ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Нещата от живота

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Хуанита
couch potato

Регистриран: 08.12.2004
От: Центъра на Вселената
Безсилието като насилие
    #2967181 - 12.10.2012 18:35

Попаднах на това интервю с Юри Ангелов (нямам идея кой е този човек, но явно е известен). Толкова силно ме изненада, че първата ми реакция беше да се разхиля. Само дето не е смешно.

Обяснението ми се вижда абсурд на абсурдите - казармени принципи в една връзка, неспособността за намиране решение на проблем без насилие, сексуалният вид на агресията...

Той всъщност хвали ли се или се разкайва? Възможно ли е да е миролюбив човек? Има ли жени (и хора изобщо), които заслужават болка? Може ли да има оправдание за такова поведение?

Цитат:

Юри Ангелов, известен като Распутин от "Седем часа разлика", скандално призна пред списание "EVA", че често биел бившата си съпруга, която е родом от Словакия.
"Беше голяма любов, но ме изкарваше от нерви и я биех", казва Юри Ангелов за бившата си съпруга - "Нямаш представа как някои жени заслужават болка! Само някои. Нежни са жените, но психически по-силни и издръжливи. Това, че ние сме силният пол, е мит. Слаби сме. Всички ревем в тежки ситуации и викаме майка си."

Актьорът дава странни обянение за домашното насилие в семейството му: "В казармата, ако си на пост и някой влезе в непозволена зона, даваш три предупреждения и после стреляш. Предупреждавал съм я: “Много ме ядосваш!”, “Ядосваш ме страшно и ща смацам!”, „Вбесяваш ме!“ Тя ги пренебрегваше и аз я пребивах. Един път щях да я убия и спрях. И знаеш ли какво стана? Беше страшнo разочарована. Прочетох го в очите й..."

Юри Ангелов твърди, че любовта между него и жена му била много силна, а сексът бил пълноценен само след бой. "Видях, че съм неефективен, като я бия и спрях. Продадох апартамента си в Младост, дадох й парите. И тя се съгласи да се разведе. На развода я питам: “Защо, Даренце, ме вбесяваше толкова много?! Защо след три предупреждения минаваше границата?” Знаеш ли какво ми отговори? Помня й още физиономията. Тя е мъничка и кръглолика. Погледна ме и каза: “Защото, като се ядосаш, имаш много сексуален вид”, разказва Юри, който твърди, че преди и след брака си бил много миролюбив човек.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
nita
тихичка

Регистриран: 28.06.2009
Re: Безсилието като насилие
    #2967186 - 12.10.2012 18:41 [Re: Хуанита]

За мен е за диагноза тая работа (ако е вярна, а не е някаква измислена самореклама).

Хуанита
couch potato

#2967206 - 12.10.2012 19:05 [Re: nita]

Мислиш ли, че може да е самореклама наистина? Казват, че няма лоша такава, ама на мен това ми се вижда болен начин да се правиш известен - все можеше пусне някоя клюка за секс, наркотици, извънбрачни деца и други някак по-човешки отрицателни прояви.

Opk
неясен

Регистриран: 17.09.2008
От: София
    #2967216 - 12.10.2012 19:21 [Re: Хуанита]

Ако е измислица за самореклама, то човекът много правилно е измислил нещо по-оригинално, защото това което ти изброи, вече е доста тривиално.
Давам пример: Ако някой се развика: "Аз съм педерас, аз съм долен гей!", то никой няма да му обърне внимание.

--------------------
Съглеждам в очите ти страх и омраза. За теб съм чудовище, което дебне в сенките, чудовище, с което плашиш децата. Но вгледай се внимателно в това чудовище. И ще видиш, че ти самият си чудовище.

Хуанита
couch potato

#2967221 - 12.10.2012 19:30 [Re: Opk]

Сексуалната ориентация не прави човек долен. Не мисля, че примерът ти е удачен - каквото и да прави човек в спалнята си, си е негова работа, освен ако не е садист и не причинява някому болка или не представлява заплаха за живота му. Отдавна не е скандално да заявиш, че си гей. Въпросът е колко е реклама да кажеш, че си луд и имаш психични отклонения, защото интервюто за мен значи точно това.

nita
тихичка

Регистриран: 28.06.2009
    #2967222 - 12.10.2012 19:33 [Re: Хуанита]

Ами не знам - просто не си представям такива взаимоотношения. Абсолютно налудничаво ми звучат. Но предполагам, че има такова нещо описано в някоя научна литература и специалисти могат да кажат какво е.

