ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
Център на Вселената - 3
    #3415197 - 10.10.2017 03:59

Цитат:

Аз съм нормал бе този. Падам си само по мази и изби.

У, садо-мазо дънджън фен?

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
plain
Iland

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
Re: Център на Вселената - 3
    #3415198 - 10.10.2017 04:20 [Re: the_man]

MUD forever!

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3415343 - 11.10.2017 22:32 [Re: the_man]

Всеки ден по 10 мигранти доброволно бягат от България като напускат центровете на Държавната агенция за бежанците (ДАБ). Това показват данните на МВР, цитирани от в. „Монитор“. Само за август самоволно напусналите центровете на ДАБ към Министерски съвет са били 262-ма души. Такива, които са си тръгнали от страната ни с предоставена закрила, пък са 177.

Цифрите от началото на годината са още по-фрапиращи. Мигрантите, които са си събрали доброволно багажа и са си тръгнали от лагерите, са 4343-ма общо. Причината е, че тук те не откриват никаква реализация и правят всичко възможно да стигнат в някоя страна от Западна Европа.

Така потокът се е насочил основно към границата ни със Сърбия, както и тази с Гърция. Тенденцията е забелязана и от Международната организация на миграцията, която в свой доклад от преди дни констатира, че интересът на мигрантите към България става все по-малък. Освен масовото напускане се забелязва и все по-нисък праг на влизащите.

Организацията посочва в свой доклад, че бежанците в България опитват да напуснат страната дори и да нямат валидни документи за самоличност. Голяма част от тях са прихванати на границите със Сърбия - 1700 души, и Румъния - 116 души. Към края на август 1200 бежанци в България все още нямат официален статут. Капацитетът на бежанските центрове в България е 6300 места, като към края на август в тях има 1800 бежанци, показват още данните. Това ще рече, че претъпканите до скоро центрове сега са запълнени едва на 25%.

Данните от Гранична полиция също са показателни. 6671 чужденци са опитали да преминат незаконно на територията на България в периода между 1 януари и 30 септември 2017 година, съобщиха от вътрешното министерство. Сравнението със същия период на миналата година показва значително намаление на миграционния натиск - тогава е имало 36 496 незаконни имигранти, задържани от българските власти. Тоест натискът е намалял шест пъти.

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

Suzzana
Saoirse

Регистриран: 21.05.2007
От: Greater NYC Area
    #3415406 - 12.10.2017 08:16 [Re: Ян Бибиян™©]

ЗЗП .

Какво стана с онова момиче, дето уж щеше да идва в Чикаго с приятеля си- американец, и уж щеше да споделя впечатления?

Чак и аз и давах съвети, дето никога не съм била там?

Independent
Alive
**

Регистриран: 21.07.2012
От: The Dark Side Of The Moon
    #3415417 - 12.10.2017 15:20 [Re: Suzzana]

Да не е някоя като Железчева или Александър Николов?

Схемата на "Александър Николов": приятели и съдружници, които никога не са го
виждали

http://m.dnevnik.bg/bulgaria/2017/10/10/...i_i_sudrujnici/

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

minavasht
още рита

Регистриран: 10.08.2004
От: Орландо
    #3415418 - 12.10.2017 16:02 [Re: Suzzana]

Останала е без думи явно?

--------------------
Всяка молитва получава отговор.

Понякога отговорът е "Не!"

tinto in filo
ройъл пейн

Регистриран: 25.05.2014
От: Octopus's Garden
    #3415686 - 14.10.2017 16:46 [Re: Ян Бибиян™©]

Цитат:

...За полицията знам доста повече от колкото си мислиш - без да слагам други роднини, ще кажа само че брат ми е ченге от почти 20 г , и то не писач на глоби като форумния покровител на мрънкащи лелки от Ривърсайд,ИЛ , а доста нагоре в йерархията , занимаващ се с истинска? полицейска?! работа !

право си е хортувал човека.
една картинка>1,000+ думи
треперат сурат тефтераджиите по всички земни кълбета, май.

Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
    #3415703 - 14.10.2017 20:59 [Re: Ян Бибиян™©]

Tи предпочиташ мигрантите да остават в Бг ли?

the_man
Royal

#3415729 - 14.10.2017 22:51 [Re: Tanya.]

Това. Или се пита що и на мигрантите не им се остава там

--------------------

Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
    #3415738 - 14.10.2017 23:35 [Re: the_man]

.. няма лошо в това, че има и по-хубави места от БГ.

burjavela
старо куче

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
    #3415998 - 17.10.2017 16:22 [Re: Tanya.]

уеб страница

Ето какво написа във Фейсбук журналистката Ваня Влашка, която от години живее в Чикаго: "Преди две седмици президентът Радев беше в Чикаго. Въпреки че това не е моят президент, отидох на срещата в българската църква. Просто слушах, записвах разговора и снимах малко. Не беше нищо особено. След срещата обаче, когато си тръгвах, забелязах, че "първата дама" се е скрила зад едни контейнери за боклук в двора на църквата и пуши, придружавана от две дами.

Служител на американската "Сикрет сървиз" ги охраняваше, застанал с гръб. Снимах ги... Две седмици разсъждавах върху това дали да пусна снимката във "Фейсбук", или не. Като пушач напълно я разбирам защо го е направила. Но като "първа лейди" на една държава от Европейския съюз, дошла на посещение в Америка, би трябвало да се информира предварително, че това е страна, в която пушенето на обществено място не е приемлив стил на поведение дори за клошарите.

Беше грозно и унизително, така го усетих. В същото време си мислех: защо трябва да се включвам в общия хор от критикари, които постоянно обсъждат "Генерал Деси", нейните рокли, обувки, прически и т.н.? Днес обаче ми хрумна, че това е може би парченце от големия политически пъзел и правото ни да знаем кой и какви хора управляват България. Ако съпругата на българския президент се крие с цигара зад контейнери с боклук и нейният съпруг няма нищо против, какви ли ги върши самият той?".

Линк към статията: ЦЪК

Independent
Alive
**

#3416001 - 17.10.2017 17:03 [Re: burjavela]

Цитат:

Ако съпругата на българския президент се крие с цигара зад контейнери с боклук и нейният съпруг няма нищо против, какви ли ги върши самият той?".

Това е голямо престъпление, няма що. Той сигурно яде хора.
Псевдожурналистка на лов за евтини сензации, защото не бил нейният
президент. Изглежда копира тукашните драскачи.

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

wiseacre

Регистриран: 15.07.2006
    #3416008 - 17.10.2017 18:02 [Re: Independent]

Трябва да сме благодарни, че не и се беше доакало на жената.

the_man
Royal

#3416030 - 17.10.2017 20:33 [Re: burjavela]

Цитат:

Но като "първа лейди" на една държава от Европейския съюз, дошла на посещение в Америка, би трябвало да се информира предварително, че това е страна, в която пушенето на обществено място не е приемлив стил на поведение дори за клошарите.

В Америка, страната на Малборо и Лъки, пушенето било неприемлив стил? Ванчето е спала на течение май

Ако приложиме нейната логика върху самата нея. Трява ли да кажем "Такива дребнави глупости говори/пише по вестниците. Как ли издребнява и злобарства на затворени врати"?

--------------------

peshobass
заслужил ветеран

Регистриран: 28.11.2005
От: Newton, MA
    #3416035 - 17.10.2017 21:12 [Re: the_man]

Според мен ако беше чак толкова нередно охранта любезно би и напомнила,защото ако Деса незнае,което ме съмнява,то охраната са повече от професионалисти!И кво като е до контейнер за боклук?По-добре от колкото до паметник например?!Аз лично немам нищо против да дръпнем по една с която и да е президентша!

wiseacre

#3416036 - 17.10.2017 21:40 [Re: peshobass]

Ние с теб можем да се напушим, напием и насерем, но ние представляваме само себе си. Тая кобила представлява България, първа дама! Преди време, още като беше в "Куку", Марта Вачкова беше казала , че понякога съжалява, че не може да си позволи дребни неща като например да изяде една мазна баничка на улицата. Едно на ръка колко голяма звезда си беше помислила че е тя, но жената поне беше осъзнала, че трябва да се съобразява , че е публична личност. Тая селска пръчка дето е президентша не пропуска събитие без да направи протоколен гаф. Преди месец-два беше посрещнала Макрон без чорапогашник, надявам се поне да си е била избръснала краката. Има сигурно 10 човека да я съветват как да се държи като първа дама, ма тъпото си е тъпо. Абе да и зачислят на тая една съветничка да ходи след нея и да и казва какво да прави бе. Като е толкова проста, че не знае как да се държи като дама ....

Охраната нишо не може да и каже. Има си хора дето отговарят за протокола и сигурно са се самоубили след това изпълнение.

burjavela
старо куче

#3416037 - 17.10.2017 21:49 [Re: wiseacre]

Съгласявам се и само ще допълня, че на мен ми е все тая дали пуши зад боклуджийска кофа и дали пуши в БГ или в САЩ. Подразни ме това, че не е могла да издържи да не пуши няколко часа. Какво щеше да й стане ако беше изчакала докато се върне в президентския апартамент, който е сигурно с 5 тераси и там да си пафка колкото иска. Или пък в ресторант, където е позволено. Както и да е ... случайно попаднах на новината, та реших да я споделя.

wiseacre

#3416045 - 17.10.2017 22:18 [Re: burjavela]

Да, точно за това говоря. Ако и се беше доакало щеше ли да клекне там до кофата ?

Това, или подобни простотии, сигурно са се случвали и преди. Добре, че сега го публикуваха като е станало в Българската църква и може да не получи голямо внимание. Ако беше станало на някоя среща на европейски лидери щеше да ни смее целия свят.

tinto in filo
ройъл пейн

Регистриран: 25.05.2014
От: Octopus's Garden
    #3416049 - 17.10.2017 22:39 [Re: wiseacre]

Цитат:

... Като е толкова проста, че не знае как да се държи като дама...

Being powerful is like being a lady. If you have to tell people you are, you aren't.

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #3416104 - 18.10.2017 04:31 [Re: tinto in filo]

Желязното си е желязно, че и умно даже - не като нашето .

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

Borisio
Нямам представа какъв

Регистриран: 13.09.2009
От: САЩ
    #3416175 - 18.10.2017 16:59 [Re: the_man]

Цитат:

В Америка, страната на Малборо и Лъки, пушенето било неприемлив стил? Ванчето е спала на течение май
Ако приложиме нейната логика върху самата нея. Трява ли да кажем "Такива дребнави глупости говори/пише по вестниците. Как ли издребнява и злобарства на затворени врати"?

