ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
styllisima
coyote ugly
**

Регистриран: 26.08.2006
От: По света и у нас!
Re: Вашият първи ден...
    #1610887 - 26.01.2007 05:55 [Re: Altruism]

Кацнахме в Чикаго края на Май беше, видя ми се огромно летище. Пътуването ни мина сравнително добре като се има предвид че детето ни пътуваше със самолет за първи път, е уморително но не скапващо Изсипахме се около 50 човека и все зеленокартовци, ужас, на детето вече му се ходи на тоалетна а сме се наредили и редът ни идва...
Е минаха отпечатъците и успешно се изнизахме с 2 часа закъснене. Чакаха ни хора които не бяхме виждали дори а те имаха наша снимка. От там ни заведоха на пица, беше хубаво но ние вече откапали не можахме да хапнем. Направи ми впечатление че всичко е подредено по улиците, разположението в квартирата ни беше по-различно от това у нас, абе с две думи гледахме като прецицали На другият ден нашите познати ни разходиха по магазините, е това вече няма да разправям всички са минали през учудването, изненадата и т.н.
До тук добре ама като се посъвзехме, па като ни емна ежедневието, та умба думба отърколиха си се годините и сякъш сме дошли вчера

--------------------
Когато искаш нещо-намираш начин, когато не искаш-намираш причина!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
leader
rain maker

Регистриран: 29.02.2004
От: несен
    #1610890 - 26.01.2007 06:08 [Re: Kompir]

От О-Хеър в гаранта, лека вечеря и хоп в мотела.Сутринта глад мори добитъка, излизам, гледам от другата страна на булеварда кръчме, утивам до най-близкия светофар и о кошмар няма пешеходна пътека, как се пресича, идея си нямам.Вървях докато не намерих магазин от нашата страна на булеварда, след два часа се прибирам в мотела с един козунак под мишница.Минути след това пристигна една приятелка ииии направо отсреща в кръчмето

--------------------
крещят ми, начи съществувам !

niu

Регистриран: 23.07.2005
От: IL, USA
    #1610891 - 26.01.2007 06:10 [Re: Praefectum]

Цитат:

Беше 9 Август 2000. Кацане на JFK терминал 1. Излизам от терминала за да си взема такси и ...
Попаднах в сауна!

Това все едно аз сьм го писала - само че мойто кацане беше на 6 август 2000 (три дена преди твоето) и на Newark...иначе до ден днешен си спомням сауната...и после едни магистрали с хиляди ленти...и накрая климатика в хотела, който ми духа цяла нощ директно в главата.

DULO681
Blackjack 4 Blood!!

Регистриран: 24.03.2005
От: Всичко става близо до вода (ок...
    #1610952 - 26.01.2007 08:58 [Re: Haya]

Прави ли впечатление на ВСИЧКИ ВИ как тези който сса пристигнали в САЩ от западна Европа им се вижда дебело, грозно, селско но на места и ултра модерно....а тези от БГ директно в САЩ - подредено, зелено, красиво, ВСИЧКИ коли изглеждат нови -корекомски(даже и старите ) и хубаво....Мнооо интересно!!!

--------------------
Give me control of a nation's money
and I care not who makes the laws -Казано за новата държава САЩ->Mayer Amschel Bauer (1744 -1812), Godfather of the Rothschild Banking Cartel of Europe...

mikey
заблуден

Регистриран: 17.10.2004
От: Kennesaw, GA
    #1611024 - 26.01.2007 09:38 [Re: DULO681]

не на всички.....
аз пристигнах от лондон..където бях живял...3.5 години.И не знам защо бях решил че всичко ще изглежда много подобно...на мястото откудето идвах.
Не беше така...обаче.Пътища и гори..питам тези които ме посрещат...Къде са къщите..къде живеят...а те ми се подхилкват и ми викат ще видиш....
И видях..всичко много разтеглено...много място...Изглеждаше ми като широкоекранен филм на стандартен телевизор..демек...всичко разтегнато на широко..След 3 дена картината ми се събра.. и знаех че ми харесва много повече от колкото в англия.Ценовият шок...също.Много по евтино от кокото в англия.И наемите и храната..и бензина...и ..изобщо хареса ми.И се случи след 2 години да преспивам в лондон...даже бях до приятелчета които живеят в същия квартал в които живях и аз...ми лондон ми се стори още по..сгъчкан,мръсен..стар..миризлив..направо подтискащ..и много много скъп.