пп. Ако е реклама - при мен е ударил на камък. Български сериали - на балкона да дойдат да ми играят - ще пусна перденцето да не ги гледам.

cveteto70
novata
**

Регистриран: 20.08.2012
От: софия
    #2967437 - 13.10.2012 07:55 [Re: Хуанита]

затова някой жени си отмъщават с изневяра.напълно ги подкрепям.жената е нежно същество което трябва да се цени.

Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #2967453 - 13.10.2012 09:48 [Re: Хуанита]

Малееее, само да ми посегне
Който и да е, и супер голяма да е любовта ни - ВЪН! Никакви компромиси, никакви прошки, никакво разбирателство, да не говорим пък за секс. Директно го изритвам през вратата!

Хуанита
couch potato

#2967454 - 13.10.2012 09:54 [Re: cveteto70]

Значи отмъщава като изневерява и после се връща пак да я бият? Не е ли по-добре да си тръгне?

Моман

Регистриран: 27.07.2007
    #2967457 - 13.10.2012 10:00 [Re: cveteto70]

Едно зло не оправя друго зло. Не решава проблеми. И като мъжът й разбере за изневярата, какво? Пак ще я пребие. И става тя една - отмъщение на отмъщението, и после пак, и пак....

--------------------
Няма голямо значение кой какво казва, а защо го казва, и това показва какъв човек е той.

Opk
неясен

#2967464 - 13.10.2012 10:35 [Re: Хуанита]

Цитат:

Сексуалната ориентация не прави човек долен. Не мисля, че примерът ти е удачен - каквото и да прави човек в спалнята си, си е негова работа, освен ако не е садист и не причинява някому болка или не представлява заплаха за живота му. Отдавна не е скандално да заявиш, че си гей. Въпросът е колко е реклама да кажеш, че си луд и имаш психични отклонения, защото интервюто за мен значи точно това.

Ти нещо си се объркала много или си на принципа "Чукча не читатель, чукча - писатель".
Това че сексуалната ориентация може да е нещо долно го казваш ТИ! Аз съм казал точно обратното и съм допълнил, че е напълно без значение за отношението към някого.

Чети внимателно мненията, които коментираш и не пиши глупости!

Нека вметна обаче, че сексуалната ориентация на педофилите е абсолютно долно качество. Прочети го внимателно и тогава се опитай да се правиш на интересна.

--------------------
Съглеждам в очите ти страх и омраза. За теб съм чудовище, което дебне в сенките, чудовище, с което плашиш децата. Но вгледай се внимателно в това чудовище. И ще видиш, че ти самият си чудовище.

ne znaem cqlata istoriq
гад непоносима

Регистриран: 30.08.2008
От: Някъде,наполовина.
    #2967465 - 13.10.2012 10:36 [Re: cveteto70]

Ма по-добре вместо това да набие канчето на тъпото копеле.
Ако насилието не е физическо се сещам за вариант да го скършиш от рано- лакирваш му крака и ръце по време на сън, рисуваш с перманентен грим и снимаш. Заплашваш го с пускане на снимките в нета и разпечатването им и налепянето по стълбовете в махалата /ако решиш може да го покажеш на брат, сестра и родители с обяснението, че с тоя педал ти повече няма да живееш/.

--------------------
Няма ситуация без изход.Това е само пауза между две хрумвания.

По-добре да забравям,отколкото да не помня!

Хуанита
couch potato

#2967472 - 13.10.2012 10:48 [Re: Opk]

Къде точно съм казала, че сексуалната ориентация може да е нещо долно? И как точно се правя на интересна като коментирам вариант със самореклама "Аз съм долен гей"? Май ти не четеш.
За педофилите съм абсолютно съгласна с теб.

