ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Clance
потребен
**

Регистриран: 08.04.2006
От: Северозападен Чикаго събърбс
Отново за такситата в София
    #3209027 - 12.10.2014 01:37

извинявам се ,Само се закачам за последния....
Ако някой има на идея след ходене до БГ това лято и конкретно София,каква цена са такситата,примерно от летището дооо примерно Бели Брези.Май ще се наложи да отскачам за много кратко и се чудя да реннтвам кола или не си заслужава за три дни и то на место за отиване и връщане,в смисъл че няма да имам "джиткане"насам-натам. Още ли са такива разбойнически цени,кой каквато си иска те цака или има компания която можете да ми препоръчате.Благодаря предварително.

Редактирано от Nadin (13.10.2014 04:29)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
Re: Пътувания и впечатления от България - 2014
    #3209033 - 12.10.2014 02:30 [Re: Clance]

Красно село (сравнително близо до Белите брези) - летището = 20 лв.
Препоръчаха ми ОК Супертранс и съм доволна, позлвах ги доста.
Внимавай, защото има и ОК Супершанс и цените са им различни.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Ka 2
почетен член

Регистриран: 27.05.2011
От: from BG
    #3209043 - 12.10.2014 04:53 [Re: Clance]

Гледай да не е мн. мръсно таксито.Може и да се договориш-опитай.До дадена дестинация ако е към 20 лв. читав човек ще ти каже 18-20 ако е тарикат офертата е 25-30 кинта.

--------------------
Преживяното Учи - Бързай Бавно

Clance
потребен
**

Регистриран: 08.04.2006
От: Северозападен Чикаго събърбс
    #3209139 - 12.10.2014 16:59 [Re: Nadin]

Благодаря Ви много Надин и Ка2.
Ще ползвам ОК Супертранс.Приятна неделя.

Aendil

**

Регистриран: 09.05.2013
    #3209241 - 12.10.2014 19:35 [Re: Ka 2]

Да се договориш?
Какво има да договаряш с таксиджия - цените на км са обявени на стикер на джама, колкото км е по карта - толкова км плащаш и толкова трябва да има записани на фискалния апарат от който да излезне фискален бон. Ако нещо от гореспоменатото не е така, реда е или да пуснеш жалба или да се обадиш на ДАИ +3592-940-9400 които идват с мобилна група, в т.ч. и през уикендите и му взимат лиценза. Ако е агресивен, а всички които са склонни към "договаряне" отначало стават такива накрая, викаш полиция на тел 112.
Договаряне с бакшиш в София аз не знам да има от зората на демокрацията, че и от преди това.

Aendil

**

#3209242 - 12.10.2014 19:37 [Re: Clance]

В залата се въртят някакви шмекери дето те приканват да вземеш тяхното такси, което в 100% от случаите е измама и ще ти е доста скъпо.
Твоята цел е да ги подминеш с десен мигач и да излезнеш на пиацата за таксита от където да вземеш което и да е. Казвам десен - защото тя е от изхода надясно. Казвам което и да е - защото само две фирми им позволяват да спират там. И двете са читави. След входа в България - смело напред.

sdimov
рекордьор

Регистриран: 18.04.2013
От: Wilmington,NC
    #3209346 - 12.10.2014 22:57 [Re: Aendil]

Цитат:

В залата се въртят някакви шмекери дето те приканват да вземеш тяхното такси, което в 100% от случаите е измама и ще ти е доста скъпо.

Да, напълно подкрепям. На мене ми се е случвало такова преди 5-6 години, само че на автогарата. Въпросният бакшиш усмихнат, поздрави, взе ми сака и ми го носи до таксито. Човек да не повярва на отношението, но се усетих и видях, че е 3,5 лв. на км с някаква нереална стартова. Имах време за губене, та реших видя какво ще стане. Дадох му близък адрес пред едно заведение. Като пристигнахме сметката беше 35 лв. Казах му, че няма да му платя повече от 10 лв (сметката обикновено е 8 лв). Заплаши ме, че ще се обади на полицията(според мен щеше да звънне на колеги). Казах му да не се притеснява, защото аз ще се обадя на полицията. Дойдоха след 10-тина минути, взеха данните (моите и неговите) и казаха на бакшиша "Ако имаш притенции заповядай утре в РПУ-то да подадеш жалба.". След 30 минутния театър с полицята, видя, че няма да му мине номера и прие да му дам 10-те лв.

