ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Mimski

Регистриран: 07.03.2008
Re: В името на децата
    #3177914 - 22.06.2014 19:44 [Re: Абуто]

Явно е престанала да загрява в Албания както всички останали И аз се чувствам така.

Безкултурието в САЩ или по-скоро, мултикултурието, помага много за загряването

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Абуто
АйДутин

Регистриран: 25.09.2005
От: изтрезвителното
    #3177918 - 22.06.2014 19:59 [Re: Mimski]

Ако смени щепсела в Албания, може и да прегрее. Стига да има достатъчно напрежение, опитен електротехник и поне час да няма режим на тока.

--------------------
λύκοι θα υπάρχουν
όσο θα υπάρχουν πρόβατα

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #3178012 - 23.06.2014 15:03 [Re: peshobass]

Цитат:

Искам да споделя обаче и другата страна на медала-тези деца не забравяйте че ги лишаваме от нещо съвсем човешко!Дядовци ,баби,роднини,приятели,връстници,с който детсвото и юношеството им никога няма да е същото!

Точно така, хубаво е човек да се опита и да прецени минусите и плюсовете на едно нещо.

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

Azalea
Alien

#3178014 - 23.06.2014 15:09 [Re: sineo4ka]

Цитат:

За постигането на нещо и прилагането му в Европа. Ако имаш предвид, че който успее в Щатите, може да успее и в Европа - съгласна съм. Но иначе не виждам защо ще градя тук живот, ще постигна нещо и после ще искам да започвам да се доказвам отново, само и само да бъда в Европа.

П.С. Имах предвид разходки, не разходи.

И да и не...

Понякога много неща зависят от обстоятелствата.

Това, което имах предвид е, че когато човек прецени кое е наи-важното за него и корелатирах с примера за тези хора, които не се чувстват добре там, биха могли спокоино да потърсят след реализацията си там, път към Европа, което би им дало повече възможности да се чувстват по-уютно там където са.

За себе си ти си преценила, че там ти е добре, това е супер, щом е така, преценила си какво губиш и какво печелиш от това да живееш там, за други хора може би това да са там, не е наи-добрата алтернатива. За тях говорех, че има и други места, трябва само човек да ги потърси и види.

--------------------

Azalea
Alien

#3178016 - 23.06.2014 15:12 [Re: novodoshal]

Желая ви успех, надявам се да постигнете това, което искате, но ме учудва малко факта, че като възможности само България и Америка споменаваш за децата.

Възможности хиляди, kaкто писах преди, важното е човек да ги търси.

--------------------

Акад. Неделчев
смехурко

Регистриран: 30.04.2009
От: Св. Америка
    #3178155 - 24.06.2014 05:19 [Re: sineo4ka]

Много добре написано по темата: уеб страница

--------------------
Keep calm and Digi fonf.

novodoshal
неориентиран

Регистриран: 11.05.2014
    #3178159 - 24.06.2014 06:36 [Re: Azalea]

Не споменавам само България и Америка. Дъщеря ми завърши математическа гимназия с немски и ако не бяхме спечелили зелена карта щеше да учи в Германия. В Германия образованието не е скъпо, но издръжката щеше да е поне 700 евро. На следващата година завършва сина и ако реши Англия, за там и таксите са големи - ще тегли заем, но издръжката пак ние трябва да поемем. В един момент ще ни бъде непосилно. Вярно че могат да потърсят работа, но не съм сигурна че това може да стане още първата година. Така че варианти са обсъждани ние не сме очаквали зелена карта, надявали сме се на прием в добър университет, който да предостави пълна стипендия в Америка и ако не стане - Европа. Просто така се случи че спечелихме в момент, когато децата завършват гимназия. Тогава решихме, че и за децата и може би за нас е най-добре да заминем. Разбира се за нас с баща им беше най-добре ако бяхме спечелили 93, 94 когато бяхме прясно завършили инженери по телекомуникация, но .............

sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
    #3178160 - 24.06.2014 06:40 [Re: Mimski]

Цитат:

Не е необходимо да си напълно интегриран, поне според мен
Модерно е да си Европеец

Какво значи да си интегриран? Имам една любима дефиниция за интеграция:

Integration is the process in which the individual becomes proficient in the culture of the dominant groups while retaining proficiency in his or her indigenous culture. This person has developed the ability to navigate in both worlds without compromising a sense of ethnic identification. With this capacity comes the tension of living in two worlds—in two ethnic and cultural contexts. This bicultural existence may call for a constant assessment of the appropriateness of one’s behaviors in these multiple contexts.