Бистренце
дечко

Регистриран: 28.07.2005
От: София, България
    #2967688 - 13.10.2012 18:17 [Re: Хуанита]

Такива отношения са патология отвсякъде. Наричат се садо-мазохизъм /не в сексуалния смисъл на израза, но явно тия и в сексуалния го прилагат/.
По-ужасното е, че и двамата явно го приемат като нещо в реда на нещата до степен, че да го споделят публично.
Ако е вярно разбира се.
За мен въпросът е кой от двамата е по-побъркан: този, който бие, или този, когото бият.

--------------------
Какъв човек е онзи, който не се стреми да направи света по-добър? "Небесно царство"

Хуанита
couch potato

#2967744 - 13.10.2012 20:23 [Re: Бистренце]

Вярно е, няма как да сме сигурни, че е истина. Надявам се да не е, въпреки че си мисля, че такива взаимоотношения съществуват.
Едно от нещата, които ме провокира е точно начинът, по който е разказано - без угризения, без чувство за вина - просто едно изявление, един факт. Или поне аз така го чета.
Някаква патология би била логично обяснение, но той все пак казва, че и преди и след нея е бил миролюбив човек. Разбира се, и това буди съмнения, но да приемем, че е вярно. Възможно ли е връзката с конкретен човек да събуди този садо-мазохизъм и след това да изчезне и, евентуално, какво в другия би провокирало това?

Бистренце
дечко

#2967752 - 13.10.2012 20:36 [Re: Хуанита]

Съществуват такива отношение, 1000%. Всяка форма на домашно насилие е тяхна форма. И за съжаление жените, които търпят това, са много повече, отколкото си мислим. Дори да не извличат от това някакво удоволствие /както излиза от въпросното интервю за бившата на тоз Юри/, на тези жени подобна "връзка" им върши някаква работа - оправдание е единственото, за което мога да се сетя в момента.
Това да се търси причината за едно поведение в друг човек е много удобно извинение и за двете страни. Но според мен всеки, който е предразположен да се изявява по този начин, ще си намери какво да го провокира. Ако не е едно, ще е друго. Тази, а и повечето патологии, са свързани с определени психологически фактори и предпоставки, налични в дадения човек, без значение какво има срещу себе си. Садистът си е садист, без значение какъв е партньорът му. Почти като правило се закачат за мазохисти, с които така хубаво си се завъртат в един омагьосан кръг, от който всеки храни по някакъв начин някаква своя потребност.

--------------------
Какъв човек е онзи, който не се стреми да направи света по-добър? "Небесно царство"

Хуанита
couch potato

#2967760 - 13.10.2012 20:53 [Re: Бистренце]

С една дума, вероятността това да е било изключение е повече от минимална, а е по-скоро модел на поведение. В такъв случай защо би излъгал, че не се е случвало и друг път, след като явно не му пречи да си признае и не смята, че е направил нещо нередно?

Не знам защо това интервю ме притеснява толкова. Кара ме да си задавам толкова въпроси, на които не мога да намеря отговор.

Бистренце
дечко

#2967765 - 13.10.2012 21:05 [Re: Хуанита]

Защото ако признае, че се е случвало и друг път, отговорността остава у него, не може да я прехвърли върху партньора.

Притеснително е интервюто. Не е нормално да не се притесняваме от такова отвратително, направо престъпно поведение. И съм сигурна, че всеки от нас познава поне по един човек, който участва в такава схема, но все се успокояваме, че на нас това не може да се случи, че след като не ни е в семейството, не ни засяга и т.н.

--------------------

Overhate

Регистриран: 09.11.2003
    #2967792 - 13.10.2012 21:34 [Re: Бистренце]

Както писах днес и у фасбука - изконно право на мъжа е да бие жена си и никой няма право да му го отнема

Opk
неясен

#2967808 - 13.10.2012 22:01 [Re: Overhate]

Боят изгражда! Бия те защото те обичам!

[image]

[/image]

--------------------

cveteto70
novata
**

#2967813 - 13.10.2012 22:14 [Re: Overhate]

ами нека погледнем и от обратната страна.какво ще кажеш да бъдеш пребит ог жена.?как ли ще се почувстваш тогава?

Моман

Регистриран: 27.07.2007
    #2967817 - 13.10.2012 22:20 [Re: cveteto70]

Ако беше виждала Оуви, такъв въпрос въобще нямаше да ти хрумне.