--------------------
An American by choice!
IF IT IS TO BE IT IS UP TO ME

tqna

Регистриран: 17.05.2006
От: Бургас
    #1611195 - 26.01.2007 10:51 [Re: Altruism]

Страхотна тема!Особено за тези от нас на които предстоят същите вълнения.Поздравления!

Fairy

Регистриран: 09.06.2004
    #1611229 - 26.01.2007 11:18 [Re: Altruism]

Кацане на 5 юни -14ч в Чикаго.Имах 45мин до връзката за Ст.Луис-адски малко време.Навън започна да вали леко дъжд.Отидохме да чакаме багажите и О-ужас нямаше ги и така чакаме а времето лети и никой нищо не ти обяснява-дори българите които работят там-не проявиха никъкво съчувствие към"своите" Аз направо се панирах -попитах един полицай какво става и панически му заобеснявях че ще си изтърва полета,но той каза че нищо не знае.Междувременно дъждът се усили стократно и така след 40 минутно неведение и опъване на нервите докрай(аз вече бях отписала полета,въпреки че никой не беше тръгнал,разбира се,а и без багажа-накъде)излезе един чичко от някъде и каза че поради силният дъжд не могат да излязат работниците и да свалят бгажа и полетът ще закъснее но не се знае с колко-да следим разписаниятя по таблата.И така поне се успокоихме всички пътници.Имаше и още нещица,като борба с тежестите т.е. с куфарите и т. н.,но ще стане мнооооого дълго за обяснеие.Иначе кацнах нормално гарантите ми ме посрещнаха(приятели от БГ-за щастие)настаниха ме и всичко си тръгна по реда.Цяло щастие е ако има близък които да те посрещне и да те упътва в началото.Но поне на влага сам живяла известно време и тя не ме шокира толкова -вапреки че е неприятна.Абе въобще-"Радини вълнения" по пристигането както казва дядо Вазов.

mvp

Регистриран: 01.12.2005
    #1611318 - 26.01.2007 12:11 [Re: Altruism]

Кацане в Детройт след малко повече от 8-часов полет от Париж на 25 май.Излязохме от летището поуморени,с помощта на местните (особено любезни мадами от африкански произход,които се държаха с нас изненадващо приветливо) си хванахме бусче до даунтаун,съответно си намерихме и евтин хотел там.
За мен беше голяма емоция,позитивно настроен се радвах на мига без да обръщам внимание на възгласи от сорта на "Това ли е Америка ??!! Погледнете ги тези сгради!! Не,не,ще умра,майна ! " и разни такива от страна на съпътващите ме колеги.
Искам го този момент обратно.

Ivostiil
dreamer

Регистриран: 21.01.2005
От: Добрич
    #1611483 - 26.01.2007 13:20 [Re: Altruism]

Стъпих на Американска земя за пръв път 2005-та на O'Hare(след 9 часа полет и 20 часа престой в Париж където си забравих ракията), бях под такова напрежение, че и извънземно да бях видял щях да му кажа excuse me и да го подмина, настаних се веднага в хотел до летището. Първото нещо което ме шокира е, че във банята освен във ваната нямаше друг канал за изтичане на водата(в резултат на което след един час под душа половината стая беше с мокър мокет), това и до ден днешен не мога да го проумея защо нямамат канали на пода в баните както в БГ

--------------------
Незнанието е най-скъпо струващото безсмислено удоволствие на света !

Редактирано от Ivostiil (26.01.2007 13:25)

CN3mWubJQ2

Регистриран: 05.03.2005
    #1611516 - 26.01.2007 13:34 [Re: Altruism]

интересна тема . аз пристигнах в сащ на 14-тия си рожден ден (в края на '97) в далас след 11 часов полет от франкфурт. от там (поради липса на излишни средства), хванахме greyhound до финикс, а от там до крайната дестинация - колорадо спрингс. признавам си че след изморителния полет, жегата, хаоса на летището и после мръсотията по автобусните спирки, нямаше как първото ми впечатление да е добро. все пак бяк леко омаян и като в сън, тъй като не бях излизал от БГ и ми беше интересно, колкото и разочароващо да беше от очакванията ми.

когато пристигнахме в колорадо спрингс капнали от умора, отседнахме при приятели американци които пък живеят в доста луксозна къща в един от баровските райони там и си признавам, че следващите няколко дни представите ми драстично се промениха. но това беше за кратко - докато се отделихме и почнахме от нулата, и доста време (сигурно около година) ни беше бая трудно докато си стъпим на краката.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
3 регистрирани и 15 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 42033

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.04 seconds in which 0.019 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.