Ако живееш в САЩ би трябвало да знаеш, че пушенето не е прието. Ако тя наистина е пушела зад боклуците, то това е много просташко.

the_man
Royal

#3416200 - 18.10.2017 17:59 [Re: Borisio]

Ако си бил в двора на църквата щеше да знаеш, че там боклуци няма. Така че Деси няма как да е пушила зад тях. Друго на ръка, че тя не живее в САЩ, така че не е чак толко просташко да си запали цигара навън, където пушенето е прието сред нейни хора на кажи речи българска територия.

--------------------

rabbit_is_great
ветеран
**

Регистриран: 11.08.2016
    #3416201 - 18.10.2017 18:05 [Re: the_man]

Бориско мамин сладък, айде като си толкова запознат с американската култура, в което няма да си как защото са 50 щата и стотици хиляди града, освен ако не си живял на всякъде, може да кажеш - моите впечатления са....еди какво си еди какво си.

И да съгласен с Мъжът, къде къде по не просташко за мен е някой пушач да изпуши една цигара на открито без да има непушачи наоколо отколкото като 99процента от американските пушачи дето съм виждал дето си пушат в Колите на почти затворени прозорци.

И това ти го казва пушач който наблюдава другите пушачи отнасящо се към щата в който аз живея.

the_man
Royal

#3416219 - 18.10.2017 18:52 [Re: rabbit_is_great]

Цитат:

отколкото като 99процента от американските пушачи дето съм виждал дето си пушат в Колите на почти затворени прозорци.

Явно това е доста разпространен проблем. При нас чак приеха закон забраняващ пушенето в кола, докато возиш деца под 14 мисля.

--------------------

burjavela
старо куче

#3416221 - 18.10.2017 18:55 [Re: the_man]

Цитат:

Друго на ръка, че тя не живее в САЩ, така че не е чак толко просташко да си запали цигара навън, където пушенето е прието сред нейни хора на кажи речи българска територия.

Тоест ако това се беше случило в България нямаше да е никакъв проблем за имиджа й, така ли?

the_man
Royal

#3416223 - 18.10.2017 19:03 [Re: burjavela]

Ми ти как мислиш, дали щеше да е проблем?

--------------------

burjavela
старо куче

#3416225 - 18.10.2017 19:10 [Re: the_man]

В нашата малка държава такива неща се виждат всеки ден и ще е поредното в дългия WTF списък т.е. като по традиция няма да има изненади, санкции или каквито и да било последствия. Ама щом отиваш в друга държава и представяш родината си - е толкова ли не можа да изчака докато не седне на заведение поне?! За теб или някой друг може да не е кой знае какво, но аз лично не го одобрявам. Лично мнение естествено.

peshobass
заслужил ветеран

#3416253 - 18.10.2017 20:44 [Re: burjavela]

Не симпатизирам на въпросната първа дама,но не виждам нищо просташко?Тя не е била чак па на официален прием а и като цяло президентската институция в БГ си е тъшак,та от жената нямаме кой знае какви очаквания.Едиснтвената преиздентша като хората беше Антонина Стоянова,ма тя си е дипломат от кариерата!Иначе Мара Желева ни е била за пример сигурно?Да си пуши жената, не ми пречи.Радвам се че не избраха онова Цецка,че тогава вече станааме за резил!

burjavela
старо куче

#3416255 - 18.10.2017 20:49 [Re: peshobass]

Не, не казвам, че е просташко. Просто не го одобрявам. За мен това не е подобаващо поведение на жена от такава "класа" ако мога така да се изразя Иначе да, добре, че не е Цецка.

rabbit_is_great
ветеран
**

#3416262 - 18.10.2017 21:15 [Re: burjavela]

Цитат:

Не, не казвам, че е просташко. Просто не го одобрявам. За мен това не е подобаващо поведение на жена от такава "класа" ако мога така да се изразя Иначе да, добре, че не е Цецка.

Всички са хора, също и може би е тайна за теб, но президента и президеншите правят пу-пу и пи-пи. Или ти не знаеше.

wiseacre

#3416281 - 18.10.2017 22:25 [Re: rabbit_is_great]

Къде правят пу-пи, до кофите за боклук ли ? Хората се и понапиват и после спят по пейките, ходят по долни гащи ... но за някои никой не разбира а за други пишат в Уики-то

Цитат:

According to author and historian Taylor Branch's interviews with Bill Clinton, on a 1995 visit to Washington D.C., Yeltsin was found on Pennsylvania Avenue, drunk, in his underwear and trying to hail a taxi cab in order to find pizza

Та пак да питам, коя е границата, която президента/президентшата не трябва да минава ?

the_man
Royal

#3416304 - 19.10.2017 00:00 [Re: burjavela]

Цитат:

В нашата малка държава такива неща се виждат всеки ден и ще е поредното в дългия WTF списък т.е. като по традиция няма да има изненади, санкции или каквито и да било последствия. Ама щом отиваш в друга държава и представяш родината си - е толкова ли не можа да изчака докато не седне на заведение поне?!

В България да си запалиш циагара на улицата или в заведение от кога е в WTF списъка?

И в кое заведение предлагаш да седне първата дама и да закури? В някой сигар клъб, може би?

В САЩ се пуши навън - това е приемливото. Не е приемливо да си пуши в колата, нито в апартамента в който са отседнали. Използвала е възможността да си запали цигарка навън, съвсем по правилата. Може би дори е отишла до табелката "място за пушене". Ако е била до кофата за боклук, вината не е нейна.

Сичката Мара фтасала, остава на Деси да й забелязваме къде пуши и между кои пръсти държи фаса Язък за фамилията на журналистката, само я е орезилила.

--------------------

burjavela
старо куче

#3416306 - 19.10.2017 00:12 [Re: the_man]

Цитат:

В България да си запалиш циагара на улицата или в заведение от кога е в WTF списъка?

Май не ме разбра - казах, че хора, които трябва да поддържат някакъв имидж пред обществото не им отива да пушат където им падне, а е ПО-ДОБРЕ да го направят в заведение. Естествено, че не важи за останалите.

the_man
Royal

#3416308 - 19.10.2017 00:33 [Re: burjavela]

В кое заведение?

--------------------

burjavela
старо куче

#3416309 - 19.10.2017 00:34 [Re: the_man]

В което е позволено да се пуши.

Редактирано от burjavela (19.10.2017 00:35)

the_man
Royal

#3416310 - 19.10.2017 00:42 [Re: burjavela]

Дай извади заведенията в Шикаго, в които се пуши.

Чак сега погледнах снимката, щото вобще не ми се занимаваше с такива тъпотии. Тая "журналистка" се е изложила даже повече, отколкото предполагах.

Начи Деси не е застанала до контейнера за боклук. Застанала е от другата страна на улицата. Самата Ваня е тази, която се е скрила зад контейнера, за да направи снимката. Но това не й е попречило завистливо да изтипоса следната лъжа: "След срещата обаче, когато си тръгвах, забелязах, че "първата дама" се е скрила зад едни контейнери за боклук в двора на църквата и пуши, придружавана от две дами."

На долна мастийка ми намирисва Ваня. Парцал, дет се опитва да мине за хавлия на чужд гръб.

Между другото там много по-близо до въпросния контейнер има и други хора, що така нищо за тях?

Ооо да не забравим: "Ако съпругата на българския президент се крие с цигара зад контейнери с боклук и нейният съпруг няма нищо против, какви ли ги върши самият той?"

Начи не само, че не се е "крила", но от това трябва да си направим извода, какъв палачор е президента? Тая "статия" за кого беше всъщност?

--------------------

Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: Шихагоу
    #3416313 - 19.10.2017 01:22 [Re: burjavela]

Това е задния двор на църквата Света София. Контейнерът за боклук е точно до сградата на паркинга, т.е. непосредствено до църквата, (ресторанта на църквата). Също така се пада в ъгъла на паркинга. Попът е решил контейнерът за боклук да е точно до сградата, а не в далечния край на паркинга, по някаква причина. Сигурно да им е по-лесно да изхвърлят боклука.

Застанала е там, защото е в ъгъла напаркинга и е малко в страни от входа. Ако беше застанала пред входа щяха да питат защо е застанала точно пред входа.

Коплексари без работа. Самото посещение на тази среща говори за хора без работа, чудещи се какво да правят. Казвам го, защото реално и да си на тази среща, и да не си нищо не може да промениш в България. Най-много да се запознаеш лично с президента и да се снимаш с него.

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

peshobass
заслужил ветеран

#3416333 - 19.10.2017 03:53 [Re: Кукера©]

Най-много да се запознаеш лично с президента и да се снимаш с него.

Е нали тва казах в началото-да изпушим по цигарка с президеншата,па където и ще да е,само да е позволено!При нас в Кеймбридж мястото за пушене пред църквата е доста централно,контейнера за боклук е в ъгъла ,като и на двете места си е ок да пушиш,като има и много хора,които не пушат е се спират на раздумка,особено когато е хубаво времето.Ние нямаме заведения в които се пуши,незнам как е в другите щати?

Склададжията
бутилкаджия

Регистриран: 19.05.2012
От: Мазата
    #3416387 - 19.10.2017 14:14 [Re: peshobass]

В баровете тук е окадено като лисичарник.

peshobass
заслужил ветеран

#3416402 - 19.10.2017 16:22 [Re: Склададжията]

Ше се местим значи?

Рошаво-back
проклет

Регистриран: 02.10.2012
От: На метлата
    #3416619 - 22.10.2017 01:30 [Re: peshobass]

Цитат:

Едиснтвената преиздентша като хората беше Антонина Стоянова

Ама предупреждавай, че следва голяма смешка, щото се задавих, буквално!

--------------------
Life is far too important a thing ever to talk seriously about

pechoto NJ
Leatherworker
**

Регистриран: 02.05.2005
От: няма значение вече
    #3416627 - 22.10.2017 04:57 [Re: Рошаво-back]

Мене от всичко, най ми харесаха коментарите под статията...
"Много съм доволна, застанала е до контейнер който е в тон с нейната рокля."
Добре, че не е запалила казана!
В кофа, зад кофа, вампира си е вампир.
Уникален народ сме...