--------------------
Няма голямо значение кой какво казва, а защо го казва, и това показва какъв човек е той.

Хуанита
couch potato

#2967822 - 13.10.2012 22:23 [Re: Бистренце]

Като чета интервюто оставам с впечатление, че жертва няма - всеки е получил, каквото му е трябвало. Но някак не мога да си представя как една жена ще иска да бъде бита, защото мъжът изглежда сексуално. Вярвам, че това е единствено в мозъка на насилника. Знам, че има мазохисти, но едва ли всички жертви на домашно насилие са такива.
Грозна история и ако това е някакъв рекламен трик - адски грозна самореклама.

Хуанита
couch potato

#2967826 - 13.10.2012 22:24 [Re: Моман]

Що? Аз съм го виждала на снимка, ама точно се канех да го питам какво ще прави, ако някоя яка кака буди либидото му с як тупаник.

Бистренце
дечко

#2967835 - 13.10.2012 22:30 [Re: Хуанита]

Не казвам, че всички са такива. Все пак не познавам всички "жертви" на домашно насилие. Но освен мазохизъм, не виждам какво друго може да кара десетки хиляди жени да търпят, да прикриват подобно отношение.
Аз също исках да кажа, ама явно не ми се е получило, че в описаната, а и в почти всички други ситуации, и двете страни получават нещо, от което имат нужда. Какво и защо е съвсем друг въпрос Ако не беше така, вероятно неудовлетворената страна щеше да намери начин да прекрати "връзката".

--------------------

Хуанита
couch potato

#2967847 - 13.10.2012 22:43 [Re: Бистренце]

Каза го и ти се получи, но просто не разбирам как някой може да иска това.
Много ти благодаря за отговорите.

Бистренце
дечко

#2967850 - 13.10.2012 22:46 [Re: Хуанита]

Ми - патология :-) И то диагностицирана. Има го в Международна класификация на болестите, Десета ревизия :-)

--------------------

Fleur interdite
scrumptious

Регистриран: 14.12.2006
От: несена от вихъра
    #2967933 - 14.10.2012 00:38 [Re: Бистренце]

Цитат:

Но освен мазохизъм, не виждам какво друго може да кара десетки хиляди жени да търпят, да прикриват подобно отношение.

Страх и срам. Почти всички насилници убедително обясняват (като гусинът Ангелов), че всъщност жертвата им е виновна за случващото се, че тя ги "предизвиква" и затова я подлагат на насилие. Много жени са толкова неуверени в такава ситуация, че действително се чувстват виновни и се срамуват, че връзката им не функционира "както трябва".

--------------------
Battle-khaki personality with red underwear.

admiral
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #2967946 - 14.10.2012 00:47 [Re: Fleur interdite]

Тази изглежда е функционирала и то по нейно мнение.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Тюли
extremely opinionated

Регистриран: 08.05.2008
От: Тюландия
    #2967948 - 14.10.2012 00:49 [Re: Моман]

може да не е бил пребиван, ама е бил нахапван, лично па той

--------------------
"Майката му е аритметика, не козметика!"

Fleur interdite
scrumptious

#2967954 - 14.10.2012 00:56 [Re: admiral]

Цитат:

Точно затова казах "много", а не "всички".

--------------------

Fleur interdite
scrumptious

#2967956 - 14.10.2012 00:57 [Re: Хуанита]

На Оуви само гюллетласкачка може да му тресне тупаник.

--------------------

Хуанита
couch potato

#2967986 - 14.10.2012 01:43 [Re: Fleur interdite]

Цитат:

На Оуви само гюллетласкачка може да му тресне тупаник.

Тя някоя като му вземе страха, хич няма да й трябва да е гюлетласкачка.

Хуанита
couch potato

#2967988 - 14.10.2012 01:45 [Re: admiral]

Цитат:

Тя все още не е дала интервю - думите са негови, та не знаем какво е нейното мнение.

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #2968018 - 14.10.2012 09:55 [Re: Dr.G]

Цитат:

Малееее, само да ми посегне
Който и да е, и супер голяма да е любовта ни - ВЪН! Никакви компромиси, никакви прошки, никакво разбирателство, да не говорим пък за секс. Директно го изритвам през вратата!

