ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Sonia
May-May

Регистриран: 15.01.2004
Re: Вашият първи ден...
    #1612031 - 26.01.2007 17:46 [Re: DULO681]

Цитат:

Прави ли впечатление на ВСИЧКИ ВИ как тези който сса пристигнали в САЩ от западна Европа им се вижда дебело, грозно, селско но на места и ултра модерно....а тези от БГ директно в САЩ - подредено, зелено, красиво, ВСИЧКИ коли изглеждат нови -корекомски(даже и старите ) и хубаво....Мнооо интересно!!!

Според мен зависи за кои градове и райони става въпрос. Не мога да си изкривя душата и да не спомена зелените полета на ПА. Есента там също е много красива. Виж като се местихме към Чикаго доста се потресох защото влязохме в града от към Индиана. Тва Гери ми взе акъла, а през какви гета минахме, майка ти жална. Аз тогава не бях ходила по назапад от Питсбърг, но пък бяхме изръшкали всичко интересно на источния бряг, така че шока беше голям. А като си видяхме квартирата която бяхме наели от университета --3 пъти по-малка от тази в ПА и точно 3 пъти по-скъпа. Така че според зависи. Аз лично съм благодарна че при първото си идване попаднах в малък град.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Over and Out

**

Регистриран: 22.02.2005
    #1612053 - 26.01.2007 18:00 [Re: DULO681]

Да, аз това го осъзнах в един момент от мотанията си и мисля, че е вярно за много голям брой хора - първите впечатления са оцветени различно в зависимост от къде идваш или къде си бил най-скоро преди това. Аз съм пътувала из Европа от България, както и имах възможност да се върна да поживея в Европа след като бях живяла в САЩ и първите ми впечатления в двата случая бяха доста различни. Сега като ходя на някое ново място съм подготвена за този момент и вече не му отдавам такова значение.

А животът в големите американски градове е acquired taste според мен. Аз и Ню Йорк имаме много бурна връзка на първоначално отблъскване, после харесване, после досада и раздразнение, последвани от преместване в друг град, след това завръщане и преоткриване на града и така.

Иначе моят първи ден се събудих в пасторалната идилия (поточета, водопади, бръшляни) на университетския кампус като че изникнал от средновековна Англия и студентският живот започна. Нова Англия верно рулз - някой ден може и да се върна да живея там.

Kantata
старо коте
**

Регистриран: 15.08.2005
От: До светофара
    #1612057 - 26.01.2007 18:03 [Re: Altruism]

След мнооого дълъг полет, защото летяхме за Западния бряг, се оказах на едно много неуютно летище и след формалностите излизам и гледам - огромен булевард с някакви къщурки наоколо като кубчета...- с тук там преминаваща кола, повечето големи Някаква студенина лъхна в душата ми....Но на следващия ден, излизам от хотелската врата и попадам в един тропически рай с палми, басейни и с невероятно синьо небе - никога няма да го забравя това небе. Имате си страхотно небе там, хей, американците

--------------------
"Искам, значи мога"

Наташа Ростова
на път

Регистриран: 26.08.2004
От: Канада
    #1612201 - 26.01.2007 20:25 [Re: ]

Цитат:

Дуло, аз това съм си го мислела по повод на Канада. При първото ми пътуване от Бостън до Монреал (с кола) ми направи впечатление как след пресичането на границата всичко става някак си малко по-неугледно (не говоря за самия Монреал). И съм си казвала, че ако не бях живяла в САЩ преди това, а се бях озовала през тази граница направо от България, Квебек щеше да ми се види върха.

Твоето впечатление ми беше много интересно, защото аз се чувствах по същия начин, но като пресичах границата Квебек-щата Ню Йорк. На границата, но от американската страна, посетих една тоалетна която беше и за мъже и за жени, със запечатани писуари При следващите пресичания не я видях, вероятно тогава е било случайно, ама така или иначе това ми беше първото впечатление. След това надолу по щата също не бях особено впечатлена и все повтарях разочаровано "Това ли била Америка?". Но като видях града Ню Йорк, това беше любов от пръв поглед Ако първото ми впечатление от Америка беше започнало от южната част на щата Ню Йорк, кеше да е съвсем различно. А и Масачузетс и особено Бостън са известни като едни от най-добрите места за живот. А колкото до контраста със Западна Европа, ами мъжът ми малко преди да кацне за пръв път в Щатите - в ДС, беше в Белгия и в Германия, и това не му попречи да бъде силно впечатлен от това което видя в Америка.

vediti
дребен елемент

Регистриран: 29.08.2004
От: NJ
    #1612203 - 26.01.2007 20:27 [Re: Altruism]

24 Юли 2005 - неделя. Кацнахме вечерта на Нюарк. Трябваше да ни чакат, обаче нямаше никой. Имахме само едри банкноти и никакви монети за телефон. После мъжа ми се престраши да попита едни от малкото хора наоколо дали ще ни сменят и те ни дадоха 2-3 куотъри. Обадихме се на гарантите - в задръстване били, ходили бяха до Кейп Код за уикенда. Прибраха ни в тяхната новичка къща към полунощ. На следващата сутрин ни вдигнаха към 7, за да ходим до СС офиса в Джърси Сити - кошмарни първи впечатления - мизерия, стари сгради, мръсни бедни хора, чакащи ред в СС офиса, а навън - мрачно, горещо и влажно... После - безлюдните улици в малкото ни градче и лудницата на Ню Йорк - на 15 минути разстояние. Тогава не можех да преценя дали е по-хубаво или по-лошо от това, което очаквах само осъзнавах че е мноооого различно.

no_bs
Нерегистриран

#1612229 - 26.01.2007 20:58 [Re: Наташа Ростова]

Явно зависи откъде минаваш. Това ми впечатление беше от пътуването през Върмонт по 89 и после в Квебек по 133. Като сме пътували за Квебек Сити през Мейн по 91, контрастът не е голям.

