ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
miz5
почетен член

Регистриран: 24.01.2014
Re: Пътувания и впечатления от България - 2014
    #3209557 - 13.10.2014 17:36 [Re: the_man]

Събираха се 1280 и разни такива , дето вкарват 2-3 лева с дребни шмекерии. Тия със сметките от по 100 кинта са самотни ездачи, дето гледат да забършат някой с лош български от аерогарата или пред някой хотел. Абе как с помпичка ще направиш сметка от 140 кинта да изглежда добре? Таксито идва от летището, пълно е с куфари, имаш билет , паспорт , лесно може да се провери кога си кацнал, как може да навъртиш от летището до Раковска 70 километра (за да изглежда добре на бележка)? Ебаси, ако има организация на таксиметраджиите които правят по 100 лева на курс кой ше е луд да кара за левче на километър ? Факта обаче, че още има такива лесно предотвратими измами, говори лошо за страната като цяло.

П.С. Аз също не бих влизал в разправии за 20-30 кинта, но в този случай нямаше начин просто. Даже се надявах да има продължение.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #3209584 - 13.10.2014 18:45 [Re: Тиквичка]

Цитат:

Цитат:

Да се договориш?

Аз съм се договаряла - дълга опашка от таксита, аз се разхождам успоредно на нея и зяпам цените, всичките от завишените. Един ме попита за къде съм, казах му, но и добавих че не му харесвам тарифата. Той ми предложи цена, аз също, спряхме се на цифра която ме устройва и потеглихме. Е, факта че той мина на червен светофар и псува 70% от пътя че ще го глобят е друга песен, разбира се опита се да ми поиска повече, видиш ли, глоба и т.н.т., но договорката си е договорка, платих си и чао.

Къде е била тази опашка ?
Непосредствено до изхода и на двата терминала са единствено лицензираните таксита и си имат разпределител който следи колите да се запълват по реда без пререждане. Това са мощни компании и самите те биха начупили главата на някой шмекер фрийленсър ако се паркира там
В началото когато пуснаха новия терминал конкурса за лицензиране на таксиметров превозвач се забави и е възможно да са спирали всякакви , но вече няма как да се случи.

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

canon
На изток от рая

#3209588 - 13.10.2014 18:54 [Re: miz5]

Аз съм ползвал много пъти 1280 и не е имало измами , а цените им бяха от най-ниските .От доста време обаче съм почти само с ОК Супертранс и само веднъж един ме излъга с 5-6 лева от ЦГ до летището. После ме беше яд , че не му записах името да звънна до фирмата. Големите компании не се церемонят и налагат зверски глоби на шофьорите си за издънки.
Все пак мой познат го бяха излъгали в сметката дори в Сингапур , та човек трябва да е бдителен има ли си работа с такси:)

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

miz5
почетен член

Регистриран: 24.01.2014
    #3209621 - 13.10.2014 20:01 [Re: canon]

Аз не бях ходил до БГ доста време. 1280 си ги спомням от преди години, че имаше всякакви, и нормални и мошеници. Май имаше даже фирма на която пишеше 1280 или подобно, но само даваше параван за ментаци. Сега не знам как са и не беше коректно да ги споменавам. Имах предвид , че има легални таксита, които ще те врътнат на дребно с няколко кинта. Нашия не беше от тях. Беше на паркинга отстрани на летището. Там имаше цяла редица Супертранс а по надолу имаше друга редица и там беше тоя с няколко други коли. Колкото до врътките по други места, всяка компания си има различни правила. В Париж, ми се стори че таксито ме врътна, но се оказа че тарифата е на зони и като мине в следващата сменя тарифата. В Атина пък ми поиска някакви пари отгоре на сметката,оказа се че до аерогарата има допълнителни пари които се добавят. Може и пак врътка да е било но си го пишеше на лепенка на прозореца та поне знаеш , че е легално.

canon
На изток от рая

#3209674 - 13.10.2014 21:50 [Re: miz5]

A , това в Сингапур си беше явна измама ... уж напълно редовен от официална фирма с белите ръкавици и както там се пада , но жалката му душица не издържала на изкушението

