ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: Шихагоу
Re: Произвола и хаосът със опиоидните аналгетици в САЩ?
    #3439191 - 05.06.2018 20:09 [Re: plain]

Цитат:

Фармацевтичната индустрия генерира наистина огромни печалби, но не трябва да се забравя, че лекарствата и мед. технологиите се създават основно в 4-5 държави и всички останали ги ползват. Процесът е дълъг и скъп.

Ти да не би да бачкаш за фармацевтична компания?

Всяка компания може да произвежда едно лекарство като generic след като му изтече 10-годишния (или колкото там беше) лиценз. Паразидите не плащат за R&D и после продават малко по-евтино, т.е. печелят почти толкова, колко компанията разработила лекарството. Тръмп обеща това да го премахне, както и множеството посредници във фармацевтичната верига:

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
mati8800

**

Регистриран: 08.01.2011
От: Earth
    #3439206 - 05.06.2018 22:17 [Re: plain]

Човека говори за наркотичните болкоуспокояващи и зверски пристрастяващи "лекарства". Това е и темата на БТВ.
Иначе - борят се срещу зависимостта, Обонго на прощаване помилва няколкостотин федерални наркопрестъпници щото "семействата им страдали от глад". Така хем допълнителни гласове за дем, хем бомба със закъснител за Тръмпчо. В Масс пък законодателите махнаха минимума за наркопрестъпленията, въпреки протеста на 29 от 33 май общо общински прокурора...
Така че проблема остава наш собствен, гледайте какво ви предписват за зъбобол.

Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: Шихагоу
    #3439212 - 05.06.2018 23:20 [Re: mati8800]

Болкоуспокояващи избягвам, защото така и така не треират първоизточника, а само симптомите. Даже като ходя да ми правят пломба отказвам местната упойка. Имам Advil само за ектремни ситуации, но и него не го пия, защото скоро открих едни билки, които са мноог по-ефикасни и безвредни от него.

Хората, които се пристрастяват към болкоуспокочващи са обикновено с хронична болка, вкл. рак. Техните болкоуспокояващи са в пъти по-силни от тези, коиот продават за шир птреба. На другите просто им е станало навик - тези, дето си купуват и пият Advil и Tylenol за най-малкото нещо.

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

Kolar
почетен член
*

Регистриран: 31.10.2017
    #3439214 - 06.06.2018 00:04 [Re: Ян Бибиян™©]

Цитат:

Цитат:

We have received numerous calls today regarding the health status of Liverpool goalkeeper Loris Karius. With Mr. Karius’s permission, we are providing information about his medical situation in an effort to prevent, where possible, the dissemination of incomplete or erroneous information.

On May 31, 2018 Mr. Karius underwent a comprehensive examination by Dr. Ross Zafonte and Dr. Lenore Herget in Boston at Massachusetts General Hospital and Spaulding Rehabilitation Hospital.

After carefully reviewing game film and integrating a detailed history – including his reported present and immediate post-contact subjective symptoms – physical examination and objective metrics, we have concluded that Mr. Karius sustained a concussion during the match May 26, 2018.

Цялото комюнике !

Та ти като изтъкнат Очител, можеш ли да познаеш от 167 пъти защо германецът Кариус, играещ в английският Ливърпул си прави изследването в САЩ ?

Еми сигурно защото е пристрастен и зависим!

Kolar
почетен член
*

Регистриран: 31.10.2017
    #3439216 - 06.06.2018 00:23 [Re: black sea]

Цитат:

Напротив, имам излекувана дъщеря. За 5 месеца доктори и медицински сестри сътвориха чудото

Темата не е за кой се излекувал и на кого му е минало, а за опиоидните аналгетици!За пристрастяването и зависимоста!

Ако некой е гледал BTV репортажа който дадох, човека е от Канзас/Арканзас или като там се нарича и се оплаква че нещата са много масови!

Това не е от България, а баш от сърцето на Америката!

Освен това една жена ми каза че използвали морфин като болкоуспокояващо в болниците.

Сега някой може да незнаят какво е морфин , но аз поне съм химик и съм наястно с нещата.

Склададжията
бутилкаджия

Регистриран: 19.05.2012
От: Мазата
    #3439250 - 06.06.2018 14:52 [Re: Кукера©]

Упойките в Америка са супер!Не увреждат органи,след събуждане си хапваш, пийваш и всичко е наред.Питам моя лекар за по-така успокоителни, ма докторчето се дърпа, не предписва,явно репортажа, в който приказват за трупове по улиците не се отнася за нас.
Имам много лоши спомени след упойка в Бегейница.

Акад. Неделчев
смехурко

Регистриран: 30.04.2009
От: Св. Америка
    #3439298 - 06.06.2018 19:53 [Re: Кукера©]

Цитат:

... защото скоро открих едни билки, които са мноог по-ефикасни и безвредни от него...

--------------------
Keep calm and Digi fonf.

Редактирано от Акад. Неделчев (06.06.2018 19:59)

Serendipity
Aaoograha hoa

Регистриран: 04.03.2005
От: САЩ
    #3439305 - 06.06.2018 20:15 [Re: Склададжията]

Съгласна ^^

Но пък на мен опиоиди ми предписват и без да си искам. Но нямам друг избор, защото съм изтеглила късата клечка със здравето. Всъщност имам, да търпя болката и без болкоуспокояващи, което и правя, но като цяло ме пострестна колко лесно наистина човек получава наркотици тук.

--------------------
DV 2017 | DS-260: юни | Интервю: Февруари - успешно| Кейс EU00011XXX

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3439331 - 06.06.2018 23:09 [Re: Serendipity]

Цитат:

но като цяло ме пострестна колко лесно наистина човек получава наркотици тук.

А защо това да е проблем?
По аналогия, тук човек и заеми получава много лесно. Банките ли са им виновни на затъналите в дългове?

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
    #3439342 - 07.06.2018 02:10 [Re: Serendipity]

Само така си мислиш. Просто са те преценили.

--------------------
'How we walk with the broken speaks louder than how we sit with the great' - Bill Bennot

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 32 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2373

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.