ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Нещата от живота

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Моман

Регистриран: 27.07.2007
Re: писна ми от разочарования
    #2973609 - 30.10.2012 15:12 [Re: fddddddddddddddd]

Когато всички са криви, а ти си права, обикновено е точно обратното. Търси причината в себе си.

--------------------
Няма голямо значение кой какво казва, а защо го казва, и това показва какъв човек е той.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #2973611 - 30.10.2012 15:18 [Re: fddddddddddddddd]

Има един тип хора, за които каквото и да направиш, те ще са все в позицията на "неразбрани". Ако ще да се счупиш от разбиране, подкрепа и каквото още там е, тц държат да си останат неразбрани, недооценени. Което на мен ми прилича на супер егоизъм, на някакво чувство за превъзходство над другите, което те идиотите не оценяват. И като не получат достатъчно внимание (а те никога не получават според собствените им критерии внимание, съпричастност и разбиране), стават агресивни. Примери в тоя форум напоследък- бол.
Какъв ти е проблемът? Чувстваш се недооценена и че заслужаваш повече отколкото другите могат да ти предложат? Изчетох малко от един линк, който тотото е дал. Хората много внимателно и наистина разбиращо са ти дали идеи. Какво би могъл да направи някой за теб, за да се чувстваш разбрана? Интересно ми е ако можеш да изброиш в подточки нещата, които биха могли да те накарат да се почувстваш разбирана

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2973620 - 30.10.2012 15:45 [Re: fddddddddddddddd]

Мислех, че поговорката е "Не съди човека, докато не извървиш поне миля в обувките му". Може и "за да опознаеш един човек, трябва да изядеш с него сто торби сол, и пак ще е малко". Твоята не съм я чувала.
Извинявай, но предвид възрастта ти и факта, че нямаш истински проблеми в семейството и обкръжението си, вопъла ти "писна ми от разочарования" е, меко казано, просто "мрънкане", а не истинска молба за помощ. Надявам се, че наистина постването му те е облекчило. Притеснява ме леко фактът обаче, че си написала това преди месеци, и сега си го копирала тук без никакво изменение или корекция. Не мисля, че проблемът е само и единствено в "другите" - определено имаш над какво да поработиш върху себе си и очакванията си.
Едно добро начало за прочитане.

fddddddddddddddd
неориентиран

Регистриран: 26.10.2012
    #2973623 - 30.10.2012 15:50 [Re: Дзвер]

И какво ви кара да ме наричате егоистка? А вие какви трябва да сте? Не всяко ли живо същество по природа е егоист за да оцелява? Егоистка съм била защото искам истински хора в живота си, които наистина да са до мене , а не като тези които срещах досега ли? И да, така е че човек сам си избира приятелите, но те така добре може да носят маски и да те залъжат, че ти да не усетиш! Ако можех да разбера че са използвачи не бих ги допускала в живота си! Защото това по много форуми е и не само по моите теми а навсякъде, ако не съм аз ще е някой друг, на който ще се присмивате на темите, ще го иронизирате, обвинявате и осъждате!

fddddddddddddddd
неориентиран

#2973631 - 30.10.2012 16:05 [Re: Моман]

Не драга, в случаите вие все сте правите, а авторите на темите кривите! Това както казах навсякъде по всички форуми го правите и не само по моите теми..Всеки се извъжда психолог без покритие , и така може да извърти нещата, че да те изкара всякакъв, и накрая ние авторите излизаме лошите и интриганите!

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2973633 - 30.10.2012 16:07 [Re: fddddddddddddddd]

Никой не те "иронизира, обвинява и осъжда", нито пък те нарича "егоистка". Трябва да четеш по-внимателно и с повече разбиране какво всъщност ти казват хората - и тези, които ти се струват "доброжелатели", и тези, които ти се струват "зложелатели", като отдаваш предпочитанието си на последните. За да ти напишат това, което са ти написали, си има причина. И тя не е с цел да те обиждат или подиграват, както си мислиш явно, а защото нещо в посланието /обяснението, претенциите, оплакванията/ ти, ги е предизвикало да реагират именно по този начин - трябва да обмислиш сериозно защо се получава така и как може да ти помогне . Е! В общия случай.

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

Hard Rock fanМодератор

Регистриран: 07.01.2003
    #2973636 - 30.10.2012 16:12 [Re: fddddddddddddddd]

Може ли да се намеся в разговора?

Ron4ence, тук е форум, не изповедалня. Тоест, когато зададеш тема, тя е обект на дискусия и хората споделят какво мислят относно онова, което темата визира.

Не може да очакваш всички да мислят като теб. И когато не мислят като теб - да се тръшкаш, че са такива, или онакива и не те разбират и те осъждат и т.н.

fddddddddddddddd
неориентиран

#2973638 - 30.10.2012 16:14 [Re: Си Ди]

но те открито си ме нарекоха егоистка чета много добре! явно вие не четете! и дори да има причина в мене, не е само в мене причината! хайде разбирам за някои неща, но и те просто явно ме разбират погрешно! аз какво да направя? опитвах се да обяснявам възможно най-учтиво в началото, но те пак ме разбират погрешно? как тогава да се държа? и все изкарвате после че ние авторите сме нареждали, но ние просто се опитваме да си защитим мнението, защото това което повечето пишат виждаме че не е вярно, и че не е честно и нямат право да те набеждават за еди какъв си след като знаеш че не си!

Моман

Регистриран: 27.07.2007
    #2973639 - 30.10.2012 16:18 [Re: fddddddddddddddd]

Така и не стана ясно какво хората (от обкръжението ти) не разбират в теб.

--------------------
Няма голямо значение кой какво казва, а защо го казва, и това показва какъв човек е той.

fddddddddddddddd
неориентиран

#2973643 - 30.10.2012 16:21 [Re: Моман]

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Godiva, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3818

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.014 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.