ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
sdimov
рекордьор

Регистриран: 18.04.2013
От: Wilmington,NC
Re: Питай патило...
    #3439453 - 08.06.2018 00:34 [Re: Nority]

Цитат:

Фирмата, в която работя, е българска, но е голяма и има офис в NY, все още имам колебания дали би било добра идея да поискам реликация в този офис, защото парите може да не са равни на тези, които бих получавала в американска компания и защото NY ми се струва скачане в най-дълбокото.

Скачане на дълбокото е да дойдете тук и тепърва да си търсите работа. Да дойдеш на готова работа те изстрелва на светлинни години.

Първо ще работиш в твоята фирма, където хората те познават и ценят, второ осигурената работа ще ви помогне в много аспекти:
-няма да мислите какви застраховки как да правите
-като имаш работа по-лесно ще си намерите апартамент, кола и т.н.
-хората тук помагат и самата фирма/колеги ще ви дадат много напътствия - къде е добре, къде е зле, което пести много много време.

Трето, но може би най-важното ще даде спокойствие на половинката ти да си търси работа и да работи това, което иска, а не нещо, само за да не умрете от глад. На жена ми й отне 7 месеца, но почна ентри позиция с съответните благинки от цялата работа.

Като ми подпечатаха паспорта с визата си събрах всички шефове, включително на департамента и им обясних ситуацията като ги помолих, ако има отворена позиция да ми дадат шанс да кандидаствам и натъртих, че не очаквам да ме релокират или да ми поемат каквито и да било разходи. Една релокация си идва със съответните задължения, които фирмата трябва да поеме - самолетни билети, хотели, багажи, което в моя случай прецених, че би било автогол да го искам. Всичко това го казвам за да не стане заради два самолетни билета и хотел да "няма" възможност.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Serendipity
Aaoograha hoa

Регистриран: 04.03.2005
От: САЩ
    #3439457 - 08.06.2018 04:21 [Re: sdimov]

И си прав, и не си.
Те с тия релокейшън пакети си правят сметката. Тия няколко хиляди, дето ще вложат в релокейшъна нали се сещаш, че идват от бюджета за заплатата ти. И да, long term естествено че е по-добре да получаваш 3к отгоре на година примерно, отколктоо да ги получиш веднъж при пристигане, ама от друга страна като си чисто нов и гол голеничък тук, що пък да не се възползваш за кик-старт. След 2 години я камилата, я камиларя. Мен ми беше много полезно. Ако си изиграе човек картите правилно, не е нужно да се отказва от "благинки".

--------------------
DV 2017 | DS-260: юни | Интервю: Февруари - успешно| Кейс EU00011XXX

sdimov
рекордьор

#3439459 - 08.06.2018 05:35 [Re: Serendipity]

Споделям моя опит в конкретната ситуация. Всеки чете, асимилира и решава какво да прави и как да подходи.

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #3439465 - 08.06.2018 09:53 [Re: sdimov]

Димов, наемането на кадърен човек е толкова скъпо, че с най-голяма радост биха платили два самолетни билета и хотел за седмица две. Те ще дойдат с два куфара а най-скъпото в релокирането е да се премести покъщнината. Тяхното релокиране ще е нищожно даже само в сравнение с комисионната на стафинг агенцияа. Така че и аз бих ги посъветвал ако има отворена позиция поне да се опитат да се попазарят малко. На днешния падар на труда не би трябвало да е никакъв проблем. Някъде прочетох че фирмата има офис в Ню Йорк, така че направо да сиачат с двата крака напред и хич да не го мислят много-много.
Много е важно не само къдд и как отиваш а и в какъв момент сварваш икономиката - сега ситуацията е такава, че всички звезди са подредени перфектно, особено пък за хора дето знаят какво искат и как да си го вземат. В Америка трябва да си нахален - смиреността е порок тука .

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

sdimov
рекордьор

#3439485 - 08.06.2018 16:59 [Re: Reks]

Рексе, при нас релокационен пакет дават над определени позиции, при вас ако е за всяка - супер. И да се повторя не казвам да не се пазарят, напротив, но да го направят внимателно, защото не знаеш какъв ефект ще има.

Иначе за нахалството си прав, но то си има граници и в такъв важен момент трябва да се внимава.

burjavela
старо куче

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
    #3439493 - 08.06.2018 17:21 [Re: sdimov]

Цитат:

Иначе за нахалството си прав, но то си има граници и в такъв важен момент трябва да се внимава.