Предлагам горното да не се практикува, защото аз се разминах без еккцесии, но никога не знаеш човека отсреща какъв ще е. Всеки може да се обърка и да се качи на такъв, затова ако видите, че сметката върви много бързо казвате да спре веднага да слезете.

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #3209363 - 12.10.2014 23:48 [Re: sdimov]

Просто никога ама никога не се хващайте с такси което ви кани още в салона за пристигащи. Това важи не само за България , а е доста разпространвна практика.
Относно автогарата в София - въпросните ОК Супертранс имат офис точно до централния изход и там може дa си уредите таксито.
На летището само две фирми са оторизирани да спират пред изхода и си избирате такси там.
Тия шмекери дето ви приканват в салона ще ви водят няколкостотин метра до автомобила си , защото спират надалеч.

Закона е променен и вече не позволява убийствени тарифи от по 4-5 лева на километър , защото вече има таван който е мисля е под два лева на км. за София , но пак е повече от двойно на нормалната тарифа

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

miz5
почетен член

Регистриран: 24.01.2014
    #3209408 - 13.10.2014 02:11 [Re: sdimov]

Това лято ходихме до България с братоците и едната племеница. Племеницата излиза първа в салона и веднага и се лепнал един бакшиш. Тя понеже знае, че по други аерогари се чака се навила. Излизаме ние отвън, а тя ни звъни и ни обяснява накъде да ходим да намерим таксито. Ние сме едрички , по 2 метра и малко , аз съм най-малкия и съм към 240 паунда, братоците са с по 30-тина паунда отгоре а и са в по-добра форма от мен, щото висят в джима всеки ден. Та качваме се ние, апарата вече начукал 12 кинта, поглеждам таксиметраджията той вика "а не му обръшай внимание, сега идвам от сервиза, че се беше откачило нещо, но явно не са го оправили и ше трябва да ходя пак" От аерогарата до центъра беше 140 кинта, пича вика "делим на 3 и е 45лв, става ли ?" - ми не става пич, от аерогарата до нас е 11 километра - горе долу толкова левчета + 1-2 кинта трафик трябва да е. Нямахме време да викаме полиция, че ни чакаха а и не искахме да правим сеир пред племеницата и съседите и му казахме да се маха. Според мен въобше не му беше за първи път да не му платят. Даже май си отдъхна като разбра , че ще се размине боя. По късно стана дума и ми викат "ако беше извикал някой ?" Че кой да извика ? Някой като него ли ? Те трябва да са организация от поне 100-200 бабанки за да могат в тоя трафик поне 2ма да стигнат до някакво случайно място където се случва проблема и то за няколко минути. Вярва ли някой , че е възможно? А и не само трябва да стигнат а и да са сигурни , че ще се оправят, щото могат да стигнат навреме за да си изядат боя и те. Особено ако пристигат един по един. Според мен тия таксита разчитат, че хората са все още наплашени от мутрите и се страхуват да влизат в конфликт. Тоя със сигурност щеше да си иска 140-те кинта ако племеницата ми беше сама.

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3209409 - 13.10.2014 02:27 [Re: miz5]

Баце, ти си влезнал в недоразумение.
Новата таксиметрова организация в София, шеговито наречена "жълтата мафия", вече не вози за пари.
Вашето еднотоново семейство изобщо не е успяло да схване закачката на шофера, за апарата де.
Вече няма платени таксита в София, всички работят само, за да не бъдат бити от клиентите си.
И вместо с бакшиш са доволни, ако се приберат вкъщи със здрави крайници.

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

miz5
почетен член

#3209416 - 13.10.2014 03:30 [Re: the_man]

Ся , верно има някой влезнал в недоразумение. Да не стават грешки със мерната система - аз съм 105 кила, братоците към 120 each, като го пуснеш това на ръста сме кат фиданки. Племеницата я има 40 кила я не, гледаме да не кашляме около нея. Та сме далеч от ТОН, но го докарваме на кинетична енергия като за скандал. Бакшиша, сигурно нямаше да ни предложи баш на нас ако ни беше видял ама след като племеницата се беше качила нямаше как да ни свали. Аз съм чувал истории за чужденци, които отиват до Шератън и им излиза по-скъпо от самолетния билет, но ние сме си Българи, очевидно знаехме къде отиваме и пак се опита да ни натовари тройно. Нямахме кой знае какъв избор.

Според мен ако фиксират цена от аерогарата до всяка точка в София примерно 15 кинта тия изпълнения ще секнат. Ако искат да го направят на зони. Иначе като пуснат метрото таксиджиите може съвсем да го закъсат.

