ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
miz5
почетен член

Регистриран: 24.01.2014
Re: Пътувания и впечатления от България - 2014
    #3209416 - 13.10.2014 03:30 [Re: the_man]

Ся , верно има някой влезнал в недоразумение. Да не стават грешки със мерната система - аз съм 105 кила, братоците към 120 each, като го пуснеш това на ръста сме кат фиданки. Племеницата я има 40 кила я не, гледаме да не кашляме около нея. Та сме далеч от ТОН, но го докарваме на кинетична енергия като за скандал. Бакшиша, сигурно нямаше да ни предложи баш на нас ако ни беше видял ама след като племеницата се беше качила нямаше как да ни свали. Аз съм чувал истории за чужденци, които отиват до Шератън и им излиза по-скъпо от самолетния билет, но ние сме си Българи, очевидно знаехме къде отиваме и пак се опита да ни натовари тройно. Нямахме кой знае какъв избор.

Според мен ако фиксират цена от аерогарата до всяка точка в София примерно 15 кинта тия изпълнения ще секнат. Ако искат да го направят на зони. Иначе като пуснат метрото таксиджиите може съвсем да го закъсат.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Aendil

**

Регистриран: 09.05.2013
    #3209420 - 13.10.2014 04:41 [Re: the_man]

Да бе верно, останалите са балъци да бичат по 12 часа на 80 стинки на километър, сал некой домъкнал се тарикат от съседните села е изобретил топлата вода, рязания хляб и по-високия рейт за таксита.
Интересното е че повечето са абсолютно нелегални ама ти това няма как да го знаеш.

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3209422 - 13.10.2014 05:24 [Re: Aendil]

Колега брат ми е бакшиш в шопландия от десетина години насам
Като чуя истории за неплатили клиенти ми става едно такова наивно на душата

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

miz5
почетен член

#3209423 - 13.10.2014 05:55 [Re: the_man]

Ако брат ти работи за нормална компания е друга работа, но ако вози за 10 лева на километър едва ли има голяма събираемост. Ако може да споделиш какво би направил той в нашия случай? Едва ли ще извика полиция. Ако е верно, че има макс. тарифа 2 кинта на километър, може него да го приберат. Освен да извика някой от колегите? Дали ще се вдигне някой да си търси белята ?

Както стана дума, споменах за случката и познат ме посъветва да ползвам Yellow taxi 91119. От тях съм много доволен. Никакви проблеми, идват бързо, можеш да ги поръчаш онлайн и да следиш статуса онлайн, което е интересно, макар не много приложимо, защото наистина идват за 2-3 минути. Нема игрички с маршрута или апарата, даже изрично питат откъде искаш да минеш и ако нямаш претенции обясняват откъде ше минат и защо. Познатия ми спомена за тия обяснения за маршрута та бях "поготвен" иначе щеше да ми се види съмнително чак пък такава любезност от таксиметров щофьор. Хората се опитват да правят бизнес с добро име и явно става защото колеги в разни компании казаха, че фирмите им имат абонамент и им дават ваучери за такси точно за тази фирма.

Aendil

**

Регистриран: 09.05.2013
    #3209425 - 13.10.2014 07:05 [Re: the_man]

Брат ти само истории за неплатили клиенти ли ти е разправял?

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #3209431 - 13.10.2014 07:53 [Re: miz5]

По старата наредба всеки можеше да си определи произволна тарифа и стига да е изписана видно на стикера на предното стъкло не можеше да имаш никакви претенции. Дори сметката ти да е 200 лева полицията не можеше да направи нищо.
Сега има някакъв таван който е мисля 1.5-2 лева/км. Всичко нагоре е незаконно.

Няма нелегално или нередивно такси което спира пред летището , защото там са само легалните фирми които са с договор и са платили прилична сума за да са там. Всичките останали шмекери са встрани.

