ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
Re: Съвет за втора кредитна карта
    #3423275 - 07.01.2018 17:28 [Re: mati8800]

Цитат:

Куиксилвър на КапиталУан! Безгрешната карта, 1,5% unlimited кешбек, дори и на трансгранични разплащания. Нула годишна такса, без такси за плащане в чужда валута, поне в моя случай бе приемана безрезервно в цяла Европа, дори в TR и BG, не изисква travel notification преди пътуване. Сега май имаха и welcome bonus $500

Цитат:

How does my spend bonus work?
You will earn a $150 bonus if you spend at least $500 within 3 months of your rewards membership enrollment date. Once you qualify for this bonus, we will apply it to your rewards balance within two billing cycles. Existing or previous Accountholders may not be eligible for this one-time bonus.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #3423276 - 07.01.2018 17:34 [Re: the_man]

Брачед - много условности има в изказването на "хората, на които това им е работа". Знаеш ли какво е определението за "good credit"? За добра кредитна история се смята такава, дето е дълга около 30 години, с разнообразно кредитно портфолио и без големи изцепки. Човека, дето пита според първия му пост има една единствена кредитна карта - ако изкара нови, които са с по-добри условия и после тръгне да затваря тая първата в един момент дължината на кредитната му история ще се присполови, отделно кредитната му ютилизация ще пострада и от там и кредитния му скор. Демек колегата овчар е напълно прав. Та всичко е според зависи и не можеш да генерализираш, че затварянето на кредитни карти не влияе на скора. Аз съм вече над 12 години тук и пак като затварям и отварям кредитни карти скора ми пострадва и отнема няколко месеца да се възстанови. Верно, че ако скора ти е над 800 и без значение какво правиш стои над 730-750 това няма как да повлияя на условията по кредитите, които взимаш защото пак е много добър, но на самата кредитна история и скор се влияят и спор по въпроса не би трябвало да има въобще .

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3423279 - 07.01.2018 19:08 [Re: Reks]

Първо, доколкото аз знам, когато си закриеш КК информацията за тоя акаунт си остава в репорта с години наред. Така, че дължината на кредитната история не се преполовява.
Преполовява се, когато отвориш нов акаунт който е на нула месеца. Но и това бързо се оправя.

От друга страна да прав е, че ако имаш две карти с по $3к лимит и държиш $2к баланс на едната, ако затвориш другата, скора ще пострада. Ма както каза, не мое се генерализира за всеки и всичко. Аз говорех в контекста на Буржи. Ако те сега си извадят три нови карти и след пет години решат, че една от тия три не им трябват, ще могат да си я закрият без проблем за кредитния им скор или за дължината на кредитната им история. И пак - понеже не може да се генерализира, за конкретния случай чобана вобще не е прав.

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

Reks
Evil Guild Member

#3423280 - 07.01.2018 19:33 [Re: the_man] Прикрепен файл (5 тегления)

Ето ти малка справка от моя акаунт - виждаш, че в момента скора ми е 800, а миналия месец е бил 808. Падна с 8 точки само защото бях натрупал около $10к баланси (нормално около $5к) като са излезнали стейтмънтите, защото пътувах доста последния месец и се натрупаха доста харчове. Пак повтарям това не е баланс, който стои по кредитните карти, а такъв с който е излезнал стейтмънта, преди да го платя. Общо по кредитни карти имам около $80к лимити. Демек ютилизацията на кредит лимита ми отива един месец от 6% на 12% и то без да оставям баланса на картата и само това ми сваля скора с 1%. След това решавам да затворя най-старата си кредитна карта - тая от Kohl's, която има само $2к лимит (демек 2.5% от общия ми лимит) и е от 11 г и 1 месец. Другата ми най-стара карта е тая, която ползвам основно (BoA Cash Rewards) и е от 10 г. Демек това ми съкращава историята само с около 1 г или около 10% и държа да отбележа, че от преди тези 11 г и 1 м съм имал още две карти, които са вече затворени и щяха сега да са на 12 г и два ауто лоана, които одавна са платени, т.е. според твоята теория историята ми не би трябвало да се намали. Да ама според атачнатата картинка от симулатора скора ми ще падне от 800 на 759 ако затворя текущата си най-стара карта, която е само 2.5% от общия ми лимит и съкращава историята ми само с 10%. Пак според картинката ще ми отнеме 3 месеца да си възстановя скора до сегашното ниво и то ако не правя резки движения както последния месец. Пак повтарям - това е за човек с 12 г история с един текущ моргидж, два текущи кар лоуна и около 7-8 кредитни карти, който никога не е пропускал плащане и никога не е оставял баланс на кредитни карти, имал е досега 2 други затворени моргиджа и 3 други затворени кар лоуна. Сметни сега сам как ще се отрази една такава промяна на някой като питащия .

