ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Independent
Alive
**

Регистриран: 21.07.2012
От: The Dark Side Of The Moon
Re: Transferwise
    #3439817 - 13.06.2018 22:24 [Re: Травис]

Европа, та Европа, все едно ние тук живеем на луната и не знаем
какво става там.
Умря циганката дето я хвалеше и ти явно и зае мястото.

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Травис
renegade

Регистриран: 29.04.2005
От: EU/NL
    #3439821 - 13.06.2018 23:06 [Re: Independent]

Не си разбрал. За нещата дето са зле почти всички знаем - за всяка пропаганда е изгодно да хвали себе си и очерня другите. Мисля че над 40% от руснаците смятат че Русия е върха на сладоледа; убеден съм че щатския % не е по-малък. Плюсовете удобно се премълчават.

Никой не казва на местните примерно че данък "богатство" е немислим в Щатите, или че можеш да не си платиш ипотеката и ВСИЧКО което банката може да направи е да ти вземе къщата - тук няма измъкване докато не изчистиш заема; малко си като затворник - пращат те на работа, събират ти пощата ... само дето не могат да ти вземат паспорта (в Щатите могат но за данъци, не за заеми).

За хора като нас, които идваме от един затънтен ъгъл на света и си мислим че сме хванали ... знаеш какво, колкото повече знаем толкова по-добре живеем.

--------------------
Написаното по-горе отразява единствено и само личното ми мнение. Всяко Ваше действие произтичащо от него, е изцяло на Ваша отговорност.

Independent
Alive
**

Регистриран: 21.07.2012
От: The Dark Side Of The Moon
    #3439823 - 13.06.2018 23:16 [Re: Травис]

Ти нали отиде там от Сан Диего, какъв затънтен ъгъл?
А като дойдат още един милион маймуни и се закачат за сошъла, откъде ще
дойдат парите? Че и Тръмп нещо напира да ви спре кранчето.

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #3439825 - 13.06.2018 23:22 [Re: Травис]

Докторе, я ни разкажи по-подробно как САЩ могат да ти вземат паспорта за неплащане на данъци? Също така какво точно имаш предвид като казваш паспорта - самия паспорт само ли или имаш предвид американското гражданство?

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

Травис
renegade

#3439839 - 14.06.2018 01:41 [Re: Reks]

Канзас, ти май си забравил от къде идваш - аз от квартал Иван Вазов в София. Ти ако си от Америка не знам ...

Рексе, нима има нещо дето ти да не знаеш, изпускам си сладоледа ...

https://www.irs.gov/businesses/small-bus...in-unpaid-taxes

Гражданството доколкото знам никой не ти взема - ако си го взел честно - но ако ти служи само за да те арестуват: язък за келепира.

--------------------
Написаното по-горе отразява единствено и само личното ми мнение. Всяко Ваше действие произтичащо от него, е изцяло на Ваша отговорност.

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3439840 - 14.06.2018 01:59 [Re: Травис]

Цитат:

... само дето не могат да ти вземат паспорта (в Щатите могат но за данъци, не за заеми).

Каква точно е разликата с Пръцландия , че не схващам?

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #3439864 - 14.06.2018 07:09 [Re: Травис]

Просто исках да съм сигурен, че не използваш думата паспорт вместо гражданство, щото до колкото те познавам си напълно способен на това. Иначе съм сигурен,че паспорт се анулира за такива неща почти навсякъде, та не знам защо го изтъкваш това.

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

Нѝка
новак

Регистриран: 02.07.2017
От: Chicago
    #3439868 - 14.06.2018 08:14 [Re: Кукера©]

Цитат:

Само дето хората толкова са се стиснали и изнервили, че скоро очаквам да стане като в България, но доста по-зле.

Кукер, ако това е, с което ще се успокояваш, докато отиваш към летището, добре си го измислил, но можеш да се постараеш и още. Обаче нали се разбрахме да не лъжете потенциалните емигранти относно разни неща за живота тук? Особено сега, когато изтеглените си попълват документите.
Така че за протокола - това не е вярно.
Нито хората са се стиснали и изнервили (все пак повечето теми от живота в Америка са кой на каква почивка отива и каква нова кола ще си купи), нито има шанс тук да стане по-зле от България (ще го повярвам единствено, когато някой ми каже, че е изкарал зимата със спряно парно).
Така че гледай си там колата, храната, аспарагуса и интеграцията и остави икономическите прогнози на специалистите. Жив и здрав бъди!

Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: Шихагоу
    #3439869 - 14.06.2018 08:36 [Re: Нѝка]

Скоро ще разбереш. Аз казвам, каквото виждам. Ако ти живееш в по-замижен квартал и не го виждаш - хубаво, но ме съмнява.

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

Травис
renegade

#3439875 - 14.06.2018 12:09 [Re: Reks]

Тънката разлика е че а)тук всеки дълг е изискуем, няма такова нещо като "неосигурен дълг" и.е. кредитна карта но б)само съд може да ти анулира паспорта, а това хич не е лесно. Както се сещаш 50К дълг към Чичо Сам може да натрупаш за 0 време, една зле декларирана сделка с имот и си готов.

Пак казвам, не казвам кое е по-добре и кое по зле - а че има закони, правила, услуги и продукти които са много различни ... и трябва да се знаят за да се оценят.

Примерно покрай купуването на къща ми се напълни главата с ипотеки, лихви и данъци -които според мен са в пъти по-сложни и развити от щатските. Но пък с борсовата търговия не се занимава почти никой защото е умишлено спъвана - силно регулирана, облагана на баланс и пълна с такси.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 17 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 6657

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.012 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.