ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Нещата от живота

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
SyniDani
неориентиран
*

Регистриран: 05.09.2014
Няма работа за младите
    #3287170 - 22.06.2015 22:00

Така,
в момента съм много ядосана, отегчена, обнадеждена и т.н.
Вече ми писнааа!
Защо така се получават нещата тук? Вместо да се наемат млади хора на работа, това е недостатък и минус и те отрязват!
Търся си работа от близо 2 месеца и все несполучливо.
Само като ме видят, и възрастта и си имат едно наум да не ме вземат, да не говорим че и физиката ми е такава, ръста телосложението и не ми личат годините, но какво да направя? Това толкова ли е важно това.
Аз съм толкова приветлива, учтива, любознателна, ентусиазирана, креативна личност, а те от пръв поглед лоши впечатления,
ок какво искат от мен, да вдигам тежести ли?
Завърших средното си образование с много добър успех.
Отидох в чужбина с нагласата да ми намерят работа, НО НЕ, попаднах на много лоша, луда личност, така че НЕ СЕ ДОВЕРЯВАЙТЕ на никого и не тръгвайте сами по чужбини и никъде, за да не се наложи като мен на 1вия ден да бягате през прозореца и то ако имате късмет да е на 1вия етаж като мен!
Наскоро почнах работа в супермаркет, но не знаех че съм повече за да нося и товаря стока с моето крехко телосложение...не че не мога, но защо, като за тази работа трябват мъже! Или яки жени..А за витрината и касата си има по-стари кучета както се казва, и даже ми казаха да не бързам за касата...защо ли?
Иначе на витрината се научих още на първия ден и за 2 дни успях да обслужа някой друг клиент, и също да претегля някои неща (с онези кантари, които ти изкарват бар код - там трябва да въвеждаш кода на продуктите).
Била съм член на комисията на изборите (е, малко с връзки тук в малко населено място, както и със супермаркета). То вече почти всичко трябва да е с връзки май. Понеже в малките места всеки се знае какъв е, плюсове, минуси, за какво става, за какво не, става ли изобщо, не да отиде в др град и там грешни впечатления (тя малка, несериозна, безотговорна, глупава).
Също най-първо кандидатствах да бъда административен служител в пощата и разбирам защо не ме приеха, възрастта, външността..но иначе на 2 място се класирах:-)
Извинявайте, ама да се състарявам ли сега заради работата??? Ще пробвам с високи токчета, тежък грим, рокля..аууу като за бал белким ме харесат хаха!
Затова хората бягат! Тука вратите са затворени за младите неопитни току що завършили, които искат да започнат от някъде, от нищото, а работодателите ги отрязват..! Нека да си наемат големите, връзкарите, без интелигентност примерно, а само добра външност. Или само аз имам лоши такива впечатления, просто много се отчаях и изнервих и пиша каквото ми падне.
Дразня се и като звъня по обяви за работа някои да ми говорят сопнато..
Аз съм с по-различно мислене от моите връстници, които примерно вятър ги вее на бял кон и мислят само за забавление, купони. Аз малко за по-сериозни не
а мисля.
Някои работодатели отбелязват, че повечето младежи до късно нощем лудуват и после няма да могат да станат за работа. Аз не ги правя тия работи.
Други са вече задомени, имат ангажименти, деца, семейство, това пак било малък минус. Е, аз отново съм свободна.
Автобиографии им нося, диплома, мотивационно писмо ако искат(някои даже не знаят какво са), и въпреки това пак не става. Това нали показва отговорност. Но според мен не може от един лист хартия и разни неща повечето по образец от интернет извадени да се добие представа.
Даже някои работодатели ме викаха само да си оставя автобиографията, е става ли така? Та аз сама се натиснах да направим интервю, за какво съм пътувала, за един лист хартия ли?Дето нищо не може да се разбере!
Както казах учтива съм, направих един КОМПЛИМЕНТ за магазина на човека. И той почна да ми разправя едни, че не харесвал кражбите. Значи ме помисли че ще го крада! АЗ?! Какво се повдига, нямам желание да крада никого и нищо. Не съм го правила и не бих, имам голяма съвест и достойнство, не съм западнала толкова, ако трябва ще се лишавам, за да си позволя да си взема нещо, но с мои пари, а и магазина бе мъжки хаха! Та,не правете комплименти, а моя даже беше фалшив, не беше кой знае какво, но понеже оценявам трудаа на хората, и изобщо малките неща в живота, и не мога да си позволя да обиждам нечие нещо, каквото и да е то, защото знам, че аз и толкова нямам.
Относно тези обяви, попаднах на една тема, че там повечето си слагат техни хора. Та, не се учудвайте ако само ви искат автобиография и чао, без интерес за интервю.
Също, нормално, питат "Какво си работила, работили ли сте". Като кажеш не, режат.
Е, нали винаги има първи път! Те да не са се родили работещи! Нали от някъде се почва, не може ли да се даде шанс да се обучаваме младите, които имат желание за работа. Ако примерно си работил нещо друго,както един ми се сопна и с дразнещ за мен тон - "Това е напълно различно, от това..", Е ни едното, ни другото.
В друг случай ще кажат, че съм/сме капризни, мързеливи, извинявайте ама не може млад човек с добро образование, макар средно, да работи на 3 смени тежка обща работа, товарене на стока, не на 8ч а на 9-10, и за 400лв.
Или изобщо в Бг дето само го има, горките хорица да работят за 40лв. Нали сме в ЕС?? Там и общите работници вземат много повече от тук от по-важни професии даже. А 40лв за ден-два ги изкарват някои хора.
Жалка работа.
Безработица, разделяне на млади и неопитни, зрели и опитни, с образование, без..роднина, не роднина..и т.н.
Има хора с висше, които са учили толкова години с цел и надежда за по-висша работа, а работят работи за средно образование. А има хора със средно като мен, които работят в администрацията, а други със средно, които вършат друго.
Няма срамна работа, заплатите просто са смешни и това че повечето хора се оплакват, че не могат да работят по професионалното си завършване.
Та, много дрънках.
Сега да попитам вас вие от къде сте почнали, в какво положение сте сега, да ми дадете съвет и аз от къде да почна, какво е подходящо за мен.
Искам нормално работно време на 8ч, само дневна, да няма тежка физическа мъжка работа. Да има ама 1 път дневно, или 2,3 седмично, но не всеки ден по 2-3. Все пак ще се "обвързвам" с работа и трябва да ми е приятно, не тягостно.
Някакви курсове искам да започна за добиване на сертификат, да го показвам, белким ме вземат, ама не.. не се доверявам вече, няма надежда.
Вратите ми са затворени тук, сега, на този етап, с такива хора.....

