ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
grogyy
рекордьор

Регистриран: 01.11.2010
Re: Сериали, които гледаме
    #3411086 - 18.08.2017 19:32 [Re: the_man]

Така става с развръзките, като почнеш бой със снежни топки .

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3411088 - 18.08.2017 20:37 [Re: grogyy]

Нали! От друга страна е малко кофти, че започнаха да изневеряват на стила, който според мен им спечели толкова много публика.

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

grogyy
рекордьор

#3411090 - 18.08.2017 23:30 [Re: the_man]

Поизчерпаха се. И аз се уморих да ги следя. Не си падам по сериали и засега не мога да приема твърдението, че дават повече възможност да се разгърнат героите в дълбочина за разлика от ограниченията в нормален по времетраене филм, щото който си може, ще го направи и за час и половина. Друг е въпросът, че говорим за няколко томчета в случая, всяко с обем на Капиталът, че и недовършен разказ ... щото и Хобитът от книжле я има пръст дебелина, я - не, цели три пълнометражни роди.
Но затова пък покрай тях другите почти изцяло загърбиха формулата теа са наште, а от ониа - по-далеко; само заради това си заслужават феновата база.

burjavela
пристрастен

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
    #3411091 - 18.08.2017 23:45 [Re: grogyy]

Цитат:

Не си падам по сериали и засега не мога да приема твърдението, че дават повече възможност да се разгърнат героите в дълбочина за разлика от ограниченията в нормален по времетраене филм, щото който си може, ще го направи и за час и половина.

Не съм изцяло съгласен с теб. Права си, че който си го може го може и има достатъчно филми, които го доказват. Но в случая сериали като Троновете, Сопранос и разни други подобни имат толкова много герои, че няма как да развиеш всичките за 2 часа (камо ли за по-малко време). Давам ти пример с последния Капитан Америка. Независимо дали филма ти харесва или не, ако не си гледала всички останали преди това този ще ти стои като кръпка и ще изглежда така сякаш репликите на всички герои са орязани и седят само за цвят. Ако обаче си гледала всички останали филми конфронтацията между героите и решенията им ще добият повече смисъл и тежест в контекста на сюжета. Има и много други примери - просто зависи колко героя побира историята на филма и от там следва да се реши дали филма да е само един, дали да е франчайз от няколко филма или да е тв шоу.

grogyy
рекордьор

#3411092 - 19.08.2017 00:23 [Re: burjavela]

Тръгва всичко от залагане на сигурни "карти", уви.
Сопранос? Добри момчета или Кръстникът в сериал? Аз така и на последния не му станах фен, нищо че води обикновено всички класации за най, най, най. На първия съм. Какво накара Холивуд да направи сериал от Goodfellas? Какво му има на филма дори да го изгледаш сега след почти трийсе гОдин, че да го правиш на Лека нощ, деца епизод? (Не че не сме следили със затаен дъх Капитан Врунгел, Приказки под шипковия храст и Семейство Мейзга .)
Същата боза и с Фарго - не съм и нямам никакво намерение дори да начена сериала.

А за каптън - наследстовото на комикса. Чакаш, докато не излезе от печат и се появи за продажба. Никога не успях да се добера самосиндикално до Дъга, а преди това до Pif, но за късмет около мен имаше един-двама, които можеха. Тръпката е същата, въпреки различния медиум, повярвай ми.
На капитанът не му станах фен, но на guardians - безрезервно от сърце и душа и за двете продукции досега .

burjavela
пристрастен

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
    #3411094 - 19.08.2017 00:38 [Re: grogyy]

Цитат:

Тръпката е същата, въпреки различния медиум, повярвай ми.