Кукера©
борец на капитализма

#3418856 - 15.11.2017 21:12 [Re: pechoto NJ]

Man killed in year's 600th homicide among 5 shot Tuesday in Chicago

http://www.fox32chicago.com/news/crime/m...sday-in-chicago

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

burjavela
старо куче

#3418857 - 15.11.2017 21:27 [Re: Кукера©]

Цитат:

The fatality marked Chicago’s 600th homicide of 2017, including shootings, assaults and other types of incidents, according to data maintained by the Chicago Sun-Times. The city ended last year with 781 homicides and hit the 600 mark on Oct. 17, 2016.

Засега има напредък спрямо миналата година, но все пак 600 не е малка цифра, камо ли пък 781.

smoker
ентусиаст
**

Регистриран: 27.10.2013
    #3418858 - 15.11.2017 23:13 [Re: burjavela]

И аз вече не знам на коя класация да вярвам, но където и да отворя Чикаго е на последните позиции murders per capita, и за пореден път казваме, че това се случва в райони където бял не стъпва - Еast/South side, crime rate е напълно в реда на нещата при град с такова голямо население, има добри места, има и лоши. Подобни са нещата в останалите големи градове, например Маями или Вегас - само да си кривнал от стрипа и тръпката става кофти.

https://www.neighborhoodscout.com/blog/highest-murder-rate-cities

http://bismarcktribune.com/news/national...880bda8e.html#1

Има хиляди различни начини човек да умре във всеки един момент, така че да попаднете на неподходящо място в лош момент и да ви гръмнат е least likely to happen, така че спете спокойно

Кукера©
борец на капитализма

#3418859 - 15.11.2017 23:42 [Re: smoker]

Аз съм си много спокоен като знам какви места има в Чикаго. Просто имам приятел полицай, който често пуска такива новини, пък и тук много се спори за убийствата в Чикаго.

--------------------

the_man
Royal

#3418862 - 16.11.2017 01:47 [Re: Кукера©]

Механата работи ли още? Четвъртък-петък ше я тестваме на плътност

--------------------

Кукера©
борец на капитализма

#3418863 - 16.11.2017 03:36 [Re: the_man]

Тамън са прибрах от един маратон Вегас - Фт. Лидърдейл. Остаряхме, еййй... Едвам изкарвам 3 дена на пълна програма. Рекса да те води в Механата, ако се навиеш за Балканика - звънни.

--------------------

the_man
Royal

#3418865 - 16.11.2017 04:33 [Re: Кукера©]

Ооо три дена на пълна програма ти си шампион.

--------------------

peshobass
заслужил ветеран

#3421818 - 15.12.2017 22:45 [Re: the_man]

ЗЗП Някой да е бил в ресторант Зупа в Центъра и да сподели впечатления?Нищо чудно да ме отвее вятъра там за НГ, а чух ,че се очаква да има около 30-40 нашенци там?

Кукера©
борец на капитализма

#3421822 - 15.12.2017 23:37 [Re: peshobass]

Сръбски ресторант, на който нищо сръбско не му е чуждо, вкл. тнацуване по масите и боя.

https://www.facebook.com/zuparestaurant/

Музиката и скарата са на ниво. Музиката даже е прекалено силна. Пълни се с балкански субекти, основно сърби. Доста е далече от града. Намира се в югозападно предградие наречено Lyons на 16 мили от даунтаун и на 18 мили от летището О'Хеър. Бил съм там само веднъж.

--------------------

Evenstar
Arwen Undomiel

Регистриран: 22.07.2014
От: Reunited Kingdom
    #3421825 - 15.12.2017 23:59 [Re: peshobass]

Била съм веднъж. Храната е много хубава, прясна и цените са ниски. Поръчайте си платото за 4-ма, невероятно вкусно. Или поне тогава беше.
Атмосферата определено не ми допадна, но това място бих го препоръчала хиляди пъти пред българските кръчми. Има всичко, което и в тях - шопска, ракии + жива музика, доколкото помня.

--------------------
Nin o Chithaeglir, lasto beth daer, Rimmo nin Bruinen dan Ulaer!
I amar prestar aen...

the_man
Royal

#3421826 - 16.12.2017 00:07 [Re: peshobass]

Ако стане така да не одиш до Центъра, айде към НЙ - тука пак се очаква да има нашенци. Поне двама

--------------------

the_man
Royal

#3421827 - 16.12.2017 00:09 [Re: Evenstar]

Цитат:

...Има всичко, което и в тях...

Няма шкембе, освен ако hangover soup не е нещо под прикритие. Ма силно ме съмнява.

--------------------

peshobass
заслужил ветеран

#3421866 - 16.12.2017 17:34 [Re: Evenstar]

Благодаря!Моя е грешката че не поясних защо питам!Мен ме викат да свиря там,трябва да дам бърз отговор,та се чудех да не е някое криминално свърталище и как изглежда като цяло!Още веднъж благодарско за мнениета!

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3421886 - 18.12.2017 16:03 [Re: Evenstar]

Цитат:

Атмосферата определено не ми допадна

Как пък не каза един път нещо позитивно ?!?!?

Представям си каква ще си на 70 , с малка пенсия, никакви пари настрана и едва изкарваща до следващата пенсия ...

Хорър книгите на С.Кинг ряпа да ядат !

--------------------

peshobass
заслужил ветеран

#3421961 - 20.12.2017 19:46 [Re: the_man]

Нема да ходим!Кажи малко повече за НЙ?Още не сме решили къде ще запиваме?!

the_man
Royal

#3421974 - 20.12.2017 21:00 [Re: peshobass]

Ше ти пратя линк долу. Ние ше одим засега трима от Кенефтикът. Не мога да споделя личн опит, щото и на мен ще ми е за пръв път там. Но ако стане и половин купон, като тоя на Камелия, начи ше се разбиеме. Ако искаш се докарайте до нас и от тук ше одим с една кола.

https://www.eventbrite.com/e/new-years-eve-at-no5nyc-tickets-41020491394

Новогодишно парти в Ню Йорк!!!- 2018 – Богата Новогодишна Програма!
Здравейте приятели,
Нека всички заедно по стар български обичай изпратим отминаващата година и да посрещнем с музика, танци и много усмивки Новата 2018-та година. Ще Ви направим част от едно неповторимо парти. Потопете се в света на магията на българската музика, зареждащи дози адреналин и се насладете на бляскавото парти. Пригответе се за уникална атмосфера, tомбола с късметчета кулинарни наслади и музикални изпълнения, придружени с танци до зори.
Очакваме ви!
https://www.facebook.com/events/1881402958855812/?ti=icl
Details:
No5 & studio NOVA would like to invite you to celebrate new year’s eve together on sunday december 31st , 9pm.
2 separate rooms, 2 different music styles
winter garden – house music
studio nova & no5- pop, rnb, 80′s, 90′s…
✨✨✨Tickets:
#4-COURSE DINNER & OPEN BAR ( top shelf, all night)
$125 adults/ Kids (under 14) $75
✨✨✨
✨✨✨EARLY BIRDS SPRECIAL✨✨✨
get your ticket by December 20th
✨ $100 adults/ kids(under 14) $50✨✨
or
# DRINKS ONLY (open bar, top shelf,all night) $75
Live Performances, DJ’s, party favors, champagne toast
✨✨✨ for reservation and more info: 646-658-8039/ 718-392-4962/ 718-729-5665
✨✨✨Tickets can be purchased:
Online:
Open bar only:
https:// www.eventbrite.com/o/ no5-15925114898
or
4-course dinner & open bar: https:// www.eventbrite.com/e/ new-years-eve-at-no5nyc-tic kets-41020491394
or
No5: 35-43 37th st, LIC, NY 11101
Studio nova: 37-01 36th ave, LIC, NY 11101
✨✨✨4-course dinner menu:
# Appetizer:
cheese & meat plate
# Salads:
- arugula, cherry tomato, avocado, grape, parmesan
- mixed greens, goat cheese, beets, walnuts
- greek salad
# Entree:
- skirt steak w/ sauteed spinach, portabella mushrooms & home fries
- pan roasted salmon w/ grilled asparagus & quinoa
# Desserts
- raspberry chocolate cake
- creme brulee cheese cake
- banana chocolate crepes
Web: United Bulgaria - Bulgarian community in USA

--------------------

peshobass
заслужил ветеран

#3421995 - 21.12.2017 01:02 [Re: the_man]

???Намерих гръцки клуб дето може да се порка до 3 ам,което за е@ания ни щат е огромно постижение/Кеймбридж?/та май ще се кротнем локално?Има време,па и временце си е супер за момента 40Ф!!!

wiseacre

#3423661 - 10.01.2018 22:00 [Re: peshobass]

ЗЗП
Един познат ще Ви идва "на гости" за близо година и се чуди да рентва кола или да купува нова и да си я връща в Европа. Някой знае ли онлайн калкулатор за таксите по регистриране на кола в Илиноис ( такси , тайтъл и подобни) ?

rabbit_is_great
ветеран
**

#3423667 - 10.01.2018 22:48 [Re: wiseacre]

Мен навремето като ме пратиха за 1 година на Л1 виза началото на 2009та си взех Пасат 2001ва за 2900 долара след 1 година го продадох за 3300.

От моя опит да си вземе някой Сивик или Корола за 4-5хил долара и после да я продаде.

Кукера©
борец на капитализма

#3423676 - 10.01.2018 23:25 [Re: rabbit_is_great]

Да, може би това е най-удачният вариант. Регистрацията е около $300 (номера + годишен стикер), а таксите зависи от цената на която си я купил, но винаги може да се разберете с продавача да пишете по-ниска сума, ако е private party. Може да има и втори стикер за $50-100, а може и да няма, в зависимост от местоживеенето на човека.

--------------------

wiseacre

#3423679 - 10.01.2018 23:59 [Re: Кукера©]

Да не влизам в подробности, че и аз не ги знам, но колата ще се плаша от фирмата където работи. Събрал е някакви оферти за рент а кар и иска да сравни с разходите ако купи кола. За нова кола гледа, затова питам знае ли някой за онлайн калкулатор дето човек може да си вкара цената , вида на колата и каквото друго трябва и то да му изплюе колко ще му струва да регистрира колата.

wiseacre

#3423680 - 11.01.2018 00:01 [Re: wiseacre]

Нещо такова ми трябва но за Илинои: https://www.dmv.ca.gov/wasapp/FeeCalculatorWeb/newVehicleForm.do

Кукера©
борец на капитализма

#3423686 - 11.01.2018 01:36 [Re: wiseacre]

Регистрацията като пари е еднаква, независимо дали регистрираш нова или старакола. Според мен е по-добре да рентва. Като вземе кола на изплащане и след една година трябва да я продава - какво правим? Да не говорим, че ще загуби няколко хилядарки при ородажбата.
А ако мисли да си купува кола със служебни пари - good luck, не ги знам тези врътки.