Aendil

**

#3209420 - 13.10.2014 04:41 [Re: the_man]

Да бе верно, останалите са балъци да бичат по 12 часа на 80 стинки на километър, сал некой домъкнал се тарикат от съседните села е изобретил топлата вода, рязания хляб и по-високия рейт за таксита.
Интересното е че повечето са абсолютно нелегални ама ти това няма как да го знаеш.

the_man
Royal

#3209422 - 13.10.2014 05:24 [Re: Aendil]

Колега брат ми е бакшиш в шопландия от десетина години насам
Като чуя истории за неплатили клиенти ми става едно такова наивно на душата

--------------------

miz5
почетен член

#3209423 - 13.10.2014 05:55 [Re: the_man]

Ако брат ти работи за нормална компания е друга работа, но ако вози за 10 лева на километър едва ли има голяма събираемост. Ако може да споделиш какво би направил той в нашия случай? Едва ли ще извика полиция. Ако е верно, че има макс. тарифа 2 кинта на километър, може него да го приберат. Освен да извика някой от колегите? Дали ще се вдигне някой да си търси белята ?

Както стана дума, споменах за случката и познат ме посъветва да ползвам Yellow taxi 91119. От тях съм много доволен. Никакви проблеми, идват бързо, можеш да ги поръчаш онлайн и да следиш статуса онлайн, което е интересно, макар не много приложимо, защото наистина идват за 2-3 минути. Нема игрички с маршрута или апарата, даже изрично питат откъде искаш да минеш и ако нямаш претенции обясняват откъде ше минат и защо. Познатия ми спомена за тия обяснения за маршрута та бях "поготвен" иначе щеше да ми се види съмнително чак пък такава любезност от таксиметров щофьор. Хората се опитват да правят бизнес с добро име и явно става защото колеги в разни компании казаха, че фирмите им имат абонамент и им дават ваучери за такси точно за тази фирма.

Aendil

**

#3209425 - 13.10.2014 07:05 [Re: the_man]

Брат ти само истории за неплатили клиенти ли ти е разправял?

canon
На изток от рая

#3209431 - 13.10.2014 07:53 [Re: miz5]

По старата наредба всеки можеше да си определи произволна тарифа и стига да е изписана видно на стикера на предното стъкло не можеше да имаш никакви претенции. Дори сметката ти да е 200 лева полицията не можеше да направи нищо.
Сега има някакъв таван който е мисля 1.5-2 лева/км. Всичко нагоре е незаконно.

Няма нелегално или нередивно такси което спира пред летището , защото там са само легалните фирми които са с договор и са платили прилична сума за да са там. Всичките останали шмекери са встрани.

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

miz5
почетен член

#3209434 - 13.10.2014 08:25 [Re: canon]

Тоя беше спрял настрани, но izglevda[e normalno защото имаше и други коли там, сигурно такива като него. Аз попреглеждам БГ сайтовете и знам , че има одобрени компании, че даже май си плащат за правото да работят на летището. Но племенницата ми си е на практика чужденка, няма идея за какво става дума и се хвана, после нямаше какво да правим , пък и честно казано мислех че ще ни излъже с 5-10 кинта и не мислех да стават проблеми. Не че и за 40 кинта си заслужаваше разправията, но този беше много нагъл , начин на говорене, маниер, всичко дразнеше а на всичкото отгоре това беше на практика първото посещение на племенницата ми в БГ и ние се опитвахме да обясняваме кое какво, тоя ни прекъсваше, оплакваше се, започна да псува политиците, абе направи всичко възможно да ни изнерви и накрая си го получи. Беше лошо начало.

Тиквичка
терца

Регистриран: 29.05.2009
От: Perth, WA
    #3209494 - 13.10.2014 15:07 [Re: Aendil]

Цитат:

Да се договориш?

Аз съм се договаряла - дълга опашка от таксита, аз се разхождам успоредно на нея и зяпам цените, всичките от завишените. Един ме попита за къде съм, казах му, но и добавих че не му харесвам тарифата. Той ми предложи цена, аз също, спряхме се на цифра която ме устройва и потеглихме. Е, факта че той мина на червен светофар и псува 70% от пътя че ще го глобят е друга песен, разбира се опита се да ми поиска повече, видиш ли, глоба и т.н.т., но договорката си е договорка, платих си и чао.

Редактирано от Тиквичка (13.10.2014 15:09)

sdimov
рекордьор

#3209497 - 13.10.2014 15:17 [Re: canon]

Цитат:

Сега има някакъв таван който е мисля 1.5-2 лева/км. Всичко нагоре е незаконно.

