [Re: kapitoliq]

Ти си разумен и отговорен човек, Лилит. Дори и да е за твоя сметка. Но винаги е така - едно губиш, друго печелиш. Няма пълно щастие.

--------------------
Няма голямо значение кой какво казва, а защо го казва, и това показва какъв човек е той.

Сияйна
заслужил ветеран

#2919411 - 21.06.2012 16:45 [Re: kapitoliq]

Цитат:

Единственият начин да се отървеш от изкушението е да му се отдадеш.

Оскар Уайлд

kapitoliq
UncharteD

#2919412 - 21.06.2012 16:48 [Re: Моман]

Благодаря, Моман.
В малко случаи се чувствам ощетена.
То и затова по толкова много време мисля и анализирам - за да убедя себе си, за да се уверя и проверя дали това, което искам и чувствам е това, което е и което ще ме направи доволна ( за желанията).
Така че, просто си давам повече време и не се насилвам, не прибързвам с решенията.
Дотолкова съм емоционална, че и най-дребните неща ме превръщат в тайфун.
А тайфуните рушат..

--------------------

kapitoliq
UncharteD

#2919413 - 21.06.2012 16:49 [Re: Сияйна]

Дали за всичко важи?
Не съм привърженик на това.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Godiva, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3418

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.008 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.