--------------------

the_man
Royal

#3423687 - 11.01.2018 01:38 [Re: wiseacre]

http://www.cyberdriveillinois.com/departments/vehicles/title_and_registration/home.html

Мои да разгледа тук, но в общи линии регистрацията и данъците имат малко отношение към цената на колата, когато е нова. Така че чуденката на колегата ти е малко през куп за грош.

Според мен под наем е по-добре, щом иска нова кола и фирмата ще му я плаща. Едно, че ще си спести плащането на застрахова (ако се стигне до там, каже щи потърся да ти дам код за ентърпрайз със който CDW е включен, мисля че и за херц имам някъде). Друго, че за дългосрочен наем цените са убавило.

--------------------

Кукера©
борец на капитализма

#3423688 - 11.01.2018 01:54 [Re: the_man]

На този човек най-големия разход ще е сумата от презокенския контейнер + ЕС митото + технотеста ( ако колата е с червени мигачи и разни други работи характерни за ам. коли няма да може да мине технотеста).

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#3423691 - 11.01.2018 02:19 [Re: wiseacre]

Регистрацията на кола в Илиной, без значение нова или стара както вече е споменал Куки е около $250-300, което включва и лайсънс плейт стикера за първата година ($102 на година е), таксата за тайтъла и самата регистрация. С две думи никакви пари. Други разходи по регистрацията няма, та ако колата се плаща от фирма него селс таксата (която е около 9-9.5%) не го бърка. Някои сабърби и самото Чикаго изискват и допълнителен стикер, за да можеш да паркираш колата си на техните улици, демек това се плаща по местоживеене и може да от $20 до към $120 на година. Естествено в Чикаго е най-скъпо . Където са не инкорпорирани ерии се купува стикер от Кук каунти, който е колкото чикагския. По сабърбите обикновено са по $20-30. Например при нас тоя стикер е $30 ако го купиш месец предварително (до 15-и юни) иначе е $36. А ако после ще я праща в БГ - просто не си заслужава за обикновена кола. Заслужава си ако е някоя скъпа луксозна кола, дето разправите по пращането и преработката за технотеста ще си заслужават главоболията.

--------------------

the_man
Royal

#3423692 - 11.01.2018 02:29 [Re: Кукера©]

Абсолютно. Ся, той може да си сложи в контейнера една камара други неща и да му излезе малко по-малко безсмислено. Ма за една година колко неща ше натрупаш?

--------------------

Кукера©
борец на капитализма

#3423696 - 11.01.2018 02:41 [Re: the_man]

Отделно застраховката на нова колата с БГ книжка ще е невиждано висока, а като рентнеш кола застраховката си влиза в цената. В интерес на истината кола под наем за една година ще струва доста повече, отколкото пеймънти за нова кола, но като включим че човека е с БГ книжка и няма кредит история в САЩ, разликата може да не е толкова голяма. Освен, ако колата не се купи на името на човек вече живял в САЩ, но там вече служебните пари не знам как ще се ползват.

--------------------

the_man
Royal

#3423697 - 11.01.2018 02:47 [Re: Кукера©]

Честно казано, аз ако съм на негово място и някой друг плаща масрафа бих си взел два кадилака за по $4-5к всеки. Ем ше имат две коли, кога им тряват. Ем имаш бекъп, ако едната изпрегне. Ем си си напраил кефа с нещо ‘мериканско.

Недостатъка е че после като се върне в БГ-то и седне у Гоуфо или Корсата ше му иде да си сложи въжето.

--------------------

Редактирано от the_man (11.01.2018 02:49)

Кукера©
борец на капитализма

#3423700 - 11.01.2018 02:57 [Re: the_man]

Щом го пращат командировка в САЩ, този човек взима добри пари там, а може и да има служебна кола в БГ. Според мен спокойно има пари да си купи, каквато и да е кола стеден клас в БГ или в Европа. Но всеки е свободен да си провери опциите. А отделно в ЕС няма мито за колата, ако докажеш, че я имаш от не по-малко от 3 години. Като се изхарчи за контейнер около $3000, като му нахакат голямото мито, като си плати за технотеста, като му се счупи нещо и трябва да го поръчва от САЩ или Азия (щот в Европа няма части за този модел иииии... т.н.

--------------------

the_man
Royal

#3423703 - 11.01.2018 03:04 [Re: Кукера©]

Еми да де. Гоуфа и Корсата са среден клас.

--------------------

Independent
Alive
**

#3423704 - 11.01.2018 03:09 [Re: Кукера©]

То фирмата ще има някакви лимити, така че рентването едва ли ще е опция.
И след това като не знаете какво харесва, как коментирате?

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

the_man
Royal

#3423705 - 11.01.2018 03:13 [Re: Independent]

Лимитите на корпорациите тук не са по-малко от $400/месец преко сили. Така че кола под наем си влиза перфектно в бюджета.

Харесването е друга бира. По аналогия с циците, има такива дето харесват големи и такива, които не си го признават.

--------------------

Редактирано от the_man (11.01.2018 03:16)

Independent
Alive
**

#3423706 - 11.01.2018 03:20 [Re: the_man]

Да, ако е Киа Рио може. Ако е луксозно SUV малко трудно.

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

wiseacre

#3423708 - 11.01.2018 03:23 [Re: the_man]

Мерси на всички. Мен ме питаха само колко е регистрацията на нова кола. Както казах не знам подробности.

the_man
Royal

#3423709 - 11.01.2018 03:24 [Re: Independent]

Ми виж в рентал агенциите в БГ, Киа Рио какъв клас се води.

Кво значи луксозно СУВ?

--------------------

the_man
Royal

#3423710 - 11.01.2018 03:27 [Re: wiseacre]

Цитат:

Мерси на всички. Мен ме питаха само колко е регистрацията на нова кола. Както казах не знам подробности.

За да я регистрира ше трява застраховка и надали някой ше може да предвиди за кви пари твоя човек ше може да се застрахова, отделно че това зависи и от самата кола.

--------------------

Independent
Alive
**

#3423711 - 11.01.2018 03:29 [Re: the_man]

И що трябва да гледам в БГ какво се води?

Напиши в гугъл "luxury SUV" и ще разбереш.

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

the_man
Royal

#3423713 - 11.01.2018 03:37 [Re: Independent]

Щото човека идва от БГ със съответните разбирания вероятно, но не задължително.
Бе ти тоя Гугъл за библия ли го имаш?

Щото за едни лукс е БМВ Х5, за други е Ескалейд, за трети е Експлорър.
Свали тия капаци малко.

--------------------

Independent
Alive
**

#3423715 - 11.01.2018 03:40 [Re: the_man]

А за теб лукс е Киа Рио!

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

the_man
Royal

#3423717 - 11.01.2018 03:52 [Re: Independent]

Цитат:

А за теб лукс е Киа Рио!

Капитане, имало е време когато карах Рено 5, което ми беше набор. Ако ме беше питал тогава, една нова Киа Рио щеше да ми е не лукс, а троен лукс. За родените със сребърна лъжица в устата, като теб, нищо под 18 wheeler не е достатъчно луксозно. Налъм.

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#3423721 - 11.01.2018 04:02 [Re: Кукера©]

Цитат:

а като рентнеш кола застраховката си влиза в цената

Куки, аз до сега не съм рентвал кола, на която застраховката да си влиза в цената на рентването. Винаги е отделно и е доста солена цената, ако купиш застраховката от рентал компанията. За пример само - за последната кола която рентвах преди дни цената на застраховката беше половината от наема. Затова винаги или ползвам служебната ни застраховка или моята лична когато рентвам коли и никога не купувам кожодерските застраховки, дето се предлагат от рентал компаниите. Тук в Чикаго преди време застраховката на кола (само лиабилити) за току що дошли от БГ само с БГ книжки беше около $220 за 6 месеца, а най-евтиното лиабилити за някой с тукашна книжка, което аз съм виждал е било около $180 за 6 месец. Демек почти никаква разлика. Предполагам фул кавъриджа ще е с подобни разлики също.

--------------------

Independent
Alive
**

#3423724 - 11.01.2018 04:19 [Re: Reks]

Е как да не влиза. Нали кредитната карта я покрива.

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

Reks
Evil Guild Member

#3423739 - 11.01.2018 06:07 [Re: Independent]

Ей така - не влиза. И той пича от Бг все кредитни карти покриващи застраховките на рентакари има. Да се чуди човек как още не са фалирали тия застрахователни компании.

--------------------

Кукера©
борец на капитализма

#3423741 - 11.01.2018 06:27 [Re: Reks]

Аз също не купувам застраховка, защото обикновено кредитната карта, с която плащаш има застр. за рент а кар. Това съм го запомнил от МуХа. Мисля, че за Виза и Мастър кард важи, но може и за други да е така.

--------------------

Кукера©
борец на капитализма

#3423742 - 11.01.2018 06:32 [Re: Reks]

Ти пък от къде знаеш какво покриват служебните карти в БГ, там все едно западни фирми няма?

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#3423743 - 11.01.2018 06:46 [Re: Кукера©]

Ти си видял условията на твоята карта или просто си запомнил, че Мухата била казала така за нейната карта? Моя опит сочи, че само няколко карти предлагат праймъри рентал кар иншуранс и то само за колижън и кражба и не за лиабилити. Такава карта е примерно United mileage plus explorer(аз имам такава и винаги си ползвам задтраховката на моята кола, щото покрива всичко с лимит до 500к). Всички останали карти предлагат само секъндари застраховка, което значи че трябва да имаш собствена авто застраховка, която се ползва първа и ако не стигне покритието, тогава картата покрива разликата. Америкън експрес пък иска да си купиш застраховка през тях за еднократно флат фии. С две думи няма карта, която покрива всичко и най-важното не покриват лиабилитито, точно където са големите пари. Щото ти може и да тоталнеш кола, дето струва 30к и картата да я плати, но може да инджурнеш някой и това да струва 300к и тогава познай кой ще трябва да плаща - ти самия. Та следващия път преди да рентнеш кола и решиш да не купиш застраховка първо си прочети условията на кредитната карта. И пак - нищо от това не важи за някой от Бг, дето идва временно в щатите.

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#3423744 - 11.01.2018 06:48 [Re: Кукера©]

Цитат:

Ти пък от къде знаеш какво покриват служебните карти в БГ, там все едно западни фирми няма?