Botev Plovdiv

**

Регистриран: 25.01.2007
От: Seattle
    #1612345 - 26.01.2007 22:55 [Re: ]

22 юни 2006 летище JFK. Беше много топло. Направи ми впечатление как хората бяха насядали по земята. Наложи се да стоим цяла нощ, защото полета за Сиатъл беше на другия ден. Имаше много хора, които си заспаха на пейките и не им пукаше от нищо. Друго впчатление - как всеки говори по мобилния телефон по 1 час без спиране. Голямо впечатление ми направиха и любезните хора, които те водят за ръка, като питаш къде е еди кое си. На другия ден 23-ти кацане в Сиатъл. По-малко литеще. Едно слънчево и приятно време. Като тръгнахме по магистралата с кола и не знаех къде се намирам. Всичко ми се струваше много цветно и нямаше една прашинка на земята. Няколко дена бях все едно се намирам на друга планета. Цветовете ми се струваха много силни и нарисувани. Всичко окосено, зелено, пътищата без дупки. Интересно като ходихме към Ванкувър в Канада, още след границата си личи че не си в Америка. Някви тесни улици, пясък отстрани, неокосена трева. Иначе в даунтауна на Ванкъвър е страхотно красиво, но само там. В малките градове няма нищо общо с градовете около Сиатъл. Доста по-мизерни са. Хора, които се връщат в БГ от Сиатъл, още на летището в София им се струва цигания, а пътя на магистралата към Пловдив - ужасно тесен.

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #1612364 - 26.01.2007 23:14 [Re: Altruism]

Пристигнах в САЩ, кацайки на летище О'Hare - Чикаго, през март 1999.
Първите впечатления включват подреденото летище и усмивките на служителите, синът ми беше уморен и мрънкаше (то кой ли не би мрънкал след дълъг полет), но никой не ни погледна гневно, нито ни направиха забележка.
До тук добре, но няма да забравя думите с които жената от едното семейство (посрещнаха ни две семейства, та, въпросното бяха приятели на родителите ми) ни посрещна с думите "дупе да ви е яко ", още го помня и едва ли някога ще го забравя, как на тази жена и хрумна точно това да каже, но е факт, това и бяха първите думи, още преди да каже "здравейте "
По-късно пътувайки от летището до приятелите ни, силно ме впечатли спазването на правилника за движение, лентите за ляв завой или по-скоро наличието на такива и не на последно място широките улици.
Къщите ми се сториха подредени, като в книжка, някои от тях все още имаха украса от отминалата вече Коледа, която явно никой не беше откраднал
На другата сутрин излязохме да се поразходим и подскачащите катеричките и зайчетата, съвсем ми взеха акъла (за протокола - действието продължи да се развива в събърбия- Чикаго) Разхождахме се само по тротоара от едната страна на улицата, защото не знаехме къде точно можем да пресечем. Имаше ужасен вятър, който така пронизваше, че чак ушите ми запищяха. Аз съм скиорка, но точно този вятър ми се стори по-силен и пронизващ от когато и където и да било.

Дойдох позитивно настроена и след толкова години все още съм си такава, мисля че това има значение, както за първоначалната адаптацията, така и за понататъшното възприемане на нещата

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Fairy

Регистриран: 09.06.2004
    #1612462 - 27.01.2007 00:40 [Re: Botev Plovdiv]

Да и на мен минапрви впечатление при 3 часовиа ми престой на чикагското летище,че всички си говореха по мобилните телефони с часове без да се притесняват за сметката .И другото което ме впечатли беше многото хора с наднормено тегло,а всеки седнл чакащ току бракне и извади от чантичката нещо за похапване най-често сладичко и като се огледах това го правеха 80% от присъстващите.

teddy_2
член
**

Регистриран: 12.01.2007
От: Dallas
    #1612506 - 27.01.2007 01:13 [Re: Altruism]

Просто кошмар...имах чувството,че сьм тръгнала наникаде,въпреки присъствието на любимия човек.
чудех се защо имиграционния офицер ме разпитва,нали вече имах виза и бех дала обяснения в София!
бех почти сърдита за шесте месеца,които ми отпусна само,а туристическата ми виза беше за цяла година!
Сънена,изнервена и много,много тъжна
летишето в Newark - грозно и много студено..а вън жега и влага-27.08.2006 г.
Другия кошмар-8 часа до полета за NC и багаж,който ненадейно за нас трябваще да вземем..
микробус,чернокож суперлюбезен шофьор,мотел за няколко часа сън.
Странна тоалетна,пълна с вода,и душа е толкова различен!
Кратка и безсънна нощ,мъкнене на багажа за кой ли път вече,първи досег с течността,наречена кафе и отвратителен дъжд,закъснение на самолета от 2 часа и много,много сълзи!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 26 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 41408

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.