+1 ама първо бой с точилката

--------------------
Ние сме ора естете.

Бистренце
дечко

#2968021 - 14.10.2012 10:17 [Re: Fleur interdite]

Цитат:

Цитат:

Но освен мазохизъм, не виждам какво друго може да кара десетки хиляди жени да търпят, да прикриват подобно отношение.

Страх и срам. Почти всички насилници убедително обясняват (като гусинът Ангелов), че всъщност жертвата им е виновна за случващото се, че тя ги "предизвиква" и затова я подлагат на насилие. Много жени са толкова неуверени в такава ситуация, че действително се чувстват виновни и се срамуват, че връзката им не функционира "както трябва".

Ами те страхът и срамът са си част от механизма на мазохизма :-))
Макар че - страх и срам от какво, при положение, че живеят в обстановка, която реално застрашава техния и този на децата им живота.
Абе патологични са си тия отношения, съмнявам се, че ние тук можем да разнищим мотивите и механизмите, които ги движат. Но поне можем да отглеждаме достатъчно уверени в себе си и ценящи живота си деца, които да не се оставят да попаднат в такива ситуации.

--------------------

Fleur interdite
scrumptious

#2968033 - 14.10.2012 10:53 [Re: Бистренце]

Цитат:

Ами те страхът и срамът са си част от механизма на мазохизма :-))

Мииии ... не, всъщност не. Виж клиничната класификация на мазохизма като personality disorder, абсолютно никъде не се споменават страх и срам като характеристики.

--------------------

cveteto70
novata
**

#2968053 - 14.10.2012 11:55 [Re: Fleur interdite]

затова посегне ли го убий на място.или намери някой който да свърши мръсната работа.

Atman
ветеран

Регистриран: 22.06.2007
От: връх Мусала
    #2968066 - 14.10.2012 12:12 [Re: cveteto70]

Цитат:

го убий на място.или намери някой който да свърши мръсната работ

Направо тръпки ме побиват като ти чета посланието!

deputatkata
влюбена в Дянков!

Регистриран: 04.05.2006
    #2968116 - 14.10.2012 13:17 [Re: Atman]

Мани, мани, да не й попада човек в ръчичките, ако пък е и доктор, направо го пиши убит...

--------------------
Добре фиксираният пациент...не се нуждае от упойка!

Ananda
Fair Lady

Регистриран: 15.01.2004
    #2968698 - 15.10.2012 20:24 [Re: Хуанита]

Аз няма да коментирам дали въпросното интервю е рекламен трик, дали е истина или не е...Това не е особено важно. Важното е друго - откъде произлиза домашното насилие, какво го провокира и има ли лек за него...
Вече се знае, че повечето физически насилници произхождат от семейства, в които насилието е било практика. Родителите физически насилници имат различни убеждения - някои вярват, че децата по природа са зли и трябва да бъдат бити, за да станат “хора”; други използват децата си като отдушник за отрицателните си емоции; трети бият, когато нещо се обърка, но после се разкайват и искат прошка от потърпевшите. Най - страшни са онези родители физически насилници, за които единственият смисъл за съществуването на детето им е то да бъде малтретирано. Децата, отглеждани в такива семейства, живеят в действителен кошмар. Те знаят, че родителският гняв може да изригне във всеки момент и когато това стане, няма безопасно място, където да се скриеш, няма спасение от насилника и няма защитник, към когото да се обърнеш.
Малтретираните деца кипят от ярост. Не може да те бият, унижават, охулват, побъркват от страх, а ти да не изпитваш никакъв гняв. Но пребиваното дете няма отдушник за гнева си и той намира израз едва в зряла възраст.
Ниското самочувствие на тези “бивши” деца, спотаеният гняв, както и парализиращият страх от детството им постепенно се превръщат в самоомраза и пораждат модели на ненормални взаимоотношения, както и криминални прояви като побои, изнасилвания и убийства. Затворите са пълни с възрастни, които са били малтретирани като деца и така и не са се научили да изразяват гнева си по подходящ начин.
Жените, които като деца са били жертви на домашно насилие, често се обвързват с мъже, склонни към насилие. Това е тяхното усещане за “дом”, а бракът им се превръща в едно мъчително преиграване на нещастното им детство.
Някои от тях намират сили да прекратят подобни абсурдни взаимоотношения с помощта на роднини, приятели и познати. Други търсят помощта на държавните институции. Трети търпят системните побои, просто защото нямат сили да предприемат каквото и да било...

