ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Serendipity
Aaoograha hoa

Регистриран: 04.03.2005
От: САЩ
Re: Произвола и хаосът със опиоидните аналгетици в САЩ?
    #3439580 - 10.06.2018 07:11 [Re: Кукера©]

Тиленола (или по нашенски, парацетамола), има по-малко странични ефекти (да, съгласна съм, че е вреден за черния дроб, а при честа употреба води и до мигрени, така че не е добра идея да се пие често при главоболие). Но дразни стомаха толкова. Смъква температура и обезболява. Може да се взима по-често. Няма странични ефекти, свързани със сърцето.

Ибупрофена също обезболява, но той е основно противовъзпалително лекарство, това му е първичната функция (т.нар. NSAIDs).

И може би най-важното: ако имаш алергия към болкоуспокояващи/противовъзпалителни лекарства, получаваш алергична реакция от абсолютно всички болкоуспокояващи, *освен* от Тиленол (говоря за нормални болкоуспокояващи, не опиоидни).

--------------------
DV 2017 | DS-260: юни | Интервю: Февруари - успешно| Кейс EU00011XXX

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Склададжията
бутилкаджия

Регистриран: 19.05.2012
От: Мазата
    #3439581 - 10.06.2018 07:54 [Re: Кукера©]

На дъщеря ми са и давали морфин в спешното.На мен също.Оставил си приятеля си да се мъчи.
Нормално е доктор-индиец или индийка да е по млад от теб.
При нас има хора, които работят по 16 часа с месеци без да имат по цяла седмица off,нищо им няма на изродите.

Kolar
почетен член
*

Регистриран: 31.10.2017
    #3439583 - 10.06.2018 10:22 [Re: Склададжията]

Много съм впечатлен така ли им викате на галено на американските лекари-изроди!Тука нема ли форумните лекари и те да се изкажат предписват ли въпросните наркотици от видеото което предоставих в линка?А също така предписват ли морфин и....лечебна марихуана? Че май в Америка и болни и здрави се лекуват с лечебна марихуана!

bobi_86
умерен оптимист

Регистриран: 07.10.2016
    #3439594 - 10.06.2018 14:55 [Re: Kolar]

Цитат:

Много съм впечатлен така ли им викате на галено на американските лекари-изроди!Тука нема ли форумните лекари и те да се изкажат предписват ли въпросните наркотици от видеото което предоставих в линка?А също така предписват ли морфин и....лечебна марихуана? Че май в Америка и болни и здрави се лекуват с лечебна марихуана!

Какъв ти е проблема, не разбирам ?

Лекар може да предпише всичко, дали ще го вземеш е отделен въпрос, пациента решава ! Относно марихуаната, има щати където се отглежда и консумира за удоволствие, например Колорадо. Дали някой ще упражни това право, пак е въпрос на личен избор ! Факт, американското правителство подкрепя фармацевтичното производство и търговия. Подкрепя производството, търговията и употребата на леки наркотици (марихуаната). Разбира се не навсякъде/винаги и с доста ограничения.

Но пак стигаме до въпроса – Теб, персонално, какво те засяга това ???

Склададжията
бутилкаджия

#3439596 - 10.06.2018 15:22 [Re: Kolar]

Стига дразни!И на баба ти от Кестрич става ясно, че не говоря за доктори, а за зомбирани работници,които не мож и с шутове изгони от работа.

pechoto NJ
Leatherworker
**

Регистриран: 02.05.2005
От: няма значение вече
    #3439608 - 10.06.2018 17:59 [Re: Кукера©]

Аз на тези тука не им вярвам вече. Може би, за случая с жена ми, бяхме изтеглили късата клечка, но в рамките на два месеца, непомня вече колко "специалиста", колко пъти ER и то в чисто новата им болница до Принстън....едвам не я убиха. Иначе,всички са като черва. Какви са първите два въпроса като отидеш:
"Имате ли застраховка" и " Кой ви праща"
Хипократовата клетва....по после...Първо финикийската ..
Иначе, смело раздават илачи....за последствията от тях..."имаме хубави програми"...е,нали и от там ще капне нещо от дистрибутора..
Най така показателен е случай с дъщерята на колега.
Караме я в ER със болки в стомаха и лека температура.
Ония веднага: Може да е апендисит и ще я отвориме за всеки случай. А пък,ако не е ,ами,така и така е отворена,ще го махнеме...Аз му казвам: "Докторе, добре че не е с главоболие"... .
Иначе, беше стомашен вирус..
200 000 имат да плащат...ами,като са кандидатствали,нали са знаели,каква брадва ги очаква...
В БГ може да са пияници,корумпирани,но все още го има това "човешкото" по малко останало..
Разбира се, немога да сложа всички под един знаменател, защото съм сигурен, че наистина има и свестни ,добри специалисти.

Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: Шихагоу
    #3439613 - 10.06.2018 19:09 [Re: Склададжията]

Цитат:

На дъщеря ми са и давали морфин в спешното.На мен също.Оставил си приятеля си да се мъчи.

Щото ти беше там и знаеш повече от мен, нале? Приятелят ми въобще нямаше нужда от морфин.

Не меинтересуват колко работят хората при вас, щом не са доктори или мед. сестри.

Много просташко изказване като цяло.

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
    #3439617 - 10.06.2018 19:55 [Re: Кукера©]

Имаш добро сърце. Понякога морфина се препоръчва при проблеми с дишането.

--------------------
'How we walk with the broken speaks louder than how we sit with the great' - Bill Bennot

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3439629 - 10.06.2018 22:57 [Re: pechoto NJ]

Цитат:

В БГ може да са пияници,корумпирани,но все още го има това "човешкото" по малко останало.

Викаш корумпиран пияница, но все пак човешки се отнася с всеки?

Имаш ли бегла идея колко народ е изгинал заради неплатени здравни осигуровки? А колко е изгинал със платени осигуровки, но изгубили квитанцията, а системата казва "не" баш коги не требе?

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

Склададжията
бутилкаджия

#3439641 - 11.06.2018 13:55 [Re: Кукера©]

Извинявай за много просташкото изказване, просто отбелязах, че има хора,които работят много повече часове от примера който си дал.
Относно приятеля ти - не съм бил там, но ти си този, който първо каза, че състоянието му е било тежко.Затова си мисля, че си влошил нещата, макар и от обич към приятеля си.

Редактирано от Склададжията (11.06.2018 13:56)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
4 регистрирани и 48 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2378

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.