ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)
minavasht
още рита

Регистриран: 10.08.2004
От: Орландо
Re: Houston, Houston, Do You Read
    #3412748 - 14.09.2017 03:08 [Re: Nadin]

Надин, имаш хладилник с мръвки, тока може да спре всеки момент.
Имаш два варианта - изпичаш ги на скарата преди урагана и почваш от единия край на тавата, или ядеш постна каша с хляб без глутен и като се развалят мръвките, ги хвърляш.
99.99999% от местните избраха първия вариант, в резултат всеки се оплаква, че е надебелял.

--------------------
Всяка молитва получава отговор.

Понякога отговорът е "Не!"

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Independent
Alive
**

Регистриран: 21.07.2012
От: The Dark Side Of The Moon
    #3412750 - 14.09.2017 03:16 [Re: Evenstar]

Значи от Clearwater до Palm Bay е само някъде около 150 мили. Ако ураган като
Ирма мине на 10-20 мили западно от брега на Флорида като категория 5 със скорост 7-8 мили в час както беше, ще я съсипе тотално.

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

minavasht
още рита

#3412751 - 14.09.2017 03:31 [Re: Independent]

Ми точно това беше проблема с прогнозите за движението му.
Флорида за незапознатите е около 120-150 мили широка и над 400 дълга. Както споменах преди, има 3 магистрали и няколко шосета, по които от Маями можеш да стигнеш до континента.
Не знам за вас, ама повечето хора тук имат работа, и повечето работодатели не пускат хората да се изнесат седмица преди да дойде урагана.
Така че повечето хора чакат почти до последния момент, преди да се евакуират.
Поради това, че е тесен полуостров, реално можеш да избягаш от урагана само нагоре към континента. В четвъртък хора пътуваха по 20-25 часа, за да стигнат от Маями до Атланта, после стана още по-зле, да не говорим, че нямаше бензин и много хора се опасяваха, че ще закъсат насред полята с ураган по петите.
Затова, когато се каза, че ще мине от източния край, много маямци отидоха в западния край, който трябваше да е на 100 мили от бурята, с доста дъжд и малко вятър.
Когато след ден казаха, че всъщност ще мине от запад, всички тия хора се юрнаха да бягат на изток, или към центъра. И много от тия в центъра се успокоиха, защото дори 40-50 мили дистанция от окото са достатъчни да няма опасност.
И когато накрая мина точно по средата, изненада всички.
Тук съм от 16 години, досега не се е случвало ураган да мине там, където са казали, че ще иде.
Урагана се подхранва от водата. В момента, в който стъпи на сушата, силата му намалява и 40-50-60 мили оказват огромно влияние.
Шелтърите бяха отворени през цялото време, когато се разбра, че идва насам, вятъра беше още с 45-50 мили скорост, така че който искаше - отиде там.

--------------------

minavasht
още рита

#3412752 - 14.09.2017 03:37 [Re: Independent]

Сериозния вятър е на 20-30 мили около окото, на 50 мили от окото май Ирма беше под 100 мили скорост на вятъра, което е кофти, но не е страшно.
Ако се беше суркал покрай брега, щеше да разсипе кайбрежието и около 20-40 мили навътре, оттам нататък щеше да е както е тук сега - клони и няколко дървета съборени.
Щеше да го направи по цялата дължина на щата, затова това, което стана беше най-добрия вариант - за 100 мили над сушата от 3 степен ураган стана на проста тропическа буря.

--------------------

Independent
Alive
**

#3412753 - 14.09.2017 03:41 [Re: minavasht]

Много добре си описал проблема. Четвъртък е прекалено късно. Не по-късно от вторник. И само на север. Много на север. Хората трябва да са наясно, че няма
как да се предвиди откъде точно ще мине дни преди това. Единственото ясно
беше, че е страшен. Най-силният откакто ги следят. Това беше напълно
достатъчно.
Аз в шелтър няма да влезна, ако имам други варианти.

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

Independent
Alive
**

#3412754 - 14.09.2017 03:46 [Re: minavasht]

Ирма беше огромен ураган обаче. Само окото беше над 25 мили диаметър. Така че в радиус от 200 мили, особено от дясната му страна, при тази бавна скорост и при
топлите води на западното крайбрежие щеше да е наистина страшно.

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

minavasht
още рита

#3412755 - 14.09.2017 04:16 [Re: Пачо]

Ха, сега погледнах едни статистики - ми то си е жив риск да живее човек в Чикаго през зимата.
Според това излиза, че от студ в Чикаго измират много повече хора, отколкото от урагани из цялото карибие и САЩ!!!!
Хора, евакуирайте се, бе, такъв риск поемате всяка година, деца имате, ако не ви е грижа за вас, помислете за тях!

--------------------

minavasht
още рита

#3412756 - 14.09.2017 04:21 [Re: Independent]

Тц.
Точно това гледах онзи ден, когато го даваха още, че ще минава през Тампа, на 50 мили от центъра на Ирма вятъра падаше под 100 мили в час. Което е неприятно, но дори не бута много керемиди.
Щеше да вали, щеше да духа, но нямаше да има много повреди.

--------------------

Independent
Alive
**

#3412757 - 14.09.2017 04:38 [Re: minavasht]

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

Evenstar
Arwen Undomiel

Регистриран: 22.07.2014
От: Reunited Kingdom
    #3412758 - 14.09.2017 04:48 [Re: BecauseRaceCar]

Можеш сам да провериш колко са жертвите на Кий Уест, през които Ирма мина като прасе през тиква
Не знам как да се сравняваме с Карибите. Била съм в Бахамите и не вярвам, че скалъпените от тенекии и картони жилища там, които видях, могат да издържат и на 30 мили вятър.
Отделно за Карибите говорим като за малки острови, нали?
В Мексико земетресението не ги ли е попиляло? Жертвите не са ли повече от всички на Ирма?
Никъде не казвам хората в трейлърите да мрат. За тях "мисли" данъкоплатеца и грижливо ги извозват с автобуси на безопасно място. Казвам, че...домовете им са развалините, които гледаме по новините. Не вярвам за тях това да е нерешим проблем, просто ще ги преместят в друга тенекиена кутия, която пък ще бъде отнесена от идващия Хосе.
Късмет е всеки един ден, в който не ти се случва нещо лошо, защото не всеки има тоя шанс.

Edit: Апропо, между жертвите на Ирма във Флорида са 8 старци в дом, които днес са умрели, защото са нямали А/С. Та в отговор на въпроса ти, позицията ми е, че голяма част от пострадалите са жертви на безхаберие и идиотизъм, а не толкова на стихията.

--------------------
Nin o Chithaeglir, lasto beth daer, Rimmo nin Bruinen dan Ulaer!
I amar prestar aen...

Редактирано от Evenstar (14.09.2017 05:30)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
6 регистрирани и 19 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 4536

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.