ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Altruism
щастлива
**

Регистриран: 12.09.2006
От: USA
Вашият първи ден...
    #1610813 - 26.01.2007 01:00

Споделете,разкажете...как се чувствахте,колко време пътувахте,какво е първото нещо,което ви направи впечатление,какви мисли ви се въртяха из главата?..
Не ми се спи тази нощ и реших да пусна темичката с лек емоционално-носталгичен нюанс..

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
Re: Вашият първи ден...
    #1610821 - 26.01.2007 01:09 [Re: Altruism]

Най-първият път като стъпих на Американска земя, бях на 15. С директен полен на авиокомпания Балкан до Ню Йорк. Приземих се на JFK и там ме чакаше американското ми семейство. Такова огромно летище не бях виждала въпреки, че бях пътувала. Изобщо не знаех какво става и къде се намирам..само, че къщите изглеждаха като по филмите и семейството имаше Van (такава кола не бях виждала). Имаха чисто нова къща, но моя голям кошмар се състоеше в това, че имаха огромен френски прозорец и от него се виждаше гора и само гора...и някъде имаше път. Естествено къщата нямаше аларма и мен ми беше много чудно как не ги е страх тези хора, че някой може да влезе

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

Altruism
щастлива
**

Регистриран: 12.09.2006
От: USA
    #1610854 - 26.01.2007 01:57 [Re: MyXa]

Чуден разказ,дано повече хора се включат...би било много интересно...

Praefectum

Регистриран: 08.11.2004
От: 40.757608, -73.98578
    #1610857 - 26.01.2007 01:59 [Re: Altruism]

Беше 9 Август 2000. Кацане на JFK терминал 1. Излизам от терминала за да си взема такси и ...
Попаднах в сауна!

--------------------
Интернет в най-голямото нещастие сполетявало човечеството ... засега!

Astrid Lind
фокусирана

Регистриран: 30.08.2006
    #1610858 - 26.01.2007 02:02 [Re: Praefectum]

И аз пристигнах на JFK, но на 17 юни 2001. Сауна си беше. Влажност на въздуха - над 90%.

--------------------
"It is better to have something to remember than nothing to regret"
Fr..k Z...a

MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
    #1610861 - 26.01.2007 02:12 [Re: Astrid Lind]

Не.. за мен по-големият удар беше връщайки се една година от България, пилота обявява вън е 26 градуса по целзий (викам си ех, прохлада). Излизам отвън, часа е 22:30 и точно за 2 мин бях цялата вир вода За JFK става въпрос пак

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

Haya

**

Регистриран: 04.12.2004
    #1610868 - 26.01.2007 02:36 [Re: Altruism]

Преди много години, за първи път на летище JFK в Ню Йорк. Не пристигнах с положителна нагласа, защото не идвах в тази страна по собствен избор и на всичкото отгоре идвах от много красива европейска страна.

И стъпвайки на летището – шок е направо лека дума

Направи ми впечатление мръсотията, неподредеността, черните, индийци без обувки, насядали по земята, много нечистоплътност наоколо.

Когато започнахме да пътуваме към нашият щат, още в Ню Йорк, не можех да повярвам на очите си, толкова грозни и мрачни сгради, дърветата и храстите наоколо оставени със собствено хаотично мнение /аз идвах от места, където всяка клонка се подрязваше /.

На всичкото отгоре беше Януари, много студено и аз не знам на коя минута от пристигането, но изпаднах в неспирен плач.

После спряхме за бърза закуска в Макдоналдс, където шока още повече се усили, виждайки мръсотията, лошото обслужване, неугледно изглеждащи хора наоколо....помня плаках толкова много, че разплаках и сума ти народ и по околните маси, даже и американци.

При пристигането ни в щата ни, се наложи да ходим на бърз пазар през нощта в Уол Март и май това тотално ме довърши – хора по пижами разхождащи се из магазина, много наднормено тегло наоколо, отново ниско ниво на обслужване и какво ли не още....На всичкото отгоре не разбирах американският английски, защото знаех и бях свикнала на британски английски.