Кукер - бг банките те чарджат фии като си внасяш пари в сметките и като ти дадат кредитна карта те питат с колко пари ще я "захраниш" .
Също не знам за карта, дето ще покрие застраховка (каквато и да е) за лонг търм рентване. Всички покриват само шорт търм.

--------------------

Кукера©
борец на капитализма

#3427298 - 07.02.2018 21:34 [Re: Reks]

Малко храна за мисълта:

http://www.bitelevision.com/zashto-vse-p...ka-na-bi-aj-ti/

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#3427314 - 08.02.2018 03:00 [Re: Кукера©]

Бла-бла-бла - абсолютно нищо смислено не казват, само общи приказки.

--------------------

Independent
Alive
**

#3427315 - 08.02.2018 03:10 [Re: Reks]

Ти поне видя ли видеото?

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

Кукера©
борец на капитализма

#3427317 - 08.02.2018 03:14 [Re: Reks]

Американците казват същото, има една група на fb Illinois Policy и още от няколко години тръбят, че народа се изнася малко по малко. Имат си и сайт:

https://www.illinoispolicy.org

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#3427318 - 08.02.2018 03:16 [Re: Independent]

Статията е скрипта от видеото - иначе да изгледах го, за да видя дали няма да кажат нещо различно, но както и очаквах нищо различно не казаха.

--------------------

Independent
Alive
**

#3427319 - 08.02.2018 03:20 [Re: Reks]

Ами не е точно. Иначе са си го казали хората както трябва в сбита форма.
Така че оставащите затягайте коланите.

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

Reks
Evil Guild Member

#3427320 - 08.02.2018 03:24 [Re: Кукера©]

Че народа се изнася - никой не спори, но както по-горе в статията единствено да кажат щото е заради климата и данъците без никакви други подробности е супер тъпо. Или пък не е тъпо като знаем какви "журналисти" го представят това . Има щати и градове както с по-лош климат, така и с по-високи данъци. Така че това не са основните причини. Поне за мен те са следните - има много бейби бумъри, които се пенсионират и съвсем нормално търсят да се преместят на топло и евтино място. Изнасят се и много черняци, защото няма от къде да цоцат противно на логиката на някои съфорумци, защото високите данъци не значи непременно, че отиват при черняците. Парите основно отиват при профсъюзите и при такива мошеници като Мадигън. Друга причина за изнасянето на част от хората е, че Чикаго вече не е тоя високо индустрализиран град като през миналия век, т.е. много от производствата са затворени за сметка на сървиси. Но то това важи за цяла Америка. За мен обаче и от това, което съм чел са основно пенсиониращи се бейби бумъри и чернилките. Разбира се има и няколко бизнеса и богати хора, които го правят, но то е повече тези, дето тръбят, че се изнасят богатите да имат повод да го повтарят нон-стоп .

--------------------

Independent
Alive
**

#3427321 - 08.02.2018 03:32 [Re: Reks]

А бейби бумарите от Минесота, Уискансин и Мичиган защо не се изнасят?
И къде по-точно отиват тези "10-ки хиляди черни" при условие че първо
нямат пари за местене и второ никаде няма да намерят по-добра хранилка от
Чикаго?
А уж беше най-добрият за живеене град.

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

Reks
Evil Guild Member

#3427322 - 08.02.2018 03:40 [Re: Independent]

Какво точно трябва да мести един черняк, че да не може да го премести?
Не всеки град е еднакво добър за живеене за всички - покажи ми един град, дето е добър за абсолютно всички прослойки от обществото.

--------------------

plain
Iland

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #3427341 - 08.02.2018 08:48 [Re: Reks]

К'во друго да очакваш от някакви измислени български новинарски сайтове, които както обикновено даже и не цитират източника на данните си.

Ако беше само заради студ и скъпотия, Бостън трябваше да е на същото дередже като Чикаго, а пък то населението му от 70-те насам само расте, нищо че градът се пука по шевовете и е третия най-гъсто населен град в страната.
Възможностите за работа и развитие си остават основния двигател за миграцията, с някои малки изключения като Флорида. Тая държава да не е основана от летовници, плажуващи и търсещи дебелата сянка и на ляба мекото.

Reks
Evil Guild Member

#3427354 - 08.02.2018 13:51 [Re: plain]

В петък очакваме един фут сняг и аз лично очаква в събота да се изнесат още поне 100х чикагци към Айдахо и Вашингтон стейт .

--------------------

the_man
Royal

#3427359 - 08.02.2018 15:26 [Re: Reks]

Цитат:

Че народа се изнася - никой не спори, но както по-горе в статията единствено да кажат щото е заради климата и данъците без никакви други подробности е супер тъпо.

Един във Фейса вика "Народа почна да са изнася от Шикаго, щото се напълни с българи"

--------------------

burjavela
старо куче

#3427364 - 08.02.2018 16:08 [Re: the_man]

Не бих се учудил ако е така...

Кукера©
борец на капитализма

#3427381 - 08.02.2018 17:52 [Re: burjavela]

И все повече ще ги вдигат данъците:

https://money.bg/finance/sasht-veche-har...-byudzheta.html

--------------------

smoker
ентусиаст
**

#3427396 - 08.02.2018 19:40 [Re: burjavela]

Кое не би те учудило, че Чикаго се е напълнил с Българи, или че хората се изнасят заради тях? Защото и двете твърдения не са верни, поста на дъ мен беше шега/виц

burjavela
старо куче

#3427400 - 08.02.2018 20:19 [Re: smoker]

Не бих се учудил ако се е напълнил с българи понеже всеки втори поема натам.

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3427402 - 08.02.2018 20:33 [Re: burjavela]

Цитат:

Не бих се учудил ако се е напълнил с българи понеже всеки втори поема натам.

Ако какво лошо има в това , да се " напълни " с панелници ?

--------------------

burjavela
старо куче

#3427405 - 08.02.2018 20:39 [Re: Ян Бибиян™©]

Нищо - не се изразих правилно явно. Имах предвид, че не се учудвам, че града се пълни с българи, но в това няма лошо.

smoker
ентусиаст
**

#3427407 - 08.02.2018 20:44 [Re: Ян Бибиян™©]

И аз това се чудя, повечето които съм срещнал са пичове, с изключение на един трокаджия който живее при гаранта си от 3 години, но изплаща кола за 50k

Кукера©
борец на капитализма

#3427409 - 08.02.2018 20:51 [Re: burjavela]

Като дойдеш в Чикаго ще разбереш колко се е "напълнил" с българи. В града няма почти никакви българи и много трудно може да попаднеш на нашенец. Българите са пръснати сред западните и северозападните предградия, там където са и българските заведения. То не случайно никой не отваря БГ заведение в града, са мо в определени предградия, за да им е близо на хората.

--------------------

burjavela
старо куче

#3427414 - 08.02.2018 21:03 [Re: smoker]

Звучи доста грубо По мои впечатления когато българина отиде в чужбина има навика да злоупотребява с чуждото гостоприемство - на мен лично са ми правили подобен номер и въпросния индивид стана прекалено нагъл та накрая го изгоних. И това се е случвало не само на мен, но и на мои приятели. Най-пресният пример беше покрай последната Коледа. "Х" отива на гости на наши приятели - в последствие се оказва, че няма пукната пара и ще разчита на тях изцяло и на всичкото отгоре си сменя билета и решава да пътува на Бъдни вечер, съобщава го в последния момент и им проваля плановете... Хубаво е да има повече сънародници в близост до теб, с които да общуваш и да прекарваш добре, но много хубаво не е на хубаво. Човек трябва да внимава на какви попада - току виж си се оказал в дългове или на улицата.

burjavela
старо куче

#3427416 - 08.02.2018 21:06 [Re: Кукера©]

Именно - винаги ми е било интересно как всички казват, че живеят в Чикаго, но всъщност почти никой не живее в самия град. Поне от хората, с които съм общувал всички са пръснати из предградията. Планирам да ходя скоро натам, но последното, което ще ме вълнува е Механата или други подобни заведения. Предложи хубав италиански или френски ресторант

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3427422 - 08.02.2018 21:16 [Re: smoker]

Щом гаранта го търпи ... нали знаеш за лудия и баницата

@Жужи

Много нови отиват там щото там имат приятел/познати/роднини и получават помощ в началото!

Друг е въпроса че мине не мине година две и почват - аз повече с панелници няма да се събирам, те са такива, онакива ...

--------------------

burjavela
старо куче

#3427425 - 08.02.2018 21:23 [Re: Ян Бибиян™©]

Да, така е. Наистина има хора, които не знаят грам английски, нямат висше образование или пък имат друг вид проблем и е нормално да се насочат към място, където ще получат помощ в началото. Няма лошо - нормално е. Но има и такива дето имат всичко изброено по-горе, но въпреки това предпочитат "по-лесното" и да легнат на чужд гръб. Ето с това не съм съгласен и съм се нагледал на индивиди, които могат да се справят сами, където и да отидат, но предпочитат Чикаго, само защото "еди-си-кой" ще ги държи за ръка в продължение на 6 месеца (или повече).

Кукера©
борец на капитализма

#3427433 - 08.02.2018 21:44 [Re: burjavela]

По ресторанти не ходя редовно. В даунтаун има всякакви. Може да провериш Carmine's и Tavern on Rush, те са едно до друго и са италиански. Малко по-на север са от даунтаун, но се водят в центъра. Близо са (10 мин ходене) до небостъргача Джон Хенкок.

--------------------

burjavela
старо куче

#3427437 - 08.02.2018 21:59 [Re: Кукера©]

Бил съм в Carmine's в Ню Йорк - страхотна храна и обслужване, интериора също много ми хареса. Може да пробвам Tavern on Rush. Мерси!

Кукера©
борец на капитализма

#3427438 - 08.02.2018 22:06 [Re: burjavela]

Хубаво е да се дойде лятото, защото тези ресторанти, а и други в даунтаун имат маси отвън.

--------------------

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3427439 - 08.02.2018 22:09 [Re: burjavela]

Аз няма праоблем ако някой иска да ходи само потънкото, стига да не е на мой гръб!

Не харесвам ... и направо се дразня от хората " Храни куче да те лае и хапе " !

--------------------

sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
    #3427440 - 08.02.2018 22:13 [Re: burjavela]

Няма нищо чудно. Чикаго е много или малко нарицателно за цялата област.

Ако не си закован в центъра, bucca di beppo in Yorktown mall е традиционен италиански ресторант, който местните величаят.

