ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Maneva
новак

Регистриран: 28.02.2018
От: Plovdiv
Re: Вашият първи ден...
    #3439368 - 07.06.2018 12:52 [Re: zhekov]

Темата е страхотна и изключително интересна, така също и полезна
Дано има повече разказващи!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Goshosi
неориентиран

Регистриран: 22.04.2010
    #3439525 - 09.06.2018 04:42 [Re: Maneva]

Първите ми впечатления бяха както и хубави така и ужасни. Кацам си на JFK, гледам всичко огромно, шумно и забързано. Тогава пристигнах сам и бях първа година на студентска бригада. Приближава се някакъв възрастен пич към (май беше ню йоркси италианец) и ми вика, че за 45$ ще ме откара до Port Authority Bus Terminal, където трябва да продължа към крайната ми дестинация. Направих си сметката, че със shuttle ще ми излезе 20-на $, а този ще ме отказа само за 25$ повече директно пред главния вход. Качих се в накаква по-нова и хубава кола (тогава така ми изглеждаше), а пича през целия път ми беше като екскурзовод. От време на време се "обаждаше" на някакъв шеф, че вози човек нанякъде, почна всичко да ми става едно съмнително... Накрая стигнахме до Port Authority и пича ми излезе с някакви цена от над 160$, оказа се, че тези 45 отначало били за зона, ТОЛ таксите трябвало аз да ги платя... Направо мечтано пристигане. Оттам след кратка разправия ми взе 150$ и си бих шута по най-бързия начин. Ама ламер тогава, тръгнал неподготвен сам да пътува...

След това тръгнах към автобуса за Atlantic city (естествено не знаех как и откъде да си взем билет), видя шофьора някъде български надпис или знаме по пакета с документите и вика: Ааа България, жена ми е българка. Знаеше няколко думи, че дори беше си направил светна татуировка на България. След това се опита да ми помогне да си взема билет, но след като не успяхме да развалим пари за билет ме качи до АС, а там каза на някакъв негов колега да ме качи на автобус за крайната ми дестинация. А след такава мила случка няма как просто да не ти се оправи настроението, дори след като са те извозили като най-големия глупак малко по-рано... След това разбира се разни странни типове ме следваха и ми предлагаха разни странни неща, повечето от коите не разбирах, защото бяха на испански. Та чак докато не минах покрай някакъв евтин мотел и не се мушнах в него веднага. На другия ден си намерих квартира, изгониха ме след седмица (защото очакваха да им намеря още хора, за да си напълнят къщата), след това си намерих друга, в която си изкарах много хубаво...и т.н.

maxxx
новак

Регистриран: 10.09.2017
    #3439687 - 12.06.2018 01:54 [Re: Kompir]

беше много отдавна 1999, отивах за остров сайпан, беше началото на август месец, мой брат живее на остров гуам, те са в близост, беше екскурзия само, от япония самолета беше с две прекачвания, гуам и след това сайпан, но беше се развихрил тайфун по това време, тръгнал от някъде в тихи океан и засегнал първо сайпан, самолета не можеше да продължи от гуам за сайпан, и вместо очакванията ми да ме чакат, се оказах при брат ми, с него малко не се разбираме, така от деца, никога не сме се харесвали като братя, но нямаше алтернатива, аз бях все още "дете" (18 годишен), не знаех телефон негов да се обадя, обжадих се тогава на майка, в бг беше нощ, но аз не знаех тогава това, майка ми каза, нощ е, добре, това го прескачам, казах и проблем какъв е, и няма телефона на брат ми, тя се е обадила, каза ми да чакам, тогава дойде брат ми, странно, помогна ми с багажа, настани ме в квартирата му, каза ми да се махам на следващ ден, казах какъв е проблем с настъпващ тайфун, него не го интересуваше, но негов собственик на апартамента беше през деня когато ние разговаряхме и попита дали е възможно да комуникираме на английски език, ок, и той чу разговора, аз по това време бях някаква рядкост, по това време нямаше много айти-та, аз бях много напред с това, от 4ти клас се занимавам с това, но това друга тема, връщам се на мястото, имало е легионер от френски легион в съседната квартира, някакви дами от русия които ползвали също общия компюър, бяха затрили негова информация, той докато обяснява на брат ми, аз му казвам, че мога да помогна, когато оправих всички проблеми, собственик каза, че може да остана 10 дни за негова сметка, което не се хареса на мой брат, аз няма друга опция, тайфуна налетя и гуам, така три дни, преди навлизането в гуам, тайун беше на около 100 километра, по памет помня, може и да греша, бях на дискотека, и се запознах с две гуамки на моята възсрат, те ме поканиха на "тайфун парти", така поне му казват местните индиджинес чаморо, аз не знаех какво е това парти, нормално питаш, казаха, че когато тайфун има, три дни в затворено помещение, всеки трябва да е напазарувал преди това и купонясвате докато тафун отмине (еврибъди бринг а диш), добре, бях там, мина тайфун, отивам при брат, три дни не съм излизал, имаше железни щори, заради силния вятър и кокосите и други неща които силата му разнасят и чупят стъкла, всъщност имам клип, едва ли някой му пука за преживяването ми, но имам клип от същия ден който пазя, добре, брат ми отказа, аз млад, отидох на плажа, там се запознах с няколко местни, те ловуваха риба, всъщност те ме разведоха из острова, след това ми предложиха работа, която приех, без документи, те знаеха, че съм турист, и ме взеха, така 22 дни, накрая се прибрах разбира се, но още имам и контактувам с тези хора, но за съжаление и те не са запознати с въпросите ми които поставих тук в този форум