Това е хубаво, че са го променили, защото тогава полицаите ми обясниха, че нямало таван и всеки можел да си пише каквато си цена иска.

Цитат:

Дори сметката ти да е 200 лева полицията не можеше да направи нищо.

Полицията не може да направи нищо, но и не може да те задължи да платиш. Аз платих на добра воля. Ако си бях тръгнал и неплатил, бакшиша трябваше на другия ден да ходи до полицията, да пуска жалба и накрая да се съдим за да му платя.

the_man
Royal

#3209546 - 13.10.2014 16:52 [Re: miz5]

Цитат:

Ако брат ти работи за нормална компания е друга работа, но ако вози за 10 лева на километър едва ли има голяма събираемост. Ако може да споделиш какво би направил той в нашия случай? Едва ли ще извика полиция. Ако е верно, че има макс. тарифа 2 кинта на километър, може него да го приберат. Освен да извика някой от колегите? Дали ще се вдигне някой да си търси белята ?

Вече са ти казали, че таван на тарифата има.
Това, което не са ти казали е, всеки бакшиш има т.нар. помпичка.
Помпичката навърта километрите, така че на хартия(касова бележка) всичко изглежа изрядно.
Какво би направил брата...не знам.
И това е според зависи...както всичко друго в Бг.
Със сигурност знам, че преди много бързо се събираха бакшишите. Заграждат улиците и доста си помагат в събирането на задължения. Така, че доколкото аз съм информиран - да, доста хора се вдигат "да си търсят белята", защото очакват същото, когато те изпаднат в подобна ситуация.
Доста бакшиши са въоръжени по един или друг начин.
Не бих съветвал никой да си прави експерименти за 20-30лв.
Особено през нощта, ако се прибирате от кръчма почерпени!
Абсолютно си прав за Йелоу, най си е добре с тях.
1280 са най-зле.
И както колежката съветва - ако се съмняваш в цената, питай предварително.
Всеки бакшиш с изненадващо голяма точност може да ти каже колко ще ти бъде сметката...освен ако не е пенсиониран военен. Те карат повече за хоби и не им пука много.

--------------------

miz5
почетен член

#3209557 - 13.10.2014 17:36 [Re: the_man]

Събираха се 1280 и разни такива , дето вкарват 2-3 лева с дребни шмекерии. Тия със сметките от по 100 кинта са самотни ездачи, дето гледат да забършат някой с лош български от аерогарата или пред някой хотел. Абе как с помпичка ще направиш сметка от 140 кинта да изглежда добре? Таксито идва от летището, пълно е с куфари, имаш билет , паспорт , лесно може да се провери кога си кацнал, как може да навъртиш от летището до Раковска 70 километра (за да изглежда добре на бележка)? Ебаси, ако има организация на таксиметраджиите които правят по 100 лева на курс кой ше е луд да кара за левче на километър ? Факта обаче, че още има такива лесно предотвратими измами, говори лошо за страната като цяло.

П.С. Аз също не бих влизал в разправии за 20-30 кинта, но в този случай нямаше начин просто. Даже се надявах да има продължение.

canon
На изток от рая

#3209584 - 13.10.2014 18:45 [Re: Тиквичка]

Цитат:

Цитат:

Да се договориш?

Аз съм се договаряла - дълга опашка от таксита, аз се разхождам успоредно на нея и зяпам цените, всичките от завишените. Един ме попита за къде съм, казах му, но и добавих че не му харесвам тарифата. Той ми предложи цена, аз също, спряхме се на цифра която ме устройва и потеглихме. Е, факта че той мина на червен светофар и псува 70% от пътя че ще го глобят е друга песен, разбира се опита се да ми поиска повече, видиш ли, глоба и т.н.т., но договорката си е договорка, платих си и чао.

Къде е била тази опашка ?
Непосредствено до изхода и на двата терминала са единствено лицензираните таксита и си имат разпределител който следи колите да се запълват по реда без пререждане. Това са мощни компании и самите те биха начупили главата на някой шмекер фрийленсър ако се паркира там
В началото когато пуснаха новия терминал конкурса за лицензиране на таксиметров превозвач се забави и е възможно да са спирали всякакви , но вече няма как да се случи.