--------------------
'How we walk with the broken speaks louder than how we sit with the great' - Bill Bennot

burjavela
старо куче

#3427441 - 08.02.2018 22:16 [Re: Кукера©]

Планираме да дойдем или за Мемориъл Дей или за 4-ти Юли - не сме решили още, но при всички положения ще си поръчаме хубаво време . Идеята е да сме главно в центъра, но всичките ни приятели живеят в събърбите, така че сигурно ще минем замалко и през тях.

burjavela
старо куче

#3427443 - 08.02.2018 22:20 [Re: sineo4ka]

Мерси за включването - ще погледна менюто на ресторанта, който предлагаш и ще го сложа към списъка.

А защо няма хора, живеещи в центъра е въпроса??? Така де, сигурно има, но масово всички са в събърбите. Толкова ли е скъпо да си сингъл или с жена ти/мъжа ти да живееш/те в центъра? Въобще не съм гледал цените за 1BR/2BR в по-централните квартали, но ми е интересно нямате ли приятели/познати, които да са предпочели Даунтаун пред събърбия?

Кукера©
борец на капитализма

#3427444 - 08.02.2018 22:22 [Re: burjavela]

Цитат:

Бил съм в Carmine's в Ню Йорк...

Италианската мафия трайно се е установила тук, както и в Ню Йорк от има-няма стотина години. Все пак в Чикаго е гроба и заведенията, които е посещавал Ал Капоне, ако тук няма италианска кухня - къде?!

Нa Wabash Ave.
https://exchequerpub.com/about-exchequer/

--------------------

burjavela
старо куче

#3427445 - 08.02.2018 22:25 [Re: Кукера©]

При вас е гроба и заведенията, които е посещавал, а при нас е затвора, в който е живял като цар спрямо останалите килии. Миналото лято ходихме да гледаме как се е обзавел - найс

sineo4ka

#3427446 - 08.02.2018 22:29 [Re: burjavela]

Не е. Има доста българи в самия град също. Да се заселиш в ситито и градските квартали е въпрос на вкус. Мойта хипотеза е, че понеже повечето от нас идват от градове в България и търсят нещо по-различно. предградията предлагат по-голямо спокойствие при същитеудобства. По-реалистично е обаче, че всеки идва при някой. После се установява покрай работата и училищата на децата.

--------------------
'How we walk with the broken speaks louder than how we sit with the great' - Bill Bennot

smoker
ентусиаст
**

#3427465 - 08.02.2018 23:28 [Re: sineo4ka]

Разбира се има хора които не идват при никой, събират си бохчата от БГ и сами се спасяват, даже аз предпочитам този вариант. Иначе има и Българи в downtown, но повечето са сингъл офисни мишоци които като се напълнят с деца и кучета купуват големи къщи в събърбс на широчко за разлика от Индийците, които нямат големи претенции и са способни да отглеждат една шепа деца в двустаен.

burjavela
старо куче

#3427470 - 08.02.2018 23:51 [Re: smoker]

Да, и ние бяхме така - дойдохме и сами се оправихме. Животът в града не е за всеки, но си има своите предимства и недостатъци.

erz_us
почетен член

Регистриран: 19.05.2014
От: САЩ
    #3427475 - 09.02.2018 00:36 [Re: sineo4ka]

Цитат:

Мойта хипотеза е, че понеже повечето от нас идват от градове в България и търсят нещо по-различно. предградията предлагат по-голямо спокойствие при същитеудобства.

Твоята теория съвпада с това как и аз виждам нещата. Точно си мисля че сме се "наживели" в град, сега ни е някак "курортно", зеленина, катерички, тишина. Въобще не ни привлича живота в "града", поне не и в това което е даунтаун Chicago.

Independent
Alive
**

#3427481 - 09.02.2018 01:41 [Re: sineo4ka]

Цитат:

Не е. Има доста българи в самия град също. Да се заселиш в ситито и градските квартали е въпрос на вкус. Мойта хипотеза е, че понеже повечето от нас идват от градове в България и търсят нещо по-различно. предградията предлагат по-голямо спокойствие при същитеудобства. По-реалистично е обаче, че всеки идва при някой. После се установява покрай работата и училищата на децата.

Разликата между българските градове и тукашните е много голяма, не може да
се правят такива изводи.

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

sineo4ka

#3427488 - 09.02.2018 03:09 [Re: Independent]

Кои са непреодолимите разлики ?

--------------------

Independent
Alive
**

#3427489 - 09.02.2018 03:17 [Re: sineo4ka]

Че ти още ли не ги ли знаеш. Инфраструткурата е коренно различна, по-точно
обърната. Това е и причината в центъра или около него в българските
градове да е най-добре да се живее, докато в американските градове не е
така. Разбира се и мащабите имат значение.

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3427515 - 09.02.2018 16:03 [Re: smoker]

Цитат:

офисни мишоци

Мечо, издаде се

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#3430450 - 03.03.2018 02:19 [Re: Independent]

В Чикаго било кофти времето, а ? Бах тоя норт ийст кост

--------------------

BecauseRaceCar
Competent man

Регистриран: 25.05.2010
От: SoCal
    #3430451 - 03.03.2018 02:31 [Re: Reks]

нортиста е най-гадното време, хендс даун. При вас и от Кали е по-добре сега

grogyy
рекордьор

Регистриран: 01.11.2010
    #3430452 - 03.03.2018 02:32 [Re: Reks]

Мокър до кости, ако си навън.
Кво да му е пък нашто? Великден идва. Полага се баня.

Reks
Evil Guild Member

#3430453 - 03.03.2018 03:17 [Re: BecauseRaceCar]

Бе чак по-добре от Кали не е, ама поне нямаме такива ексцесии, да си изоставяме къщите . Аз утре се спасявам малко към Аризона за 5 дена, ама гледам че и там (Тусон) е къде 40Ф сутринта .

--------------------

grogyy
рекордьор

#3430455 - 03.03.2018 03:20 [Re: Reks]

Мноо ви е разтегливо NE-стът.
Проблемът ми е новият собственик.

the_man
Royal

#3430458 - 03.03.2018 03:35 [Re: Reks]

Цитат:

Бах тоя норт ийст кост

не съм забелязал некъв проблем с времето напоследък. Даже напротив, тая зима беше супер никва. Пу пу.

--------------------

grogyy
рекордьор

#3430462 - 03.03.2018 03:48 [Re: the_man]

Двустаен търсим.
Тенкю.
Китайците - да не четат нататък.

Вече ви мразя .

the_man
Royal

#3430465 - 03.03.2018 03:52 [Re: grogyy]

Секи ден ставате все по-притенсиозни. Оня ден Станю Коларов викаше само за стая с баня. Ся изведнъж двустаен трява.

--------------------

grogyy
рекордьор

#3430469 - 03.03.2018 04:49 [Re: the_man]

Дийл уид ит.
Тук имаме Уол Стрийт, а вий ?

Independent
Alive
**

#3430472 - 03.03.2018 05:13 [Re: Reks]

Цитат:

В Чикаго било кофти времето, а ? Бах тоя норт ийст кост

Те поне за разлика от вас не се хвалят с хубаво време.

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

the_man
Royal

#3430476 - 03.03.2018 06:13 [Re: grogyy]

И ний, бръснарския ми салон е там. Carl is the best! Цъка подстрижки от половин век насам - Рейгън, Буш старши и младши, бат Арни, мен

--------------------

the_man
Royal

#3430477 - 03.03.2018 06:14 [Re: Independent]

Няма и нужда. Нашто време и Шикагското са дупе и гащи.

--------------------

Джия
мазохист

Регистриран: 24.03.2015
От: USSA
    #3430592 - 04.03.2018 01:23 [Re: Reks]

Цитат:

Аз утре се спасявам малко към Аризона за 5 дена, ама гледам че и там (Тусон) е къде 40Ф сутринта .

Баси, Рейтион толкова ли е стиснат, че си оставя гостите да мръзнат сутрин по спирките?! А ти ако си проспал урока за пустините, вземи го прочети сега. Както и да е, а добре дошъл. Утре ще е малко по-хладно (за местните де, не за замръзналите шушулки), но другите дни ще са супер за голф.

Reks
Evil Guild Member

#3430598 - 04.03.2018 04:28 [Re: Джия]

Къв Рейтиън бе Джия - голфа е целта на посещението . Почнахме го веднага от самолета и тъкмо преди малко свършихме. Хубав ден беше днес и поне не е влажно като във Флорида. Утре ще е още по-голям кефа

--------------------

Джия
мазохист

#3430599 - 04.03.2018 04:35 [Re: Reks]

Цитат:

Къв Рейтиън бе Джия - голфа е целта на посещението . Почнахме го веднага от самолета и тъкмо преди малко свършихме. Хубав ден беше днес и поне не е влажно като във Флорида. Утре ще е още по-голям кефа

Ами щото се кахъреше за сутрешните температури... Да не го почвате голфа от 6 сутринта?

Теб това сигурно не те интересува, но в случай че ти се ходи, този уикенд имаме панаир в центъра.

http://www.fourthavenue.org/fourth-avenue-spring-street-fair/

Reks
Evil Guild Member

#3430601 - 04.03.2018 05:35 [Re: Джия]

Тоя панаир решихме да го посетим тая вечер, ама той затворил в 6:30пм - WTF ? Сега сме заседнали в една бирария и нагъваме бори и братвурсти . А иначе в 6 ще спя като пич, така че въобще не ми пука

--------------------

Джия
мазохист

#3430602 - 04.03.2018 05:47 [Re: Reks]

Цитат:

Тоя панаир решихме да го посетим тая вечер, ама той затворил в 6:30пм - WTF ? Сега сме заседнали в една бирария и нагъваме бори и братвурсти . А иначе в 6 ще спя като пич, така че въобще не ми пука

Този е дневен, не вечерен. Панаирите с игри, виенски колела, и т.н. са отворени вечер. Този е само за пазарлък.

Reks
Evil Guild Member

#3430640 - 04.03.2018 15:54 [Re: Джия]

Тия от хотела ни казаха, че имало много храна и бира - не е ли такъв панаир ?
Иначе останах приятно изненадан от ресторантите и баровете в даунтауна - изглежда има приличен нощен живот, аз очаквах да е някакъв пущинак .

--------------------

Джия
мазохист

#3430642 - 04.03.2018 16:28 [Re: Reks]

А, боклукчава храна и бира има колкото искаш! Ти много рано си станал! Аз станах със зор щото се каня да ходя там и гледам да паркирам преди 10 часа, понеже после е голяма мъка. Бих ти препоръчала пуешка кълка от пуйка мутант.

