ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
tissi
неориентиран

Регистриран: 19.10.2017
Re: Смяна на професията?
    #3420962 - 05.12.2017 21:51 [Re: Reks]

Много се извинявам, че събуждам темата! Още повече, че аз на този етап още не съм живуща в САЩ. За да не разпъвам локуми ще кажа, че в момента участвам в лотарията за ЗК, което не е гаранция, че ще замина в САЩ, то се знае, но искам да съм наясно с нещо, което за мен е важно. Не завърших висшето си образование на английски език специалност "Hospitality management" към университет в Кардиф, Уелс. Пратиха ме на стаж на о-в Кипър в хотел Hilton Park в столицата. Придобих ценен опит за гостоприемната индустрия, а именно, че ме отблъсна и прецених, че вече не ме влече. Вместо въпросните 6 месеца на стаж, аз взех, че останах 3 години на острова, работейки някаква random работа. Прегази ме кола, което в случая не е важно, но бе и причина да се завърна в родината след 1 година възстановяване. Започнах работа...и така минаха 4 години до днешна дата. Наскоро разбрах, че мога да се развивам в областта на информационните технологии, които така ме влекат. Мнозина ми се обаждат и ме молят за помощ с устройствата си, защото знам доста и после се замислих за уеб разработчиците, които не взимат малко пари и прецених, че една такава преквалификация би ми дошла добре за моето бъдеще, другото, което намирам за важно е, че аз обичам да се занимавам с такива неща. Ето, че вече се намирам на финала на своя пост, който смятам да завърша с няколко въпроса, а именно: Мярнах из форума мнения, които гласяха, че някои дипломи се признават, а други не в зависимост от професията. Изкарването на диплома в ИТ областта не е вариант в случай, че съм изтеглена за DV2019 , няма да разполагам с години. Обаче в родната ни страна се предлагат сертификати за завършени модули. Дали такива биха могли да се признаят или да се приравнят евентуално в САЩ или по-добре да не се захващам от тук изобщо в случай, че се окажа изтеглена за ЗК? Уж нямаше да тегля локуми, ама то си ме влече...

--------------------
Няма преки пътища до местата, до които си заслужава да стигнеш!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Абуто
АйДутин

Регистриран: 25.09.2005
От: изтрезвителното
    #3420966 - 05.12.2017 22:10 [Re: tissi]

Цитат:

Прегази ме кола, което в случая не е важно...

Важно е. Може да станеш програмист-каскадьор. Като започнат да правят масово коли без шофьори ще трябва някой да ги тества тея автомобили. И камиони, и автобуси... ще има работа.

--------------------
λύκοι θα υπάρχουν
όσο θα υπάρχουν πρόβατα

erz_us
почетен член

Регистриран: 19.05.2014
От: САЩ
    #3420970 - 05.12.2017 22:21 [Re: tissi]

За "сертификати от модули" - дали се признават, зависи за какви точно сертификати става въпрос. Има такива които важат за цял свят на Cisco, Microsoft и т.н.
"Сертификати" от разни измислени академии няма да имат кой знае каква тежест.
Това което най-много ще ти помогне е ако си работила 1г+ в тази сфера и имаш и покажеш препоръки от фирмата в която си работила.

Щом те влече се ориентирай към започване на работа в тази сфера, хем ще трупаш опит, хем няма просто да "чакаш" дали ще те изтеглят

tissi
неориентиран

#3420975 - 05.12.2017 23:26 [Re: erz_us]

Мнението ти ми беше доста полезно. Мислех, че съм открила всичко в интернетЯ за ИТ обучението и сертификатите, странно, че за Cisco нищо не ми беше излизало като резултат и до сега не бях и чувала за тяхна академия, чрез която да можеш да се явиш за техен сертификат... Уви, нямам достатъчни познания, че да започна работа в тази област, не и без нужните основи, да кажем, че съм на стъпка 2 от 5 и ме чакат още знания, които без да ми се обяснят от жив човек няма как да разбера само с четене например или самоучение. Още утре смятам да се обадя да поразпитам. За мен снабдяването с международно признат сертификат е ключът в моя казус, а хич не бях се замисляла за това Мисля, че професията е търсена в световен мащаб и при евентуално въвеждане на точкова система бих могла да се вредя (предполагам). Все пак има и други начини за живот в САЩ и без ЗК, тъй че нямам намерение да се осланям само на лотарията.