Редактирано от ananda (15.10.2012 21:29)

cveteto70
novata
**

#2968966 - 16.10.2012 18:29 [Re: Atman]

а ти какво предлагаш?

filame
буквалист

Регистриран: 23.08.2011
    #2969142 - 17.10.2012 11:06 [Re: Opk]

Искам само да те поправя, че педофилията е психиатрично заболяване, за разлика от хомосексуалността (отделна сексуална ориентация). Разликата не е само от гледна точка на закона, можеш да намериш много информация по въпроса, ако ти се занимава.

Колкото до статията, забелязвам, че само мъже коментират положително за побоищата на господина
Аз смятам, че насилие е всичко онова, което се случва пряко волята на някого, Тоест, дали ще е целувка, или шамар - щом не го искам, значи е насилие. Има една поговорка, не знам дали е българска, че "Насила можеш да вземеш, насила не може да дадеш", която е и достатъчно красноречива. Направи ми впечаление, че в публикацията е записано "тя се съгласи на развод", което малко ме обърква... ако жената действително е била бита, и това не и е харесвало (реална възможност е да и е харесвало!), логично е сама да поиска развод, а не да се съгласява?
Неангажиращия стил, в който се е изказал човека, на мен ми говори, че не става въпрос за проблем с тежина, защото физическото насилие е тъждествено на безсилие+желание за надмощие и жените (както и децата), прекрасно го усещат. А той не звучи да е глупав?
Пс Ако някой на мен ми каже "Вбесяваш ме, ща смацам"?(цитирах по памет, че бързам), определено бих си заострила вниманието, не че нещо

Ananda
Fair Lady

Регистриран: 15.01.2004
    #2969313 - 17.10.2012 20:05 [Re: filame]

“ако жената действително е била бита, и това не и е харесвало (реална възможност е да и е харесвало!), логично е сама да поиска развод”

Причината, поради която жената може да не иска развод е, че се страхува от насилника (виж филма ” Врагът в моето легло ”). Сещам се и за още един филм, в който жената беше малтретирана, но разводът за нея не беше решение - " Не без дъщеря ми ".
Ако не си гледала тези филми, изгледай ги! Ще научиш много за домашното насилие.

Лично аз намирам за абсурдна теорията, че на някого може да му “харесва” да го бият. Но може да вярва, че го заслужава. Малтретираните деца вярват на две лъжи: едната е, че са “ лоши ”, а другата е, че са “ пребивани, защото са лоши ”.
Нещата не се оправят, след като пораснат и напуснат дома си. Те непрекъснато се страхуват от нещо, срамуват се от страховете си и се мразят за това. Когато родителят, който е трябвало да ги обича и да се грижи за тях, се е държал по този начин, какво, по дяволите, да очакват от живота. Те очакват най - лошото - да бъдат наранени и малтретирани като в детството си.

Много е трудно да възкресиш доверието и чувството си за безопасност, ако са били потъпкани от собствените ти родители. Не казвам, че не е възможно, но борбата е страшна.

--------------------
Научих се да живея днес, без да се обременявам с грижи за утрешния ден.

Д. Дикс

Редактирано от ananda (17.10.2012 21:48)

filame
буквалист

#2969533 - 18.10.2012 15:14 [Re: Ananda]

Родителите не "трябва" да обичат децата си. Те или ги обичат, или не ги обичат и когато е второто, травмата не е по-малка от системно пребиваните обичани деца. Но не знам, всъщност наистина не разбирам, защо когато стане дума за насилие, вeднагически се намесват и деца?
После - говориш в мн.ч., демек за определена група хора. Ако не можеш да се позовеш на статистика, или да си по-обстоятелствена в наблюденията си, моля те, недей да говориш наизуст, защото е много възможно да бъдеш четена от хора, реални участници в домашно насилие. И за тези хора, уверявам те, "разбирачите" по собствените им животи, са им нищо повече от противни. Надявам се да не се обидиш, не е лично, не те познавам. Но Хуанита е дала конкретен материал и насоки да коментираме по него. Всичко, което аз казвам, почти навсякъде, е добре премислено преди ти, или друг, да успее да го прочете.

