ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Нещата от живота

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Opk
неясен

Регистриран: 17.09.2008
От: София
Re: Безсилието като насилие
    #2967464 - 13.10.2012 10:35 [Re: Хуанита]

Цитат:

Сексуалната ориентация не прави човек долен. Не мисля, че примерът ти е удачен - каквото и да прави човек в спалнята си, си е негова работа, освен ако не е садист и не причинява някому болка или не представлява заплаха за живота му. Отдавна не е скандално да заявиш, че си гей. Въпросът е колко е реклама да кажеш, че си луд и имаш психични отклонения, защото интервюто за мен значи точно това.

Ти нещо си се объркала много или си на принципа "Чукча не читатель, чукча - писатель".
Това че сексуалната ориентация може да е нещо долно го казваш ТИ! Аз съм казал точно обратното и съм допълнил, че е напълно без значение за отношението към някого.

Чети внимателно мненията, които коментираш и не пиши глупости!

Нека вметна обаче, че сексуалната ориентация на педофилите е абсолютно долно качество. Прочети го внимателно и тогава се опитай да се правиш на интересна.

--------------------
Съглеждам в очите ти страх и омраза. За теб съм чудовище, което дебне в сенките, чудовище, с което плашиш децата. Но вгледай се внимателно в това чудовище. И ще видиш, че ти самият си чудовище.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ne znaem cqlata istoriq
гад непоносима

Регистриран: 30.08.2008
От: Някъде,наполовина.
    #2967465 - 13.10.2012 10:36 [Re: cveteto70]

Ма по-добре вместо това да набие канчето на тъпото копеле.
Ако насилието не е физическо се сещам за вариант да го скършиш от рано- лакирваш му крака и ръце по време на сън, рисуваш с перманентен грим и снимаш. Заплашваш го с пускане на снимките в нета и разпечатването им и налепянето по стълбовете в махалата /ако решиш може да го покажеш на брат, сестра и родители с обяснението, че с тоя педал ти повече няма да живееш/.

--------------------
Няма ситуация без изход.Това е само пауза между две хрумвания.

По-добре да забравям,отколкото да не помня!

Хуанита
couch potato

Регистриран: 08.12.2004
От: Центъра на Вселената
    #2967472 - 13.10.2012 10:48 [Re: Opk]

Къде точно съм казала, че сексуалната ориентация може да е нещо долно? И как точно се правя на интересна като коментирам вариант със самореклама "Аз съм долен гей"? Май ти не четеш.
За педофилите съм абсолютно съгласна с теб.

Бистренце
дечко

Регистриран: 28.07.2005
От: София, България
    #2967688 - 13.10.2012 18:17 [Re: Хуанита]

Такива отношения са патология отвсякъде. Наричат се садо-мазохизъм /не в сексуалния смисъл на израза, но явно тия и в сексуалния го прилагат/.
По-ужасното е, че и двамата явно го приемат като нещо в реда на нещата до степен, че да го споделят публично.
Ако е вярно разбира се.
За мен въпросът е кой от двамата е по-побъркан: този, който бие, или този, когото бият.

--------------------
Какъв човек е онзи, който не се стреми да направи света по-добър? "Небесно царство"

Хуанита
couch potato

#2967744 - 13.10.2012 20:23 [Re: Бистренце]

Вярно е, няма как да сме сигурни, че е истина. Надявам се да не е, въпреки че си мисля, че такива взаимоотношения съществуват.
Едно от нещата, които ме провокира е точно начинът, по който е разказано - без угризения, без чувство за вина - просто едно изявление, един факт. Или поне аз така го чета.
Някаква патология би била логично обяснение, но той все пак казва, че и преди и след нея е бил миролюбив човек. Разбира се, и това буди съмнения, но да приемем, че е вярно. Възможно ли е връзката с конкретен човек да събуди този садо-мазохизъм и след това да изчезне и, евентуално, какво в другия би провокирало това?

Бистренце
дечко

#2967752 - 13.10.2012 20:36 [Re: Хуанита]

Съществуват такива отношение, 1000%. Всяка форма на домашно насилие е тяхна форма. И за съжаление жените, които търпят това, са много повече, отколкото си мислим. Дори да не извличат от това някакво удоволствие /както излиза от въпросното интервю за бившата на тоз Юри/, на тези жени подобна "връзка" им върши някаква работа - оправдание е единственото, за което мога да се сетя в момента.
Това да се търси причината за едно поведение в друг човек е много удобно извинение и за двете страни. Но според мен всеки, който е предразположен да се изявява по този начин, ще си намери какво да го провокира. Ако не е едно, ще е друго. Тази, а и повечето патологии, са свързани с определени психологически фактори и предпоставки, налични в дадения човек, без значение какво има срещу себе си. Садистът си е садист, без значение какъв е партньорът му. Почти като правило се закачат за мазохисти, с които така хубаво си се завъртат в един омагьосан кръг, от който всеки храни по някакъв начин някаква своя потребност.

--------------------
Какъв човек е онзи, който не се стреми да направи света по-добър? "Небесно царство"

Хуанита
couch potato

#2967760 - 13.10.2012 20:53 [Re: Бистренце]

С една дума, вероятността това да е било изключение е повече от минимална, а е по-скоро модел на поведение. В такъв случай защо би излъгал, че не се е случвало и друг път, след като явно не му пречи да си признае и не смята, че е направил нещо нередно?

Не знам защо това интервю ме притеснява толкова. Кара ме да си задавам толкова въпроси, на които не мога да намеря отговор.

Бистренце
дечко

#2967765 - 13.10.2012 21:05 [Re: Хуанита]

Защото ако признае, че се е случвало и друг път, отговорността остава у него, не може да я прехвърли върху партньора.

Притеснително е интервюто. Не е нормално да не се притесняваме от такова отвратително, направо престъпно поведение. И съм сигурна, че всеки от нас познава поне по един човек, който участва в такава схема, но все се успокояваме, че на нас това не може да се случи, че след като не ни е в семейството, не ни засяга и т.н.

--------------------

Overhate

Регистриран: 09.11.2003
    #2967792 - 13.10.2012 21:34 [Re: Бистренце]

Както писах днес и у фасбука - изконно право на мъжа е да бие жена си и никой няма право да му го отнема

Opk
неясен

Регистриран: 17.09.2008
От: София
    #2967808 - 13.10.2012 22:01 [Re: Overhate]

Боят изгражда! Бия те защото те обичам!

[image]

[/image]

--------------------
Съглеждам в очите ти страх и омраза. За теб съм чудовище, което дебне в сенките, чудовище, с което плашиш децата. Но вгледай се внимателно в това чудовище. И ще видиш, че ти самият си чудовище.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Godiva, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1849

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.032 seconds in which 0.011 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.