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
Re: Няма работа за младите
    #3287175 - 22.06.2015 22:17 [Re: SyniDani]

Цитат:

Защо така се получават нещата тук? Вместо да се наемат млади хора на работа, това е недостатък и минус и те отрязват!
Търся си работа от близо 2 месеца и все несполучливо....

Сега да попитам вас вие от къде сте почнали, в какво положение сте сега, да ми дадете съвет и аз от къде да почна, какво е подходящо за мен.
Вратите ми са затворени тук, сега, на този етап, с такива хора.....

...ами аз не съм млада.
Не съм сменяла работното си място от... младини.
Но това не значи, че не може и по друг начин да се случват нещата.
Който търси намира... или намират него.
Вратите се затвярят, когато ги затвориш ти.

SyniDani
неориентиран
*

#3287181 - 22.06.2015 22:29 [Re: Tanya.]

Да, извинявайте може грешно да съм написала, да уточня, и аз един ден ще остарея, нямам против, просто казвам и за нас да има работа, както за големите. Не казвам само млади да нзаначават, а другите да махат. Нека ВСЕКИ да работи по възрастта си, способностите..опита.:)
Да ни учат, или поне в обявите да пишат изискванията, че де не се мъча.

Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
    #3287367 - 23.06.2015 17:58 [Re: SyniDani]

Цитат:

Да, извинявайте може грешно да съм написала...

не, не, не се извинявай. Няма за какво.

Човешкият ресурс е важен..
Pаботодателят обикновено има проблем да си намери читави хора,
а му трябват защото няма как да се справи сам.
В този ред на мисли...
от това, че не са те наели са загибили повече те.

Щом го можеш нещо, това е най-важното.
Тогава ти избираш кой да те наеме на работа.
С времето ще се налага и да отказваш на оферти за работа.
Човек не може да огрее навсякъде.
Ей такива неща...