Пропуснах много неща от първите си впечатления, но щеше да стане много дълго. Едно е например, че първото ни такси тук, в което забравихме много скъпа вещ, не пожела да ни я върне.

И друго допълнение – нагласата е много важна. Аз дойдох не по мое желание и постоянно сравнявах с другото място.

Предполагам и затова първите ми впечатления са ужасни, сякаш подсъзнателно съм се концентрирала да виждам само лошите неща.
Но са първи и са били толкова силни, защото и до сега в Ню Йорк ходя с едно наум

Sonia
May-May

Регистриран: 15.01.2004
    #1610883 - 26.01.2007 04:52 [Re: Altruism]

Средата на октомври, Дълес, Колумбийски окръг. Съпругът ми ме чака на летището, сълзи и радост. Пътуваме към ПА, боже колко е зелено всичко. И Той е до мен!!! Пристигаме в малко колежанско градче. Пред къщите има саксии с цветя. Ама как никой не ги краде? Мисля си за свекърва ми, която не може да опази цветята си пред къщата си на пъпа на не малък български град.... Украсено е за Хелоуин. Напред-назад щъкат охранени катерици и чипмънкове. Колата спира на една много живописна уличка, пред една още по живописна къщичка. Идилия! Там ме чакат приятели на съпругът ми дошли да ме посрещнат. Мила жена ми подава визитката си на която е написала села си и ми казва - хани, ако имаш нужда от нещо или просто искаш да си поговориш с някой, обади ми се. И досега е една от най-добрите ми приятелки тук. Ех, славни времена, всеки път се умилявам като си спомня....

the hairdresser ™
brave & freak
**

Регистриран: 23.07.2004
От: Chicago, IL - downtown
    #1610885 - 26.01.2007 05:19 [Re: Praefectum]

Аз пък си спомням като кацнахме на JFK имахме връзка за Чикаго.
Трябваше да хващаме влакчето до другия терминал. Чудехме се откъде да купим билети, а то безплатно. Едно такова огромно и застаряващо ми се видя сравнено с Европа. 2 часа закъснение на полета. Детето преуморено.
Стана вечер докато пристигнем. Поговорихме си с брачедите до 2:30АМ.
Първи ден в Чикаго. Хем старовремешно, хем супер съвременно. Зависи къде ще попаднеш.
Ползвам Метрото. Гледам навсякъде врати, въртележки, хора ... всеки бърза, влиза, излиза. С брачеда влязохме в една голяма сграда ( направо от Метрото, без да излизаме на улицата). Следвам го като дете, че тук остана ли сам съм изгубен и не мога се прибра. Навсякъде елеватори, ескалатори, изходи ... Викам си тук не знам кога ще мога да се оправя сам! Тез хора как знаят накъде да отидат?!?
А бях излизал и живял тук таме в цивилизацията ... не беше като да не съм.

--------------------
When TRYING is no longer enough …
The world beyond trying is doing. We learned that from Yoda. The world beyond doing is freedom and the field of all potential.

Kompir

Регистриран: 02.10.2003
    #1610886 - 26.01.2007 05:31 [Re: the hairdresser ™]

Кацаме на О-Хеър към края на Август - за лепнещото усещане някой май вече спомена, за първи път чувам думата "влажност" и разбирам какво всъщност значи. Трябва да стигнем до спирката на Грейхаунд в Чикаго и намираме едно микробусче, което ще ни откара директно, че с 4 куфара само метрото ни липсваше. Виждам колани на задните седалки на микробуса и много се учудих, но в момента в който влезнахме на скоростното платно и се закопчах, защото шофьора караше като откачен. Пристигаме на автогарата и шофьора ни стоварва с приветливото "Добре дошли в ада." Е, пътуването не беше много зле, но беше супер изморително, като се има предвид колко часа полет бяхме изкарали.
След това си спомням малкия град, чистотата, отключените коли, къщи, ценовия шок от първия супермаркет, как се губех на кампуса, който има едно централно поле и няколко сгради все около него.... Ех, спомени....

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
3 регистрирани и 31 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 41408

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.