--------------------

bobi_86
умерен оптимист

Регистриран: 07.10.2016
    #3420980 - 06.12.2017 00:15 [Re: tissi]

Цитат:

За мен снабдяването с международно признат сертификат е ключът в моя казус

В БГ доста хора вървят с дипломата пред себе си. Като смятат, че лист хартия би отворил всяка врата. Което според мен е самозаблуда. Понеже работодателят наема не диплома, а специалиста стоящ зад дипломата. По принцип за всяка работа, в резюмето пишеш освен придобитата квалификация, най-вече какво можеш, респективно какъв experience имаш. Твоите умения и опит ще бъдат мотивацията, защо аджеба да се занимават с теб.

Така че "ключът" е другаде. Решението съвсем не е в "снабдяването" със сертификат.

ПП Виза H1B се издава за срок от 3 години.

tissi
неориентиран

#3420990 - 06.12.2017 02:14 [Re: bobi_86]

Работническите визи са следващият вариант след като разбереш, че не си сред печелившите за ЗК. Определено не го захвърлям като вариант, но някак си не разбрах изказването, че международно признат сертификат няма да ми даде старт в това поприще на евентуално интервю. Останах с впечатление, че ако им цъфна с диплома от Техническия няма да ме отбележат, че съм учила нещо. Международно признатите сертификати не изпълняват ли функцията на доказателство за умения и знания в дадена област, които да прикрепиш към опита си нищо дори и да го няма? Или иначе казано.. как да постъпи някой като мен, който иска да се преквалифицира в друга сфера... опция да уча бакалавър 5 години не е вариант в случая...и то, за да ида в САЩ и да ми кажат, ама то туй какво е? И за работническа виза трябва да си намериш фирма-спонсор, която да повярва, че ти си човекът за тях. Ако ти нямаш сертификат, който те признават за какво да се хванат, че да те вземат при тях? Да им покажеш готови проекти не мисля, че би ги впечатлило, тъй като всеки би могъл да ги е направил. Един поименен сертификат би бил единственият документ, който доказва, че ти отговаряш на някакви стандарти в изпълнението на дадена професия и то, че ти си ги покрил и имаш правото да упражняваш въпросната професия. Както и да го въртя , както и да го суча не знам как би станало максимално бързо без сертификат...Ако имаш нещо предвид насочи ме, далеч не се опитвам да се заяждам с мнението ти, а само си разсъждавам пишейки.

--------------------

MилeH

Регистриран: 02.12.2008
От: NYC
    #3420993 - 06.12.2017 02:35 [Re: tissi]

диплома/сертифицат ще те заведат до интервю ( телефооно ) от там нататък, си ти. особено за ИТ, където лесно си личи БШ от опита. Ентри Левъл сертивикатита, ( напр. ССНА ) никой не ги поглежда. А по-високите нива почти няма начин да ги вземеш без реален опит в областта.

grogyy
рекордьор

Регистриран: 01.11.2010
    #3420994 - 06.12.2017 03:19 [Re: MилeH]

Беее... понякога и диплома, и опит не отвеждат до интервю . Дори до първо.

plain
Iland

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #3420995 - 06.12.2017 03:37 [Re: MилeH]

БШ е най-възвръщаемата квалификация. Нас ще ни заменят роботите.
Имам ги двама такива еземпляра при мен, единият техн. директор, другия старши ИТ мениджър. Първият не може да превърне Б в ТБ, другият бърка сървър с браузър.
Имам чувството, че отново работя в държавната администрация в РБ.

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3420997 - 06.12.2017 04:19 [Re: tissi]

Ставаш за писател.

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 20 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2880

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.036 seconds in which 0.013 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.