ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
rabbit_is_great
ветеран
**

Регистриран: 11.08.2016
Re: Transferwise
    #3439722 - 12.06.2018 18:44 [Re: smoker]

Чакай сега, нещо не ти се връзва коментара, как така си ги ползвал предполагам си плащал наем или си пращал пари, щото аз не съм ги ползвал като услуга.
Ама един от наемателите ми ги ползва да ми праща пари и да ти кажа си чакам едни хубави 2нощи и на 3тия ден ми идват парите по сметка.

Преди това ползваше същия някакво поп моней или нещо от сорта услуга, от която аз като получател бях супер доволен, щото парите на следващия бизнес ден идваха.

Та един негативен глас за тях поне от получателска страна.

За Zelle говоря

Редактирано от rabbit_is_great (12.06.2018 18:49)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
burjavela
старо куче

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
    #3439726 - 12.06.2018 19:00 [Re: rabbit_is_great]

Постоянно пращам/получавам със Зеле и досега не съм имал проблеми. Мои приятели също не са имали оплаквания.

BecauseRaceCar
Competent man

Регистриран: 25.05.2010
От: SoCal
    #3439734 - 12.06.2018 20:34 [Re: smoker]

Цитат:

В кое отношение Европа е по-напред след като системата Zelle e създадена и базирана в САЩ? Трансферите тук разбира се че са безплатни, и досега винаги парите са пристигали мигновенно, без значение от банката. Plain, използвал съм ги стотици пъти без никакви проблеми, парите също така са защитени тук, за Европа не съм много сигурен, там доктора да му мисли.

Доста по-напред е Европа, заради SEPA преводите, които са мигновени и с много по-висок лимит от зелле(15К срещу 2-2.5К, зависи какво ползваш. Чейс е 2К дневно). Аз ползвам револют за преводи в Европа.

sdimov
рекордьор

Регистриран: 18.04.2013
От: Wilmington,NC
    #3439745 - 12.06.2018 21:59 [Re: BecauseRaceCar]

Revolute са добри. Курса им не е перфектен, но за 1-2к, става бързо. От Европа насам. Такси няма никакви.

Травис
renegade

Регистриран: 29.04.2005
От: EU/NL
    #3439782 - 13.06.2018 15:50 [Re: BecauseRaceCar]

Цитат:

SEPA преводите, които са мигновени и с много по-висок лимит от зелле(15К срещу 2-2.5К, зависи какво ползваш. Чейс е 2К дневно)

Няма такъв лимит, поне не в Холандия. Говоря от личен опит защото така сме платили депозита за къща - става мигновено но пък проверяваш номера на нотариуса 10-тина пъти ...

Освен това Европа е напред и в друго - всяко теглене от банкомат в евро ми е без такса, независимо от страната и банката. Това в Щатите не го виждам никога да стане.

--------------------
Написаното по-горе отразява единствено и само личното ми мнение. Всяко Ваше действие произтичащо от него, е изцяло на Ваша отговорност.

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #3439787 - 13.06.2018 16:54 [Re: Травис]

Колко пъти пък на теб ти се е налагало да теглиш кеш в щатите? Отделно всяка банка предлага теглене без такса от нейните си банкомати. Също така има карти,които предлагат теглене от всеки банкомат без такса. Така че ако ти трябва да теглиш пари без такса - има решение. Относно мигновените преводи - в повечето случаи ти трябва мигновен превод когато става въпроис за никкави суми. Ако ти трябва да преведеш огромни суми (от сорта на десетки хиляди долари) нормално не ти трябва превода да е мигновен или пък да е абсолютно фри. Ти обаче както знаем имаш "леко" извратено мислене така че най-вероятно ще искаш да преведеш 100к долара веднъж на 10 г и превода ще трябва да е на секундата и да няма такса от няколко десетки долара - напълно нормално за теб . Сега знам, че ще изкочи някой от тъмното да ни светне как му се налага да превежда всеки ден по 10к долара и трябва да на секундата и абсолютно фри, ама на такъв само ще му се усмихнем леко .
Европа в почти нищо, дето си заслужава не е по-напред от щатите и още по-зле ще става. В момента съм във Франция и постояяно се хващам да си мисля как мноьзинството хора в САЩ не оценяват въобще какво имат .
Скоро ще пиша и в темата за храната, ама гледам малко да ми остане време, че съм доста зает да ходя по фенси френски ресторанти .

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

Травис
renegade

#3439795 - 13.06.2018 18:07 [Re: Reks]

Цитат:

Европа в почти нищо, дето си заслужава не е по-напред от щатите ... гледам малко да ми остане време, че съм доста зает да ходя по фенси френски ресторанти .

Ако не беше добре ... защо им ходиш по ресторантите, а? Поне "пер дием" нямаш ли та да пестим честно от закуски? Аз пътувам за Франция утре - отиваме на Ле Ман , няма само американците да почиват я ... Всяка жаба да си знае гьола

Няма сми да спорим за банките - разбира се Европа е много зле (и на зле отива) и всичко в Щатите е много по-добре, цъфти и връзва. Чувам инфлацията и тя цъфти, ипотеките гонели 5% - ама това са слухове разбира се. Какво тук значи някакъв си дефицит ...

--------------------
Написаното по-горе отразява единствено и само личното ми мнение. Всяко Ваше действие произтичащо от него, е изцяло на Ваша отговорност.

Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: Шихагоу
    #3439796 - 13.06.2018 18:14 [Re: Травис]

Как бе?!?

Безработицата е "най-ниска" от 20 години. Криза вече "няма", икономиката има "ръст" от 2016-та.

Само дето хората толкова са се стиснали и изнервили, че скоро очаквам да стане като в България, но доста по-зле.

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

Травис
renegade

#3439797 - 13.06.2018 18:30 [Re: Кукера©]

http://fortune.com/2018/06/12/us-inflation-rate-cpi/

Сега остава и с Мат Дръдж да споря ...

--------------------

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #3439806 - 13.06.2018 20:10 [Re: Травис]

Докторе, не съм и очаквал да разбереш какво казвам, така че подгласяй там на Кукера на воля и не се коси. Тръгнал да ни гледа там единия процент инфлация и лихвите по моргиджите .

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 35 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 6180

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.