ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Me4eto
Патриот

Регистриран: 08.01.2004
От: Най-прекрасната държава Българ...
Колко се отказват от ЗК след като видят действителността в САЩ?
    #3419961 - 28.11.2017 12:29

Има ли някъде горе долу точна статистика колко се отказват след като са поживяли известен период в САЩ със зелена карта.
Жена ми сериозно обмисля отказване след като поопозна живота в САЩ и отчита че не и се иска да загуби добре платената си работа в България и да започва всичко тепърва от нулата в САЩ.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Gargamel
почетен член
**

Регистриран: 04.04.2017
Re: Колко се отказват от ЗК след като видят действителността в САЩ?
    #3420139 - 29.11.2017 21:45 [Re: Me4eto]

Ако има статистика, тя ли ще ти помогне да вземеш решение????

Защо изобщо кандидатствате, като не сте сигурни!!!!

MiraUSA
пристрастен

Регистриран: 01.06.2014
    #3420198 - 30.11.2017 06:05 [Re: Me4eto]

Как поопозна живота в САЩ жена ти? От рекъл-казал или живеете тук и тя е в отпуска от добре платената си работа в България?
Статистика едва ли има, но има хора които идват, виждат каква е хавата за месец-два (което е абсолютно малко време,да прецениш) и се връщат. Особено ако не знаят английски или са с малки деца. А и живота в България е по-различен в сравнение с времето, когато повечето от нас тук са дошли. То и в Америла не е същото.

jingle
член

Регистриран: 17.01.2016
    #3420242 - 30.11.2017 12:24 [Re: Me4eto]

Да се връща жена ти. След време ако добре платената работа вече не я устройва, пак ще спечели зелена карта до 2 години

Me4eto
Патриот

#3420385 - 01.12.2017 08:46 [Re: Gargamel]

Цитат:

Ако има статистика, тя ли ще ти помогне да вземеш решение????

Защо изобщо кандидатствате, като не сте сигурни!!!!

Беше ми любопитно дали има такава статистика. Особено исках да видя какви са данните през последните 10 години но явно такава статистика няма.
А иначе много хора си кандидатстват без да са сигурни дали изобщо ще тръгнат да живеят в щатите.

Me4eto
Патриот

#3420386 - 01.12.2017 08:55 [Re: MiraUSA]

Цитат:

Как поопозна живота в САЩ жена ти? От рекъл-казал или живеете тук и тя е в отпуска от добре платената си работа в България?
Статистика едва ли има, но има хора които идват, виждат каква е хавата за месец-два (което е абсолютно малко време,да прецениш) и се връщат. Особено ако не знаят английски или са с малки деца. А и живота в България е по-различен в сравнение с времето, когато повечето от нас тук са дошли. То и в Америла не е същото.

Жена ми поживя почти година в щатите и нещо така и не и хареса изцяло.
Съгласен съм с теб че България се е променила, аз също не си бях идвал дълго време и виждам доста положителни промени тук. Съгласен съм с теб и за това че щатите не са това което бяха едно време вече има повече трудности там.
Ако съм на мястото на жена ми най-вероятно бих направил нейния избор защото виждам че в момента новобранци имат повече проблеми със стъпването на краката си в сравнение с хубавото старо време.

Me4eto
Патриот

#3420387 - 01.12.2017 09:00 [Re: jingle]

Цитат:

Да се връща жена ти. След време ако добре платената работа вече не я устройва, пак ще спечели зелена карта до 2 години

Жена ми се е върнала вече в България, въпроса е че вече доста време е тук и може да има проблеми ако реши да посети щатите със зелената си карта.
Предполагам знаеш че като си със ЗК нямаш свободата на туристическата виза която ти дава право да си отсъстваш от щатите колкото си искаш.

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3420415 - 01.12.2017 13:54 [Re: jingle]

Цитат:

Нали, поне в този случай проблеми няма, отказва се, прибира се, после иска пак в САЩ, участва, изтеглят я отново.
К'во толкова, то пък голямата философия да я изтеглят от лотарията с мъж, като тоз' левент

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Me4eto
Патриот

#3420416 - 01.12.2017 14:18 [Re: Nadin]

Цитат:

Цитат:

Нали, поне в този случай проблеми няма, отказва се, прибира се, после иска пак в САЩ, участва, изтеглят я отново.
К'во толкова, то пък голямата философия да я изтеглят от лотарията с мъж, като тоз' левент

Положителното е че не се наложи да се набутва един чувал с пари само за да бъде разочарована защото беше при мен и практически нямаше никакви разходи за нея. И да ако се откаже от зелената си карта сега то за в бъдеще ако решим пак да поживеем в щатите няма да има проблем да и се извади нова.
Беше ми интересно да видя колко хора са в нейното положение през последните години защото и аз съм бил свидетел как хора се връщат в България защото имат по-добър стандарт в България. Разбирам ги напълно.

carlyangel
Sunshine state

Регистриран: 07.05.2015
    #3420417 - 01.12.2017 14:29 [Re: Me4eto]

Тези с по-добрият стандарт се броят на пръсти. Мнозинството са хора от т.нар. средна класа /която дефакто я няма/, които живеят от месец за месец. Гореспоменатите от теб със стандарта нямат и мотивацията да се справят и по-скоро идват, за да видят за какво иде реч.

--------------------
Don`t let your dreams be dreams...

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 25 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5338

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.