--------------------

canon
На изток от рая

#3209588 - 13.10.2014 18:54 [Re: miz5]

Аз съм ползвал много пъти 1280 и не е имало измами , а цените им бяха от най-ниските .От доста време обаче съм почти само с ОК Супертранс и само веднъж един ме излъга с 5-6 лева от ЦГ до летището. После ме беше яд , че не му записах името да звънна до фирмата. Големите компании не се церемонят и налагат зверски глоби на шофьорите си за издънки.
Все пак мой познат го бяха излъгали в сметката дори в Сингапур , та човек трябва да е бдителен има ли си работа с такси:)

--------------------

miz5
почетен член

#3209621 - 13.10.2014 20:01 [Re: canon]

Аз не бях ходил до БГ доста време. 1280 си ги спомням от преди години, че имаше всякакви, и нормални и мошеници. Май имаше даже фирма на която пишеше 1280 или подобно, но само даваше параван за ментаци. Сега не знам как са и не беше коректно да ги споменавам. Имах предвид , че има легални таксита, които ще те врътнат на дребно с няколко кинта. Нашия не беше от тях. Беше на паркинга отстрани на летището. Там имаше цяла редица Супертранс а по надолу имаше друга редица и там беше тоя с няколко други коли. Колкото до врътките по други места, всяка компания си има различни правила. В Париж, ми се стори че таксито ме врътна, но се оказа че тарифата е на зони и като мине в следващата сменя тарифата. В Атина пък ми поиска някакви пари отгоре на сметката,оказа се че до аерогарата има допълнителни пари които се добавят. Може и пак врътка да е било но си го пишеше на лепенка на прозореца та поне знаеш , че е легално.

canon
На изток от рая

#3209674 - 13.10.2014 21:50 [Re: miz5]

A , това в Сингапур си беше явна измама ... уж напълно редовен от официална фирма с белите ръкавици и както там се пада , но жалката му душица не издържала на изкушението

Надин беше споменала и наистина по-известните реномирани фирми имат клонинги , които се боядисват в почти същата ливрея и сменят по една буква за да въведат клиентите в заблуждение.
ОК Супертранс , ОК Супершанс и подобни често може да ги объркаш ако не си бдителен

Навремето мошениците (така наречените "копърки") изписваха същата цена като редовните , но без нулата отпред например ако ОК Супертранс беше с тарифа 0.59 стотинки , други с подобни имена слагаха на стикера си 5.90 , като разчитаха , че клиентите не се заглеждат обстойно познавайки долу-горе нормалната цена.

Подобни номера правеха и обмненните бюра. Да кажем ако нормалният курс е 1 евро за 1.95 лева , те изписваха 1 евро за 1.095 лева и разчитаха на чисто човешко недоглеждане.

Между другото най-измамното място което съм виждал относно обменните бюра е Прага и ако случайно имате път натам много внимавайте. Прилагат се широк кръг номера от този със запетаята , през скрити комисионни и драстична разлика в обмнения курс за различните купюри от дадена валута. Винаги съм се чудел , как толкова бяла държава от ЕС все още позволява шмекерии които дори в България отдавна отминаха. Бизнеса се държи от руснаци , украинци и българи - яки момчета.

--------------------

the_man
Royal

#3209677 - 13.10.2014 22:01 [Re: canon]

Цитат:

Между другото най-измамното място което съм виждал относно обменните бюра е Прага и ако случайно имате път натам много внимавайте. Прилагат се широк кръг номера от този със запетаята , през скрити комисионни и драстична разлика в обмнения курс за различните купюри от дадена валута.

Абсолютно същото нещо изглежда да е доста разпространено и в Лондон.

--------------------

Тиквичка
терца

Регистриран: 29.05.2009
От: Perth, WA
    #3209956 - 15.10.2014 03:38 [Re: canon]

Цитат:

Къде е била тази опашка ?
Непосредствено до изхода и на двата терминала

Някъде да видя в моя пост че става дума за летището? Става дума за договаряне. Първо чети, после се заяждай.

steffko
donetoseto
**

Регистриран: 27.08.2014
Re: Отново за такситата в София
    #3210016 - 15.10.2014 12:19 [Re: Clance]

Аз си ходих преди 2 години докато се видим на летището и един як чичка ми грабна куфарите и тръти да бяга и ние след него хвърли ги в багажника на едно такси другия от таксито се провиква на къде да карал?!? ние дори не се бяхме качили. Да не говорим че имаме кола. Чичката недаваше да си взема куфарите от багажника така и неуспяхме да се разберем.Накрая след дълаг скандал аз се качих в таксито баща ми караше след него.Няколко светофара по късно като се разбра че нямам пари и няма да му плащам нищо, бакшиша би спирачки и ми хвърли куфарите на пътя.Ако ми трябва такси си го поръчвам по телефона на тия извънземни около летището никога!