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #2969583 - 18.10.2012 16:50 [Re: filame]

Цитат:

Родителите не "трябва" да обичат децата си. Те или ги обичат, или не ги обичат и когато е второто, травмата не е по-малка от системно пребиваните обичани деца. Но не знам, всъщност наистина не разбирам, защо когато стане дума за насилие, вeднагически се намесват и деца?
После - говориш в мн.ч., демек за определена група хора. Ако не можеш да се позовеш на статистика, или да си по-обстоятелствена в наблюденията си, моля те, недей да говориш наизуст, защото е много възможно да бъдеш четена от хора, реални участници в домашно насилие. И за тези хора, уверявам те, "разбирачите" по собствените им животи, са им нищо повече от противни. Надявам се да не се обидиш, не е лично, не те познавам. Но Хуанита е дала конкретен материал и насоки да коментираме по него. Всичко, което аз казвам, почти навсякъде, е добре премислено преди ти, или друг, да успее да го прочете.

Споменават се деца, а Ананда го е описала прекрасно в причинно-следствена връзка, защото този тип поведения се зараждат от ранно детство и остават като трайни образци за целия живот на хората. С подобни отношения в семейството, с родител или двама, които системно подлагат останалите членове на семейството на тормоз, - психически и/или физически - съвсем лесно може да се обясни, защо някои жени реагират с примирение на насилието и т.н.
Конкретна справка може да се направи в "Емоционално развитие на детето" Стаматов или в книгите за психопатологиите.

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

Хуанита
couch potato

#2969641 - 18.10.2012 19:31 [Re: Ananda]

Статистически погледнато не е възможно всички жертви на домашно насилие да са били насилвани физически или психически като деца. Не вярвам също, че всички смятат, че са лоши и заслужават да бъдат наказани. Вероятно има такива, но, според мен, има и други по-практични причини да се търпи такова отношение - много жертви просто няма къде да отидат, няма към кого да се обърнат за помощ или се страхуват, че каквито и да било действия от тяхна страна ще бъдат жестоко наказани.

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #2969762 - 19.10.2012 01:19 [Re: Хуанита]

Според мен въпросният е решил да се изживява като героя на Паскал Брюкнел от " Горчива луна".
Една от любимите ми книги, много по- силна от филма. Който я е чел, знае подробностите около садомазохизма в тази му светлина на " еротизъм".
Няма как да знае човек защо другите го правят. Вероятно жените (ако е истина това, което казва артистът) по този начин предизвикват реакция да бъдат дори не знам коя е точната дума- доминирани в най- първичния и първобитен смисъл на думата. От своя страна такива мъже също харесват да се усещат " мъже". Предполагам, че е нещо такова. И несигурност.Най- вероятно е болестно състояние, но най- вероятно и нито един в случая не се чувства жертва щом получава удовлетворение на желанието си. Поне докато не омръзне това. Не вярвам подобна страст да продължава много години. Поне в книгата беше за кратко и после просто се превърна в омраза и желание да отмъстиш.

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

filame
буквалист

#2969803 - 19.10.2012 10:10 [Re: kapitoliq]

))) Учебниците ми по всякаква психология, лежат ей тука на бюрото. Личната ми библиотека е в родния ми град и не е тук, но ако е важно за някого, мога да цитирам каквото е нужно, относно насилието над деца? Не мисля, че темата беше за това и изреченията на Ананда, ако и да има зрънца истина в тях, са твърде повърхностни и предполагам необвързани със самата нея, за да бъдат взети сериозно, защото проблемът Е сериозен. Не, че омаловажавам нейното мнение, но.
В случая, за жената на този актьор ли беше? ние знаем единствено онова, което той е казал. Значи, ако действително той я е бил и това не и харесвало, а той се хвали с деянието си из разни медии без каквито и да било задръжки, има общо две обяснения: 1. Той е човек, със сериозни психологически отклонения от нормите, най-малкото, защото не осъзнава значението и тежестта на извършеното , или 2. Казаното от него е силно преувеличено, или дори измислено с определена цел?
Във всеки случай, достъпът до статията е свободен и въпросната жена може да вземе отношение и да каже за какво именно става дума.

kapitoliq
UncharteD

#2969877 - 19.10.2012 16:49 [Re: filame]

Може и да нямаш чувство за хумор, както сама казваш, но пък иронията ти е добре развита.
Цитат:

Учебниците ми по всякаква психология, лежат ей тука на бюрото.

