ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Clance
потребен
**

Регистриран: 08.04.2006
От: Северозападен Чикаго събърбс
Отново за такситата в София
    #3209027 - 12.10.2014 01:37

извинявам се ,Само се закачам за последния....
Ако някой има на идея след ходене до БГ това лято и конкретно София,каква цена са такситата,примерно от летището дооо примерно Бели Брези.Май ще се наложи да отскачам за много кратко и се чудя да реннтвам кола или не си заслужава за три дни и то на место за отиване и връщане,в смисъл че няма да имам "джиткане"насам-натам. Още ли са такива разбойнически цени,кой каквато си иска те цака или има компания която можете да ми препоръчате.Благодаря предварително.

Редактирано от Nadin (13.10.2014 04:29)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
Re: Пътувания и впечатления от България - 2014
    #3209033 - 12.10.2014 02:30 [Re: Clance]

Красно село (сравнително близо до Белите брези) - летището = 20 лв.
Препоръчаха ми ОК Супертранс и съм доволна, позлвах ги доста.
Внимавай, защото има и ОК Супершанс и цените са им различни.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Ka 2
почетен член

Регистриран: 27.05.2011
От: from BG
    #3209043 - 12.10.2014 04:53 [Re: Clance]

Гледай да не е мн. мръсно таксито.Може и да се договориш-опитай.До дадена дестинация ако е към 20 лв. читав човек ще ти каже 18-20 ако е тарикат офертата е 25-30 кинта.

--------------------
Преживяното Учи - Бързай Бавно

Clance
потребен
**

Регистриран: 08.04.2006
От: Северозападен Чикаго събърбс
    #3209139 - 12.10.2014 16:59 [Re: Nadin]

Благодаря Ви много Надин и Ка2.
Ще ползвам ОК Супертранс.Приятна неделя.

Aendil

**

Регистриран: 09.05.2013
    #3209241 - 12.10.2014 19:35 [Re: Ka 2]

Да се договориш?
Какво има да договаряш с таксиджия - цените на км са обявени на стикер на джама, колкото км е по карта - толкова км плащаш и толкова трябва да има записани на фискалния апарат от който да излезне фискален бон. Ако нещо от гореспоменатото не е така, реда е или да пуснеш жалба или да се обадиш на ДАИ +3592-940-9400 които идват с мобилна група, в т.ч. и през уикендите и му взимат лиценза. Ако е агресивен, а всички които са склонни към "договаряне" отначало стават такива накрая, викаш полиция на тел 112.
Договаряне с бакшиш в София аз не знам да има от зората на демокрацията, че и от преди това.

Aendil

**

Регистриран: 09.05.2013
    #3209242 - 12.10.2014 19:37 [Re: Clance]

В залата се въртят някакви шмекери дето те приканват да вземеш тяхното такси, което в 100% от случаите е измама и ще ти е доста скъпо.
Твоята цел е да ги подминеш с десен мигач и да излезнеш на пиацата за таксита от където да вземеш което и да е. Казвам десен - защото тя е от изхода надясно. Казвам което и да е - защото само две фирми им позволяват да спират там. И двете са читави. След входа в България - смело напред.

sdimov
рекордьор

Регистриран: 18.04.2013
От: Wilmington,NC
    #3209346 - 12.10.2014 22:57 [Re: Aendil]

Цитат:

В залата се въртят някакви шмекери дето те приканват да вземеш тяхното такси, което в 100% от случаите е измама и ще ти е доста скъпо.

Да, напълно подкрепям. На мене ми се е случвало такова преди 5-6 години, само че на автогарата. Въпросният бакшиш усмихнат, поздрави, взе ми сака и ми го носи до таксито. Човек да не повярва на отношението, но се усетих и видях, че е 3,5 лв. на км с някаква нереална стартова. Имах време за губене, та реших видя какво ще стане. Дадох му близък адрес пред едно заведение. Като пристигнахме сметката беше 35 лв. Казах му, че няма да му платя повече от 10 лв (сметката обикновено е 8 лв). Заплаши ме, че ще се обади на полицията(според мен щеше да звънне на колеги). Казах му да не се притеснява, защото аз ще се обадя на полицията. Дойдоха след 10-тина минути, взеха данните (моите и неговите) и казаха на бакшиша "Ако имаш притенции заповядай утре в РПУ-то да подадеш жалба.". След 30 минутния театър с полицята, видя, че няма да му мине номера и прие да му дам 10-те лв.