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

miz5
почетен член

#3209434 - 13.10.2014 08:25 [Re: canon]

Тоя беше спрял настрани, но izglevda[e normalno защото имаше и други коли там, сигурно такива като него. Аз попреглеждам БГ сайтовете и знам , че има одобрени компании, че даже май си плащат за правото да работят на летището. Но племенницата ми си е на практика чужденка, няма идея за какво става дума и се хвана, после нямаше какво да правим , пък и честно казано мислех че ще ни излъже с 5-10 кинта и не мислех да стават проблеми. Не че и за 40 кинта си заслужаваше разправията, но този беше много нагъл , начин на говорене, маниер, всичко дразнеше а на всичкото отгоре това беше на практика първото посещение на племенницата ми в БГ и ние се опитвахме да обясняваме кое какво, тоя ни прекъсваше, оплакваше се, започна да псува политиците, абе направи всичко възможно да ни изнерви и накрая си го получи. Беше лошо начало.

Тиквичка
терца

Регистриран: 29.05.2009
От: Perth, WA
    #3209494 - 13.10.2014 15:07 [Re: Aendil]

Цитат:

Да се договориш?

Аз съм се договаряла - дълга опашка от таксита, аз се разхождам успоредно на нея и зяпам цените, всичките от завишените. Един ме попита за къде съм, казах му, но и добавих че не му харесвам тарифата. Той ми предложи цена, аз също, спряхме се на цифра която ме устройва и потеглихме. Е, факта че той мина на червен светофар и псува 70% от пътя че ще го глобят е друга песен, разбира се опита се да ми поиска повече, видиш ли, глоба и т.н.т., но договорката си е договорка, платих си и чао.

Редактирано от Тиквичка (13.10.2014 15:09)

sdimov
рекордьор

Регистриран: 18.04.2013
От: Wilmington,NC
    #3209497 - 13.10.2014 15:17 [Re: canon]

Цитат:

Сега има някакъв таван който е мисля 1.5-2 лева/км. Всичко нагоре е незаконно.

Това е хубаво, че са го променили, защото тогава полицаите ми обясниха, че нямало таван и всеки можел да си пише каквато си цена иска.

Цитат:

Дори сметката ти да е 200 лева полицията не можеше да направи нищо.

Полицията не може да направи нищо, но и не може да те задължи да платиш. Аз платих на добра воля. Ако си бях тръгнал и неплатил, бакшиша трябваше на другия ден да ходи до полицията, да пуска жалба и накрая да се съдим за да му платя.

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3209546 - 13.10.2014 16:52 [Re: miz5]

Цитат:

Ако брат ти работи за нормална компания е друга работа, но ако вози за 10 лева на километър едва ли има голяма събираемост. Ако може да споделиш какво би направил той в нашия случай? Едва ли ще извика полиция. Ако е верно, че има макс. тарифа 2 кинта на километър, може него да го приберат. Освен да извика някой от колегите? Дали ще се вдигне някой да си търси белята ?

Вече са ти казали, че таван на тарифата има.
Това, което не са ти казали е, всеки бакшиш има т.нар. помпичка.
Помпичката навърта километрите, така че на хартия(касова бележка) всичко изглежа изрядно.
Какво би направил брата...не знам.
И това е според зависи...както всичко друго в Бг.
Със сигурност знам, че преди много бързо се събираха бакшишите. Заграждат улиците и доста си помагат в събирането на задължения. Така, че доколкото аз съм информиран - да, доста хора се вдигат "да си търсят белята", защото очакват същото, когато те изпаднат в подобна ситуация.
Доста бакшиши са въоръжени по един или друг начин.
Не бих съветвал никой да си прави експерименти за 20-30лв.
Особено през нощта, ако се прибирате от кръчма почерпени!
Абсолютно си прав за Йелоу, най си е добре с тях.
1280 са най-зле.
И както колежката съветва - ако се съмняваш в цената, питай предварително.
Всеки бакшиш с изненадващо голяма точност може да ти каже колко ще ти бъде сметката...освен ако не е пенсиониран военен. Те карат повече за хоби и не им пука много.

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
4 регистрирани и 19 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2301

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.