Та за темата..
Заглавието й някак насочва към по-обобщени разсъждения върху насилието като цяло, но ако Хуанита държи да е само по статията - ок.
Относно статията има неща, които спестих и затова не исках да коментирам.
Познавам този човек от 25 години и до сега не съм го чула да повиши тон на никого и за нищо. Той е типичният сангвиник - усмихнат, весел, открит към хората, общителен. Допускам веднага, че бидейки артист, може да прикрива добре емоциите си, но предвид, че е имало случаи да слушам и наблюдавам реакциите му, без той да предполага, някак веднага сваля съмненията за добра актьорска игра, а и 25 години не са никак малък период от време, всеки прави грешки (все някога).
По отношение на нормите - няма как един човек да не разбира нормите на обществото - допустимо, желателно, будещо възхищение / недопустимо, будещо отвращение, повод за срам и т.н. - и да се налага да играе с емоциите пред другите. Ако пък добре разбира и играе, то не би разказвал с такава лекота за постъпките си пред цяла Българи. => вариант 3. Статията е абсолютна измислица, както много други глупости в жълтата преса.
А що се отнаса до нормите и емоциите, както и за способностите да се контролират, видоизменят и изразяват в приемливи форми, то основанията на Ананда никак не са зрънца. За всяко поведение в живота ни, основата е поставена в детството. Агресията е проява, на която сме били научени от някого и за която е нямало кой да ни научи, че не е допустима. Нормите не ги задава само обществото ( на по-късен етап от нашето развитие), а почиват на базата на семейните отношения изначално и основно. В действителност проценът на домашно насилие е много по-голям от официалния, което е повод да се замислим защо и кой определя правилно и неправилно, допустимо и недопустимо, щом като жертвите и насилниците остават скрити. Дисонансът между социалните изисквания и семейната ситуация ясно се вижда в тези неофициални данни, което си е тревожно. Моралните норми са само външни и привидни по отношение на обществото като цяло и лични и по отношениена индивида..
Та това имах предвид, не са ми нужни цитати, не за друго, а защото теориите са много, някои от които противоречиви. Въпрос на личен избор и теоритично направление.

--------------------

Хуанита
couch potato

#2969965 - 19.10.2012 19:56 [Re: kapitoliq]

Списание Ева не е жълто издание и интервюто се публикува със знанието и съгласието на господина. Ако има неистина в него, той я е изрекъл сам. Ако не беше така, отдавна да сме прочели опровержение, а не сме.

Достатъчно голяма си и при това кандидат-психолог, за да знаеш, че хората са различни зад вратата на спалнята си от това, което показват на масовата публика. Дори в това интервю да са изказани само лъжи, доводите, че той не е такъв, защото го познаваш от незнамсиколко години, не са обосновани.

kapitoliq
UncharteD

#2969982 - 19.10.2012 21:33 [Re: Хуанита]

Така е, достатъчно съм голяма.
Това ми помага да зная, че хората не винаги говорят истини, още по-малко,когато искат да изградят някакъв имидж или да си направят реклама.
П.П Последното ти изречение е направо парадоксално.
П.П.П Няма ка да пиша повече , без да наруша личното пространство на човека.

--------------------

filame
буквалист

#2970436 - 21.10.2012 19:58 [Re: kapitoliq]

Говорейки от името на Ананда?, казваш различни от нейните твърдения неща. Навярно сама ще се сетиш за разликата. Аз продължавам да не съм съгласна да се казват разни неща по въпроси като този, без поне да обосновеш казаното, тоест - от къде си го чул/прочел/видял/усетил/измислил. Защото ти, Лилит, както ивсеки на тази планета, влизаш в някаква група от хора и ако бъдеш анализирана, като част от даденото цяло, предполагам би искала да е на база на нещо различно от правото на някой си, да си има мнение...

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Godiva, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1860

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.055 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.