ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Gargamel
почетен член
**

Регистриран: 04.04.2017
Re: Здравейте от мен, вече от Syracuse, NY
    #3439055 - 04.06.2018 15:48 [Re: Independent]

Цитат:

Скоро след почивката от лудницата в София ще дойде ред на скуката. Особено
след някой друг месец като дойде зимата и натрупа един метър сняг.
Иначе успех!

Да, точно така е, и съм сигурна, че ще е доста скучно. За всичко си прав, което написа за Syracuse. А тая безкрайна зима със сняг не знам как точно ще я изтърпя Но наистина, това е за момента мястото, което за начало е най-добро за мен.
Да посвикнем с порядките пък после ще мислим накъде.
Иначе в тази връзка, аз от местата, които съм обиколила тук, а те не са малко за последните 20 години, знам къде искам да живея. Така че, имам цел

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3439056 - 04.06.2018 15:51 [Re: Gargamel]

Честито и Добре дошли

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

Склададжията
бутилкаджия

Регистриран: 19.05.2012
От: Мазата
    #3439057 - 04.06.2018 15:52 [Re: Gargamel]

При вас процеса на вземане на книжка е малко по-сложен с това чакане на пърмита и после 5-те часа курсове.При нас обаче късат на кормуването като луди.
Хубавото на тези курсове, които ще караш е, че най-вероятно ще ти покажат тънкости относно драйвинг-теста,които ние българските шофьори няма как да знаем или ги научаваме по трудния начин след няколко скъсваници.
Мойта щерка я включих към нашата застраховка и плащаме само 50 кинта за нея,иначе ако беше сама щеше да започне пак с 200 $ на месец.

burjavela
старо куче

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
    #3439058 - 04.06.2018 15:54 [Re: Serendipity]

Цитат:

Погледни и Progressive. Доколкото чувам от познати, не са най-добрата компания, но при мен дадоха (осезаемо) по-ниска цена в началото. Плащам за 6 м. накуп де

И аз бих препоръчал Progressive - дават доста ниски цени за новодошли спрямо Geico и други фирми. В началото ще трябва да платите по-висока месечна такса за застраховка, защото се водите рисокви клиенти, но минат ли първите 6 месеца след това можеш да се пазариш и да гледаш коя фирма какво ще ти предложи - цените със сигурност ще са различни спрямо началото. Друг съвет, който щях да ти дам е като избереш застраховка за колата да попиташ същата фирма какво намаление ще получиш ако ползваш тях и за renter's insurance - ако направиш bundle с тези две неща по принцип правят още по-голямо намаление и така плащаш и за двете през една и съща фирма. Успех!

Gargamel
почетен член
**

#3439060 - 04.06.2018 15:58 [Re: Ян Бибиян™©]

Цитат:

Честито и Добре дошли

Добре заварили и благодаря!

Gargamel
почетен член
**

#3439062 - 04.06.2018 16:04 [Re: Склададжията]

Цитат:

При вас процеса на вземане на книжка е малко по-сложен с това чакане на пърмита и после 5-те часа курсове.При нас обаче късат на кормуването като луди.
Хубавото на тези курсове, които ще караш е, че най-вероятно ще ти покажат тънкости относно драйвинг-теста,които ние българските шофьори няма как да знаем или ги научаваме по трудния начин след няколко скъсваници.
Мойта щерка я включих към нашата застраховка и плащаме само 50 кинта за нея,иначе ако беше сама щеше да започне пак с 200 $ на месец.

Да, малко им е странен процеса. Не мога да направя тези 5 часа курс преди да ми е дошъл пермита със снимка
Аз карам тук сега, ипитвам се да правя всичко, което изчетох в DMV Manual, но човек трудно променя навици на каране, а аз карам от 25 години, така че си прав, ще ми помогнат за драйвинг теста.
Проверих преди малко в State Farm, даде ми 91 долара, което е доста добре според мен.
За сега най-добра цена ми даде Esurance - 61 долара, но не мога да я завърша, защото иска и съпруга ми да има американска книжка. Обаждах им се, казаха не може, ако партньора ви няма американска книжка. Такива били правилата в NY. Продължавам рисърча, и благодаря за идеята за State Farm.

Gargamel
почетен член
**

#3439063 - 04.06.2018 16:10 [Re: burjavela]

Цитат:

Цитат:

Погледни и Progressive. Доколкото чувам от познати, не са най-добрата компания, но при мен дадоха (осезаемо) по-ниска цена в началото. Плащам за 6 м. накуп де

И аз бих препоръчал Progressive - дават доста ниски цени за новодошли спрямо Geico и други фирми. В началото ще трябва да платите по-висока месечна такса за застраховка, защото се водите рисокви клиенти, но минат ли първите 6 месеца след това можеш да се пазариш и да гледаш коя фирма какво ще ти предложи - цените със сигурност ще са различни спрямо началото. Друг съвет, който щях да ти дам е като избереш застраховка за колата да попиташ същата фирма какво намаление ще получиш ако ползваш тях и за renter's insurance - ако направиш bundle с тези две неща по принцип правят още по-голямо намаление и така плащаш и за двете през една и съща фирма. Успех!

Progressive също ми дадоха доста висока цена. Знам, че ще е такава цената в началото, наясно съм, ама ще поровя още малко
И много благодаря за идеята за bundle, ще го направя и това!

За момента най-ниска цена ми даде Esurance, но като въведа, че съм омъжена и те искат номер на пермит и на мъжа ми и не мога да финиширам застраховката Обясниха ми по телефона, че NY бил такъв щат, че трябвало и двамата съпрузи да имат книжка, за да се направи застраховка

Gargamel
почетен член
**

#3439064 - 04.06.2018 16:15 [Re: Склададжията]

Цитат:

Днес ще проверя, ако брат ми ме включи към неговата застраховка, би трябвало да може, каква цена ще ми дадат. Оставам с впечатление, че това с тия застраховки е малко въпрос на договаряне Може и да бъркам...

Склададжията
бутилкаджия

Регистриран: 19.05.2012
От: Мазата
    #3439065 - 04.06.2018 16:15 [Re: burjavela]

+1
Сега си спомних, че първите три месеца бяхме на Прогресив, а после минахме на Стейт Фарм.

burjavela
старо куче

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
    #3439068 - 04.06.2018 16:22 [Re: Gargamel]

Цитат:

Оставам с впечатление, че това с тия застраховки е малко въпрос на договаряне Може и да бъркам...

Не бъркаш. Съветвам те винаги да говориш по телефона с реален човек, вместо да ползваш само и единствено калкулаторите на сайтовете им. По принцип в повечето случаи това, което ще ти каже CSR-а (т.е. човека на телефона) е почти същото като в сайта, но винаги има шанс да се заговорите и ако си мила да ти даде различни оферти. Пак казвам - не става винаги, но при мен се е случвало, както и при други хора.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 24 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2177

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.032 seconds in which 0.012 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.