ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Kitty_lover

Регистриран: 18.05.2011
От: Boca, FL
Re: Здравейте от мен, вече от Syracuse, NY
    #3439015 - 04.06.2018 05:31 [Re: Gargamel]

Трябва да направя застраховка, за да регистрирам кола. Някакви съвети и напътствия? В офис ли да отида или да я правя онлайн? Благодаря предварително!

Привет! Добре дошла! Наистина си се справила отлично със задачите....

Можеш да си направиш застраховка дори и след разговор по телефона. Можеш да звъннеш на 2-3 компании, като GEICO, FARM STATE и те могат да ти изпратят оферта по и-мейл. После пак по телефона говорите, даваш данни, плащаш пак по телефона и веднага на мейла получаваш картите за застраховката. Ние сме много доволни от Гайко, те бяха единствените, които преди Ирма се съгласиха да ни застраховат колата...
За кредитната карта - моята беше същата в началото с 1000 долара депозит. Още в банката като кандидатствах ме одобриха и после само трябваше да почакам седмица, за да дойде пластиката по пощата. А за дебитната карта, на момента ни дадоха временни пластики и съвсем скоро пристигнаха и истинските. Ние сме към Bank of America. Зная, че не дават най-добрите условия, но винаги са много любезни и предлагат добри и онлайн услуги....
Успех и лек полет назад към Бг и обратно!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Gargamel
почетен член
**

Регистриран: 04.04.2017
    #3439016 - 04.06.2018 05:42 [Re: Kitty_lover]

Много ти благодаря!
И при мен беше така с дебитната карта, но мисля, че стана някакво объркване с кредитната Ще се разбере.
Проверих ги тези застрахователи, намерих си добра цена, но се оказа, че искат и съпруга ми да има книжка тук, за да направят застраховка, което е някакъв абсурд. Имам някакви идеи как да се справя, надявам се утре да го направя, за да регистрирам колата във вторник.
Пробвах онлайн през GEICO - даде ми цена 260 долара на месец
Вие вече сте близо година, нали? Как се чувствате?

rabbit_is_great
ветеран
**

Регистриран: 11.08.2016
    #3439017 - 04.06.2018 05:55 [Re: Kitty_lover]

Farmstate? State Farm for Christ's sake ;-)

Kitty_lover

#3439018 - 04.06.2018 05:56 [Re: Gargamel]

Тази цена само за PIP и liability ли е? Или има и автокаското? По принцип прави си я само за теб и после много лесно ще добавиш и него, като вземе пермит. Ние първо плащахме само по 120 долара за двамата, но автокаското беше отделно. Като добавихме децата вдигнаха на 240, защото са млади шофьори.
Иначе ние сме от година, да. Първата година по принцип е най-трудната, особено за хора като нас, които не бяха зървали Америка.
Радостното е, че децата завършиха 12 клас с пълно отличие, приеха ги в университет, взеха стипендии за успех, която покрива таксата за обучение и допълнително им присъдиха по 10К стипендия за първата година... Така, че засега всичко е нормално. Желая и на вас много успех... Америка има много плюсове и много минуси, но и Бг си е така...Тегли ни обратно, но децата остават и ние покрай тях трябва да държим фронта.

Kitty_lover

#3439019 - 04.06.2018 06:03 [Re: rabbit_is_great]

Sorry...

Serendipity
Aaoograha hoa

Регистриран: 04.03.2005
От: САЩ
    #3439021 - 04.06.2018 06:59 [Re: Gargamel]

Погледни и Progressive. Доколкото чувам от познати, не са най-добрата компания, но при мен дадоха (осезаемо) по-ниска цена в началото. Плащам за 6 м. накуп де

--------------------
DV 2017 | DS-260: юни | Интервю: Февруари - успешно| Кейс EU00011XXX

plain
Iland

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #3439039 - 04.06.2018 13:14 [Re: sineo4ka]

Аматьори. За първите 3 седмици имах ЗК, ССН, банкова сметка, щатско ИД, подписан договор за наем в Бостън, купен автобусен билет за Бостън, бях започнал да ходя в разговорна група по английски в местния колеж, пазаруване в Уолмарт и вече бях опитал севернокаролински муншайн.

Склададжията
бутилкаджия

Регистриран: 19.05.2012
От: Мазата
    #3439043 - 04.06.2018 14:03 [Re: Gargamel]

Не забравай да провериш и в State Farm.
Първите 3 месеца платихме по $ 200 за месец, после взеха да намаляват доста.Сега за Маздата плащам само 62$ за фул кавъридж.
Ако не си взела ам.книжка още някои застрахователи се панират и дават надути цени.При нас стана по-добре като предстaвихме DL.
Когато твоите хора имат всички документи можеш да започнеш процеса за health insurance за детето.
Успех!

Gargamel
почетен член
**

#3439051 - 04.06.2018 15:00 [Re: Kitty_lover]

Радвам се много за вас и за децата! Браво!

Цената ми я даде само за liability. Аз я правя само за мен, но онлайн ми иска навсякъде дали съм женена и неговите данни. Обадих се да питам, казаха ми, че в NY и двамата съпрузи трябвало да имат книжка за да направя застраховката.
Днес ще говоря с двама застрахователни агенти и ще ходя и до застрахователен офис.

Gargamel
почетен член
**

#3439053 - 04.06.2018 15:12 [Re: Склададжията]

Цитат:

Не забравай да провериш и в State Farm.
Първите 3 месеца платихме по $ 200 за месец, после взеха да намаляват доста.Сега за Маздата плащам само 62$ за фул кавъридж.
Ако не си взела ам.книжка още някои застрахователи се панират и дават надути цени.При нас стана по-добре като предстaвихме DL.
Когато твоите хора имат всички документи можеш да започнеш процеса за health insurance за детето.
Успех!

Благодаря ти, ще проверя, днес денят ми е посветен на тази застраховка . Американска книжка нямам още. Подадох в DMV документи и взех листовките, издадоха ми permit на хартия, с който карам в момента, чакам този пермит да дойде във вид на picture ID (преполагам тази седмица), след което трябва да изкарам 5 часов курс и да взема сертификат, че съм завършила този курс и чак след това мога да се явя на тест за каране.
Ще проверя днес и дали може да направя застраховка към застраховката на брат ми, което би трябвало също да нормализира цената.

В момента, в който дойде SSN на дъщеря ми, ще подам за health insurance за нея. Имам списък със задачи свързани само с нея , като се върна края на юни започвам да действам по тях.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 15 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2286

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.