ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)
Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: Шихагоу
Re: the Japanese power strikes again!
    #3448032 - 11.10.2018 20:44 [Re: sdimov]

Да, за личния избор съм напълно съгласен.

Но само ми кажи колко души се води вашия град и на колко мили е най-големия град и как се казва?

Тзи глезотийки и цени, които ми цитираш във високо урбанизиран град не важат - шатли, пък ще му дават безплатни купони за препълнено масло. Тези във вашия дилър нямат работа и само си измислят разни промоции, за да имат клиенти. Ела тук в дилършип, да видиш как механиците работят на 3 коли едновременно и това не в Чикаго, а в предградие на 30 мили от Чикаго.

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
sdimov
рекордьор

Регистриран: 18.04.2013
От: Wilmington,NC
    #3448033 - 11.10.2018 21:16 [Re: Кукера©]

Града го пише под ника ми. Интернета ти е свободен, ако те интересува погледни. Предвид, че има по един дилър на марка не са от най-свободните, но това няма значение - като ти кажат цена която е по-висока от на другия дилършип им обясни, че предпочиташ от тях да го купиш, но другите ти го дават по-евтино. В 99% от случаите или ще ти дадат по-добра цена или същата. Та вместо да се жалваш на приятелчето ти се опитай да си договориш цена, която на теб ти харесва. Ако не стане здраве да е опции много, пък за Чикаго още повече.

Кукера©
борец на капитализма

#3448039 - 11.10.2018 21:49 [Re: sdimov]

Wilmington, NC - 117 000 човека (2018)
Стара Загора - 136 000 човека (2018)

Schaumburg, IL (предградие на 30 мили от Чикаго, за което конкретно говоря) - 75 000 човека (2018)

За какъв сървис и цени говорим?

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

sdimov
рекордьор

#3448042 - 11.10.2018 22:19 [Re: Кукера©]

Не знам, аз ти говоря за цените тук да ти обслужат колата, ти разказваш колко струва филтъра някъде си и на базата на това заключаваш, че хода пеша на работа.

Кукера©
борец на капитализма

#3448044 - 11.10.2018 22:41 [Re: sdimov]

Не, ти заключваш, че като в твойто село дилърите имат добри цени и разни промоции/купони - това автоматично важи едва ли не за цяла Америка.

--------------------

sdimov
рекордьор

#3448045 - 11.10.2018 23:09 [Re: Кукера©] Прикрепен файл (1 тегления)

Купоните идват директно от производителя и дилършипа ще, не ще, трябва да се съобрази. Та не знам, ти ми кажи дали купон от мазда ще важи във всеки официален дилършип на Мазда или само в нашето село?

Ето ти един примерен (този е от Юни 2018):

Добрите цени са до договорка, за моята кола дилършипа даде по-ниска цена за комплекта гуми + реглаж. В интернет най-евтините гуми бяха повече от това. За на жена ми колата дилъра даде $1600, и съответно същите гуми ги взех за под $1000 от местен представител на континентал и минах само за реглаж през дилършипа.

Та в този ред на мисли ако си проверил колко е нещо онлайн дали си в Илиной, Невада или Калифорния, всеки бизнес би предпочел да ти даде цена, която да е същата или по-добра от онлайн/друг бизнес за да спечели от теб.

Иначе, си прав, че големината на града има значение, само че в обратен знак на това, което ти говориш.

BecauseRaceCar
Competent man
**

Регистриран: 25.05.2010
От: SoCal
    #3448046 - 11.10.2018 23:10 [Re: sdimov]

Цитат:

Даже по-премиум марките освен шатъл, имат и LOAN автомобил, ако колата трябва да остане при тях за повече от ден. В допълнение отварят в 7, та хората да могат да отидат на време на работа.

имам избора на: шътъл(возят те с лоунър напред-назад), лоунър или да дойдат и да я вземат и да ми я върнат. За сервиз не плащам нищо, докато е гаранционна.

Едно време си сменях сам маслото, дори на новите коли тук и си ремонтирах всичко на старите, ама вече нямам нито време, нито желание да го мисля това и предпочитам в малкото време, в което прекарвам с колите е да карам в диващината.

sdimov
рекордьор

#3448047 - 11.10.2018 23:14 [Re: BecauseRaceCar]

Обясни го на Кукито, които твърди, че такова нещо в НЮ, Чикаго, ЛА нямало...

Кукера©
борец на капитализма

#3448048 - 11.10.2018 23:22 [Re: sdimov]

Добре Димов, твоето ходене да оставиш и вземеш колата от дилъра аз го прекарвам като си сменя маслото сам. Само да не се окаже, че ти прекарваш повече време в чакане, отколкото аз да отида да си купя консумативите и да си ги сменя. За пари не говорим.

--------------------

sdimov
рекордьор

#3448050 - 11.10.2018 23:38 [Re: Кукера©]

Зависи от нагласата на човек. Аз го правя през седмицата и оставям колата на път за работа и си я вземам след като приключа, защото пътя ми се удължава с 10 минути в посока.

Когато ми се е налагало да чакам, вместо да чета списания или пия кафе си отмятам работата за деня, било за фирмата, било със страничния ми бизнес.

Надявам се разбираш, че някой друг като ти прави колата ти имаш свободното време да си правиш каквото искаш, а не да сменяш масло.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 31 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4038

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.012 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.