ПП. Държа да отбележа, че това го правя само за спорта и за да дадем повече инфо на тия, на които им е интересно. Одавна съм спрял да ми пука какъв точно ми е скора, защото вече няма абсолютно никакво значение - демек правя го само с образователна цел за другите .

--------------------

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3423282 - 07.01.2018 20:30 [Re: Reks]

Да, твоя случай е такъв според кредит симулатора и картите, които ти имаш и затваряш. Случая за който ние говорихме беше този:

“Ако питащия сега си открие три нови карти и след пет години реши, че една от тия три не му трябва, дали ще може да си я закрие без проблем за кредитния им скор или за дължината на кредитната им история?”

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

fireice
овчар

Регистриран: 07.02.2017
    #3423286 - 07.01.2018 21:07 [Re: the_man]

Цитат:

Първо, доколкото аз знам, когато си закриеш КК информацията за тоя акаунт си остава в репорта с години наред. Така, че дължината на кредитната история не се преполовява.

Бомба със закъснител е. Информацията изчезва след 7-10 години и тогава дължината на кредитната ти история страда и от там - ФИКОса

Independent
Alive
**

Регистриран: 21.07.2012
От: The Dark Side Of The Moon
    #3423287 - 07.01.2018 21:09 [Re: the_man]

Цитат:

“Ако питащия сега си открие три нови карти и след пет години реши, че една от тия три не му трябва, дали ще може да си я закрие без проблем за кредитния им скор или за дължината на кредитната им история?”

И отговора е най-вероятно да.

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

Reks
Evil Guild Member

#3423288 - 07.01.2018 21:14 [Re: the_man]

Дай да не изпадаме в подробности, щото ще цитирам ти какво написа:
Цитат:

Няма как да ти пострада скора от затваряне на КК

Поправи ме ако греша, но това удебеленото значи на коя да е КК, така както е написано
Отделно, дори и да не му намали историята (моята колска карта според теб не би трябвало да ми намалява историята щото не е най-старта, която съм имал някога) ще му увеличи ютилизацията на кредита. После ако имам време ще видя какво ще стане ако затворя най-последната си карта че одеве просто ми предложи тая на Колс и не видях дали има опция да я сменя с друга.

--------------------

Independent
Alive
**

Регистриран: 21.07.2012
От: The Dark Side Of The Moon
    #3423291 - 07.01.2018 21:25 [Re: Reks]

Особено ако картата е с по-голям лимит, примерно 10 000 при 30 000 общ кредит.
Иначе е добра идеята да се кандидатства едновременно за няколко карти.

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

Reks
Evil Guild Member

#3423295 - 07.01.2018 21:44 [Re: Independent]

За моргиджите и кар лоуните като кандидатстваш на няколко места го вземат под внимание и го смятат само за едно кандидатстване ама за картите не съм сигурен че е така, защото са различни карти и могат да ти ги дадат всичките, докато вероятността да вземеш няколко моргиджа или кар лоуна едновременно е никаква. Така че според мен не би трябвало да има разлика дали кандидатстваш едновременно за няколко карти или през някскво малко време. Единствено че ако кандидатстваш едновременно може да отнеме по-малко време за да се възстанови кредит скора ти.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 20 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3918

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.