ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Нещата от живота

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
tara_tara
мечтателка

Регистриран: 29.07.2013
Re: Няма работа за младите
    #3360371 - 12.07.2016 09:00 [Re: Maret2]

Напълно съм съгласна с мнението на Maret2. Известно време работих в сферата на човешките ресурси и имам поглед върху нещата. Кандидатстват млади хора, току що завършили, с почти нулев трудов стаж, CV-тата им пълни с грешки, но претенциите за заплата огромни. Ами няма как да стане, първо се докажи, че знаеш, че можеш, че на теб може да се разчита и тогава претендирай за по-висока заплата. А че ги мързи, мързи ги, и то много. Освен това изобщо не им пука, нямат амбиции да научат нови неща, ден да мине, друг да дойде...

Разбира се, че има и много свестни и работливи младежи, които се раздават в работата си, но пък тук има друг проблем. Част от работодателите буквално експлоатират техния труд, като ги карат да работят за минимално заплащане по 12-14 часа на ден, плащат само половината осигуровки и прочие скатавки.

Заплащането в България е много шарено и неадекватно. Има големи диспропорции и понякога наистина младите хора са прави да не се съгласяват да работят за смешни пари по 14 часа на ден. Не знам, всичко е много объркано, няма ясни правила, пазарът на труда е джунгла и всеки се оправя както може.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Godiva, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5683

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.006 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.