ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Me4eto
Патриот

Регистриран: 08.01.2004
От: Най-прекрасната държава Българ...
Re: Колко се отказват от ЗК след като видят действителността в САЩ?
    #3420872 - 05.12.2017 10:42 [Re: Taysys]

Цитат:

Цитат:

Замисли се защо чак има мнение че има тук форумно проклятие на хората които пускат и пишат и не ги теглят... еми нормално и аз навремето ако те слушах теб то до ден днешен щях да си кисна тук и да си чакам зелената карта тепърва да идва.

Не знам “форумно проклятие” дали има, но може би е нормално повечето да не са изтеглени, имайки впредвид че вероятността е 1-2%. Това, което знам със сигурност е, че не ти прави чест начина на писане. ОК спечелил си по нечестен път, но да се хвалиш с това не е редно. Не знам за другите, но аз лично бих предпочела съвестта ми да е чиста, макар и в България. Въпрос на ценностна система.
И преди го бях написала...България е на това дереже именно заради многото тарикати.

Разбирам те. Но като отидеш там ще се срещаш със ситуации които си си мислела че едва ли не само в БГ са възможни. В щатите е пълно с хора които си оправят нещата със най-различни въртели които си ги предават от уста на уста в тяхните си комюнита... латиносите съм ги признал заедно със арабите африканците и южно азиятците като най добре познаващите вратички за взимане на ЗК.
Тук знам че има информационен чадър и много хора не са наясно с доста от нещата и си слушат папагалски истории на следвайте си правилата и прочие ограничаващи им възможностите.
Травис мисля че и той е поживял достатъчно в щатите и виждам че и той казва общо взето това което казвам и аз.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Taysys
член

Регистриран: 21.08.2017
    #3420874 - 05.12.2017 11:15 [Re: Me4eto]

Иначе конкретно по темата бих казала, че живота в чужбина не е за всеки. Не съм била в САЩ, но съм живяла 6-7 години в друга Европейска държава и съм видяла как има хора, които не се чувстват добре и не могат да свикнат. Може би колкото си по-млад толкова е по-лесно. Също ако работиш ниско квалифицирана или ниско платена работа в България, вероятността за разочарование е по-малка.

Me4eto
Патриот

Регистриран: 08.01.2004
От: Най-прекрасната държава Българ...
    #3420877 - 05.12.2017 11:44 [Re: Taysys]

Цитат:

Иначе конкретно по темата бих казала, че живота в чужбина не е за всеки. Не съм била в САЩ, но съм живяла 6-7 години в друга Европейска държава и съм видяла как има хора, които не се чувстват добре и не могат да свикнат. Може би колкото си по-млад толкова е по-лесно. Също ако работиш ниско квалифицирана или ниско платена работа в България, вероятността за разочарование е по-малка.

Съгласен съм с теб. Завиждам ти за това че през времето което си прекарала в Европа си била винаги на два-три часа полет до БГ. В щатите осъзнаването колко си надалеч и невъзможноста да се прибира човек често имайки предвид скъпите билети и малкото време за отпуски му става едно неприятно чувство на новобранеца но при теб би трябвало да е ок при положение че вече си минала по този новобрански път вече в Европа...
Ето още за неволите на новобранците които общо взето съм сигурен че са идентични независимо дали е Европа или щатите.
https:// />

На такива хора от видеото съм се нагледал достатъчно особено през последните години.

Пачо
старо куче

Регистриран: 11.01.2014
    #3420916 - 05.12.2017 18:28 [Re: Me4eto]

Говориш за Христос в джамия. Да кажеш на емигранта че възможно в България да е по-добре е се едно да му кажеш, че е заложил на губещ кон. Живей си къдет ти е кеф, остай ги другите.

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3420920 - 05.12.2017 19:13 [Re: Me4eto]

Цитат:

Жена ми поживя почти година в щатите и нещо така и не и хареса изцяло.

Ми да се връща у панелката на топлата службица , САЩ не е за всеки - тук просперират само победители , за останалите е трудно !

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

fireice
овчар

Регистриран: 07.02.2017
    #3420953 - 05.12.2017 21:29 [Re: Nadin]

Цитат:

За мен ти си фантазьор, за да не кажа лъжец.
За 15 години в този форум, имам много добре изградена интуиция и развит усет към ентусиазирани търсачи на фиктивен брак, мошеници, лъжци и пр. индивиди.

Ти нямаш НИТО едно мнение във форума, свързано с изтегляне от лотарията, евентуална процедура, идване, адаптация или пък живот в САЩ. Странно, но сега скокливо питаш, какво ставало с новодошлите, къде се губели и пр.

Интересна стратегия

... но не малко вероятна. аз също нямам нито един пост за зелена карта/ начин на идване и тн... но дойдох в тази тема защото въпроса зададен в заглавието й ми беше интересен и исках да чуя какво мислят другите по въпроса.

така че... не скачай веднага със стереотипите помниш ли, че това беше едно от първите неща които научи като дойде в америка? - да не стерeотипизираш (guilty as charged by the way)

по темата - както някой написа по-горе... хората идват тука и питат защото форума е място където могат да научат неща първа ръка които няма къде да научат. веднъж като дойдат в щатите и ги завърта шайбата и най- вероятно не им е до форуми. на мене като ми се разбягат овцете и последното нещо за което се сещам е интернета...

rabbit_is_great
ветеран
**

Регистриран: 11.08.2016
    #3420967 - 05.12.2017 22:15 [Re: Me4eto]

От това което виждат очите ми доста хора оценяват щатите като хубаво място да отгледат децата си да им дадат страхотен старт и т.н но ако са от голeми родове от страна на мъжа и жената и имат много приятели и роднини в България си ги тегли на там и чакат времето да станат на около 55-60 и да се връщат.

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3421000 - 06.12.2017 04:46 [Re: rabbit_is_great]

Цитат:

но ако са от голeми родове

от сорта на Дуло, Шишман или Буров ли?

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

plain
Iland

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #3421002 - 06.12.2017 04:49 [Re: the_man]

Или Сакс-Кобург и Гота.
Тия от Дуло сигурно проклинат патриарха, че е разпънал шатрите край Онгъла, а не е напоил конете в Рейн.

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3421004 - 06.12.2017 04:55 [Re: plain]

Кобургите верно са голем род(по брой роднини), ама надали ги тегли толко към България.

Мойто скромно мнение смята Онгъла за далеч по-добрия избор. Което не може да се каже за някои от последващите решения на бъдещи народни вождове.

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 15 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5565

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.035 seconds in which 0.013 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.