Reks
Evil Guild Member

#3430644 - 04.03.2018 16:51 [Re: Джия]

Аз съм по чикагско време - демек 8:00ам беше . Къде са тия кълки ?

--------------------

Джия
мазохист

#3430645 - 04.03.2018 16:56 [Re: Reks]

Около средата на панаира, от западната страна. А може да има и на 2 места... Той е по протежението на улица и на няколко места в страничните улички е плюскането. Няма начин да ги пропуснеш ако ти трябват.

Zakari
пристрастен
**

Регистриран: 18.08.2010
    #3431245 - 09.03.2018 01:58 [Re: Джия]

Не е по темата,само,че е за Чикаго.
http://saniinsuranceagency.com/
Това е агенция за застраховки,препоръча ни я българин като дойдохме ,имахме една кола стара не беше проблем да сме където и да е,но купихме втора и направих застраховка в друга агенция с отстъпка за двете коли,трета седмица се опитваме да си вземем парите от преждевременно прекратената застраховка на старата кола засега неуспешно,госпожата се казва Лина Димитрова,ако си получа парите някога ще получи извинение ако не поне други да не се излъжат новопристигнали,линка горе е на агенцията им.

Reks
Evil Guild Member

#3431246 - 09.03.2018 02:12 [Re: Zakari]

Лина от Сани Иншурънс я ползвам от както съм дошъл в щатите, демек вече 12 години. Първите 3-4 години си застраховах колите при тях но после се прехвърлих към Geico заради по-ниска цена, но къщата и до сега е при тях (в ААА) пак заради по-ниска цена. Винаги услугите им са били на ниво и са си вършили работата съвестно както Лина, така и сестра и преди това и също Стив, собственика на агенцията, който е сърбин. С две думи супер доволен съм от тях. Сега това, което може би не знаеш е, че те са просто брокери на застраховки, т.е. нещо като посредници и това кога ще ти върнат парите при преждевременно прекратяване на застраховката зависи само от самата застрахователна компания, а не от агенцията. Така че ако трябва да се сърдиш на някой това е застрахователната компания. Отделно 3 седмици не са кой знае колко много време за връщане на пари от застраховка Понякога може да отнеме и повече защото има бюрокрация. Така че съвета ми е просто изчакай още малко или пък вземи се обади на самата застрахователна компания, където ти е била застраховката и виж те какво ще кажат. Пак ти казвам - аз ги ползвам от много време и никага не е имало абсолютно никакви проблеми, даже напротив винаги са правили всичко по силите си да ми дадат най-добрата възможна оферта.

--------------------

the_man
Royal

#3431247 - 09.03.2018 02:13 [Re: Zakari]

Колега, тука има един застрахователен гуру. Ако се мерне, може и да ти даде акъл.
Моят съвет е да си потърсиш парите и от застрахователя, а не само от агенцията, която е чист и прост посредник-продавач. Тъй, че виж къде ти е била полицата Гайко, Прогресив Стейфарм или която и там да било и им звънни един телефон или им пиши на къстъмър сървиз чата.

--------------------

Zakari
пристрастен
**

#3431248 - 09.03.2018 02:27 [Re: the_man]

Звънях директно на компанията днес,казват,че е трябвало агентът ни да им прати документ за да могат да прекратят полицата и да се върне остатъка от парите,тази Лина трета седмица ме лъже да чакам чек по пощата,ами то и ние сигурно сме били доволни като сме си плащали ,нямаме щета или нещо друго вече пета година,но проблема почва като има нещо,не ми се мисли ако беше за плащане на щета,за ниските цени също е спорно,защото ковпаниите с които работят няма да ти платят нищо ако стане нещо на новата ти кола или пожар,обир на къщата и други подобни,виж мненията за ААА във интернет,понеже тя е единствената по известна от тези с които работят.

Редактирано от Zakari (09.03.2018 02:33)

the_man
Royal

#3431249 - 09.03.2018 03:07 [Re: Zakari]

Цитат:

Звънях директно на компанията днес,казват,че е трябвало агентът ни да им прати документ за да могат да прекратят полицата и да се върне остатъка от парите

Глупости на тръкалета, кви документи ше им праща, тва да не им е на община Овча Купел бюрокрацията. Обаждаш се пак и си прекратяваш полицата сам, по телефона, без никви документи.

--------------------

Zakari
пристрастен
**

#3431250 - 09.03.2018 03:30 [Re: the_man]

За да върнат парите искат документ от новата застраховка,която тя не е изпратила,не знам дали имат право да искат това.Полицата е платена за шест месеца,прекратяваме я на първия.

the_man
Royal

#3431251 - 09.03.2018 03:35 [Re: Zakari]

Пак ти казвам, няма такъв филм. Прекратяването на застраховка вобще не зависи от заместването й с нова.

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#3431253 - 09.03.2018 04:04 [Re: Zakari]

Както и дъ мена ти казва, за да си прекратиш полицата не се изисква да предоставиш нова на застрахователната компания. Отделно ако имаш щета не е работа на Лина да се занимава с това. Явно се бъркаш с това, дето правят българските брокери на застраховки, които търчат насам/натам вместо теб. Тук не е така - само ти продават полицата, като предимството им е, че работят директно с няколко компании и могат да ти намерят добра оферта. Иначе с Лина съм сменил поне 4-5 застрахователни компании и никога съм нямал проблеми с връщането на остатъка от старата компания. Коя е застрахователната компания, чиято полица си прекратил?

--------------------

fireice
овчар

Регистриран: 07.02.2017
    #3431254 - 09.03.2018 04:08 [Re: Reks]

Аз никога не бих работил с агент, еле пък с български... някаква форма на мазохизъм ми идва...

Reks
Evil Guild Member

#3431255 - 09.03.2018 04:10 [Re: fireice]

И какъв точно е мазохизъма?

--------------------

fireice
овчар

#3431256 - 09.03.2018 04:28 [Re: Reks]

Цитат:

И какъв точно е мазохизъма?

One more hand (to feed) in the food chain. Enough said. В наши дни тоя extra hop е абсолютно ненужен при създаване, обслужване и най- вече при застрахователна случка.

Ще обясня:

Всички застрахователи вече имат апс за телефоните и доста смислени сайтове през които нищо да не отбираш пак можеш да сравняваш и да си поръчваш и обслужваш застраховката. 20 години назад агентите бяха необходими защото комуникациите бяха бавни и жокери нямаше. Сега такъв проблем няма и нищо дс не отбираш всичко ти е спел- нато. А ако не ти е ясно има си лайв чат и т.н.да не говориме, че ако си направиш онлайн застраховката и имаш директ уитдроуал ти дават намаления които идват по- добри от намаленията на агентите.

Застрахователните (и туристическите агенции) са динозаври които са на доизживяване. Единствената причина да ги ползваш е ако си страшно захлупен и/или не говориш езика. Но тогава застрахователите са ти най- малкия проблем и друга тема...

Reks
Evil Guild Member

#3431257 - 09.03.2018 06:15 [Re: fireice]

Както вече споменах за колите не ги ползвам, защото Гайко ми дават по-добра оферта, но за къщата никой не може да бие въпросната агенция, даже и като се обадя директно на застрахователната компания. Демек ако те послушам и ги дропна, щото имало сайтове и аппове означава да плащам по-скъпо. Та от тая гледна точка въобще не ми пука какви динозаври били. Същото и за травъл агентите - за някои полети (особено бизнес класа) все още ползвам травъл агенти, просто щото ми дават цени, дето никъде другаде не мога да намеря. Отделно ми пестят време аз да се занимавам с тия дейности.

--------------------

sineo4ka

#3431258 - 09.03.2018 06:19 [Re: Zakari]

И ние работим с Лина от както сме тук и сме много доволни.

Спомням си, че в самото начало прекратявахме една застраховка, но не си спомням колко време сме чакали за чек.

--------------------

the_man
Royal

#3431275 - 09.03.2018 13:19 [Re: fireice]

Цитат:

Застрахователните (и туристическите агенции) са динозаври които са на доизживяване. Единствената причина да ги ползваш е ако си страшно захлупен и/или не говориш езика.

Така си мислех и аз, докато се оказа че вобще не е баш така.

--------------------

fireice
овчар

#3431280 - 09.03.2018 15:16 [Re: the_man]

Цитат:

Цитат:

Застрахователните (и туристическите агенции) са динозаври които са на доизживяване. Единствената причина да ги ползваш е ако си страшно захлупен и/или не говориш езика.

Така си мислех и аз, докато се оказа че вобще не е баш така.

obviously ymmv ... и аз мислех като тебе, пък се оказа, че въобще не е баш така... и не го пиша с някаква користна цел, просто гледам цифрите- а не е като да не съм дал шанс на няколко застрахователни агенти- хем имам страшни връзки в една определена в която много хора се кълнат...

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3431281 - 09.03.2018 15:53 [Re: fireice]

Цитат:

Аз никога не бих работил с агент, еле пък с български... ..

Нали , да не вземе някой панелник да забогатее че какво ще правим тогава ... а и друго си е Вуте да е зле !

--------------------

the_man
Royal

#3431284 - 09.03.2018 16:02 [Re: fireice]

Цитат:

obviously ymmv

Greatly!

Не съм си и помислил, че го казваш користно. Наистина в една част от случаите да си свършиш сам посредническата работа може да излезе по-евтино. Но това далеч не означава, че пътническите и застрахователните агенции са динозаври и умират.

По мои наблюдения всъщност демонстрират завидна гъвкаквост, напредничавост и изобретателност, особено като за "динозаври".

Едно, че винаги ще има хора и бизнеси, които не им се занимава сами да си търсят и след това сами да се разправят. Обикновено е щото са преценили, че тяхното време е много по-ценно. В повечето случаи това са клиентите с възможности, така че дай боже всеки му.

Друго, че винаги ще има клиенти, които искат да си изхарчат парите в кеш и чрез посредник. Било за собствено спокойствие или просто дискретност. Пак са клиенти с пари.

Трето, че агенциите са си създали механизми да предоставят по-ниски цени от тези при директна продажба.

Застрахователните брокери са същата работа. Може не винаги да ти намерят най-добрата цена за застраховка на колата, но почнат ли да се усложняват малко нещата - професионални застраховки, товари, къщи - обикновено е по-добре с агент.

Същата работа и с адвокатите. Едно е да идеш сам да се редиш на опашката в съда с простосмъртните - 2-3 часа. Друго е да идеш с адвоката, който минава най-отпред, зима ти файла от шерифа веднага, веднага говори с DA и ти печели максимална полза - 20 мин. Засега резулатат е 100% case dismissed like it never happened. Иначе е го - проз посредник. Ама не баш!

