ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Склададжията
бутилкаджия

Регистриран: 19.05.2012
От: Мазата
Re: Нашите кучета - грижи, радости и вълнения
    #3422026 - 21.12.2017 14:21 [Re: sineo4ka]

Вземи си мъжки заек. Не драска,не хапе дори да си завираш пръста в устата му, много пухкава козина, но не пуска косми. Не вдига шум, не мирише лошо и хранането е изключително лесно.
Изключителна дисциплина с тоалетната.
Познава стопанина си, играе и се радва като го види.
Гуши се като малка котка и не мърда докато го държиш .
Не беснее ако го държиш сам в клетката без да излиза с дни.
Като го пуснеш да се разхожда на верандата, можеш да го оставяш задълго без наблюдение - не избягва в двора или на улицата.
Край на рекламата.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #3422047 - 21.12.2017 23:16 [Re: sineo4ka]

Синеочке,

Ние имаме ragdoll коте, женско. Държи се точно както ти описваш, че се държи твоето коте.
Аз също все недоволствам, че не иска да стой в скута ни (поне не колкото ни се иска). Когато споменах на жената от която го взехме, тя каза че момченцата всъщност седят повече в скута на стопаните си.
Може да е различно при различните породи котета.
Каква порода е твоето коте?

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3422053 - 22.12.2017 00:53 [Re: venturer]

Бъш вчера гледах един научно-популярен, както им викаха, за котките. казаха, че окраската им е симптоматична за поведението. Начи, ако са ви на петна котките или на раета и не ви харесва как се държат, можете да пробвате с едноцветни - белите също се били държали различно от черните и т.н.
Аз у нас съм си достатъчно животно, конкуренция ми не требе.

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

venturer

#3422067 - 22.12.2017 13:28 [Re: the_man]

И у дома имаше някаква съпротива да вземем котето (от съпруга), но момиченцата надвихме и си имаме коте.
Признавам си обаче, че ако не е обичах толкова много щях да е изхвърля направо, надраска ми не само хубавите кожени дивани, ами и една красива ниска маса за кафе ( това го забелязах преди няколко дни)
Много е affectionate иначе, радва ни много.
Това е интересно за окраската, ще прочета повече по въпроса.

Иначе за пробването...трудна работа. Докато ги пробваме с различните окраски и къщата ще стане коткарник.

--------------------
----------------------

Редактирано от venturer (22.12.2017 13:56)

burjavela
старо куче

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
    #3422168 - 24.12.2017 18:19 [Re: venturer]

Ние взехме нашия котак преди година, но се оказа, че е смеска между мейкун и някаква друга порода и сега е станал като тигър - огромен с дълга козина и голяма пухкава опашка. Много красива котка, социален и любопитен, но характера му е странен. Постоянно хапе и не дава да го пипаш много много, мен лично ме напада понеже ме чувства като заплаха за женската, жената като го викне и отива да се гушка при нея, но при мен идва само сутрин. Не съжаляваме, че го взехме, но ни се искаше да не хапе толкова много. Иначе не изисква много грижи и ни радва.

sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
    #3422172 - 24.12.2017 20:35 [Re: venturer]

Russian blue е майката. Не знам какъв е бащата. Чисто черен е, с типичните за Russian blue черти, но се скубе, за разлика от тях и е доста див. За пораженията ну знам откъде да започна. Купихме му дърво, моя мъж навърза специален канап по перилата на стълбите че да има къде да си остри ноктите... Хареса си един диван и го е направил на нищо. Всичките ми скринове да надраскани окол чекмеджетата, защото се е опитвал да отваря. Сменям трети пердета, щото като беше по-малък най обичаше да се катери по тях... Но пак си го обичам.

--------------------
'How we walk with the broken speaks louder than how we sit with the great' - Bill Bennot

pechoto NJ
Leatherworker
**

Регистриран: 02.05.2005
От: няма значение вече
    #3422188 - 24.12.2017 22:34 [Re: sineo4ka]

...и моят опит с домашният добитък.
В казармата служих на застава и бях кучкар(или галено"водач на служебно куче).Понеже заставата беше действаща( с много трафик),се нагледах на кучешки екшън.Имаше невероятни екземпляри ,достойни за изложба, с тауирани номера. Но и там като при хората...Външността, понякога лъже. Тъпи като гъдулка и неподлежащи на никаво обучение. Имаше екзепляри,изглеждащи като Рашко пумиара,но с поглед като на студент на изпит...аха и да проговори.
От задържани нарушители ми изкара над един месец отпуски,но след като ми приспаднаха арестите...останах да дослужвам един месец...
Но, разбира се, не го направих...
След уволнението, след като мина периода на възстановаване на пропуснатите години изолация, си взех Дук 2..
Вече си имах гарсониерка,работа,жена...
Дук 2 го взех на 3 месеца и за година и половина стана като теле. Имах късмет и кучето беше като часовник. Рядко ми се налагаше да повтарям или крещя. Юношеството му,мина почти без проблеми. Единственият,беше ,че ненавиждаше бели кучета. Нямам представа защо. Като го извеждах, първо се оглеждах за булонки,пудели....и друга бяла гад..
После, жена ми забременя..
Никога няма да забравя гледката, как кучето разхожда жена ми(49кг) с големият корем...
Бебето се роди и решихме да преместиме кучето.
Кой кавото и да казва...в 45 квадрата,бебе и куче не става...
Кучето замина при приятели с птицеферма. Цял ден на двора и храна в изобилие...
След като заживяхме тука,имахме Джърбалс(ужастна миризлива,шумна гад).
Сега, си имаме и аквариум и мисля,че засега това е най добрият домашен любимец.
Може би, след като се пенсионирам ,ще си взема Дук 3, но това е в далечно бъдеще, а за мене, настоящето е най важно...

venturer

#3422204 - 25.12.2017 02:25 [Re: sineo4ka]

Да споделя, че ни беше казано ( не сме пробвали) да пръскаме предмет който не искаме да се драска от котето с миризма на цитрус (портокал, лимон). Не обичали тази миризма и седяли далече от предмета.
Нашият пост на който котката си драска ноктите (и спи често отгоре на него, защото е висок) е покрит целият с мокет всъщност. Тя си драска ноктите на него.
За наш късмет за двете години за които е имаме, не е проявявала интерес към пердетата ни.
И нашата се скубе доста, уж е решим но...това е нещо с което се примирих, добре че няма алергични в къщи.

--------------------
----------------------

tee_

**

Регистриран: 16.04.2013
    #3422315 - 27.12.2017 14:17 [Re: venturer]

това със цитрусите, уви, никак не помага. една котка ако си е наумила да ти одраска окончателно дивана, нищо не може да я спре.

--------------------
“Beauty is the splendor of truth." - Plato

pechoto NJ
Leatherworker
**

Регистриран: 02.05.2005
От: няма значение вече
    #3422320 - 27.12.2017 15:23 [Re: tee_]

...може. Една двучевка...

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
3 регистрирани и 37 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 7071

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.