Предлагам горното да не се практикува, защото аз се разминах без еккцесии, но никога не знаеш човека отсреща какъв ще е. Всеки може да се обърка и да се качи на такъв, затова ако видите, че сметката върви много бързо казвате да спре веднага да слезете.

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #3209363 - 12.10.2014 23:48 [Re: sdimov]

Просто никога ама никога не се хващайте с такси което ви кани още в салона за пристигащи. Това важи не само за България , а е доста разпространвна практика.
Относно автогарата в София - въпросните ОК Супертранс имат офис точно до централния изход и там може дa си уредите таксито.
На летището само две фирми са оторизирани да спират пред изхода и си избирате такси там.
Тия шмекери дето ви приканват в салона ще ви водят няколкостотин метра до автомобила си , защото спират надалеч.

Закона е променен и вече не позволява убийствени тарифи от по 4-5 лева на километър , защото вече има таван който е мисля е под два лева на км. за София , но пак е повече от двойно на нормалната тарифа

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

miz5
почетен член

Регистриран: 24.01.2014
    #3209408 - 13.10.2014 02:11 [Re: sdimov]

Това лято ходихме до България с братоците и едната племеница. Племеницата излиза първа в салона и веднага и се лепнал един бакшиш. Тя понеже знае, че по други аерогари се чака се навила. Излизаме ние отвън, а тя ни звъни и ни обяснява накъде да ходим да намерим таксито. Ние сме едрички , по 2 метра и малко , аз съм най-малкия и съм към 240 паунда, братоците са с по 30-тина паунда отгоре а и са в по-добра форма от мен, щото висят в джима всеки ден. Та качваме се ние, апарата вече начукал 12 кинта, поглеждам таксиметраджията той вика "а не му обръшай внимание, сега идвам от сервиза, че се беше откачило нещо, но явно не са го оправили и ше трябва да ходя пак" От аерогарата до центъра беше 140 кинта, пича вика "делим на 3 и е 45лв, става ли ?" - ми не става пич, от аерогарата до нас е 11 километра - горе долу толкова левчета + 1-2 кинта трафик трябва да е. Нямахме време да викаме полиция, че ни чакаха а и не искахме да правим сеир пред племеницата и съседите и му казахме да се маха. Според мен въобше не му беше за първи път да не му платят. Даже май си отдъхна като разбра , че ще се размине боя. По късно стана дума и ми викат "ако беше извикал някой ?" Че кой да извика ? Някой като него ли ? Те трябва да са организация от поне 100-200 бабанки за да могат в тоя трафик поне 2ма да стигнат до някакво случайно място където се случва проблема и то за няколко минути. Вярва ли някой , че е възможно? А и не само трябва да стигнат а и да са сигурни , че ще се оправят, щото могат да стигнат навреме за да си изядат боя и те. Особено ако пристигат един по един. Според мен тия таксита разчитат, че хората са все още наплашени от мутрите и се страхуват да влизат в конфликт. Тоя със сигурност щеше да си иска 140-те кинта ако племеницата ми беше сама.

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3209409 - 13.10.2014 02:27 [Re: miz5]

Баце, ти си влезнал в недоразумение.
Новата таксиметрова организация в София, шеговито наречена "жълтата мафия", вече не вози за пари.
Вашето еднотоново семейство изобщо не е успяло да схване закачката на шофера, за апарата де.
Вече няма платени таксита в София, всички работят само, за да не бъдат бити от клиентите си.
И вместо с бакшиш са доволни, ако се приберат вкъщи със здрави крайници.

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 17 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2204

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.