ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Компютри и Интернет » Linux

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
Wobbly
член

Регистриран: 19.02.2009
Re: Антивирусни програми
    #2315964 - 24.02.2009 20:16 [Re: Писанчо]

Цитат:

Стига сте се карали за глупости. Митовете за незабиващият и неуязвим Линукс са за малките деца. Отзиви за антивирусни не мога да дам, защото от известно време спрях да ги ползвам, поне резидентните. Заемат ми ресурси и бавят, а на мен ми трябват само за сканиране на изтеглени файлове. Пазенето от вируси е по-скоро въпрос на профилактика - избягване на опасни сайтове, проверка на външните за системата файлове, триене на пощата от непознати и човек може да си кара спокойно без антивирусна. Една огнена стена с добри настройки би трябвало да спре външните атаки.

Че кой се кара - само се опитвам да опазя темата от спам
Все пак в началния пост съм помолил за мнения относно самите програми, а не дали са необходими. Който не иска да ги ползва или ги счита за ненужни и безсмислени, може да не се хаби да обяснява на другите, че имат параноя и прочее. Или поне да не бъде в тази тема

За профилактиката като добро средство съм съгласен с теб, но тя върши работа само при някои юзъри. Става въпрос обаче за хлапета. A пуберите май никой не може да ги озапти къде да ходят и да им обясни да не се навират из разните нездравословни сайтове. Та затова си мисля да им наслагам антивирусни, вместо да ходя след тях да оправям, като се омажат

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Писанчо
Хищник

Регистриран: 09.01.2007
От: Варна
    #2316016 - 24.02.2009 21:39 [Re: Wobbly]

Няма да ти е лесно с пуберите. Като гледам форумът по принцип не е много активен, та по-бързо ще намериш отговорите сам. Като препоръка, за да тестваш по-лесно и безопасно за теб антивирусните си пусни един линукс под виртуална машина - има готови настроени, само трябва да ги изтеглиш и да ги пуснеш.
Предимството е, че на виртуалната машина може да и се запази състоянието, та колкото и да я счупиш после ще я върнеш пак в работно състояние. То май и за хлапаците нещо подобно ще ти бъде по-полезно от антивирусна

--------------------
Боят изгражда.

Ognian Zdravkov
само потребител

Регистриран: 01.02.2009
От: от Гората
    #2316584 - 25.02.2009 12:35 [Re: Wobbly]

Пич, що не почна с това за какво ти е тая антивирусна??...

Преди време попаднах на уеб страница ,това е програма разработена точно за притеснени родители (програмата е за Win, за което се извинявам, че я пускам в този форум). Пробвах я лично и ми хареса, наистина върши работа и с нея децата ще са с отрязани крилца в интернет пространството.
Не знам дали ползваш и двете ОС, ако си фен на Линукса, качи си Уин,сложи я тази програма и остави детето да си работи там (ти също можеш да работиш, програмата е с парола и права на потребителите). Можеш да си защитиш Линукса с парола и ще си спокоен, а компа ще ти е винаги изряден.
Аз съм фен на AVG. Тя има версия за Линукс и е free за домашни потребители линк за сваляне .Както вече казах - не ползвам антивирусна под Линукс, но под Уин-а ползвам нея, завирам се по разни гадни сайтове и машината ми е чиста и си работи перфектно.
Най важния момент е да се научат децата на поведение в интернет, с кого си комуникират, къде влизат, какво свалят и т.н. и т.н.
От мен успех и сори, че бях малко настъпателен и заядлив в началото .

Wobbly
член

#2316949 - 25.02.2009 20:32 [Re: Писанчо]

Цитат:

Няма да ти е лесно с пуберите. Като гледам форумът по принцип не е много активен, та по-бързо ще намериш отговорите сам. Като препоръка, за да тестваш по-лесно и безопасно за теб антивирусните си пусни един линукс под виртуална машина - има готови настроени, само трябва да ги изтеглиш и да ги пуснеш.
Предимството е, че на виртуалната машина може да и се запази състоянието, та колкото и да я счупиш после ще я върнеш пак в работно състояние. То май и за хлапаците нещо подобно ще ти бъде по-полезно от антивирусна

Много добра идея е това, мерси
Ще взема да я приложа на лапешкия комп

Wobbly
член

#2316954 - 25.02.2009 20:41 [Re: Ognian Zdravkov]

Цитат:

Пич, що не почна с това за какво ти е тая антивирусна??...

Преди време попаднах на уеб страница ,това е програма разработена точно за притеснени родители (програмата е за Win, за което се извинявам, че я пускам в този форум). Пробвах я лично и ми хареса, наистина върши работа и с нея децата ще са с отрязани крилца в интернет пространството.
Не знам дали ползваш и двете ОС, ако си фен на Линукса, качи си Уин,сложи я тази програма и остави детето да си работи там (ти също можеш да работиш, програмата е с парола и права на потребителите). Можеш да си защитиш Линукса с парола и ще си спокоен, а компа ще ти е винаги изряден.
Аз съм фен на AVG. Тя има версия за Линукс и е free за домашни потребители линк за сваляне .Както вече казах - не ползвам антивирусна под Линукс, но под Уин-а ползвам нея, завирам се по разни гадни сайтове и машината ми е чиста и си работи перфектно.
Най важния момент е да се научат децата на поведение в интернет, с кого си комуникират, къде влизат, какво свалят и т.н. и т.н.
От мен успех и сори, че бях малко настъпателен и заядлив в началото .

Че за какво друго да ми е, освен за ловене на вируси
Освен пишлеметата, аз също ходя из какви ли не сайтове и общо взето знам как да се пазя, но с Линукс все още не съм чаак толкова навътре, че да ходя без обувки из тръните. Винаги може нещо да пропусна и мисля, че е добре да има и някоя програма да варди, вместо аз после да губя време да чистя

Както и да е, явно малко по-бавно ще стане тоталното преминаване към Линукс...

love-metal
godfather

Регистриран: 10.12.2005
    #2461840 - 16.09.2009 05:29 [Re: Wobbly]

Професоре, колко пъти требе да ти се каже че на Линукс антивирусна не му требе? колко? колко?

Слага се когато Линукса е имеил-сървър и трябва да сканира пощата на потребителите. Слага се когато на машината има закачен фат32 или др. вин партишан да му оправиш бакийте.
Ясно ли ти е ПРОФЕСОРЕ? А?

--------------------
Свобода, или смърт на комунизма!

Wobbly
член

#2480516 - 13.10.2009 23:03 [Re: love-metal]

Хе-хе, кажи, професоровото - а ти какъв се явяваш?
Член-кор. ли си, или си някакъв друг х* сплескан и безхаберен, дето без да си прочел за какво иде реч в темата, търчиш да се изходиш? А?

Не осъзнаваш ли, че едно нещо като не го разбираш, е по-добре да не се излагаш
А?

Dies Irae
все още неориентиран

Регистриран: 04.01.2011
    #2734941 - 04.01.2011 23:04 [Re: Wobbly]

Просто си конфигурирай iptables.

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12241

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.014 seconds in which 0 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.