ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Gargamel
почетен член
**

Регистриран: 04.04.2017
Re: Здравейте от мен, вече от Syracuse, NY
    #3439069 - 04.06.2018 16:27 [Re: burjavela]

Цитат:

Цитат:

Оставам с впечатление, че това с тия застраховки е малко въпрос на договаряне Може и да бъркам...

Не бъркаш. Съветвам те винаги да говориш по телефона с реален човек, вместо да ползваш само и единствено калкулаторите на сайтовете им. По принцип в повечето случаи това, което ще ти каже CSR-а (т.е. човека на телефона) е почти същото като в сайта, но винаги има шанс да се заговорите и ако си мила да ти даде различни оферти. Пак казвам - не става винаги, но при мен се е случвало, както и при други хора.

Да, така ще правя. Пък и съм много загряла за това, в България ако нямаш електронен подпис нищо важно не можеш да свършиш онлайн , всичко е през реални хора.

Благодаря ти, burjavela!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Склададжията
бутилкаджия

Регистриран: 19.05.2012
От: Мазата
    #3439071 - 04.06.2018 16:32 [Re: Gargamel]

Ако стане така ще е супер,вашия щат е по-демократичен..но може да поискат колата да е на името на брат ти,както и твоя DL(ако изчакаш докато го получиш).
Знаеш,че колкото по-бързо станеш независима от своя гарант, толкова по-добре..познавам хубави хора, които се скараха с много близки роднини(братя, сестри), които им бяха гаранти.

burjavela
старо куче

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
    #3439076 - 04.06.2018 16:41 [Re: Склададжията]

Цитат:

Знаеш,че колкото по-бързо станеш независима от своя гарант, толкова по-добре..познавам хубави хора, които се скараха с много близки роднини(братя, сестри), които им бяха гаранти.

Абсолютно съгласен! Това трябва да го напишат на една огромна табела по летищата, на влизане в САЩ.

paul_v

**

Регистриран: 11.05.2010
От: USA
    #3439082 - 04.06.2018 17:03 [Re: Gargamel]

Цитат:

Оставам с впечатление, че това с тия застраховки е малко въпрос на договаряне Може и да бъркам...

Не бъркаш нищо...
Както и на други места по света и тука голяма част от нещата са си на договаряне.
Въпроса е как умеше да водиш преговори и колко инфо имаш за да ги размърдаш тия отсреща.
Моя така наречен гарант единствено ме заведе до банката да си отвояря сметка воден от това че на него му дадоха 200 кинта за това че е довел някои.
Натак аз сам си водих преговорите с БОА и ми пратиха истинска кредитна карта с 1000 долара кредит.
Същото и с затраховката , с една особеност че в моя щат (МИ) е преебавка по закон с тая нон Фолт застраховка .
Един друг подход - пробваи да се обадиш на някои нашенци в Чикаго които правят застраховки и за твоя щат- просто като вариянт.
Те не че няма да пробват да те прецакат де, но поне може да се намери компромис в прецакването.

Редактирано от paul_v (04.06.2018 17:45)

Gargamel
почетен член
**

#3439084 - 04.06.2018 17:04 [Re: Склададжията]

Цитат:

Ако стане така ще е супер,вашия щат е по-демократичен..но може да поискат колата да е на името на брат ти,както и твоя DL(ако изчакаш докато го получиш).

Да, това ми е лампа, която ми свети непрекъснато! И брат ми и снаха ми правят много неща за мен и не бих си позволила да искам каквото и да е повече!
Аз също искам да съм независима и за момента единственото, което ако мога да използвам е това със застраховката. И то ще е съвсем временно, за регистрацията на колата и докато взема DL.

Благодаря за напомнянето!

fireice
овчар

Регистриран: 07.02.2017
    #3439098 - 04.06.2018 17:57 [Re: Склададжията]

Цитат:

познавам хубави хора, които се скараха с много близки роднини(братя, сестри), които им бяха гаранти.

затова пари и хора важни/ близки за тебе не се бъркат никога. тези хора са много по- редки от парите за да се губят по глупав начин.

Gargamel
почетен член
**

#3439103 - 04.06.2018 18:44 [Re: fireice]

Цитат:

Цитат:

познавам хубави хора, които се скараха с много близки роднини(братя, сестри), които им бяха гаранти.

затова пари и хора важни/ близки за тебе не се бъркат никога. тези хора са много по- редки от парите за да се губят по глупав начин.

Напълно подкрепям! Стремя се към това и се опитвам да не го забравям никога!

erz_us
почетен член

Регистриран: 19.05.2014
От: САЩ
    #3439141 - 05.06.2018 03:47 [Re: Gargamel]

Добре дошла

Относно кредитнта карта само да се включа, според мен няма грешка. Тя ще си е secured, но това си го знаете ти и банката. Официално е platinum нещо си, и нашата беше Platinum с $300 лимит

Gargamel
почетен член
**

#3439142 - 05.06.2018 04:13 [Re: erz_us]

Цитат:

Добре дошла

Относно кредитнта карта само да се включа, според мен няма грешка. Тя ще си е secured, но това си го знаете ти и банката. Официално е platinum нещо си, и нашата беше Platinum с $300 лимит

Сърдечно Ви благодаря!

Serendipity
Aaoograha hoa

Регистриран: 04.03.2005
От: САЩ
    #3439149 - 05.06.2018 06:08 [Re: Gargamel]

За мен основната "функция" на гарантите беше огромната им подкрепа, да има с кой да си сипете по едно питие, да си поговорите и да ти се усмихнат, че и "това ще мине". И полезни съвети, разбира се. Безкрайно съм им благодарна на хората, но смело мога да заявя, че с почти всяко едно нещо човек може да се справи и без чужда помощ, стига да прочете / попита какво трябва да направи. И аз също гледах минимално да им се натрапвам на хората и сме в прекрасни отношения.

--------------------
DV 2017 | DS-260: юни | Интервю: Февруари - успешно| Кейс EU00011XXX

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 26 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1899

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.