ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
dicheva
вече ориентирана
*

Регистриран: 10.01.2012
Re: Вашият първи ден...
    #2972518 - 28.10.2012 04:37 [Re: Altruism]

Кацнахме на JFK към 5 pm местно време. Летяхме с Делта и като цяло всичко беше добре - малко турболенция и много храна . Влязохме в залата за пристигащи и там имаше 3 табели: US Citizens, Permanent and Visitors. Малко се зачудихме накъде и попитах един служител, който изведнъж се развика за да разберат всички "Green card - visitors". Наредихме се на километричната опашка и около 2 часа чакахме, след което чернокожа служителка ни взе отпечатъци, прегледа пликовете и ни заведе при друга служителка, която ни взе още веднъж отпечатъци и бяхме готови.
Никой нищо не ни попита. Като изкючим чакането всичко приключи за около 20 мин. Изчакахме гарантите да дойдат да ни вземат. Пътувахме от JFK към Бруклин. Гледах като магаре в каручка, преуморена, мръсна, но ухилена до уши.
Днес е втория ни ден. Сутринта станахме и отидохме до една агенция, за да проверим за работа. Човека ни обясни, че има работа, но понеже нямаме SSN няма как да ни помогне. След което отидохме до друга агенция и там нещата се развиха по-добре , но понеже беше малко късно се разбрахме понеделник сутринта да отидем и ще се обадим на работодатели. Утре ще отидем до Манхатън и ще направим снимки, разбира се ще споделим.
Мисля, че това е нашето място. Цял ден кръстосваме улиците. А, забравих да споделя за телефоните. Отидохме до AT&T и взехме препейд карти, защото без ССН неможе. 50 $ на човек - ънлимитед разговори към всички за 1 месец и до 30 дни трябва да си платим за следващия. Дори успях да върна стока, която купих, но не стана на дъщеря ми .
Вълнението е неописуемо и знам, че това са първичните реакции, в понеделник ще се сблъскаме с реалния живот. Следва продължение ...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kawan
ветеран

Регистриран: 12.05.2011
    #2974007 - 31.10.2012 04:43 [Re: dicheva]

А пък аз кацнах в DFW и най-много се изкефих на влакчето

--------------------
5.56mm

Мечето :)

Регистриран: 02.05.2012
От: Чикаго
    #3064987 - 21.06.2013 20:13 [Re: kawan]