Надин беше споменала и наистина по-известните реномирани фирми имат клонинги , които се боядисват в почти същата ливрея и сменят по една буква за да въведат клиентите в заблуждение.
ОК Супертранс , ОК Супершанс и подобни често може да ги объркаш ако не си бдителен

Навремето мошениците (така наречените "копърки") изписваха същата цена като редовните , но без нулата отпред например ако ОК Супертранс беше с тарифа 0.59 стотинки , други с подобни имена слагаха на стикера си 5.90 , като разчитаха , че клиентите не се заглеждат обстойно познавайки долу-горе нормалната цена.

Подобни номера правеха и обмненните бюра. Да кажем ако нормалният курс е 1 евро за 1.95 лева , те изписваха 1 евро за 1.095 лева и разчитаха на чисто човешко недоглеждане.

Между другото най-измамното място което съм виждал относно обменните бюра е Прага и ако случайно имате път натам много внимавайте. Прилагат се широк кръг номера от този със запетаята , през скрити комисионни и драстична разлика в обмнения курс за различните купюри от дадена валута. Винаги съм се чудел , как толкова бяла държава от ЕС все още позволява шмекерии които дори в България отдавна отминаха. Бизнеса се държи от руснаци , украинци и българи - яки момчета.

--------------------

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3209677 - 13.10.2014 22:01 [Re: canon]

Цитат:

Между другото най-измамното място което съм виждал относно обменните бюра е Прага и ако случайно имате път натам много внимавайте. Прилагат се широк кръг номера от този със запетаята , през скрити комисионни и драстична разлика в обмнения курс за различните купюри от дадена валута.

Абсолютно същото нещо изглежда да е доста разпространено и в Лондон.

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

Тиквичка
терца

Регистриран: 29.05.2009
От: Perth, WA
    #3209956 - 15.10.2014 03:38 [Re: canon]

Цитат:

Къде е била тази опашка ?
Непосредствено до изхода и на двата терминала

Някъде да видя в моя пост че става дума за летището? Става дума за договаряне. Първо чети, после се заяждай.

steffko
donetoseto
**

Регистриран: 27.08.2014
Re: Отново за такситата в София
    #3210016 - 15.10.2014 12:19 [Re: Clance]

Аз си ходих преди 2 години докато се видим на летището и един як чичка ми грабна куфарите и тръти да бяга и ние след него хвърли ги в багажника на едно такси другия от таксито се провиква на къде да карал?!? ние дори не се бяхме качили. Да не говорим че имаме кола. Чичката недаваше да си взема куфарите от багажника така и неуспяхме да се разберем.Накрая след дълаг скандал аз се качих в таксито баща ми караше след него.Няколко светофара по късно като се разбра че нямам пари и няма да му плащам нищо, бакшиша би спирачки и ми хвърли куфарите на пътя.Ако ми трябва такси си го поръчвам по телефона на тия извънземни около летището никога!

plain

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #3215770 - 30.10.2014 20:05 [Re: steffko]

Ура!

http://pressadaily.bg/publication/25289-...B-2015-%D0%B3./

Aendil

**

Регистриран: 09.05.2013
    #3215862 - 31.10.2014 02:18 [Re: plain]

В София най-лесните и логични линии за метро са под Цариградско, свързвайки локални линии между Дружба и Младост с центъра, под Ботевградско, свързвайки транспортните възли на Аерогарата с Автогарата и ЖП гарата, под Цар Борис 3, свързвайки цялата южна част на София с центъра и на изток под Сливница. От горното само 1/4 е реализирана и то с натиска на ЕС и през времето на правителството на Софиянски. Откакто Боце беше кмет, линията до Аерогарата беше нарочно отлагана за да се налее малко водица в мелницата на ПИБ която всъщност финансира лизинговането на такситата на окей. Поне аз така ги знам нещата. Сега таксито струва колкото метро от Фиумично до центъра на Рим, двойно по голяма дистанция с мотриси на Бомбардие и по трасе проектирано за скорости от по 150 км/ч, едно от най-скъпите в ЕС.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 23 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2203

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.