ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
maora
плешив

Регистриран: 12.07.2012
От: Nevada
Re: има ли хора от Денвър Колорадо
    #3051445 - 14.05.2013 13:13 [Re: genatasvoge]

само две думи за работата: с работа много работа и т.н всеки може. Майката му е с по малко работа да си по продуктивен, нали така. Ако това е далаверата дето мислиш че търся- ДА ТОВА Е !!! Живота мойто мом4е е толкова кратък и несправедлив, че само кагото го разбереш ще ти стане ясно какво е важното. Ти затягай колани, ба4кай ако искаш на 6 места и си мисли 4е си велик зидар а такива като мене ще търсят пове4е свободно време с по малко работа. Преживял съм ги тия моменти и мисля 4е са ми ясни нещата горе долу!. Не знаеш дали утре ще се събудиш!!! Казано е : УТРОТО НЕ Е ОБЕЩАНО НИКОМУ"! Давай го по айляк и се кефи на всеки ден и гледай да имаш пове4е свободно време, защото само то е важно! Като се утрепеш от работа какво? Не знам дали ще ме разбереш....може би не! Само че колкото и да не ти се иска един ден ще трябва да си направиш равносметка и ще е много интересно какво ще излезе. Дали си се заробил в ба4кане като гламав и кредити и нови коли и кр.карти и вси4ко на изплащане или си го давал по бохемската и си пълен с хубави мигове и спомени и много свободно време. Което между другото прави човека човек. Работата не може да те направи човек!Само времето прекарано в размисли и хубави книги и филми и пътувания има смисъл, но много малко хора го разбират! Аз имам щастието или нещастието на 40 години да го разбера това в общи линии, тъй като през многото митарства достигнах до абсурдността на тоя живот! Обърни внимание на един факт- в последните десетилетия икономи4еските кризи принуждават хората да ба4кат пове4е и ве4е и по4ти всеки 4лен от семейството трябва да работи. През 50те и 60те години не е било така. Нито едно правителство няма сметка от мислещи хора със свободно време!! На тях им трябват хора , които от сутрин до ве4ер да са на работа като роботи и да потребяват всеки ден . Нямаш ли кредитна история .....гледат те като извънземен! Мога доста да продължавам но отивам да поиграя тенис на маса! А има някои хора само ме4таят за това......замисли се какво казвам. Нямам лоши мисли а само споделям!

--------------------
"Life without a string is chaos"
Rudolph Smunz

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3051511 - 14.05.2013 16:31 [Re: maora]

Маоре , с такъв манталитет тук ще си патиш много , ама много ! Тук не е ЕС нито Канада да легнеш на соцЯл и да ръсиш мозък по цял ден ! Такива като теб съм ги виждал цял тир , всички до един свършват по един и същи начин !

Та ако не смяташ да се "стягаш " и да учиш американците как се живее , по добре си изгори писмото от КСЦ , пусни водата и отвори картата на света ! Дано намериш това "тарикатско" място където да си лежиш и пърдиш и да те "ранят" по три пъти дневно !

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

maora
плешив

#3051524 - 14.05.2013 17:08 [Re: Ян Бибиян™©]

абе това място съм го намерил аз ...тука в БГ . Ама нещо няма далавера ве4е. За какви социални ми говориш не знам. А Канада е най големия трудов лагер на света макар 4е да наистина доста хора са на социални. Ама няма какво да ми обясняваш какво е в САЩ.....2 години съм ба4кал там при вас в гнилия капитализъм. И повярвай ми пари се правят и без да ба4каш по 15 часа!!!!Това че вие не сте го направили не е мой проблем. За всеки е индивидуално нали така. Който иска да се "стяга ако ще с менгеме" ....всеки си намира нишата и се спасява. Разбира се ние Българите само да усетим 4е някой е дръпнал по4ваме да го оплюваме и отри4аме. Извинявай има ли нещо лошо 4овек да иска да има свободно време и да ба4ка по малко но по ефективно. Ако успеее -ОК ако не - здраве да има. Аз само споделям. Пример: В Нова Зеландия работих 6 часа на ден и вадех 8-10 часова ставка. Имах познати които ба4каха по 12 часа за същите пари. Нещо лошо да има . За това хората са разли4ни и с разли4ен капацитет и възможности. Всеки се оправя според неговата летва на познания и възможности. Или ти мислиш 4е като има хора дето се трепят на 2 работи по 13 4аса вси4ки трябва задължително да сме така???Много елементарно ако мислиш така, много. Отри4аш нацяло еволюцията и разликата в класите. Не вси4ки сме еднакви!!!!

