ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Склададжията
бутилкаджия

Регистриран: 19.05.2012
От: Мазата
Re: Питай патило...
    #3439345 - 07.06.2018 03:51 [Re: burjavela]

Буржавело, ти къде живееш ве,в най-мизерната част на Детройт ли?
Аз такива неща още не съм видял за 6 години.Може и да има някъде, но просто избираш къде да живееш и къде да се движиш.В рекламите за Бегейница само циганските катуни ли гледаме?Кукерския и той деца нема, тръгнал акъл да дава колко били скъпи градините, колко били скъпи къщите.
Не подвеждайте хората, в Америка има две, има и двеста.Ако продадат апартамента за 200к, при нас ще могат да си вземат къща със 7 ейкъра, а заплатите на мениджмънта не са много по-ниски.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
plain
Iland

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #3439348 - 07.06.2018 04:54 [Re: Nority]

Малко "акъл" и от мен. 1) Не продавайте имоти, за да дойдете тук. 2) Емиграцията си има цикли. По един начин ще се чувствате след първите 2-3 месеца, по друг след 2-3 години, по трети след 10 години. Не е задължително да е линейна. Даже имаше една графика във форума пускана от Амазонката преди време. От тук следва, че "проба" за 5-6 месеца може да ви даде грешна информация като как ще изглежда животът ви тук. 3) Ако един от двама ви не иска да емигрира или има силни съмнения, това би било нещото, на което би трябвало да обърнете внимание...

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3439349 - 07.06.2018 05:05 [Re: plain]

Цитат:

Ако един от двама ви не иска да емигрира или има силни съмнения, това би било нещото, на което би трябвало да обърнете

Зависи, зависи!
Аз не исках да идвам, докато съпругът ми беше много ентусиазиран. Дори взех една година неплатен отпуск, така за всеки случай, защото мислех, че идвам за малко
Почти 20 години по-късно, взетото решение за местене и установяване тук, смятам че се оказа успешно, адаптацията и всичко останало, също.
Amen!

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

burjavela
старо куче

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
    #3439350 - 07.06.2018 05:06 [Re: Склададжията]

Да, в Детройт съм - в момента седим с Еминем и Дре и записваме съвместен албум. Проблемът е, че не можем да видим пулта от дим

Serendipity
Aaoograha hoa

Регистриран: 04.03.2005
От: САЩ
    #3439355 - 07.06.2018 06:09 [Re: sineo4ka]

И ей така, на майтап дори, ако работите в международни компании, подпитайте шефа дали не може да кандидатствате вътрешно за някоя позиция в САЩ директно Когато няма замесено спонсорство за виза, не се дърпат толкова. Най-правилния въпрос, който съм задавала лично аз.

А за работата, аз съм на мнение, че човек трябва да знае и 2 и 200. Аз извадих страшен късмет, като изключим, че в София ме освободха в петък, в събота летях за насам, в понеделник ми беше първия работен ден тук НО при други обстоятелства, имах и план Б (и Ц, и цялата азбука, всъщност) и вярвам, че човек трябва задължително да се опита и даде всичко от себе си, за да си намери работа по професията, но ако не успее за Н период от време, и да е готов да слезе надолу. Но си мисля, че по-ниско ниво на професията, ентри левъл ако ще е по-добре, отколкото да отидеш да правиш нещо коренно различно, щото дават 15, а не 13 долара на час.

Идеята ми е - никой не може да ви обещае кога, дали и каква работа ще си намерите. Да, може да е по специалността. Да, може и да отнеме време. Да, може и бързо да се справите с намирането на работа. Но трябва да имате много ясен план (примерно - с бюджета, с който ще тръгнем натам можем да изкараме Х месеца в търсене на работа по специалността, ако не се получи - да търсим алтернатива / временно решение и прочее.) .

Проучете си сферата и какви позиции се предлагат на американския пазар, които можете да вършите.
На мен ми беше полезно да ровя в linkedin и indeed, да чета изисквания за подобни позиции и да гледам как мога да си "подсиля" резюмето, докато чакам да ми мине интервюто, за да се напасна в търсенето. Например, докато си бях още в България, изкарах 2 международни сертификата, които често се споменаваха като "nice to have" в обяви, които мачваха това, което мога да правя.
Даже май и имам тема във форума, докато съм търсела - какво да гледам и очаквам от работа тук Ще я намеря, ако се сетя.