plain

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #3215770 - 30.10.2014 20:05 [Re: steffko]

Ура!

http://pressadaily.bg/publication/25289-...B-2015-%D0%B3./

Aendil

**

#3215862 - 31.10.2014 02:18 [Re: plain]

В София най-лесните и логични линии за метро са под Цариградско, свързвайки локални линии между Дружба и Младост с центъра, под Ботевградско, свързвайки транспортните възли на Аерогарата с Автогарата и ЖП гарата, под Цар Борис 3, свързвайки цялата южна част на София с центъра и на изток под Сливница. От горното само 1/4 е реализирана и то с натиска на ЕС и през времето на правителството на Софиянски. Откакто Боце беше кмет, линията до Аерогарата беше нарочно отлагана за да се налее малко водица в мелницата на ПИБ която всъщност финансира лизинговането на такситата на окей. Поне аз така ги знам нещата. Сега таксито струва колкото метро от Фиумично до центъра на Рим, двойно по голяма дистанция с мотриси на Бомбардие и по трасе проектирано за скорости от по 150 км/ч, едно от най-скъпите в ЕС.

StanTheMan

Регистриран: 12.12.2012
От: Chicago, IL
    #3216098 - 31.10.2014 22:39 [Re: Clance]

Ако шофьора е с бял потник, бръсната глава, татуировки по цялото тяло, над 100кг и косми под мишниците не се качвай!

sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
    #3216132 - 01.11.2014 03:12 [Re: StanTheMan]

Сега на татуировки дескриминирате, 'начи.

--------------------
"There is nothing noble in being superior to your fellow men. True nobility lies in being superior to your former self." - Ernest Hemingway

canon
На изток от рая

#3216151 - 01.11.2014 09:50 [Re: Aendil]

Цитат:

Сега таксито струва колкото метро от Фиумично до центъра на Рим, двойно по голяма дистанция с мотриси на Бомбардие и по трасе проектирано за скорости от по 150 км/ч, едно от най-скъпите в ЕС.

За Leonardo Express ли говорим , щото той си е просто влакче което прави врзъка с метрото ?
Отдавна не съм бил и не съм поглеждал за новости.

--------------------

steffko
donetoseto
**

Регистриран: 27.08.2014
    #3216154 - 01.11.2014 10:21 [Re: StanTheMan]

Цитат:

Ако шофьора е с бял потник, бръсната глава, татуировки по цялото тяло, над 100кг и косми под мишниците не се качвай!

Но ако е с избръснати мишници, може да се качиш така ли?

Aendil

**

#3216275 - 01.11.2014 20:42 [Re: canon]

Не, за обикновеното и бавно метро говоря.

canon
На изток от рая

#3216372 - 02.11.2014 09:48 [Re: Aendil]

Погледнах и метро все още няма ... щеше да е много странно да съм пропуснал новината

Има Леонардо Експрес и регионалния влак както винаги е било.

--------------------

Independent
Alive
**

Регистриран: 21.07.2012
От: The Dark Side Of The Moon
    #3412651 - 13.09.2017 03:35 [Re: canon]

ЗЗП

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

the_man
Royal

#3413103 - 17.09.2017 07:54 [Re: Independent]

Тия господари откриха топлата вода.

--------------------

love-metal
godfather

Регистриран: 10.12.2005
    #3413180 - 18.09.2017 18:00 [Re: the_man]

Забраниха UBER, нека сега да ги помпат

--------------------
Свобода, или смърт на комунизма!

the_man
Royal

#3413196 - 18.09.2017 23:43 [Re: love-metal]

Абсолютно. Не знам как успяха така да направят, че убера да не потръгне там. Няма такава мафия.

--------------------

bobonikolov
ентусиаст
**

Регистриран: 09.12.2013
    #3413215 - 19.09.2017 11:37 [Re: the_man]

Успяха както в почти цяла Европа. Ако става на въпрос и тук трябва да го забранят ама лобито е много силно и няма да стане.

Suzzana

Регистриран: 21.05.2007
От: Greater NYC Area
    #3413216 - 19.09.2017 12:34 [Re: bobonikolov]

ЗЗП.

Малко , но в момента във Варна, много трудно се поръчва такси.

За единствената читава фирма Triumpf taxi се чака доста на телефона.