п.с.
от софия нямаше проблем полет, виена, япония също нямаше проблем, кацане в гуам, аз не бях за там, но так се случи, че там трябва да остана, офицера ме пита колко време ще бъда и защо избрат гуам, аз обясних му, че не е така, аз отивам в сайпан остров, но тайфуна, и не може сега, каз, че мога да остана 30 дни, попита дали мога да се ориентирам по картата която ми даде, тя беше малка, наистина малка, и намеря хотел, казах му, че имам нужда от телефон, каза ми да отида в тамунинг, отидох пеша с два сака, не куфари, отне ми не повече от 20 минути, не е много голям остров, вали дъжд, слаб, беше много топло, при наличието на дъжд, седнах в едно заведение до сегашния мол, тогава не беше мол, и помолих да ми пази багажа, да ползвам телефон, а японското момче, не знам какво каза, но стана голяма аларма, вероятно ме взеха за терорист, не знам, нямам идея какво се случи, дойде полиция, показах документи, показах и билета и ок, всичко мина за около 3/4 минути, обаждам се от телефон с карта 15 долара платих за нея, беше много сложно да се обадя, тогава, сега бих се справил с всеки проблем, но не и тогава, докато говоря с майка на бг език, около мен разни дръпнати (под дръпнати, имам предвид бяха нещо подобно на: японци, корейци, китайци - нямам представа, беше отдавна), един от тези момчета дойде и с развален, но с диалект на японец, сега го уточнявам, някога не знаех, докато не живях 10 години в япония, това друга тема, да предложи евтина квартира, там се бях съгласил, само за да не се виждам с брат ми, но тогава той се появи, и всичко друго знаете, по-горе съм написал как се разви деня

п.с.
на бг територия тогава имах проблем, бях си взел нокя 3330 динамична, гуам е безлимитна зона, където не плащаш данъци на кого и да е за покупки катоо телефон, дрехи, козметика, безмитна зона, но се отървах, не ми искаха пари и да искаше пари проблем няма да има щях да им дам, тогава нямаше да бъде нещо много, че сега и така е

п.с.
нямах впечатления, преди това редовно гледах снимки в писма изпратени до майка, всичко беше както беше на снимки, за това не бях и изненадан, но пътуването ми не беше за там, две години по късно стъпих и там, там е още по малък остров сравнение с гуам, но е много по красив, но малко хора има,л там бизнес например, ще е колкото да оцелеете за месец, без прогресив, докато гуам, тогва беше около 200 000, сега мисля, че е над 500 000, последноо бях миналата година за 10 дни да видя старите рибари приятели, и още приятели няколко, които с годините натрупах

п.с.
да, мии отдавна но сетих се, проблема в бг не беше основно мобилния, който сега струва вероятно "дарение", тогава скъп телефон, проблема защо имам повече пари от колко когато съм тръгнал, аз не обясних, че съм работил нелегално, майка ми е изпратила, и всичко беше добре след това, но ме накара, да багажа обръща го, така ми каза директно, обърнете багажа моля наобратно (изсипах го) там беше кутията на телефона, голяма кръгла, казах, че е нося винаги с мен, парите майка, и така всъщност мина всичко, а тайфун, ако ви покажа мой видео клип от тогава, няма общо със сега

п.с.
как останах 22 дни + 3 дни тайфун (25), от позволени 30 от офицер, хазайн на брат ми подари 10, запознах се с едно момиче, казах и всичко което тук съм написал, аз не седях 10 дни там, тя ми предложи да се преместя, даде ми жилище с трапезария, стая и баня/тоалетна в едно, на 4 ден се преместих, да не бъда до моя брат, същия той поиска да се премести при мен, не защото смне братя, а за да не плаща наем, кика ми даде жилището напълно безплатно, казах и, че брат ми иска да дойде при мен, тя ми каза, твоя брат те използва, след чутото от мен, няма проблем, ок, аз приех тази ситуация, единствено трябваше да се грижа за трима домашни любимци в тази квартира, като единият любимец беше доста опасен, но всичко беше ок, нямаше проблем с него (скорпиона). стига съм изпадал в подробности, много време мина, и постоянно се сещам за детайли, и така мога да си допълвам месец, спирам за това, това беше последно от мен

Редактирано от maxxx (12.06.2018 03:17)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 21 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 42030

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.043 seconds in which 0.026 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.