Здравейте на всички, най - сетне и аз да пиша в най - хубавата тема
Ние пристигнахме на 12 юни вечерта, пътуването беше ужас, първо за няколко минути не си изпуснахме полета, понеже се забавихме на едни дълги опашки на имигрейшъна във Филаделфия, после се качихме в самолета към Чикаго и се разрази някаква много голяма буря, стояхме в самолета почти час, когато кацахме се оказа, че имало много гръмотевици и се наложи да си седим някъде в началото на пистата, понеже не ни давали да стигнем до терминалите, заради светкавиците...а отгоре на всичко после се изгубихме на летището в Чикаго, били сме кацнали на друг терминал, ама понеже сме блейки с мъжа ми и не бяхме разбрали, та тръгнахме да търсим багажа на съвсем различно място... След около час мотане по терминалите ни казаха да си стоим на една лента за багаж и там да търсим и чакаме чантите, е жената се била объркала, намерихме ги на друг терминал... В това време гаранта си скубе косите от притеснение, какво ли се случва с нас. Накрая се намираме, товарим багажа в колата и тръгваме, а от тук се започва моя филм. Гледам едни улици, ама като писти за самолет, колите им едни огромни като танкове. Всичко е толкова голямо, все едно сме на друга планета. Движим се покрай едни ниски, много красиви къщички и навсякъде е равно, тревата е окосена, няма грам боклуци, а аз съм в пълен шок. Стигаме до нашата сграда, а аз скачам като десет годишна около един храст и му се радвам как е подстриган и ооо шок - ми те всичките храсти са красиво подстригани, лелееее тука сигурно е някой много баровски квартал ) оказва се, че не - навсякъде си е така Качваме се в апартамента и олеле, тоалетната запушена (съвсем сериозно, много се притесних), ключа за тока е различан, а аз съм много възхитена Обясняват ми, че тоалетната не е запушена, тук си е нормално нивото на водата да е малко по - високо, аз ахвам и се съгласявам. Следва още по - странно нещо - тоалетната им хартия и тя е малко по- широка, О Боже, всичко е многоооо странно и много голямо.... Аз се успокоявам и излизам да пуша цигара на терасата и тук се излагам много жестоко и тези дни все ми се смеят - пуша си и олелеее небето е жълто, викам всички и започвам да се дивя и си казвам, че в БГ жълто небе няма и започвам да умувам каква ли е била тая буря и как сигурно е донесла някой пясък от някъде (такива неща) а всички избухват в смях и ми обясняват как небето не е жълто, а просто това били светлините на града, аз пак съм страхотно възхитена и се радвамм като 5 годишна. На следващия ден отиваме да вадим ССН и да се разходим, извадихме документи, а аз през цялото време съм като на друга планета - всико е многооооо различно, отиваме до центъра на Чикаго и аз вече наистина не мога да повярвам какво се случва - филма ми е съвсем истински и аз наистина съм тука, качваме се на обсерваторията, не мога да опиша чувството... Междувременно ставам всяка сутрин в 6 и заспивам около 1-2 нощем, а през следобядите много ми се спи и часовата разлика много ме смачква. На следващия ден минава истински камион за сладолед, аз си купувам (колкото и странно да е - това си ми беше някаква малка мечта,помня като дете гледах филми, в които децата тичат зад тези камиончета по китните им улички и си взимат сладолед от усмихнатия продавач, бях наистина много радостна в този момент, че и аз го направих) същия ден виждам свободно пасящи зайци и сърни, навсякъде има толкова много катерички, но никъде няма улични кучета и котки(много странно)... Това са първите два дни, има още доста неща, които ме възхитиха и учудиха, всички в добрия смисъл и все още не знам къде съм и не мога да повярвам, само като погледна пред блока, че едно паркомясто е дълго почти колкото беше улицата пред блока ни в БГ и съм в шок... Сигурно изглеждам смешна в очите на много хора, но за мен тези неща са толкова нови и толкова интересни.
Продължавам да се радвам на всичко, а хората около мен казват, че съм като детенце, е как да не съм - ми то всичко е толкова интересно, дори дребните разлики ми правят страхотно впечетление направо се побърквам, много ми е хубаво!!!
Извинявам се дългия пост, даже малко го съкратих, а има още толкова да разкажа ))
Пожелавам здраве и успехи на всички, които ги чака нещо ново и вълнуващо!

--------------------
Прасчо: "Знаеш ли, Пух, мислех си..."
"Това е добър навик, Прасчо!" - прекъсвайки го, каза Пух.
Из "Мечо Пух"

Редактирано от Мечето :) (21.06.2013 20:22)

член

Регистриран: 27.11.2012
    #3067679 - 28.06.2013 11:11 [Re: winner-chan]

Нашата дата на пристигане беше 4 май 2013/11:25 АМ, доста скучно и изморително пътуване с прекачване в Лондон. Кацнахме на JFK, имаше страшно много хора пред нас за минаване през имиграционните, дойде ни реда, снимаха ни и ни взеха отпечатъците и тръгнахме да търсим куфарите. Имахме уговорка с нашата гарантка да ни чака на летището и като видяхме колко чакащи някой има отпред с табели с имената в ръка, се стъписахме. Имахме голям късмет, защото веднага ни намери скъпата ни Диди, качихме се в колата и потеглихме към Куйнс, където живее тя. По пътя гледах през прозореца и още не вярвах, че сме стъпили на американска земя, гледахме огромните мостове и сгради с голям интерес. Първия ден пропуснахме разходките, защото бяхме смазани, но до вечерта се наспахме и цяла нощ се чудехме какво да правим, само чакахме да съмне и потеглихме рано-рано към Midtown Manhattan. Като цяло нещата, които ни направиха впечатление бяха господстващите небостъргачи, грамадните разфасовки на храните в маркетите, боклуците по улиците, хората от всякакви народности и различните им култури,които ти се извиняват, дори само да са те погледнали в метрото, музеите и развлекателните паркове,въобще несравними мащаби. Изживяването е несравнимо! Ню Йорк е цял свят в един- единствен град.

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3086477 - 06.09.2013 01:44 [Re: ]

Тъй като Мечето вече прочете поздравленията ви и т.н. всичко, което не е впечатления и разкази от първия ден, е махнато.
Ако искате да добавите нещо към нея, ползвайте тази тема "Ново начало в САЩ", която всъщност е клонче на тази тема.
Всичко, което не е разкази и впечатления, ще бъде махано и занапред.
Благодаря!

