ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: Шихагоу
Re: Произвола и хаосът със опиоидните аналгетици в САЩ?
    #3439662 - 11.06.2018 18:31 [Re: Serendipity]

Цитат:

Тиленола (или по нашенски, парацетамола), има по-малко странични ефекти (да, съгласна съм, че е вреден за черния дроб, а при честа употреба води и до мигрени, така че не е добра идея да се пие често при главоболие). Но дразни стомаха толкова. Смъква температура и обезболява. Може да се взима по-често. Няма странични ефекти, свързани със сърцето.

Ибупрофена също обезболява, но той е основно противовъзпалително лекарство, това му е първичната функция (т.нар. NSAIDs).

И може би най-важното: ако имаш алергия към болкоуспокояващи/противовъзпалителни лекарства, получаваш алергична реакция от абсолютно всички болкоуспокояващи, *освен* от Тиленол (говоря за нормални болкоуспокояващи, не опиоидни).

Благодаря много за информацията!

По принцип знам, че не са взаимозаменяеми (когато става въпрос за треска), само казвах, че като става въпрос за болка, аз винаги предпочитам Ибупрофен пред Ацетаминофен (това ми е казано от мед. лице). Ако имаш треска може би второто е по-добро, защото сваля температурата. По принцип всяка болка не се ли дължи на някакво възпаление?

А иначе човекът е взимал в продължение а 3 месеца Ацетаминофен и сега черния дроб също е пострадал до известна степен.

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Кукера©
борец на капитализма

#3439663 - 11.06.2018 18:32 [Re: sineo4ka]

Мерси.

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

Кукера©
борец на капитализма

#3439664 - 11.06.2018 18:33 [Re: Склададжията]

Цитат:

Затова си мисля, че си влошил нещата, макар и от обич към приятеля си.

Продължавай, интересно ми е компетентното ти мнение.

--------------------

plain
Iland

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #3439667 - 11.06.2018 20:00 [Re: Кукера©]

Цитат:

По принцип всяка болка не се ли дължи на някакво възпаление?

Не.
То лекарствата по принцип се преработват от черния дроб. Трябва да се следят нивата на АЛТ и АСТ, ако се взема нещо по-утежняващо дроба.
Иначе аз мисля, че лесното предписване на антиобиотици е по-опасно от болкоуспокояващите, в дългосрочен и едромащабен план.

Да се изкажа и аз компетентно в тая тема.

Кукера©
борец на капитализма

#3439668 - 11.06.2018 20:47 [Re: plain]

За антибиотиците трябва винаги рецепта, докато за болкоуспокояващите - не. И двете обаче се предписват на килограм от тези на хранилката, за които Пешо говори по-нагоре.

--------------------

plain
Iland

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #3439669 - 11.06.2018 21:13 [Re: Кукера©]

На микроорганизмите в теб не им пука дали антибиотика, където ще ги изтребе е с рецепта или не. Както и на тези, които ще станат резистентни към него.
Освен по очевидните канали, лекарства се поемат и с водата, която пием от чешмата - далеч не всичко се пречиства.

bobi_86
умерен оптимист

Регистриран: 07.10.2016
    #3439670 - 11.06.2018 22:12 [Re: Кукера©]

Цитат:

За антибиотиците трябва винаги рецепта, докато за болкоуспокояващите - не.

За по хард болкоуспокояващите също трябва винаги рецепта !

maxxx
неориентиран

Регистриран: 10.09.2017
    #3439689 - 12.06.2018 02:57 [Re: Кукера©]

Цитат:

добра идея да се пие често при главоболие).

това носи рак на мозък, болки в главата да, прав съм аз

Kolar
член

Регистриран: 31.10.2017
    #3439843 - 14.06.2018 02:53 [Re: bobi_86]

Цитат:

Цитат:

Много съм впечатлен така ли им викате на галено на американските лекари-изроди!Тука нема ли форумните лекари и те да се изкажат предписват ли въпросните наркотици от видеото което предоставих в линка?А също така предписват ли морфин и....лечебна марихуана? Че май в Америка и болни и здрави се лекуват с лечебна марихуана!

Какъв ти е проблема, не разбирам ?

Лекар може да предпише всичко, дали ще го вземеш е отделен въпрос, пациента решава ! Относно марихуаната, има щати където се отглежда и консумира за удоволствие, например Колорадо. Дали някой ще упражни това право, пак е въпрос на личен избор ! Факт, американското правителство подкрепя фармацевтичното производство и търговия. Подкрепя производството, търговията и употребата на леки наркотици (марихуаната). Разбира се не навсякъде/винаги и с доста ограничения.

Но пак стигаме до въпроса – Теб, персонално, какво те засяга това ???

Проблема ми ли?

Не аз имам проблем момче ти имаш проблем!Написал си някакви невероятни глупости!

Първо лекар неможе да предпише всичко и поcле не пациента решава а доктора решава какво ще бъде лечението и какви лекарствата ,особенно ако си приет в болница си задължен да следваш точно указанията които ти дават лекарите за лечение и изселдване.

Единствено ако решиш че изкаш да напуснеш болницата болен и да откажеш въобще лечението тогава може да попълниш документ че искаш да напуснеш.

Освен това хората които неса наясно с процедури и лекарства няма как те сами да си решът пожелание дали искат едно или друго лекарство и се доверяват на 100% на доктора мошенник.

Така че пациента въобще нерешава още по малко да упражни" правото си за свободен избор" .Да не говорим че на много места ако ти слагат системи дори и да питаш няма да ти кажат имената на лекарствата и болко успокояващите.

Незнам какво подкрепя ам.правителство но фармацията не е и неможе да бъде търговия.Човешкото здраве и живот неса стоки който може да продадеш, купиш или рекламираш.А това е поредната глупост че ам.правителство подкрепяло търговията и производство на леки наркотици подкрепя ги със затвор.

Това че в няколко щата са легализирали марихуаната за ужким "медецински цели",незначи че подкрепят леките наркотици!Мен ме засяга до толкова че неискам в медецината да се използват наркотици в место нормалните болко успокояващи които не са на наркотична основа.

Ако ми кажат че ще ми инжектират морфин аз ще знам да им откажа ,но ако е под някакво търговско име и аз съм се предоверил, а "изродите" (както им се казва тук) да ме дрогират без мое знание е тогава много ме засяга.

p.p Постарах се в по кратък вид да ти отговоря ,но следващия път ще направя малко по пространно и широко изложение.

Мерси, амин!

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3439847 - 14.06.2018 03:21 [Re: Kolar]

Цитат:

фармацията не е и неможе да бъде търговия.
Човешкото здраве и живот неса стоки който може да продадеш, купиш или рекламираш.

Цитат:

Това че в няколко щата са легализирали марихуаната за ужким "медецински цели",
незначи че подкрепят леките наркотици

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 29 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1812

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.