--------------------
Rudolph Smunz

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3051530 - 14.05.2013 17:27 [Re: maora]

Като е гнил капитализъм защо си се запътил насам ? Умря викаш далаверата и в Бг и в ЕС и в НЗ и сега ще идваш тук да еб№ш бабички за по $400 на ден

Цитат:

Разбира се ние Българите само да усетим 4е някой е дръпнал по4ваме да го оплюваме и отри4аме

Като чета писаниците ти , да успял си на говоренето на глупости и на мечтите по богатите бабички

Ти си ми ясен , където и да отидеш все нещо не е наред , все местните са глупави , българите зависливи ( ама търсиш "наши " хора ) и злобни а ти си красив като Брад Пит , умен като Айнщайн и тарикат като Тръмп

--------------------

maora
плешив

#3051575 - 14.05.2013 18:59 [Re: Ян Бибиян™©]

eeee стига бе ..това ли са тарифите...в Нова Зеландия беше 100 долара на час. Браво доволен съм. Ами всеки случай поне ще гледам останалите 20 и няколко години от живота ми да минат по спокойно до пенсия де . Който иска да се къса от бач през гърба ....и да благославя американизъма. Америка си има своите плюсове но и много минуси. Зависи кой как може да свикне с тия неща и да ги приеме. Но е важно и да има избор, нали? А не като много хора от БГ които нямат пари за билет до БГ ама като ги питаш казват : "Оооо тука съм супер и съм голям баровец!"

--------------------
Rudolph Smunz

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3051604 - 14.05.2013 20:06 [Re: maora]

Цитат:

eeee стига бе ..това ли са тарифите...в Нова Зеландия беше 100 долара на час. Браво доволен съм. Ами всеки случай поне ще гледам останалите 20 и няколко години от живота ми да минат по спокойно до пенсия де . Който иска да се къса от бач през гърба ....и да благославя американизъма. Америка си има своите плюсове но и много минуси. Зависи кой как може да свикне с тия неща и да ги приеме. Но е важно и да има избор, нали? А не като много хора от БГ които нямат пари за билет до БГ ама като ги питаш казват : "Оооо тука съм супер и съм голям баровец!"

Не знам какви са тарифите защото аз не си падам по бабички , бабичките са за тия които младите не ги поглеждат ! Ти се беше направил на интересен в ей тая тема - $400 за 4 часа !

И ако това за теб е "успял" българин , наистина те съжалявам от сърце !

ПП И в ЕС има богати бабички , щом там не си могъл да направиш " кариера " защо си мислиш че тукашните богати бабички ще ти скачат на врата ?

--------------------

maora
плешив

#3054957 - 23.05.2013 20:27 [Re: Ян Бибиян™©]

абе едно не мога да разбера......явно си малък на години защото тая очевидна агресия в писането няма от къде другаде да дойде. Аз се забавялвам с всяко едно писмо тука в тоя форум. А толкова хора се връзват и почват надълго и нашироко да обясняват...хм.
Относно 400 кинта.......ами има такива работни места мойто момче ама явно ти не ги знаеш. И сега ще те открехна малко.........например 8-10 часа караш фирмена кола по определен маршрут , който е избран от фирмата за да обикаляш места където се събират най-много хора и да правиш реклама на фирмата. Обикновено колата е много нова( поседен модел) и т.н Та работа е супер заплатена ама за се почне трябва да имаш корабни въжета връзки!!! Един Македонец работеше това в Окланд. Сега ба4ка същото или подобно в Мебърн! Така 4е ако ти не знаеш нещо не означава че не съществува, нали? Аз съм на 40 години и съм живял на доста места и бая работи не знам за живота а и не претендирам. Само казвам това което знам! Айде сполай ти и добра стига , както е казал Франк Лойд Райт. Радвай се на капитализъма и си мисли че си велик . Лошо няма.