Самите таксиметрови шофьори казват , че е евтино, и затова всички ползват такситa.

Drake

Регистриран: 10.06.2015
    #3413223 - 19.09.2017 18:37 [Re: bobonikolov]

Цитат:

Успяха както в почти цяла Европа. Ако става на въпрос и тук трябва да го забранят ама лобито е много силно и няма да стане.

Почти цяла Европа съдейки от този източник са: България, Унгария, Дания и Италия, май в скоро време, останалото са само варвари неоткрили радостта от таксита в български стил с мучащи индивиди в тях и люта чалга. уеб страница

А гоненето на Юбер от България беше голяма глупост извършена от една от най-корумпираните държавни структури ИА "Автомобилна администрация". Тях ги арестуват на всеки няколко години и после пак се почват със старите номера. А защо изгониха Юбер от България всеки може да се сети сам: големите таксиметрови фирми не се занимават само с таксиметров превоз, а и с други дейности повечето от които носят сериозни приходи, но и за тях се дават различни срокове затвор. А и любимите на всички бакшиши са много лесни за експлоатиране и създаване на безредици. Не е като да не е ставало. Тъй че дай боже лобито на Юбер тук да си остане така силно и да не позволи на разни пишман регулатори да си разиграват коня с псевдо-благородни мотиви.Може и да не ти харесва, но такива тенденции трудно се спират.

--------------------
"Out of the crooked timber of humanity no straight thing was ever made." Immanuel Kant

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3413225 - 19.09.2017 18:41 [Re: Drake]

+1

В Панелистаня всичката мара втаса, само бакшишите остана да се " Управят "

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #3413230 - 19.09.2017 18:58 [Re: Ян Бибиян™©]

Голям майтап...unfair trade practices...
В момента съм в Пловдив и ползвам таксите..пълно е с така наречените "копърки" тук.
В София такива те посрещат още на летището.
Не е зле първо тук да си поизчистят практиките и тогава да говорят и изискват от uber.
За хорат тук Uber ще е много добре да е тук.
Цитат:

Bulgaria
Uber suspended services after being accused of “unfair trade practices”. The chairperson of the transport committee, Grozdan Karadzhov said that if Uber wants to return to the Bulgarian market, it will have to meet the minimum requirements of legislation and register as a taxi service.

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Редактирано от venturer (19.09.2017 19:33)

BecauseRaceCar
Competent man

Регистриран: 25.05.2010
От: SoCal
    #3413233 - 19.09.2017 19:58 [Re: Drake]

изгониха ги от БГ по същата причина, по която искат да изгонят от всякъде... Те от Остин, ТХ ги изгониха, та от корумприна БГ няма...

И всъщност, в повечето случаи не ги забраняват директно, а ги карат да минават по същия ред, като таксиджиите. Това обезмисля услугата и Убер сами се оттеглят, но зависи от пазара. В НЙ Убер са с TLC лицензи и коли, но пазара може да поеме по-високите цени...

Drake

Регистриран: 10.06.2015
    #3413236 - 19.09.2017 20:10 [Re: BecauseRaceCar]

В България с конкуренцията се разправят по руски модел. Прави се предложение на което не може да се устои, ако някой е много упорит започват административни, данъчни, наказателно-правни неволи докато не му писне и сам не се махне. Изобщо държавната администрация е разделена на кланове, което предлагат различни видове охранителни услуги и прибират големите пари, а т.н организирана престъпност е просто малко братче, което бива ошамарено от време на време ,за да си мислят избирателите ,че се прави нещо.

--------------------
"Out of the crooked timber of humanity no straight thing was ever made." Immanuel Kant

sdimov
рекордьор

#3413265 - 20.09.2017 00:18 [Re: the_man]

Той потръгна и им изяде хляба, та се наложи правителството да се намеси и да го забрани.

Травис
renegade

Регистриран: 29.04.2005
От: Eindhoven, NL
    #3413274 - 20.09.2017 02:09 [Re: Clance]

Проблема с рентала е паркирането - рядко има къде да я оставиш, а ако не им знаеш и зоните и щуротиите ще почнеш да събираш глоби. Ако съм сам си вземам рентал ако имам път извън София (там рейсове и влакове са трагично бавни), из града джиткам с метро и таксита. Ако си с багаж вземи си такси иначе метрото си е ОК. Когато обаче сме цялото семейство рентала е неизбежен. По скормни наблюдения резервиран от Америка рентал излиза малко по-евтино отколкото от Европа - доколкото разбирам европейските КК не покриват всички застраховки. Освен това избягвам местни рентали - имах лош опит с едни такива. Херц/Ейвис/Сикст - не е най, най евтино но работи като в Америка. Другата седмица пак ще съм в БГ и ще имам инфо от първа ръка ако таксетата са насвирили нещо.

