ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
Re: Transferwise
    #3380258 - 12.12.2016 04:14 [Re: BecauseRaceCar]

Аз имам две щот съм с много баби и деца.

Чарлс Шуаб нямат foreign transaction fee и освен това рифъндват каквито и да било АТМ fees. Кепитъл Уан имат no foreign transaction fee debit card също.
Предполагам, че има и други.

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Independent
Alive
**

Регистриран: 21.07.2012
От: The Dark Side Of The Moon
    #3380259 - 12.12.2016 04:17 [Re: BecauseRaceCar]

Гугъл "debit cards with no international transaction fees" и готово.

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

the_man
Royal

#3380260 - 12.12.2016 04:19 [Re: Reks]

Чекинг акаунта си го отвори на твое име, ше имаш пълен контрол колко и кви пари се въртят там, а пина винаги може да се сетне същия като оня за пенсията.

--------------------

Independent
Alive
**

#3380262 - 12.12.2016 04:20 [Re: the_man]

Той си няма на идея за какво става въпрос, не го занимавай с "глупости".

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #3380263 - 12.12.2016 04:37 [Re: Independent]

Аве пич, мислиш ли че отварянето на още един чекинг акаунт, само щото картата му ще ми спести $6 за превода въднъж на няколко месеца си заслужава. Отделно какво става ако искам да пратя пари на няколко човека - ще ги карам да ползват същата карта ли или един ще тегли и после ще се занимава да ги раздава на другите. Пращането на картата до Бг също ли е безплатно? Отделно съм ползвал тоя начин преди 8-9 години и като глътне българския банкомат американската карта на мое име и става супер интересно. Така че айде няма нужда от такива "безплатни" начини, щото това че няма интернешънъл транзакшън фии, съвсем не значи че превода ми е баш безплатен. Не си мисли че само ти можеш да търсиш с гугъл. Казах ти вече - не съм фокусиран непременно на "безплатен" превод, а на удобен и единствено ме интерисуваше дали има входящи такси, за да изпратя повече пари ако има такива. Кое точно от всички тия неща не разбра та продължаваш да ми се изживяваш на голям банкер и да ми даваш акъли. Колко пъти си ме видял да питам нещо в тоя форум, та си тръгнал да ме учиш как се търси с Гугъл ?

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

Independent
Alive
**

#3380265 - 12.12.2016 04:47 [Re: Reks]

Цитат:

щото това че няма интернешънъл транзакшън фии, съвсем не значи че превода ми е баш безплатен

Точно това значи. Аз съм го правил преди много пъти, не съм имал проблеми.
На теб кога картата ти е била глътната от банкомата в България и не е била върната?
Да позная ли при очевидното, че не си пращал пари така?
Иначе си пращай пари както си искаш. Няма аз да ти плащам таксите.

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

Reks
Evil Guild Member

#3380266 - 12.12.2016 04:56 [Re: Independent]

Точно това значи друг път Иначе имах преди специален акаунт в TCF Bank и бях пратил картата в БГ и си теглиха с нея. Първо е неудобно ако трябва да пратя и на друг пари щото занимавам тоя с картата и това че превода ми бил на мен без пари не значи че е баш без пари. Един ден бяха объркали пина ли или нещо друго и банкомата глътна картата и съответно не им я дадоха, защото не е на тяхно име и съответно го изоставих тоя начин. Отделно сега трябва да пеатя пари до края на другата седмица - как точно предлагаш да стане това безплатно с американска карта, дето я нямам нито в мен, още по-малко пък в БГ. Казах ти вече глупости не ми се четат повече само и само да ни се докажеш колко си отворен на банкови карти. Въпроса в темата беше кратък и ясен и му беше отговорено в първите пет поста и сега ти ни занимаваш вече пет страници точно с глупости.

--------------------

Independent
Alive
**

#3380267 - 12.12.2016 05:03 [Re: Reks]

Мисля че лъжеш, но това няма значение. Който е наясно как се изпращат и получават пари с дебитна карта, не би писал подобни глупости.
Изпращай пари както си искаш. Въобще не ме интересува.

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

Reks
Evil Guild Member

#3380268 - 12.12.2016 05:11 [Re: Independent]

Като не те интерисува за какво беше това цялото нещо тогава. Мислил бил че лъжа - смешник. Който бил наясно как се пращат пари с дебитна карта . Слага се в банкомата, набира се пина и се взема кеша - колко хора мислиш, че не го знаят това, а гений? И пак да те попипам, за да ни светнеш нас неуките - как предлагаш да пратя пари от акаунт, който нямам, с карта която нямам нито аз, нито е в БГ. Айде бъди полезен и ни обясни как точно предлагаш да стане това или само ще ми лаларстваш тук? Отделно сега се сещам - нещо имаш ли да кажеш по какъв точно курс става безплатния превод или викаш ти си над тия подробности?

--------------------

the_man
Royal

#3380269 - 12.12.2016 05:19 [Re: Independent]

Депендънт, инфото е споделено. От тук нататък кой как го оценя и дали ше го ползва си е негова работа.

Честно казано за редовни транзакции, дебитните карти на днешно време нямат алтернатива поне за мен.

Колкото до опасенията, че банокмата може да задържи картата заради грешен пин...на днешни дни наистина е невероятно да стане, да не кажа невъзможно. Аз редовно си бъркам пина по 4-5 пъти, заключват го и трябва да се обаждам да ми отблокират пин-а. Но никога банкомата не ми е задържал картата, нито тук нито в БГ.
А дори и да стане решението не е толко сложно - обаждаш се на банката, пращат ти нова карта и т.н.
Безплатното си е безплатно и на всичкото отгоре е бързо.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 26 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 6188

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.