Хуанита
couch potato

Регистриран: 08.12.2004
От: Центъра на Вселената
    #3287467 - 23.06.2015 21:37 [Re: SyniDani]

Всъщност два месеца не са толкова дълго. И честно казано и на "големите" не им е лесно да си намерят работа, особено ако нямат някакви специфични умения, опит или квалификация.
Продължавай да търсиш и междувременно изкарай някой курс - шансовете ти ще се увеличат значително. Бюрата по труда организират доста такива. Освен това там можеш да се включиш и в програми за временна заетост. Преди време бяха изнесли информация за начало на нова програма за млади хора без опит, така че горещо ти препоръчвам да отидеш в местното бюро по труда и да видиш какво от това, което предлагат може да ти е полезно.
Упоритост и търпение - тва ти трябва.

SyniDani
неориентиран
*

#3287735 - 24.06.2015 13:35 [Re: Хуанита]

Благодаря, там съм и чакам някой курс или работа, междувременно си търся по обявите.:-)

dae
ориентиран

Регистриран: 26.02.2004
От: Добрич
    #3292822 - 13.07.2015 13:50 [Re: SyniDani]

Замисляли ли сте се за факта,че все търсим работа да работим за някои. А има толкова възможности да работим за себе си.Една от тия възможности е мрежовия маркетинг. С жена ми се занимаваме от известно време с тая възможност и я намирам за много добра - може би защото фирмата е качествена. Ако имаш интерес да научиш повече пиши на email:dae@all.bg

bratpitbul
член
**

Регистриран: 18.05.2011
    #3296917 - 01.08.2015 01:02 [Re: SyniDani]

Работа няма за неквалифицирани и необразовани хора. Няма и да има. Млади или стари.
С бягане навън или навътре не става

ivka pivka
неориентиран

Регистриран: 01.06.2016
    #3356655 - 01.06.2016 23:44 [Re: bratpitbul]

Глупости, работа колкото щеш, за всички! Просто ги мързи хората да работят и се скатават!!!

Maret2
член

Регистриран: 28.04.2016
    #3359391 - 01.07.2016 12:32 [Re: ivka pivka]

Знаете ли омръзна ми да слушам, че за младите няма работа. То ако за тях няма, за по-възрастните какво ще е тогава? Позицията ми е такава, че понякога се налага да търся нови кадри за фирмата, в която работя. И знаете ли какви са ми наблюденията. Хората ги мързи, това е истината. "Щом съседа или съседката работят за определена сума заплата, то аз не трябва да почна на по-ниска как."
Ама това че съседа може да притежава повече компетенции, да се е доказал като отговорен и лоялен служител, да има повече опит, да се е задържал повече време при работодателя си... - явно тези неща нямат значение в очите на хората.
Колкото до младите хора, е нагледах се на какво ли не. Като се започне от напълно не добре оформено CV, до уговаряне на интервю, което съвсем случайно пропускат и не се обаждат да предупредят.
С тези, които съм провела срещи на 90% отговорът беше НЕ, заради мързел, защото заплатата беше 4 цифрена сума за старт и не мисля, че тя е била причината.
Моя колежка се занимава в друга сфера, но опитът и с интервютата е същия. Изключително несериозно и нелоялно отношение.
Аз съм убедена, че не всички млади хора са така, но голяма част от тях създават много лоша репутация и буквално принуждават работодателите да гледат с голямо недоверие към тях.

tara_tara
мечтателка

Регистриран: 29.07.2013
    #3360371 - 12.07.2016 09:00 [Re: Maret2]

Напълно съм съгласна с мнението на Maret2. Известно време работих в сферата на човешките ресурси и имам поглед върху нещата. Кандидатстват млади хора, току що завършили, с почти нулев трудов стаж, CV-тата им пълни с грешки, но претенциите за заплата огромни. Ами няма как да стане, първо се докажи, че знаеш, че можеш, че на теб може да се разчита и тогава претендирай за по-висока заплата. А че ги мързи, мързи ги, и то много. Освен това изобщо не им пука, нямат амбиции да научат нови неща, ден да мине, друг да дойде...

Разбира се, че има и много свестни и работливи младежи, които се раздават в работата си, но пък тук има друг проблем. Част от работодателите буквално експлоатират техния труд, като ги карат да работят за минимално заплащане по 12-14 часа на ден, плащат само половината осигуровки и прочие скатавки.

Заплащането в България е много шарено и неадекватно. Има големи диспропорции и понякога наистина младите хора са прави да не се съгласяват да работят за смешни пари по 14 часа на ден. Не знам, всичко е много объркано, няма ясни правила, пазарът на труда е джунгла и всеки се оправя както може.

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Godiva, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5132

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.018 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.