--------------------

fireice
овчар

#3431285 - 09.03.2018 16:05 [Re: Ян Бибиян™©]

Цитат:

Цитат:

Нали , да не вземе някой панелник да забогатее че какво ще правим тогава ... а и друго си е Вуте да е зле !

това е твоята гледна точка. не прожектирай. още по-малко като си нямаш на представа от какво съм изтъкан

моята гледна точка е, че имам "полза" от най- различни комбинации в която думата "българи" участва - примерно "българи и партита", "българи и ракия", "българи и приятелства на семейна начала".... но "полза" от "българи и финансии" или "българи и бизнес" никога не съм имал. все пак през океана преджапах за да не слагам заедно тези понятия в едно изречение. затова сега си подбирам битките и дори тука в един форум в които сме до някъде анонимни не говоря за пари или бизнес

the_man
Royal

#3431286 - 09.03.2018 16:07 [Re: Ян Бибиян™©]

Цитат:

Цитат:

Ти що продължаваш да обръщаш внимание на тоя манталитет колега, а и на изненадан май се праиш?

ПП като гледам местните при мен(аз включително), а и от предишните постове се вижда, че повечето гледаме да си даваме бизнеса на панелници.

--------------------

fireice
овчар

#3431287 - 09.03.2018 16:20 [Re: the_man]

Цитат:

Друго, че винаги ще има клиенти, които искат да си изхарчат парите в кеш и чрез посредник. Било за собствено спокойствие или просто дискретност. Пак са клиенти с пари.

за това не се бях сетил защото аз такива проблеми нямам... може и да си прав за кеша и дискретноста.

Цитат:

Трето, че агенциите са си създали механизми да предоставят по-ниски цени от тези при директна продажба.

моя опит сочи, че това не е така.

Цитат:

Застрахователните брокери са същата работа....., но почнат ли да се усложняват малко нещата - професионални застраховки, товари, къщи - обикновено е по-добре с агент.

за товари и професионални застраховки не знам. възможно е. за застраховка на имоти- агентите не можаха да са дори в същата галактика в която беше офертата която аз сам си намерих като просто се обадих на една от големите застрахователни компании. говоря за разлика от няколко хиляди долара на година като това не включва флъд иншуранс щото там става вече кочина...

Цитат:

Същата работа и с адвокатите.

съгласен. това е съвсем друга бира. ама съвсем друга. legal въобще не е streamlined просто защото е сложно и на разни лобита им изнася да е така. аз не бих си и помислил да се занимавам със закона без да ме представя адвокат.

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3431288 - 09.03.2018 16:25 [Re: the_man]

Изненадан чак не е ама , винаги ми е било странно такова мислене/поведение , и някой като изтърси нещо подобно винаги питам - ам какво ще/щеше да става ако работодателите тук мислеха също така - Българи не наемаме

--------------------

sineo4ka

#3431289 - 09.03.2018 16:27 [Re: fireice]

Аз мога да допълня още нещо, което може да ви се види глупаво, но... лоялност. Като ти е помогнал човека веднъж и знаеш, че това му е бизнеса, защо да не продължаваш да му използваш услугите?

--------------------

fireice
овчар

#3431290 - 09.03.2018 16:28 [Re: sineo4ka]

Цитат:

Аз мога да допълня още нещо, което може да ви се види глупаво, но... лоялност. Като ти е помогнал човека веднъж и знаеш, че това му е бизнеса, защо да не продължаваш да му използваш услугите?

това е друго и е според човека. лоялноста я разбирам, одобрявам и подържам в личния си живот. но в момента говориме сухи цифри и къстъмър сървис

rabbit_is_great
ветеран
**

#3431292 - 09.03.2018 16:31 [Re: fireice]

Не винаги имат право тук нашия динозавър и шапкар, понякога мидъл мените като дилъри на коли, туристически агенции, застрахователни агенции са много полезни. Понякога не. Та правилен отговор няма според случая.
Имаше една тема на скоро и доста хора от тук разбраха, че е възможно мидъл мен да продава на загуба едно нещо като печели от друго.

rabbit_is_great
ветеран
**

#3431293 - 09.03.2018 16:32 [Re: sineo4ka]

Цитат:

Като стане дума за пари няма приятели, ти нещо кор принципите на тази страна не си разбрала. Сладурка.

sineo4ka

#3431294 - 09.03.2018 16:39 [Re: fireice]

Ясно, но това са хипотетични разсъждения. На практика, като вършиш нещо с някой и сухите цифри и обслужването ти харесва, отношението почва да става лично, ако има личност в него, а не генерирани предложения.

--------------------

the_man
Royal

#3431295 - 09.03.2018 16:39 [Re: Ян Бибиян™©]

Цитат:

Изненадан чак не е ама , винаги ми е било странно такова мислене/поведение , и някой като изтърси нещо подобно винаги питам - ам какво ще/щеше да става ако работодателите тук мислеха също така - Българи не наемаме

Е тогава не е проблем, особено ако работодателя е и той панелник - не се знае кой кого "работи"

--------------------

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3431297 - 09.03.2018 16:45 [Re: the_man]

Аз по принцип ве

Иначе такива като нашия чобанин с лопата да ги ринеш - А уа ко шси даваш паритя на някой панелним уа , у Хамерика си душъл, пък панелници дъ тъ смучът !

--------------------

sineo4ka

#3431298 - 09.03.2018 16:48 [Re: rabbit_is_great]

Заек, това умиление към моята наивност ли е или болезнен сарказъм, че това са ти единствените очаквания от хората около теб?

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#3431303 - 09.03.2018 17:17 [Re: rabbit_is_great]

Цитат:

Като стане дума за пари няма приятели, ти нещо кор принципите на тази страна не си разбрала. Сладурка.

Сладур си ти, защото ти нищо не си разбрал - най-големите сделки стават по време на голф. Това какво ти говори - че става дума само за пари ли или има и нещо друго?

--------------------

rabbit_is_great
ветеран
**

#3431355 - 09.03.2018 23:44 [Re: Reks]

То, че вярно е вярно е, ама тук си говори Рекса, заека, синеочка и другите простосмъртни а не мулти милион бизнесмени или милиардери.

Незнам за теб, ама за мен интереса е преди приятелството, защото някой ми е приятел няма да му подаря 500долара месечно примерно или годишно повече.

Reks
Evil Guild Member

#3431360 - 10.03.2018 01:23 [Re: rabbit_is_great]

Заек, пак не си разбрал - никой не говори за подаръци.

--------------------

peshobass
заслужил ветеран

#3431361 - 10.03.2018 01:25 [Re: fireice]

Кой те разочарова като бг бизнесмен та не би работил с бг????Като си по ракията и партита утре ще идваш ли в Уйнтроп на парти по случай 8ми март?6 вида ракия и чевапе,пльескавице,шопска...????

smoker
ентусиаст
**

#3431372 - 10.03.2018 06:24 [Re: sineo4ka]

Цитат:

Аз мога да допълня още нещо, което може да ви се види глупаво, но... лоялност.

След години ако решиш да излезеш от кюбика и навлезеш в собствени бизнес среди ти гарантирам, че такива думички като лоялност ще ги забравиш още на първи етап. Виж например Бибияна колко е доволен и лоялен към доставчика си дето праща стоката, да ама като излезе нов играч на пазара с по-добри договори Биби дали ще продължи да е лоялен?

Zakari
пристрастен
**

#3431374 - 10.03.2018 07:20 [Re: smoker]

Сагата с тази Лина продължава,полици,бандове,декларации,трета седмица мина ,уж си чаках парите в сметката да се върнат,после щеше да е чек,накрая тоест след третата седмица почнаха още изисквания за документи и парите явно няма да се върнат,който иска да им ползва услугите от мен толко,докато плащаш да няма проблем,стига никога нищо да не искаш.

Reks
Evil Guild Member

#3431391 - 10.03.2018 14:33 [Re: Zakari]

Какви са тия още документи, дето ти искат? И пак - може ли да споделиш коя е застрахователната компания?

--------------------

rabbit_is_great
ветеран
**

#3431440 - 11.03.2018 04:27 [Re: Zakari]

Хм аз като си сменях застраховката нямах никаква работа с застрахователния брокер дори не съм му се обаждал всъщност обадих се да питам това ли е най доброто че съм си намерил по добро ме ми предложи по добро и му казах благодаря дори не му казах нищо повече, дали къща или кола няма значение все е същото, мисля че проблема е при вас и не знаете как работи системата. Всъщност той брокера се обади после като видя че съм кенсълнал застраховката в застрахователнста компания но така и не предложи по добро от това което намерих с една друга брокерка

Абуто
АйДутин

Регистриран: 25.09.2005
От: изтрезвителното
    #3431441 - 11.03.2018 04:42 [Re: rabbit_is_great]

Твоето е друго - изтекъл ти е срока на застраховката с определена компания, пратили са ти новата тарифа, не си платил, захапал си с нова компания. На колегата е друго - сигурно е предплатил за шест месеца, но накрая на първия е решил да се премести и сега го мотат с рестото за останалите пет. Аз минах през една такава история, пак с българин посредник. Бях с All State. Къща и коли. Минах на Фармарс за къщата и Гайко за колите. Искаха писмо от новите застраховка, че от деня в който прекратявам старата - новата вече влиза в сила. И пак си имаше главоболията, но само с пет шест имейла и няколко факса се размина. Това беше най-шантавото, че искаха писмата от новите застраховки на факс. И аз си взех петте пари от българския посредник. Човека си гони далаверата и няма място за приятелство. Ако ни се покриват интересите може да си стиснем ръцете, но ако вади по-голяма кука от конкуренцията - всеки по пътя си. Даже няма място за обидени или сърдити в подобна ситуация.

--------------------
λύκοι θα υπάρχουν
όσο θα υπάρχουν πρόβατα

rabbit_is_great
ветеран
**

#3431442 - 11.03.2018 04:53 [Re: Абуто]

Не, посредата на времето я отказах нещо подобно на твоето но ме баш, никога за времето ми тук не съм се минавал да не съм с гайко

Zakari
пристрастен
**

#3431444 - 11.03.2018 05:18 [Re: Абуто]

При нас е точно същото,но компанията ни кара уж да звъним на застрахователния агент ,а тя излиза с изискване на още и още документи,другата седмица ще стане месец.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 49 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5668

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.151 seconds in which 0.018 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.