Според мен доста хора бъркат интеграцията с асимилацията. И това е донякъде разбираемо. Аз самата смятах, че за да се "интегрирам", трябва да отрека всичко "българско и родно". Това разбира се, не ме накара да се чувствам по-добре в кожата си. Точно докато се опитвах да бъде американската версия на себе си, се чувствах така сякаш никога няма да достигна тези, с които се сравнявам.

Докато четях един учебник по Етнос и Семейна Терапия, истината ме блъсна. Авторът обясняваше, че всеки имигрант, който се отказва от културата, от която идва, остава с чувство на загуба вътре в себе си, която води до безпокойство и чувство на незавършенсто, т.нар. синдром на дърво без корен.

Така че, за мен, да се интегрираш не значи да се откажеш от това кой си, но да намериш нов смисъл на това кой си в новата култура, в която функционираш.

--------------------
No one heals himself by wounding another - St Ambrose

novodoshal
неориентиран

Регистриран: 11.05.2014
    #3178161 - 24.06.2014 06:42 [Re: novodoshal]

Децата и уроци по пиано вземаха 10 години - много са музикални, но мързеливи за пианисти - с идеята да го ползват като студенти за работа - или като корепетитор или да преподават уроци на малки деца или дори за детегледачка с пиано по-бързо се намира работа. Децата работят упорито от малки по изграждането си. Разбира се сега сина няма нужда от пиано за да си намери добре платена работа дори и като студент, но когато беше на 5 години не знаех накъде ще поеме в живота и какво ще му е интересно и пробвахме много неща, някои от които 10 години.

Fortune
оптимист

Регистриран: 03.04.2014
От: San Diego
    #3178180 - 24.06.2014 11:29 [Re: sineo4ka]

Създаваме децата си като продължение на любовта, създаваме ги, за да сме още по-щастливи с тях, за да осмислят живота ни, за да продължим себе си, за да обичаме още по-силно, за да се грижим и да даряваме от собствения си житейски опит. Правим всичко за децата си и го правим с любов. И би трябвало да сме щастливи, а не жертви. И това зависи от нас самите!

Познавам хора, които, както и друг отбеляза, и едно ядене да сготвят, и чиниите да измият, смятат, че са направили голяма жертва за семейството си. И съжалявам, че ги познавам!
Скоро една позната след 10-ти неуспешен инвитро опит ми сподели, че е обградена от приятелки, които непрекъснато се жалват, че не могат да направят това или онова покрай грижите за децата и как са жертвали хубавия си живот, заради децата си! Направо се ужасих от разказа й, а тя ме попита /като майка/ трябва ли да продължава да харчи луди пари и да къса нерви в опитите за дете, което според "приятелките й" ще й вгорчи живота? Бях категорична, че незабавно трябва да смени обкръжението от т.нар. "приятелки", и че ако нещо си заслужава в този живот, това са децата и от нас зависи, дали ще ги направим добри и щастливи хора, и дали ние самите ще бъдем щастливи.

И никога не трябва да се чувстваме жертви в името на децата! Въпрос на настройка, на разбиране, на мироглед. Ако човек има положителна нагласа, притежава борбен дух, може да посрещне трудностите и да се справи с тях, без да се превръща в жертва. Всичко е в начина ни на мислене и в нагласата! И ако някъде или нещо не ни харесва, кара ни да страдаме, просто го променяме и продължаваме! Не трябва да правим компромис с достойнството си, със съвестта си, с живота си! Нито да оправдаваме грешките си с „в името на децата”!

Трябва да сме образец за децата си, без да имаме за самоцел да правим чудеса за тях. Децата са чудото! Добре е да се радваме и да оценяваме и малките неща, да се гордеем и с малките победи! Да се учим от загубите и трудностите, които преодоляваме, защото те не ни превръщат в жертви, а ни дават незаменими уроци.

Никой за никого не трябва да се превръща в жертва. Децата няма да са щастливи, ако виждат, че родителите им страдат! Добре е да виждат, че всичко, което сме направили за тях /независимо дали е малко или много/ ни прави щастливи. И да го правим заедно с тях, заедно да обсъждаме, заедно да взимаме решения, за да им харесва! Тогава и те ще са щастливи! Само тогава си е заслужавало!

--------------------
Морето е до колене, когато си стъпил на правилното място.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
7 регистрирани и 62 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6651

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.033 seconds in which 0.011 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.