Вярвам ти - колекционирам комикси и знам какво е да чакаш всяка сряда, когато излиза нов брой на любим комикс

И след като си харесала Guardians, би ли гледала още 5-6 части, стига да не го разводнят? Аз бих! Ако ще да направят 100 филма или 10 сезона на тв стига продукта да е качествен и различен - за мен няма проблем. Проблемът на сериали като Троновете и Westworld е, че са прекалено заплетени, мудни и докато нещо голямо се случи си забравил кой кой е, откъде е, каква е връзката му с останалите и т.н. и т.н. - обичам пъзели и заплетени истории ама това идва малко ту мъч - добре, че почнаха да ги избиват вече

Би било интересно какво щеше да е ако не бяха следвали книгите, бяха съкратили драстично поддържащите герои и да оставят само 5-6 главни героя, които да се борят за трона --> малко тип Властелина - да направят 3-4 филма и да бъде култова поредица какъвто е и LOTR. Ще видим какво ще стане де - ако Троновете завърши ударно и с някакъв уникален край ще е яко този сериал да се гледа на всеки 2-3 години - дано не го орезелят. Докато Westworld тотално ме загуби като зрител и не бих гледал следващите сезони.

Evenstar
Arwen Undomiel

Регистриран: 22.07.2014
От: Reunited Kingdom
    #3411095 - 19.08.2017 01:18 [Re: burjavela]

Цитат:

И след като си харесала Guardians, би ли гледала още 5-6 части, стига да не го разводнят?

Като се замислих над това, аз лично и на разводнените сериали, които харесвам съм готова да гледам нови сезони безкрайно. Такива като Lost и Prison Break например, които някъде към 5-6 сезон са тотално изчерпани, и все пак след финала имаш чувството, че няма за какво да се събудиш на другия ден - до такава степен връзката ти с героите се е превърнала в някаква паралелна действителност.
Но всъщност е така и с книгите. От друга страна нямам проблем да захвърля сериал, филм или книга, които няма какво да ми предложат и с чиито герои ми липсва всякаква химия.
Властелина за мен е друго нещо, което ми е трудно да обясня. Финалът не оставя усещането за празнота и раздяла, напротив - чувстваш, че е отделено точно колкото време трябва и че краят е напълно завършен и няма какво повече да искаш, както и че героите са дали всичко от себе си.

grogyy
рекордьор

#3411096 - 19.08.2017 01:31 [Re: burjavela]

Като рече Westworld, щото ме изгубиха окончателно след третата или четвъртата серия, пробва ли се с оригинала? Тогава потърсих заради имената, които са решили да участват в сериала, и разбрах за първия. Има го в https://archive.org/.
Баси готиният филм! - както не си падам по нафталинени ленти, защото, няма какво да се лъжем, това е за специалисти или безрезервни фенове, пък не съм нито едното, нито другото. Язък за потта по сериала: прахосване в кристална степен с безупречни ефекти. Тръц... или голям праз .

Не знам за пазителите - май чукнах пределната граница и с тях. А ако следиш някого, води ли се "сериал" ?
Ето, чакам с нетърпение това филмче

Звездо, ни мъ бий, моля, ама точно пък третия на финала, га се разпя, без да може, беше голяма скръб за мен .

Редактирано от grogyy (19.08.2017 01:40)

Evenstar
Arwen Undomiel

Регистриран: 22.07.2014
От: Reunited Kingdom
    #3411098 - 19.08.2017 01:52 [Re: grogyy]

Цитат:

Звездо, ни мъ бий, моля, ама точно пък третия на финала, га се разпя, без да може, беше голяма скръб за мен

Кой е посмял без да може?! Може ли линк, че ми е слаба паметта =)

--------------------
Nin o Chithaeglir, lasto beth daer, Rimmo nin Bruinen dan Ulaer!
I amar prestar aen...

grogyy
рекордьор

#3411100 - 19.08.2017 02:40 [Re: Evenstar]

Ми беше една сцена тип индийска драма в края, когато Виго се разпя и пя твърде дълго, неубедително и... ми не можеше. Добре, де, поне за мен е така . Това продължава да ми вгорчава иначе безупречната сага и изобщо не се вълнувам дали и що е кривнал Джаксън встрани от текста. Ама пък с Хобита се оля, не можеш да си кривиш душата.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
3 регистрирани и 16 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5909

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.