ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)
sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
Re: the Japanese power strikes again!
    #3448051 - 12.10.2018 00:41 [Re: sdimov]

Има в Чикаго и лоунър, и шатъл. Съгласи се обаче, че ако нямаш инсентивс/maintenance като техен клиент, рядко би отишъл точно в дилършип.

--------------------
No one heals himself by wounding another - St Ambrose

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
rabbit_is_great
ветеран
**

Регистриран: 11.08.2016
    #3448054 - 12.10.2018 01:22 [Re: sineo4ka]

Няколко неща виждам защо бих избрал местния локален бизнес.
1. Дилършипите в повечето случай са по-далеч, а особенно в САЩ всеки 1 час време е ценен, да не кажа, че аз ценя времето в почивка повече от парите.
2. Може да си си до колата и всяко действие да им проверяваш, никой не те гони от някъде.
3. Все още съм си българче и довереие нямам на никой освен на моите очи, тази точка е свързана с точка 2.

Така, че ени тайм за мен кварталното бизнесче еле пък ако има 4,8 ревю от 5 си е много добър избор, а като цена от 30тина долара до сега дори с инсентивс не съм виждал дилършип да предлага смяна на масло с филтър за под 35-36долара, така, че и при цените бият малките бизнеси, по-малко маймуни са на клона, мейк сенс, много често 2-3ма работещи и шефа сменя масло, а не като в дилършипите....всики знаем как е там.

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #3448055 - 12.10.2018 01:39 [Re: the_man]

Брачед, въпросите ми за чия ходожествена школа е намесена в инфинитито бяха ритирични. Просто исках да кажа че някои хора биха си вярвали, че купуват японска кола .

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

Reks
Evil Guild Member

#3448056 - 12.10.2018 01:41 [Re: the_man]

Цитат:

Освен фабричните аларми, които ги има на всички коли, които аз съм виждал не знам някой да си слага допълнително аларма от друг производител.

Моята кола няма нито фабрична, нито не фарична аларма.

--------------------

Reks
Evil Guild Member

#3448057 - 12.10.2018 02:07 [Re: rabbit_is_great]

Никога не съм сменял сам масло на колите си. На мотора да, но не и на колите. И винаги съм сменял маслото в дилърите само. Едно време на тойотата редовно го сменях за $15-20 щото ми пращаха купони. Без купон е било $30. На маздите винаги съм плащал $49 в продължение на 10 год без значение кой е бил сейлсмена. На баварките както вече се спомена докато са в гаранция смяната е фри. Досега съм сменял само веднъж извън гаранция на сина на колата и беше $80. $200-300 масло за бмв най-вероятно е М-ка. Освен в тойота всички други или са ме пикапвали и оставяли с шатъл или ми дават лоунър, демек не чакам. Ако случайно реша да чакам в БМВ дилъра има ядене и пиене на корем и не отнема повече от час, а ако е сутрин ми готвят и закуска ту ордер. Маслото на колата никога няма да си сменя сам просто щото няма смисъл. Много добре знам какво масло слагат щото както е известно баварките горят масло и като се налага да доливам просто спирам при дилъра и портъра ми дава една бутилка без пари да си долея, а ако ме мързи той ми го долива. Маслото е БМВ бранд, но реално е Кастрол пълна синтетика. Никой в такива дилъри няма да рискува да слага някакви измислени масла. Просто не си заслужава щото и без такива магарии правят достатъчно пари. Всяка година ни канят на октобър фест, дето се изпива и изяжда толкова нещо без пари, че посмъртно не могат да го избият от магарии с маслото, демек няма идея да го правят.

--------------------

sdimov
рекордьор

Регистриран: 18.04.2013
От: Wilmington,NC
    #3448063 - 12.10.2018 03:40 [Re: sineo4ka]

Защо така мислиш?

И на двете коли само в дилършипите ходя. Цените им не са някакви супер надути. Примерно реглажа на жена ми в кварталната гумаджийница $120, в дилъра платих $147.60 (цената беше около 160-170, но с пича си имам приказка и ми свали малко). Ти ми кажи за гуми, които тъкмо си сложил дали си заслужава за $30 да отидеш при някого, който има шанс въобще да не е правил на такава кола, или би предпочела там, където правят само такива коли - не че не може да го омажат, но шанса е по-малък.

И кажи в колко квартални сервиза имат шатъл да те закарат до офиса и да не губиш от работния ден? Дори само за това си заслужава малко по-високата цена.

fireice
овчар

Регистриран: 07.02.2017
    #3448064 - 12.10.2018 03:53 [Re: Reks]

Това масло дето ти го дава портъра не е това което наливат в цеха отзад. Там маслото седи в едни големи бидони и ... знае ли се знае ли се. Само да кажа.

sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
    #3448065 - 12.10.2018 04:15 [Re: sdimov]

Не ме разбра. Аз само размишлявам защо някой, който не си е купил колата нова от Х дилърършип, няма да я заведе точно там за масло/ ълаймънт и тн. Не оспорвам предимствата.

--------------------
No one heals himself by wounding another - St Ambrose

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3448067 - 12.10.2018 04:55 [Re: sdimov]

Цитат:

Поне се надявам, че като сменяш маслото слагаш и нова пробка.

Толкова ли се няма доверие на старата, или се износват?

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

Reks
Evil Guild Member

#3448068 - 12.10.2018 05:04 [Re: fireice]

Цитат:

Това масло дето ти го дава портъра не е това което наливат в цеха отзад. Там маслото седи в едни големи бидони и ... знае ли се знае ли се. Само да кажа.

Знае се

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 21 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4831

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.029 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.