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Loving
почетен член

Регистриран: 30.08.2012
От: Richmond,VA
    #3111066 - 18.11.2013 17:42 [Re: Nadin]

Писах в Зелена карта,после за интервюто,за самолетните билети и сега най-после пиша и тук.Три куфара,едно дете и 25 часов полет по късно и сме вече на USA земя.Моите първи впечатления сигурно ще ми трябва година Като изключим,че ме обраха в България три дни преди да тръгнем,всичко беше наред.Бързо минахме емиграционния отдел,не ни задаваха почти никакви въпроси.Градчето е малко и много хубаво.Хората са мили,възпитани и любезни.Приятно съм изненадана от културата им на шофиране.Чакаме си номерата,гледаме за работа,за кола........и туй то от мен

--------------------
"Елегантността е единствената красота, която никога не избледнява." Одри Хепбърн

soe

*

Регистриран: 28.07.2013
    #3114867 - 02.12.2013 05:54 [Re: Loving]

От дългия полет и престоя в Детройт (почти 5 часа) заради торнадо вилняло в Чикаго и общо 12+ часа в самолета. Умората и полузаспало ми състояние минаването през проверки митници и имиграционните власти ми беше като в сън. Като излязох от вратата ме удари като чук смрадта носеща се от макшит-а от дясно на изхода. Изчакахме приятели да ни вземат от летището и да ни закарат до къщата в която ще пребиваваме. По пътя почти нищо не видях защото преспах целия път. Обаче следващите няколко дена както каза майка ми се изненадах че не съм изненадан. Понеже имах доста информация за доста неща. Честно казано очаквах повече и съм малко разочарован но кой знае какво ще ми предложи съдбата по нататък ...
Пожелавам на всички новодошли бързо и лесно ориентиране, аклиматизиране и начало на едно по добро бъдеще. Нали за това сме дошли тука ......

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3165423 - 14.05.2014 00:16 [Re: soe]

Ето я търсената тема.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

DianaS
неориентиран

Регистриран: 21.09.2014
    #3262625 - 23.03.2015 11:58 [Re: Nadin]

Случайно попаднах на тази тема. Доста често чета форума, но не съм писала. Сега обаче реших да споделя и моите първи впечатления
Честно казано в момента не мога да се сетя за точна дата, на която кацнах за първи път в САЩ. Даже и летището не помня (сигурно имам някъде записано). Беше или на JFK или във Вашингтон. Далечната 2005-та Първата ми студентска бригада, първото ми излизане извън БГ. Летях с една позната. Беше много вълнуващо - за първи път на самолет. Майка и татко притеснени на летището, майка плаче. Татко се сдържа. Аз ги успокоявам, че все пак отивам за 4-5 месеца само и че брат ми е там и сме заедно с него. Мисля, че кацнахме по обед или следобед някъде. Леле, сега се опитвам да си спомня и оставам изненадана колко неща съм забравила. Брат ми супер развълнуван ни посреща и малко след това леко ми се "скарва" защо нося толкова много багаж. Тогава имах право на 2х23кг (или бяха 33кг). Пътуване около 3-4 часа до градчето, където щях да прекарам следващите няколко месеца. Всичко ми хареса. Лудницата на летището, лудницата по пътищата (не бях виждала такива магистрали и така да карат), обстановката... до някъде бях подготвена от брат ми какво да очаквам. Бях притеснена дали ще се справя с английският. Трябваха ми два-три дни да включа къде точно се намирам и още толкова, за да започна да говоря по-свободно. Пристигнахме в градчето, оставихме багажите в къщата и отидохме да пазаруваме. Брат ми ни заведе в Super Fresh да си вземем нещо да хапнем набързо и да напазаруваме за вечеря. Еми, загубих се в тоя магазин На следващото ходене вече знаех кое къде е На следващият ден брат ми ме заведе да се срещна с работодателят ми. На по-следващият започнах работа и брат ми ме остави вече да се оправям сама Толкова ми хареса там, че после още три пъти се връщах И се надявам пак да се върна.

rosi96
неориентиран

Регистриран: 23.03.2015
От: Кандидат американче
    #3263102 - 24.03.2015 15:24 [Re: DianaS]

За 1 ден се потопих във всички истории от темата,страхотна е! Нямам търпение един ден и аз да се запиша тук,дай беже да е скоро !

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 28 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 41413

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.032 seconds in which 0.013 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.