ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Компютри и Интернет » Linux

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
Re: Що така бе Миме ???
    #1138047 - 28.01.2006 15:40 [Re: d1saster]

Цитат:

Явно това е някоя версия на ХР, която не иска натискане на клавиш за да зареди. Аз поне несъм виждал такава, а съм инсталвал всякакви - със СП1, СП2, оригинални, неоригинални, чак от АЕЦ Козлодуй ми бяха домъкнали няква - била пушка

Малко тъпо предложение, ама... Като буутва ПЦто натискай интервала се едно че стреляш да видим дали ше тръгне тоя диск, че и аз се изнервям вече. Само от диска ша е. Ама пък що тръгва на други ПЦта идея нямам.

става въпрос за една от първите версии на ХП Про и е без СП1 или СП2

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Arsenal
suspended

Регистриран: 15.11.2004
От: Jerusalem
    #1138164 - 28.01.2006 17:27 [Re: Ян Бибиян™©]

При мен някой път не иска да тръгне от CD-ROMа и карам инсталацията под DOS с дискетата.

Нерегистриран

#1138417 - 28.01.2006 21:43 [Re: Ян Бибиян™©]

Цитат:

НЕ
нито с Шапката нито с Убунту нито с СуСе 10
само с диска на бозата
а най мразим да отварям , махам кабелите , па после па сичко наново ...

Щом не Ти се занимава с кабелите - изключи от BIOS-а опциите за boot-ване от HDD и FDD, остави само от CD-ROM, ама само от единия, другия го дай на disable. И пробвай от него да подкараш XP CD-то. Впрочем, с клавиша F8(настойчиво "помпаш" ;о)) ) по време на POST-инициализацията(веднага след включване на компютъра) излиза ли едно Quick Boot Menu, независимо какъв boot siquence(последователност на зареждане) си му задал в BIOS Setup-а или дъното Ти не поддържа тази функция?

Иначе, loader-а на Linux-а не е задължително да го инсталираш в MBR-а(въпреки това, там трябва да има boot code), но ако все пак така си решил - няма проблем. Просто има малко "играчка" с конзолата след това, за да съвместиш Прозорците и Шапката. Няма друг начин. Ако не Ти се занимава с нея - давай по конвенционалния подход - най-напред XP-то, после FEDORA-ата.

.: Тревопасен :.

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#1141347 - 31.01.2006 01:05 [Re: Анонимен]

мерси Тревопасен

ама как да разбера кои от СД РОМовете да изключа ???

в смисъл че имам СД и ДВД ромове ама в БИОСа показва че са 2а

--------------------

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#1141349 - 31.01.2006 01:06 [Re: Arsenal]

Цитат:

При мен някой път не иска да тръгне от CD-ROMа и карам инсталацията под DOS с дискетата.

е аз нямам дискета ... а и не знам как става номера под ДОС

--------------------

Нерегистриран

Re: за CD-ROM и DVD-ROM
    #1142344 - 31.01.2006 17:04 [Re: Ян Бибиян™©]

Цитат:

ама как да разбера кои от СД РОМовете да изключа ???

... в менюто на BIOS Setup-а има една "секция", в която се извежда инфо за устройствата, включени към IDE-каналите на дънната платка. Всъщност, системния BIOS "извлича" тази характеристика за тези устройства от техните FIRMWARE-ата(т.е. техните BIOS-и) и по този начин е наясно как да "разговаря" с тях. Именно там, за всяко устройство имаш опции за детектване - Auto, Enable, Disable, различни готови варианти за геометрията и т.н..

- Просто виж кое от оптичните устройства е изведено като Master в тази секция, кое като Slave и опитай да "спреш" най-напред Slave-а, като му зададеш Disable. Така ще спреш достъпа до него.
- В друга от "секциите" на BIOS Setup-а задай на Master-a приоритет да бъде First Boot Drive(първо зареждащо устройство, преди харда или флопито).
- Save-ни тези промени и Reboot-ни с тези настройки и опитай с F8 да "извикаш" Quick Boot Menu-то. Ако версията на твоя BIOS поддържа тази функция ще излезе един pop-up прозорец с възможност за "ръчен избор" на зареждане на системата от Floppy, HDD или CD-ROM. Ако ли пък не се поддържа тази "екстра", то boot-ването следва да продължи по зададения от теб приоритет - най-напред от CD-ROM-а, после от харддиска и т.н.. Това с Quick Boot Menu-то не е нищо друго, освен една допълнителна възможност за бърз избор(или бърза промяна) на "стартиращото" устройство без да се налага влизане в BIOS Setup-а и без да се правят промени в настройките му.

Много съществено е - да си сигурен, че джъмперите на двата ROM-а не са поставени на Auto Select, а са точно на Master(желателно е за DVD-ROM) и на Slave(желателно е за CD-ROM), за да има смисъл правенето на по-горното.

Дай да видиме дали ще "тръгне" някоя от "оптиките" с XP CD-то, пък ако не стане, тогава ще дойде реда и за правенето на Linux-дискета или на Win-дискета. ;o))

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#1142484 - 31.01.2006 18:30 [Re: Анонимен]

каквото и да правя не става ,от БИОСа нагласих само да се боотва от дисковете ... показва ми че няма диск ... а когато сложа диск на Шапката или Убунту си се зарежда перфектно
мамка и на тая боза ... ама ми трябва

а номера с Ф8 не става

--------------------

Praefectum

Регистриран: 08.11.2004
От: 40.757608, -73.98578
    #1142534 - 31.01.2006 18:55 [Re: Ян Бибиян™©]

А пробва ли каквото аз ти казах, да изтриеш всички дялове на харда и така да boot-неш Windows.

--------------------
Интернет в най-голямото нещастие сполетявало човечеството ... засега!

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#1142569 - 31.01.2006 19:19 [Re: Praefectum]

Цитат:

А пробва ли каквото аз ти казах, да изтриеш всички дялове на харда и така да boot-неш Windows.

ееее не , тва не го пробвах

ама чакай ... аз се пробвах ама ... как да изтрия всичко от харда ???

--------------------

Нерегистриран

#1142594 - 31.01.2006 19:30 [Re: Ян Бибиян™©]

Цитат:

от БИОСа нагласих само да се боотва от дисковете ... показва ми че няма диск ...

А от Linux-а "достъпваш" ли съдържанието на CD-то(след като го mount-неш, разбира се)???

Ако ДА, то пробвай да стартираш setup.exe на XP-то от основната директория на компакт-диска. ;o))

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6431

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.043 seconds in which 0.023 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.