--------------------
Написаното по-горе отразява единствено и само личното ми мнение. Всяко Ваше действие произтичащо от него, е изцяло на Ваша отговорност.

bobonikolov
ентусиаст
**

Регистриран: 09.12.2013
    #3413275 - 20.09.2017 03:27 [Re: Ян Бибиян™©]

Че има какво да се желае от бакшишите в Българиа и тук има. Че трябва сериозна чистка трябва. Ама не случайно споменах, че Убер трябва да бъдат разкарани. Аз имам много лош опит с тях. Тотално некомпетентни хора, които не знаят къде се намират елементарни адреси. Апа ще му извади очите, но той не го вижда! Имам чувството, че ги събират по тъпота! И не само тук е така а и в Европа. Ей го на в началото на месеца бях в Белгия. Поръчваме Убер в центъра на Брюксел. Ресторанта е известен. На главна улица е и има огромна табела отпред. Тъпунгера премина два пъти с 300 покрай нас, направи 5-6 обиколки на квартала и така и не можа да се ориентира къде сме. Канселирахме го и ни взе 5 евро! Тук съм попадал на всякакви индивиди! Адреса ми е написан ясно и точно на билдинга, онзи върти обиколки и не може да го намери! Еми сори няма как да съм доволен. Ако искат да работят такъв тип работа отиват в Olive-Harvey College в South side на Чикаго, записват 12 дневен курс за таксисти, плащат си таксата минават изпит, качват се и карат! Това е! Освен това разбрах, че в Даунтаун всеки ден "работят" 30 000 убер драйвъра. Това са още 30 000 коли в трафика. После се чудим, защо не можем да излезем от града 1 час. Същия хаос го създадоха и на летището. Позволиха им да пикапват и дропват там и им определиха зони на Заминаващи, които са точно между терминалите и преминаването от там вече е мисия невъзможна заради десетките коли вечно спиращи там.

the_man
Royal

#3413277 - 20.09.2017 04:15 [Re: Травис]

Цитат:

Освен това избягвам местни рентали - имах лош опит с едни такива. Херц/Ейвис/Сикст - не е най, най евтино но работи като в Америка.

+1. Местни рентали, дето никой не ги е чувал са кофти избор и според моя опит.

--------------------

sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
    #3413348 - 20.09.2017 17:43 [Re: bobonikolov]

Мммм... като имам работа в даунтаун винаги си хващам лифт и не съм имала никакви проблеми. Напоследък ги ползвам и да вземат децата от училище - супер точни. Имам няколко познати, които работят я за лифт, я за юбър, обикновено като сайд джоб. Странно ми е, че имаш толкоз лоши впечатления.

--------------------
"There is nothing noble in being superior to your fellow men. True nobility lies in being superior to your former self." - Ernest Hemingway

flyfisher

Регистриран: 19.10.2010
От: TX
    #3413878 - 25.09.2017 07:42 [Re: Clance]

Моя скромен опит от преди да дойда в САЩ. Посрещал съм около 6-7 пъти хора на терминал 2. Такситата с нормални цени се намират в дясно от изхода на пристигащи/кацащи. Като излезете от вратана на пристигащи на терминал 2, точно срещу посрещаштата тълпа, тръгвате надясно и излизате през изхода на дясната стена на залата. Там е въртележката на такситата с нормални цени. Ако излезете през централните входове на залата, входовете зад посрещаштата тълпа, там където спират рейсовете на обществения транспорт там са и обирджииите.

Suzzana

Регистриран: 21.05.2007
От: Greater NYC Area
    #3413882 - 25.09.2017 08:54 [Re: flyfisher]

Ами като си на зор, може да платиш 10 лева повече, ама не изглежда добре като цяло за имиджа на България пред туристите.

Оня ден във Варна се качих на такси, и после забелязах, че тарифите му са двойни.
Начална цена 3 лева, и на километър беше 2 лева. После като си говорим и шофьора си каза, че е само жълта колата му и не е към фирма. Бил е към някаква преди.

Ама то е избор на клиента. Не е задължително да го ползваш. Той работи по улиците. Не може да го викаш по телефона.

Този ми пост може да мине в графата Впечатления от Вългария.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 12 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2511

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.