ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: Шихагоу
Re: Смяна на професията?
    #3417018 - 27.10.2017 19:29 [Re: burjavela]

Да, това за снимането на имоти е доста по-спокойна работа и ако знаеш какво правиш после и едитване не му трябва. $2К е много добре за такава работа, но вие тези пари лично на фотографа ли ги плащате или на фирмата, с която работите, защото ако е на фирмата той със сигурност не взима толкова. Освен, ако не си го питал лично.

Иначе като за начало ти трябват $2000-2500 за обурудване - фотоапарат, обектив, светкавица и някои други джунджурии като раница, екстра батерии и т.н. В момента излезе Canon 6D Mark II ($2000), Може да си вземеш 6D (което се води първата генерация) и да имаш full frame камера за $1000 (refurbished) или $1400 (нова) + 500-1000 (за обектив) + 500 (за другите джунджурии). Това е минимума, за да започнеш, но ще ти върши прекрасна работа.

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
burjavela
старо куче

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
    #3417019 - 27.10.2017 19:32 [Re: sineo4ka]

Цитат:

А мислил ли си как ще ти се отрази на бюджета ентри левъл заплащането на новата ти работа? Ако от 50 паднеш на 15?

Ако работя цяла година за 15 не виждам смисъл да седя в САЩ.

Към groggy и Абуто: Прибавя ли туршиите и зелето към хобитата ще стане манджа с грозде

ПП. Зидове съм правил още в гимназията

BecauseRaceCar
Competent man

Регистриран: 25.05.2010
От: SoCal
    #3417020 - 27.10.2017 19:34 [Re: burjavela]

А тук като архитект ли работиш? Защо искаш смяна на професията/индустрията? Би трябвало дъ скай да е дъ лимит

Архитектурна фотография е интересно обаче, особено с твоя опит.

Бе то и сватби, кръщенета и бармицви е интересно, но си е втора работа и на моменти е стресово. Направиш ли си поръчаните снимки обаче, после е пиене и ядене

BecauseRaceCar
Competent man

#3417021 - 27.10.2017 19:35 [Re: burjavela]

Цитат:

ПП. Зидове съм правил още в гимназията

и аз

burjavela
старо куче

#3417022 - 27.10.2017 19:38 [Re: minavasht]

Отговарям и на теб и на Дзвер-а, за да не пиша едни и същи неща:

Съгласен съм и с двамата и съм решил, че каквото и да подхвана в началото ще е парт тайм, докато не видя, че има смисъл да се превърне в основно занимание.

burjavela
старо куче

#3417023 - 27.10.2017 19:39 [Re: plain]

Цитат:

Да върша това, което върша в момента, докато дойде време за пенсия (ако доживея), не ми се вижда нито реалистично, нито интересно.

+1

BecauseRaceCar
Competent man

#3417024 - 27.10.2017 19:40 [Re: Кукера©]

Куки, само тилт-шифт читава лесна ще отиде на 2К+...

burjavela
старо куче

#3417025 - 27.10.2017 19:43 [Re: Кукера©]

Мисля, че плащаме на фирмата, но тя се състои от двама души, така че пак е много добра печалба. Сметни ако имат 10 сгради да снимат тоя месец за какво говорим. И както ти каза - понякога даже няма нужда от пост-продукция. Единственото нещо, което отнема време е да подредиш (аранжираш) обстановката, за да стане добър кадъра. И ако имаш правилната техника нещата няма как да не се получат.

Не съм гледал за Canon-а, който споменаваш - ще го видя, но този, към който се бях насочил като за начало беше Nikon D7000 с обектив 18-105 VR. Ползвал ли си го или нещо сходно, за да дадеш мнение? И с какво Canon-а който ти предлагаш е по-добър?

burjavela
старо куче

#3417026 - 27.10.2017 19:50 [Re: BecauseRaceCar]

Цитат:

А тук като архитект ли работиш? Защо искаш смяна на професията/индустрията? Би трябвало дъ скай да е дъ лимит

Архитектурна фотография е интересно обаче, особено с твоя опит.

Бе то и сватби, кръщенета и бармицви е интересно, но си е втора работа и на моменти е стресово. Направиш ли си поръчаните снимки обаче, после е пиене и ядене

Да, като архитект работя. Противно на всеобщите разбирания, нашата професия не е много добре платена както много хора си мислят. Да, живее се добре с парите, които получаваш, но освен ако не си с връзки или си много добър, няма как да стигнеш дъ скай и да взимаш 6-7 цифрените суми. Малко като в България - само дето махаш няколко нули накрая

Кръщенета и други подобни събития са забавни, но и много натоварващи както ти каза. Наскоро бяхме на сватба и фотографа го разцепиха "Ела тук - щракни ме с кума!", "Искам снимка с тъщата" и така цял ден и цяла нощ. Трябва фотогрфията да ти се е превърнала в основна професия и да си много надъхан, за да спазваш такива графици и такова темпо.

Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: Шихагоу
    #3417028 - 27.10.2017 20:05 [Re: BecauseRaceCar]

Може, не съм запознат. Аз не снимам сгради/интериори.

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
4 регистрирани и 27 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2799

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.029 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.