--------------------
Rudolph Smunz

maora
плешив

#3054961 - 23.05.2013 20:33 [Re: Ян Бибиян™©]

а да ти кажа за Тръмп.........точно него не ми го давай за пример защото ако знаеш как е почнал да прави пари няма да говориш. Баща му е бил най- големия предприемач в Ню Йорк. Строи е цели квартаи с 15 000 юнита !!! Направи си сметка за какво става въпрос. Та Тръмп баща дал на малкия Доналд 80 млн долара за да купи една сграда в Манхатън. Нашия я купил, посе я продал за пове4е пари, но след доста време и така са станали нещата. Та ако баща ти ти даде тия пари трябва да си голям олигофрен за да се окензаш. Зад всяко богатство....нали знаеш края на тая сентенция!
Айде чао от чичо ти маора

--------------------
Rudolph Smunz

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3054972 - 23.05.2013 20:45 [Re: maora]

Цитат:

абе едно не мога да разбера......явно си малък на години защото тая очевидна агресия в писането няма от къде другаде да дойде. Аз се забавялвам с всяко едно писмо тука в тоя форум. А толкова хора се връзват и почват надълго и нашироко да обясняват...хм.
Относно 400 кинта.......ами има такива работни места мойто момче ама явно ти не ги знаеш. И сега ще те открехна малко.........например 8-10 часа караш фирмена кола по определен маршрут , който е избран от фирмата за да обикаляш места където се събират най-много хора и да правиш реклама на фирмата. Обикновено колата е много нова( поседен модел) и т.н Та работа е супер заплатена ама за се почне трябва да имаш корабни въжета връзки!!! Един Македонец работеше това в Окланд. Сега ба4ка същото или подобно в Мебърн! Така 4е ако ти не знаеш нещо не означава че не съществува, нали? Аз съм на 40 години и съм живял на доста места и бая работи не знам за живота а и не претендирам. Само казвам това което знам! Айде сполай ти и добра стига , както е казал Франк Лойд Райт. Радвай се на капитализъма и си мисли че си велик . Лошо няма.

Сега ми стана ясен - първо " един сърбин" е@е бабички и прави еди си колко , после " един македонац " кара кола с връзки и прави $400 на ден ... сега обясни ни какво прави " един словенец" , " един хърватин" и " един босанец" и ни наври на кучето в задника нас тука шматароците

Ма(х)оре ! Виждаш ли колко си смешен ? Ти си счупи клавиатурката да ни обясняваш какво правели другите , ти какво ще правиш ? Ще ги копираш ли ? И връзки имаш в Денвър и в Чикаго а ... всички лулъовци духат супата само тариката Маора е най отворения

Досущ ми приличаш на някой от пейката пред хоремага в Сусурлево - ей, знаиш ли Иван се върнал от Австрия с БМВ - ооо чакай, а Пешо от Германия с мерцедес и къща купува - нищо не е тва, а вие да видите Гошо от Хамерика , малее какъв жип си е донесъл, хотел си купил барабар с бензиностанция , ехехееее а ти си стой тук и се прави на велик

--------------------

maora
плешив

#3056398 - 28.05.2013 13:45 [Re: Ян Бибиян™©]

абе след като ти станах ясен вече и ме разкри......мога само да преклоня глава пред твоя житейски опит и да кажа: Алелуя братко, признавам се за гнида и долно човекоподобно. А ти си оставаш велик мислител, проницателен и още вездесъщ. Слава тебе О Вселюбиви и благочестиви рицарю на печалния образ, ти който така умело вникна в моята изтерзана и объркана душевност. Амин братко и дано с твоите благи и умни слова водиш простолюдните пейзани към бъднини и светлина!!! Слава тебе Яне слава Бибияне.Амин

--------------------
Rudolph Smunz

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 15 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5451

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.01 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.