Особено като нямат никакъв опит в САЩ, не се знае колко им е добър езика и не е ясно как ще се продадат на интервюто. Въпреки, че жената каза, че фирмата им има офис в Ню Йорк, което автоматично вдига шансовете за одобрение с 50%.

В крайна сметка почнахме малко да се повтаряме. Изводът е, че авторката на темата и мъжа й трябва поне да опитат да си намерят работа онлайн и да видят дали ще имат оферта на масата преди да взимат решение да се преселват. По-добре така отколкото да седят, да се чудят и маят, да не предприемат нищо и накрая както тя самата каза, да си казват "Ами ако бяхме отишли?!" Съдбата обича смелите, нали така беше? Паднал ви се е шанс - проучете, кандидатствайте, преговаряйте и вижте какво ще стане. Най-малкото това си е опит в комуникацията с чужди фирми и ще ви помогне не само в професионално отношение, но и при вземането на окончателно решение. 'Nuff said!

Reks
Evil Guild Member

#3439509 - 08.06.2018 22:35 [Re: sdimov]

Цитат:

Рексе, при нас релокационен пакет дават над определени позиции, при вас ако е за всяка - супер.

Хората са мениджъри все пак, не общи работници, така че нямасмисъл да сиговорим общи приказки и да вадим неща от контекста.

--------------------

sdimov
рекордьор

#3439513 - 09.06.2018 00:17 [Re: Reks]

Всяка фирма си има нейна политика и съм 100% сигурен, че ти не знаеш в конкретния случай каква е. Така, че по-спокойно с обобщенията. Със сигурност като мениджъри имат по-голям шанс ако фирмата го позволява, ако не го позвалява, само ще си навреди ако си поиска нещо, което е в разрез.

Reks
Evil Guild Member

#3439527 - 09.06.2018 07:43 [Re: sdimov]

Кви обобщения ве Димов - единственото, дето им казвам е АКО има такъв пакет да се възползват от него, щото ти директно им каза да си траели. Какво пак ми извърташ думите? На теб човек две приказки не може да ти каже, дето са различни от това дето ти казваш - веднага вкарваш баси и смешките .

--------------------

Independent
Alive
**

Регистриран: 21.07.2012
От: The Dark Side Of The Moon
    #3439536 - 09.06.2018 17:59 [Re: Nority]

Цитат:

Благодаря за всички мнения и коментари до този момент - със сигурност са ми полезни.

На въпроса защо сме кандидатствали - причините са няколко - скептична съм относно развитието на България, бъдещето на децата ми в тази държава и моите старини, заради: корупцията, алчността, връзкарите и малцинствата, които не се интегрират. тук колкото и да си кадърен и работлив (ако нямаш свой бизнес и връзки ) можеш да изкараш толкова, колкото да живееш на средно ниво. В допълнение - има все повече и повече освирепели от мизерия хора, които стават все по-агресивни и невъзпитани. Не на последно място - кандидатствахме преди 9 месеца, когато още нямахме апартамент и мисълта за деца не ни бе толкова близка.

Сватбата - това не е притеснение за нас - дали сега или след половин година е все тази

Относно надъхването и борбеността - там и двамата нямаме притеснения - и от чистачи да започнем - за няколко години ще се справим, притеснението се появява с това, че тези няколко години ще отложат поколението - та затова се интересувах дали има възможност да се прескочи нискоквалифицирания труд - явно възможност има и от нас зависи да я грабнем

Кариера също си искам

Сватбата трябва да ви е първото притеснение, защото трябва да е преди
интервюто и ще са ви нужни сериозни доказателства, че брака не е фиктивен, защото е подписан след спечелването на зелената карта.

Трябва да опитате всичко възможно да се съгласят да ви релокират.
Ака не стане, не мисля че трябва да напускате работа и да идвате
тук без осигурена такава. Един месец ви е достатъчен тук на година, за
да си запазите зелената карта. Примерно може да дойдете на 30 ноември и
да се върнете на 1 февруари и така 2 години да ви се зачетат, че сте
били достатъчно време тук. А за 2 месеца може да минете през доста
интервюта и някъде да ви вземат. Все пак няма да се налага да ви
спонсорират.

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 26 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3034

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.