Изберете град, в който има глад на кадри с вашия профил, търсят се такива кандидати, и цената на живот няма да ви е непосилна. Естествено, гледате престъпност, климат, харсва ли ви и т.н., но *личното* ми мнение е, че града не трябва да се избира спрямо "на мама на 5тата братовчедка племенницата ѝ там живее и ще помага". Млади сте, образовани сте, език знаете, много е хубаво да има кой да ти удари едно рамо първите месец - два, но човек хубаво трябва да си помисли заслужава ли си подобна помощ за това, че ще има кой да те закара до ДМВ-то.

--------------------
DV 2017 | DS-260: юни | Интервю: Февруари - успешно| Кейс EU00011XXX

Nority
неориентиран

Регистриран: 06.06.2018
    #3439357 - 07.06.2018 07:21 [Re: Serendipity]

Благодаря отново за по-горните мнения. Апартамента бихме помислили да го продадем на по-късен етап - след като постоим в USA и решим, че ни харесва.

Ако тръгваме ще е с около 20к.

За познати там - имам далечни роднини, с които предстои да се чуем за мнение и т.н. Не ги познавам така че не съм сигурна дали е решение да идем при тях в началото.
По-скоро ще търся в linkedin позиции, ще гледаме отделните щати (места в сферата, средни доходи, ниво на безработица, време) и ще преценяваме.

Фирмата, в която работя, е българска, но е голяма и има офис в NY, все още имам колебания дали би било добра идея да поискам реликация в този офис, защото парите може да не са равни на тези, които бих получавала в американска компания и защото NY ми се струва скачане в най-дълбокото.

Serendipity
Aaoograha hoa

Регистриран: 04.03.2005
От: САЩ
    #3439358 - 07.06.2018 07:46 [Re: Nority]

Ако имаш възможност, съветвам те да поискаш. Недей да гадаеш какво могат или не могат да ти предложат. Оферта винаги можеш да откажеш, ако не те устройва, но това ти дава още една опция, върху която можеш да помислиш. Ако ти предложат оферта, попитай и за релокейшън пакет.

Съгласна съм, че в Ню Йорк е скачане в дълбокото, но ако ти предложат, има позитиви. Със заплата веднага, тези 20 000 ще издържат по-дълго. Ню Йорк е скъп град, но пък има градски транспорт. Евентуално още едно голямо перо се спестява от началния бюджет. Ако впоследствие прецените, че не е за вас, релокацията от град в град в САЩ, след натрупан малко работен опит тук, ще ви е далеч по-лесна и по-лесно ще е с търсенето на работа евентуално.
Не ти казвам - скачай, прави го, казвам ти - пробвай. Не е ясно дали изобщо ще се навият, дали ще сложат оферта на масата, дали ще имат подходяща позиция - щото офис в САЩ не означава непременно, че имат като твоята позиция и тук. Ако ти предложат - супер, ако ти предложат, и ти вземе да ти хареса какво предлагат - джакпот. Ако ли не - по живо, по здраво, ти така или иначе ще напуснеш, ако тръгнеш за САЩ.

--------------------
DV 2017 | DS-260: юни | Интервю: Февруари - успешно| Кейс EU00011XXX

plain
Iland

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #3439366 - 07.06.2018 12:19 [Re: Serendipity]

+1
@Nority Най-трудно ще е да намериш първата работа. Скачане в най-дълбокото би било да се отиде на място без ясна перспектива за намиране на работа. Работа в НЙ не означава непременно да се живее в Манхатън или Бруклин.

Maneva
неориентиран

Регистриран: 28.02.2018
От: Plovdiv
    #3439367 - 07.06.2018 12:49 [Re: Nority]

Не съм патило, но моя съвет е да пробваш, и пробвай с нагласата че всичко ще се случи във ваша полза, и че ще успеете с всяка една трудност... Като цяло никъде не е лесно, но пък ако е лесно няма да е забавно...
При мен тази година не се случиха нещата със зелената карта, но искрено се надявам другата година да е по успешна...
Скачайте смело напред, имате шанса, възползвайте се...

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3439371 - 07.06.2018 16:20 [Re: Nority]

Цитат:

защото NY ми се струва скачане в най-дълбокото

От постовете ти лъха една страшна несигурност !!

Що така бе Миме ? -> " Дпкторе , доктореееееее , дано си добър лекар щото аз ка съ знам къф съм инжинер ... " <- при теб това ли е положението ?

Казваш че си в маркетинга от 4 години, а и си завършила това - ми къде по добро място от НЙ ?

Ако си на ти с платформите в днешния ден - ФБ, ИГ , ГаУ, ЮТ,Снапчат и си флуент с Фотошот, Илюстрейтър и Премиер , то в НЙ като маркетер би почнала на $70-80К с щакване на пръсти !

В момента в НЙ се търсят повече маркетери отколкото пластични хирурзи

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 26 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4119

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.