ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
Re: има ли хора от Денвър Колорадо
    #3050599 - 12.05.2013 19:46 [Re: Kalin72]

Да, ако си женен за американец има вратичка (нарича се waiver), но не важи за хора спечелили от лотарията.
Даже е посочено в самия линк дето го дадох-
Цитат:

If you are applying for an immigrant visa, whether a waiver is available for your particular situation. (For example, for certain visa ineligibilities when applying for an immigrant visa, you can only apply for a waiver if you have a U.S. citizen or lawful permanent resident spouse or parent who would endure extreme hardship if you were not able to immigrate.)

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

Редактирано от MyXa (12.05.2013 19:48)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Kalin72

Регистриран: 04.02.2004
От: Чикаго->Брезник->Чикаго->
    #3050602 - 12.05.2013 19:49 [Re: MyXa]

Все пак може и да се пробва човека, кво толкова ще загуби, ако попита в консулството Може и да има късмет.

MyXa
KoHcKa

#3050603 - 12.05.2013 19:50 [Re: Kalin72]

Ще загуби таксата за интервюто, но честно казано му давате абсолютно напразни надежди и разочарованието ще е още по-голямо. Късметът тук няма нищо общо.

--------------------

~Mark Twain

Kalin72

#3050662 - 12.05.2013 20:53 [Re: MyXa]

Може поне да попита, преди да плати Все мисля, че може и да мине...особено ако си е плащал данъците, докато е бил в САЩ, и ако не крие нищо, също така и колко дълго е бил в САЩ...
Да подаде waiver, като преди това се консултира с консулството. Това е съвета ми.

MyXa
KoHcKa

#3050678 - 12.05.2013 21:12 [Re: Kalin72]

Не може да подаде waiver, понеже няма на база на какво.
Цитат:

To file Form I-601A:

You must be the beneficiary of an approved immigrant visa petition classifying you as an immediate relative of a U.S. citizen; and
You must have already paid the Department of State immigrant visa processing fee for the case associated with the approved immigrant visa petition.

Калине, поне като съветваш хората за нещо, поне си направи труда да прочетеш за какво ги съветваш. За да се подаде това също струва пари.
Никой не го спира да иде на интервю, но аз съм почти сигурна, че ще му откажат виза. Може да се посъветва с авокати, ако реши, може и да се порови и за мнения на хора от други държави.

--------------------

~Mark Twain

MyXa
KoHcKa

#3050682 - 12.05.2013 21:19 [Re: MyXa]

Още нещо, формата, която попълваш в най-новата версия е тази - http://www.state.gov/documents/organization/81807.pdf

И там Въпрос №40
Цитат:

APPLICATION FOR IMMIGRANT VISA AND ALIEN REGISTRATION
PART II - SWORN STATEMENT
Except as Otherwise Provided by Law, Aliens Within the Following Classifications are Ineligible to Receive a Visa.
Do Any of the Following Classes Apply to You?

Буква h е точно неговият случай. В момента, в който отговори "да" на този върпос, виза няма да получи.

--------------------

~Mark Twain

Kalin72

#3050695 - 12.05.2013 21:34 [Re: MyXa]

Аз съветвам на база реални случаи, прочетени от разни форуми. Шанс има, макар и малък, но има. Защо да не попита в консулството, да си подаде waiver-а, има за какво, за да падне бан-а, и да си опита късмета?

MyXa
KoHcKa

#3050795 - 12.05.2013 23:26 [Re: Kalin72]

Нали се разбрахме вече, че не може да подаде waiver Трябва да има подадена и одобрена петиция от роднина, който е американски гражданин, за да може да го подаде

--------------------

~Mark Twain

genatasvoge
кандидат емигрант

Регистриран: 14.05.2013
    #3051417 - 14.05.2013 10:04 [Re: angeldevotion]

Цитат:

Значи чета те от известно време и впчатлението ми е, че пишеш колкото да си запълниш времето, без никакъв респект към хората които ти отговарят и без никакво чувство за благодарност към онези които се опитват да ти помогнат пък и дори с нищожно инфо. Тук твои хора доколкото виждам няма, така че питаш на грешното място. "Наши хора" се градят с време, уважение и респект. При теб има само дървени философии и празни приказки. В колорадо е същото като в Чикаго, същото и като във Лас вегас или ФЛорида - иска се работа, работа и работа. Ти обаче явно търсиш някой да те носи на ръце и да правиш пачка. Ти не си нито българин, нито новозенландец или австралиец нито американец. Ти търсиш далаверката и ако някой може да ти "помогне". Е баламите се свършиха - затягай колана и се стягай за работа. Ако ли пък не си стой в потъващата България и разправяй на баламурниците колко свят си обиколил и колко страни си видял.

Колко добре казано.Благодаря Ви за доброто изказване, а не за обичайното злостно Българско изказване.

maora
плешив

Регистриран: 12.07.2012
От: Nevada
    #3051438 - 14.05.2013 12:55 [Re: angeldevotion]

не позна обаче че пиша за да си запълня времето. това първо. второ за какво да благодаря на някой??? Никой не ми е помогнал с нещо....не мога да разбера. Като ми помогнат разбира се ще благодаря! Браво че така успешно си ме охарактеризирал. Наистина в десятката. Почни като психолог работа....так а си добър а смятай като видиш и чуеш събеседника! Не ми обяснявай как се гради доверие и ала бала популизми. Като си там в САЩ не си хванал Моисей за кайсиите. Наясно съм със ситуацията. Но щом ме четеш - това вече е за отбелязване ! И без това с Българи избягвам да контактувам в чужбина, с редки изклю4ения. Ние сме си единаци , завистливи и крадливи. От този форум се запознах само с един човек и сега поддържаме връзка, много свестен за сега изглежда. Както и да е .....ти така и так вече си ме разкрил, надявам се да не пишеш по мой адрес вече! Само не казвай на никой - хаххаха

--------------------
"Life without a string is chaos"
Rudolph Smunz

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
4 регистрирани и 20 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5348

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.202 seconds in which 0.186 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.