ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
burjavela
старо куче

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
Re: Център на Вселената - 3
    #3415998 - 17.10.2017 16:22 [Re: Tanya.]

уеб страница

Ето какво написа във Фейсбук журналистката Ваня Влашка, която от години живее в Чикаго: "Преди две седмици президентът Радев беше в Чикаго. Въпреки че това не е моят президент, отидох на срещата в българската църква. Просто слушах, записвах разговора и снимах малко. Не беше нищо особено. След срещата обаче, когато си тръгвах, забелязах, че "първата дама" се е скрила зад едни контейнери за боклук в двора на църквата и пуши, придружавана от две дами.

Служител на американската "Сикрет сървиз" ги охраняваше, застанал с гръб. Снимах ги... Две седмици разсъждавах върху това дали да пусна снимката във "Фейсбук", или не. Като пушач напълно я разбирам защо го е направила. Но като "първа лейди" на една държава от Европейския съюз, дошла на посещение в Америка, би трябвало да се информира предварително, че това е страна, в която пушенето на обществено място не е приемлив стил на поведение дори за клошарите.

Беше грозно и унизително, така го усетих. В същото време си мислех: защо трябва да се включвам в общия хор от критикари, които постоянно обсъждат "Генерал Деси", нейните рокли, обувки, прически и т.н.? Днес обаче ми хрумна, че това е може би парченце от големия политически пъзел и правото ни да знаем кой и какви хора управляват България. Ако съпругата на българския президент се крие с цигара зад контейнери с боклук и нейният съпруг няма нищо против, какви ли ги върши самият той?".

Линк към статията: ЦЪК

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Independent
Alive
**

Регистриран: 21.07.2012
От: The Dark Side Of The Moon
    #3416001 - 17.10.2017 17:03 [Re: burjavela]

Цитат:

Ако съпругата на българския президент се крие с цигара зад контейнери с боклук и нейният съпруг няма нищо против, какви ли ги върши самият той?".

Това е голямо престъпление, няма що. Той сигурно яде хора.
Псевдожурналистка на лов за евтини сензации, защото не бил нейният
президент. Изглежда копира тукашните драскачи.

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

wiseacre

Регистриран: 15.07.2006
    #3416008 - 17.10.2017 18:02 [Re: Independent]

Трябва да сме благодарни, че не и се беше доакало на жената.

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3416030 - 17.10.2017 20:33 [Re: burjavela]

Цитат:

Но като "първа лейди" на една държава от Европейския съюз, дошла на посещение в Америка, би трябвало да се информира предварително, че това е страна, в която пушенето на обществено място не е приемлив стил на поведение дори за клошарите.

В Америка, страната на Малборо и Лъки, пушенето било неприемлив стил? Ванчето е спала на течение май

Ако приложиме нейната логика върху самата нея. Трява ли да кажем "Такива дребнави глупости говори/пише по вестниците. Как ли издребнява и злобарства на затворени врати"?

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

peshobass
заслужил ветеран

Регистриран: 28.11.2005
От: Newton, MA
    #3416035 - 17.10.2017 21:12 [Re: the_man]

Според мен ако беше чак толкова нередно охранта любезно би и напомнила,защото ако Деса незнае,което ме съмнява,то охраната са повече от професионалисти!И кво като е до контейнер за боклук?По-добре от колкото до паметник например?!Аз лично немам нищо против да дръпнем по една с която и да е президентша!

wiseacre

#3416036 - 17.10.2017 21:40 [Re: peshobass]

Ние с теб можем да се напушим, напием и насерем, но ние представляваме само себе си. Тая кобила представлява България, първа дама! Преди време, още като беше в "Куку", Марта Вачкова беше казала , че понякога съжалява, че не може да си позволи дребни неща като например да изяде една мазна баничка на улицата. Едно на ръка колко голяма звезда си беше помислила че е тя, но жената поне беше осъзнала, че трябва да се съобразява , че е публична личност. Тая селска пръчка дето е президентша не пропуска събитие без да направи протоколен гаф. Преди месец-два беше посрещнала Макрон без чорапогашник, надявам се поне да си е била избръснала краката. Има сигурно 10 човека да я съветват как да се държи като първа дама, ма тъпото си е тъпо. Абе да и зачислят на тая една съветничка да ходи след нея и да и казва какво да прави бе. Като е толкова проста, че не знае как да се държи като дама ....

Охраната нишо не може да и каже. Има си хора дето отговарят за протокола и сигурно са се самоубили след това изпълнение.

burjavela
старо куче

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
    #3416037 - 17.10.2017 21:49 [Re: wiseacre]

Съгласявам се и само ще допълня, че на мен ми е все тая дали пуши зад боклуджийска кофа и дали пуши в БГ или в САЩ. Подразни ме това, че не е могла да издържи да не пуши няколко часа. Какво щеше да й стане ако беше изчакала докато се върне в президентския апартамент, който е сигурно с 5 тераси и там да си пафка колкото иска. Или пък в ресторант, където е позволено. Както и да е ... случайно попаднах на новината, та реших да я споделя.

wiseacre

#3416045 - 17.10.2017 22:18 [Re: burjavela]

Да, точно за това говоря. Ако и се беше доакало щеше ли да клекне там до кофата ?

Това, или подобни простотии, сигурно са се случвали и преди. Добре, че сега го публикуваха като е станало в Българската църква и може да не получи голямо внимание. Ако беше станало на някоя среща на европейски лидери щеше да ни смее целия свят.

tinto in filo
ройъл пейн

Регистриран: 25.05.2014
От: Octopus's Garden
    #3416049 - 17.10.2017 22:39 [Re: wiseacre]

Цитат:

... Като е толкова проста, че не знае как да се държи като дама...

Being powerful is like being a lady. If you have to tell people you are, you aren't.

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #3416104 - 18.10.2017 04:31 [Re: tinto in filo]

Желязното си е желязно, че и умно даже - не като нашето .

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 24 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6097

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.